A fórum története, vélemények az oldalról

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Mok
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2006. márc.. 22. 15:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mok »

Neked könnyű,
de akkor legyen top 3 uselessspeaker

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Megoldhatóak lennének egyébként, de a következő dizájnváltásig nem hiszem hogy sor kerülne rá. És amíg csak ennyien fórumozunk rendszeresen addig úgyis tudja mindenki mindenkiről hogy kinek mennyi mije van. De aki mégis kíváncsi a részletes toplistára az a Taglista beállításainál mindenféle szempont szerint rendezhet, és láthatja miből ki a csúcstartó.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Most volt dizájn váltás. :D Szerintem egy ideig maradjon ez, még alig volt.^^

Avatar
drizzt
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2006. ápr.. 29. 0:18
Tartózkodási hely: az opreációs rendszereken túl
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: drizzt »

Zorgika írta:Most volt dizájn váltás. :D Szerintem egy ideig maradjon ez, még alig volt.^^
Tényleg maradhatna még ez. Meg sem szoktam. És már az sem zavar, hogy a fehér háttér néha majd kiégeti a szememet.

Amúgy miért van az, hogy bejelentkezek és az oldal félpercenként kidob?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Természetesen én sem most gondoltam a dizájnváltást, hanem majd karácsony/szilveszter környékére, de akkor viszont akkora lesz hogy rá se fogtok ismerni :P

A kidobódás oka pedig pl lehet az, hogy közben más phpbb-s fórumra is jársz, és a böngésző összezavarodik az cookie-ktől (nem is kell bejelentkezned, elég ha csak megnyitod, máris eldobja az előző cookie-ját). Legalábbis nálam eddig csak ilyen volt.

Avatar
drizzt
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2006. ápr.. 29. 0:18
Tartózkodási hely: az opreációs rendszereken túl
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: drizzt »

Emtrexx írta:A kidobódás oka pedig pl lehet az, hogy közben más phpbb-s fórumra is jársz, és a böngésző összezavarodik az cookie-ktől (nem is kell bejelentkezned, elég ha csak megnyitod, máris eldobja az előző cookie-ját). Legalábbis nálam eddig csak ilyen volt.
Na ez az aminek nem szabad, hogy megtörténjen. Bár kitudja mennyire nyúltatok bele a phpBB-s motorba, de a különféle oldalak cookie-jait bármelyik böngésző szét tudja megfelelően választani. Ilyen probléma csak akkor lépne fel, ha ezt az oldalt frissítitek, akkor tényleg összezavarodhatna.

De most akkor tesztelem a rendszert úgy, hogy csak ez az phpBB-s fórum van megnyitva. :)

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Sztem se, mert ha van valami gond akkor nem azzal van hogy több phpBB mert én kb 4-5 BB fórumra járok általában 1 időben, és sosem csinált ilyet.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Pedig de :P Sőt, e107 portáloknál is ugyanez van: belépsz az egyikre, utána megnyitod a másikat, és anélkül hogy bármit is csinálnál rajta rögtön azt írja ki a login boxnál hogy hibás jelszó vagy azonosító, vagyis egyből az előző cookiet próbálja használni arra is. Legalábbis nálam folyton ez van. De lehet hogy oprendszer- vagy egyéb biztonsági beállítás-függő is a dolog, szerintem ezt az úristen se tudná megmondani :P
De ezekhez az ütközésekhez lehet hogy ahhoz is kell, hogy azonos phpbb illetve e107 verzió legyen a két oldalon.

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Akkor nem vitatkozom :P De akkor itt hányas verzió van?

Avatar
drizzt
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2006. ápr.. 29. 0:18
Tartózkodási hely: az opreációs rendszereken túl
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: drizzt »

Én is több fórumra járok egy időben, de máshol sosincs gond. Lehet, hogy valami beta a phpBB-s fórummotor van fent és az hülyéskedik.

