Infók a fórummal kapcsolatban

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Infók a fórummal kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Néhány fontos tudnivaló a fórummal kapcsolatban:

== Beépített pontrendszer! ==

A rendszer rövid leírása:

_ A fórum látogatói hozzászólásaikért pontokat kapnak. Pont jár minden hozzászólásért, és hozzászólás hosszától föggően is újabb és újabb pontok járnak. Pontot ad a rendszer továbbá minden témanyitónak a téma megnyitásáért, és további pontokat minden abba a témába érkező új válaszért (érdemes tehát csak még nem létező, érdekes témákat nyitni ;) )

_ Az adminok felügyelhetik a pontok számát, levonhatnak belőlük, a pontok száma minusz is lehet; a megbüntetett felhasználók pontjáradéka kisebb lehet jól viselkedő társaikénál.

_ Spamelés elkerülése végett állítható korlát létezik a túlzott ütemű pontszerzések elkerülése végett (naponta csak 20 hozzászólásért kaphatsz pontot, a továbbiakért nem jár Gil).

_ A pontok mindenféle, fórumban megjelenő extra funkciókra válthatók (erről lásd a Gil-es témát)

_ A fórumozók egymásnak is adhatnak pontokat - így kifejezheted háládat, ha valaki segített neked, vagy szimpatizálsz egy másik fórumozóval :)

_ Minden tag a regisztrációkor 100 Gil értékkel indul. A következő felhasználóknak segítségükért és / vagy Final Fantasy témákörben való jártasságuk elismeréseként 1000 Gil kezdőértéket állapítok meg:
Chrono, Emtrexx, Garott, red13, szriccs, X-master, Yuber, Zid, Zizz



== Avatarok ==

Avatar feltöltése sajnos a tárhelyszolgáltató tiltása miatt nem lehetséges. Ha nem találsz kedvedre való avatart az oldal gelériájában, a fórum megfelelő témájába írj, linkeld be a kívánt képet, vagy küldd el e-mailben, és mi feltöltjük neked.
(Ha egyáltalán nem is tudsz avatart beállítani, az azért van, mert az avatarbeállítási lehetőséget először meg kell vásárolnod -> Lásd a Gil-es témát)



== E-mail értesítés ==

A fórum e-mailt küld a regisztrációkor megadott címedre, ha privát üzenetet kapsz vagy ha valaki Gil-t ad neked (vagy épp levon). Ezt a funkciót a profil beállításaidnál kikapcsolhatod ha zavar, illetve fontos még tudni, hogy tárhelyszolgáltatónk, az ATW naponta csak 20db ilyen levél kiküldését vállalja (nem tagonként, hanem összesen). Épp ezért előfordulhat, hogy valaki nem fog kapni értesítőt akkor sem, ha be volt neki kapcsolva ez a funckió, mert a nap végére elfogy az oldal e-mail kvótája.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 10. 15:40-kor.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Kérdés: a ffcenterre mikor lesz kilinkelve a fórum? :roll:
_ A pontok mindenféle, fórumban megjelenő extra funkciókra válthatók!
ja és mégegy....ezt hol találom vagy mikortól lesz ez kialakítva?

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Amint lesz banner és én vagy Yuber feltöltjük oda.

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Az extra funkciókat illetően több probléma is felmerült, előszöris nincs annyi lehetőség mint gondoltam :? Másrészt meg ami van, az se működik egyformán Explorer és Firefox alatt. Tehát ezen majd még dolgozgatni kell.
Viszont ami biztos az az, hogy érdemes ettől függetlenül gyűjtögetni a Gil-t, mert van egy másik dolog is, amiről egyelőre nem beszélek, de biztos sokkal nagyobb sikere lesz mint néhány fórumbeli extra funkciónak ;)
(A megfelelő időben ki lesz majd rakva hirdetménynek - addig van még jópár elvégeznivalóm)

Az FFcenter és a fórum kapcsolatát kissé összetettebbnek terveztem egyetlen bannerlinknél. Yubernek néhány dolgot már meséltem, de összefoglalom itt is akkor nagyjából a végleges tervet:

1. Előszöris, természetesen a fejlécünkbe itt is be lesz írva hogy Center, az FF után :)
2. Jobb oldalon, a játékok szekcióinak végén mindenhol lennie kellene majd egy linknek, ami a fórum megfelelő témájába visz, valahogy így:

-=Bemutató=-
-=Story=-
-=Szereplők=-
-=Weapons=-
-=DEMO=-
-=Sephiroth=-
-=Végigjátszás=-
-=Game Script=-
-=Összes patch=-
-=Kérdezz a fórumban!=- <----

3. Szeretném még szélesebb körben ismertté tenni az FFcentert (pl belinkelni a Google adatbáziba, mert jelenleg nem találják meg a keresők).

4. A vendégkönyv helyett is lehetne egy saját téma itt a fórumban.

5. A fórummal kapcsolatos hírek mehetnének ki az FFCenter hírek közé is (pl felhivás a Gil-es dologról, majd ha aktuális lesz)

6. Lesz itt majd egy bazinagy link közvetlenül a fejléc alatt, amit az FFCenterre visz, valami ilyesmit kellene ott is (hogy ne csak egy link legyen a sok közül).

7. Kissé egységesíteni kellene az arculatot, hogy látszódjon a kapcsolat.

8. Valamennyi leírás, ami ide belinkelésre került a megfelelő témába, az FFcenterre is mehet ki (és fordítva). Itt csak tippek/titkok és mellékküldetések leírásai lesznek majd, tehát karakterismertetők nem.
Ennek biztonsági okai is vannak: ha valamelyik oldal épp nem elérhető, vagy lassú, akkor a másikon nagy valószínűséggel meg lehet találni amit keres az ember.

Természetesen ezt nem mindet egyszerre kellene; ki mikor ér rá, időnk mint a tenger. Javaslatokkal, ellenvetésekkel nyugodtan lehet bombázni! :kanadai:

Jah, és mégegy apróság azoknak, akik még nem tudják: Jumbo Cactuar és Emtrexx ugyanaz a személy, csak nem szeretek folyton a főadmin funkciókat látva fórumozni, ezért válaszolgatok Emtrexxként, és a másik néven többnyire csak ügyeket intézek :alien:

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

azt mondja a fórum hogy átléptem az üzenethatárt és nem ad gilt :(

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

X-master: Feljebb vettem a határt, most már elméletileg jó. Viszont a "Társalgás" fórumrészben kikapcsolatam az üzenetek utáni gil-adást, úgyhogy mostantól az ott zajló mindenféle szövegelésért nem jár píz. :ördög:

:bolond:

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

öjj de kár, pedig pont mentem volna spammolni :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Igen...sztem is miattad vezették be ezt... (na meg Zid miatt de csitt) 8)

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Jelenleg így néz ki a fórum-rangrendszer (vagyis hogy hogyan sorolja be a fórum a felhasználókat hozzászólásaik száma alapján):

0-4 hozzászólás :arrow: Vendég
5-29 hozzászólás :arrow: Kezdő fórumozó
30-99 hozzászólás :arrow: Fórumozó
100-199 hozzászólás :arrow: Visszatérő fórumozó
200-max hozzászólás :arrow: FF megszállott

Természetesen ezeken lehet változtatni, sőt az is megoldható hogy több különböző jellegű rangot jelezzen ki egyszerre. Szóljatok ha van ilyesmire igény.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Jumbo Cactuar írta: Természetesen ezeken lehet változtatni, sőt az is megoldható hogy több különböző jellegű rangot jelezzen ki egyszerre. Szóljatok ha van ilyesmire igény.
Szerintem jó lenne, ha lennének olyan rangok is, melyek még "anno" a régi oldlon voltak. :roll: Csak MÉG több fokozattal... :wink:

Illetve, ha meg lehet oldani, akkor a rangok változását befolyásolhatná az is, hogy a fórum melyik részébe ír. Szívesen írnék egy ilyen fejlődési listát. "Szóljatok, ha van ilyesmire igény." :wink:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

na akkor még fejlődhetek... :D

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

szriccs írta:Szerintem jó lenne, ha lennének olyan rangok is, melyek még "anno" a régi oldlon voltak. :roll: Csak MÉG több fokozattal... :wink:
Olyan rangokat épp azért nem akartam mert ott olyanok vannak :| De elképzelhető hogy valami hasonló lesz.
szriccs írta:Illetve, ha meg lehet oldani, akkor a rangok változását befolyásolhatná az is, hogy a fórum melyik részébe ír. Szívesen írnék egy ilyen fejlődési listát. "Szóljatok, ha van ilyesmire igény." :wink:
Egyelőre azt tudom megoldani, hogy az üzenet utáni gil-adás függjön attól, hogy hová írják az üzenetet. Viszont ez a rangokkal nincs összefüggésben. Az ideális az lenne, ha a Gil-ek számától függne a rang, ez viszont egyelőre még a fórum fejlesztői gárdájának is fejtörést okozott. :(

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

És olyat nem lehetne csinálni, hogy bizonyos címeket/rangokat gilért lehetne venni? Pl. lehetnének ezek kasztok is meg ilyenek.
Pl.: olf - Red Mage 8)
Persze minél táposabb a kaszt, annál többe kerül.

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Ez nagyon jó ötlet, és úgy rémlik hogy meg is lehet oldani. Mindenképp utánanézek! ;)

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Chrono írta:(na meg Zid miatt de csitt) 8)
KEMÉNY VAGYOK CSÖG! :D
Jah, és azé a gilt télleg lehetne vmire használni ;)

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

olf írta:És olyat nem lehetne csinálni, hogy bizonyos címeket/rangokat gilért lehetne venni? Pl. lehetnének ezek kasztok is meg ilyenek.
Pl.: olf - Red Mage 8)
Persze minél táposabb a kaszt, annál többe kerül.
ez tényleg királyság! :wink:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hmm, agyamra megy ez a gilkorlátozás, ha egyszer sokat lehet írni valamiről, akkor az nem spammolás.
Nem lehetne esetleg úgy, hogy aki tényleg egyértelműen spammol, azt felszólítás után megróni egy Kaktusz limittel?? Mert egy nap rengeteget is lehet írni, de mi értelme, hogy csak az üzik felében kap gilt az ember?...
És ráadásul tökre normális dolgokat ír, nem ilyen különböző diktátorokról meg ilyenekről. :D :D :D

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

No, sokan kaptak az elmúlt időszakban olyan hibaüzenetet, hogy az elküldött hozzászólásért nem jár pont, mert túllépték a megengedett keretet.
A dolog a következőképpen néz ki: 24 órán belül legfeljebb 20 üzenetért ad a rendszer Gil-t. A továbbiakért már nem jár pont (annak elkerülése végett, hogy valaki csak a pénzért teleírkálja a fórumot). Húsz üzenet egy nap nem egy kicsi szám, maradhat ez az érték, ugye?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nem tudom, elég normálisnak tűnik, de az üzik hosszúsága elég változó tud lenni, szóval lehet kevés is...
Majd meglátjuk, most elégnek tűnik ez a húsz is, hisz hétvége van, új is a portál, nem csoda, hogy sokat írunk.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Tudom még készül az oldal de nem lehetne minél hamarabb csinálni valamit a színnel. Az is elég ha behúzzátok a körvonalakat.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

szerintem meg minél előbb meg kellene már nyitni a fórumot a nagyvilág felé :roll:

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

szerintem legyen 99999 gil mindenkinek és értelmetlen hszenként csökken, aki eléri a 0át kap bant xD

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

X-master: az azért nem jó mert akkor túl hamar meg kellene válnunk tőled :ördög: :lol:

Chrono: még 1-2 hét szerintem kell előtte hogy minden kész legyen

Azureus: ez nem olyan egyszerű, de majd meglátjuk. Változtatás biztos lesz még!

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

sztem ez a 20 hsz épp elég 1 napra,igaz néha nekem 20 alatt sem adott gilt... :(

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem az a design, ami az FFCenteren van, az jó, esetleg egy kicsit jobban elkülönülő színek nem ártanának, mondjuk én már kezdem megszokni ezt is...

Lezárt