De lehet, hogy csak váltani kellene a win98-ról. :)

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Azért én azt nem hiszem, hogy Beta lenne a fórum motor :) Esetleg egy régebbi...

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Nekem ez csak akkor lép fel, mikor egyszerre vagyok két phpBB-s fórumon és mindkettő az atw tárhelyén van.

Avatar
drizzt
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2006. ápr.. 29. 0:18
Tartózkodási hely: az opreációs rendszereken túl
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: drizzt »

Igen, Zidnek van igaza, egész délután teszteltem és csak ilyenkor fordult elő nálam is.

És bocsi Emtrexx, hogy kételkedtem a szaktudásodban, de tényleg nem így kellene működnie.

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Na jó, nem szeretek csítelni: Elmondok egy hibát Gil-systemben: ha lejár a kereted, akkor nem jár Gil ugye? Ha módosítod a hsz-t akkor viszont már ad Gil-t... :)
(bár lehet hogy most elvágtam valaki gyüjtőakcióját :mrgreen:) Vagy már mondták csak direkt nincs kijavítva? :roll:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No kérem szépen, én is utánajártam, és arra jutottam hogy mindenkinek igaza volt :)
Valóban összezavarják a böngészőt az egyező típusú fórumok cookie-jai, csakhogy minden fórumban van lehetőség rá hogy egyedi nevet állítsunk be a cookie-k számára, így ez kiküszöbölhető (ám a legtöbben nem élnek ezzel a lehetőséggel, hanem az alapértelmezett nevet hagyják, ami viszont minden phpbb-fórumban egyezik - ebből következik az is, hogy vannak akik ellenben élnek vele, így azok a phpBB-s fórumok nem zavarják egymást). Most én is saját nevet adok majd meg, így a ledobódás problémája ebben a tekintetben el fog hárulni.

Arra viszont, ha valaki pl üzenetírás közben dobódik le, nem tudok mit mondani, mert az van beállítva jelenleg, hogy bejelentkezés után 1 teljes óráig emlékezzen ránk fórum. Nem hiszem hogy valaki olyan sokáig ír :)
ha lejár a kereted, akkor nem jár Gil ugye? Ha módosítod a hsz-t akkor viszont már ad Gil-t...
Hát erre csak annyit tudok mondani, hogy ha valaki ilyen sok fáradságot bele öl a dologba, és az üzenetei újra-meg-újraszerkesztgetésével akar Gil-eket kicsikarni, akkor az meg is érdemli azt amit kap :D

drizzt: semmi gond :)

Mok
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2006. márc.. 22. 15:29
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mok »

Én is tudok egy jó csítet, épp most tesztelem, sok idő de sok pénz
a lényegét vagy látja Em, vagy ha nem akkor elküldöm PÜ ben...

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Emtrexx írta:No kérem szépen, én is utánajártam, és arra jutottam hogy mindenkinek igaza volt :)
Valóban összezavarják a böngészőt az egyező típusú fórumok cookie-jai, csakhogy minden fórumban van lehetőség rá hogy egyedi nevet állítsunk be a cookie-k számára, így ez kiküszöbölhető (ám a legtöbben nem élnek ezzel a lehetőséggel, hanem az alapértelmezett nevet hagyják, ami viszont minden phpbb-fórumban egyezik - ebből következik az is, hogy vannak akik ellenben élnek vele, így azok a phpBB-s fórumok nem zavarják egymást).
igen, ez volt akkor is mikor a wázás fórum és a ffportal is meg volt nyitva nálam. :)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nekem lenne egy kérdésem? Lehet, hogy költői, de miért nem mükszik az én avatar-om, letiltotta volna az admin? Vagy én vok béna? :roll:

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Nem letiltották, csupán még nem vettél. Csak annak lehet avatarja aki 1000 Gil-ért vásárol a Gil Boltban (másik fórumtéma).

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Köszi szépen. Eddig ezt még nem is tudtam. :D

Lezárt