A fórum története, vélemények az oldalról

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

A fórum története, vélemények az oldalról

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

A következőkben arról olvashattok, milyen állomásai voltak ezen oldal létrejöttének.


Rövid történet

1.) Első lépés egy egyszerű fórumtéma-nyitás volt egy teljesen más jellegű oldalon, a www.kepregeny.net-en (ugrás a témába: klikk). Innen került ki az a néhány ember, akik a későbbi, már kizárólag Final Fantasy-val foglalkozó oldalunk kezdőgárdáját adták (Nefrit, Emtrexx, Garott, bubo).

2.) Ez az új oldal Emtrexx kérésére és kezdeményezésére, Nefrit munkájára épülve jött létre 2004 telén (link admin által tiltva). Itt sikerült hosszabb-rövidebb időre összefogni szinte mindenkit, akik FF-témában valaha valamit is tevékenykedtek (mind a final.hu, mind az FF Center alkotógárdája is tag itt).

3.) 2006 legelején az oldal főadminjával való sorozatos nézeteltérések miatt az oldal gerincét adó csapat (Chrono, Edy, Emtrexx, kite, sexu, szriccs, X-master, Zid) kivált és letelepedett itt, az ffportal.atw.hu-n. A többieket még várjuk :). Reméljük több állomás már nem lesz :).

Bátran írd meg ide ötleteid, véleményed az oldalról!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. máj.. 22. 17:40-kor.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Erre már rég rá akartam kérdezni, de bubo a régi oldalról hová tűnt?

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Ő azóta nagyon aktív tag lett a kepregeny.net-en és felvették moderátornak, így nyilván nem ért rá máshol is fórumozni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. márc.. 27. 21:41-kor.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Remélem ezért nem fenyítettek meg vagy kapok valami büntit, de mielőtt még mástól megtudnátok és nem tetszene azért elmondom. Én még minidig járok a régi fórumra. Sajnálom, hogy két részre oszlott a régi, nagy bandátok.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Természetesen ez nem vagy-vagy dolog, mindenki oda jár ahová akar ;) Ez is egy oldal, az is egy oldal. Nem az volt a célunk, hogy keresztbetegyünk a portálnak, hanem az hogy egy színvonalas, zökkenőmentesen működő fórumot hozzunk létre (az FFCenterrel karöltve). Mivel ez a fajta fórumrendszer ami itt van sokkal dinamikusabb és több funkcióval bír, szerintem jó úton járunk :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Természetesen ez nem vagy-vagy dolog, mindenki oda jár ahová akar
már akinek Zsoller, már akinek :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hmm, nem rossz, nem rossz... :D (ezt most a fórumra értem)
Az egyetlen dolog, amit fel tudok róni, az a design, ami nem igazán tetszik. Valahogy számomra nem átlátható. Talán a túl sok világos szín okozza, vagy nem is tudom. De gondolom ez még változni fog.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Nekem ez az oldal külsőleg sokkal jobban tetszik, mint a másik. És az alapján, amit Emtrexx mond sokkal több lehetőségünk illetve "jutalmunk" lesz.

Csak idő kérdése, hogy a többiek mikor jönnek fel az oldalra... :yes:

Avatar
Odel
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2006. jan.. 26. 17:35
Tartózkodási hely: Épp egy számítógép előtt...

Hozzászólás Szerző: Odel »

Vháá!Nagyon jó lett az oldal!Le a kalappal fiúk :taps:

Kathrine
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006. jan.. 28. 22:05

Hozzászólás Szerző: Kathrine »

Király lett az oldal!Minden jól ki van találva rajta.
:D

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Köszi, Kathrine! :yes:

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Szia!

Remélem a jelenlegi dizájn csupán valami átmeneti kisérleti darab, mert ennél a korábbi 100X jobb volt.
Akkor itt kifejteném röviden, ami most így eszembe jut a dizájnról:

-Minden szögeltes. Nem szeretem a szögletes dizájnt. Az elöző nem volt ennyire szögletes.
-Eltünt az a 4 gomb a menüsor alól, amivel pl. FF Centerre navigálhattam. *grr* Vissza!
-Barátságtalanok ezek a fémes szinek. Az alap szinekkel magukkal nincs bajom (fehérpiroskék), de szebb árnyalatok kellenének szerintem. (halkan megjegyzem nekem személy szerint a narancs-okkersárga-citromsárga-vérvörös színek tetszenek így együtt)
-A logót lehetne úgy csinálni, hogy felbontástól függetlenül jól nézzen ki ?(két oldalt ismétlődő elemek? vhol már láttam olyat)
-A dobozgombok engem zavarnak, amikor le szeretném szúrni az egény-nyilat vhol az oldal közepén, hogy használhassam a scrollom teljesen nyugodtan, e helyett a dobozgombra kattintok nagy naivan.
-Még mindig logó: sztem nem kéne a "Final Fantasy center" logóban eldugni úgy a 'center'-t, meg jobbrazártan alá szúrni, kis kezdőbetűvel, mert így nem túl esztétikus szerintem.

Ami tetszik a változtatásokon:
-Be tudok jelentkezni direkten a főoldalról és nem kell Belépés gombbal elnavigálnom.
-Nagyon tetszik a logóhoz megválasztott kép

Remélem figyelembe veszed a kritikám.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

na tessék EMtrexx...megkaptad a kőkemény kritikát :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Van néhány kőkemény válaszom is :D
Minden szögeltes. Nem szeretem a szögletes dizájnt. Az elöző nem volt ennyire szögletes.
Hát ugyebár a cellák szögletesek, a tudomány jelenlegi állása szerint még nem létezik olyan táblázat amiben kerek cella van :P (sorry :D)
Az előző dizájn csak abban tért el, hogy egy-két cellának nem volt megadva keret (illetve fehér volt a színe), akkor meg többen is azt mondták, hogy legyen kerete mert széfolyik az egész. Akkor most mi legyen?
Eszembe jutott 1-2 dolog, amit esetleg lehet kerekíteni, de szerintem azzal nem sokra megyünk.
Eltünt az a 4 gomb a menüsor alól, amivel pl. FF Centerre navigálhattam. *grr* Vissza!
Én is mindig azt használtam, és nekem is hiányzik :P Feltétlenül visszakerül! Csak eddig még nem sikerült kiötlenem hogy hogy nézne ki jól.
Barátságtalanok ezek a fémes szinek. Az alap szinekkel magukkal nincs bajom (fehérpiroskék), de szebb árnyalatok kellenének szerintem.
Konkrétan az oldal mely elemeire gondolsz elsősorban? 1-2 dolgot akartam már szürkétleníteni, de eleddig még nem sikerült fellelnem a rájuk vonatkozó beállítást :zacsko:
A logót lehetne úgy csinálni, hogy felbontástól függetlenül jól nézzen ki ?
Na ez nem egyszerű, merthogy az oldal szélessége nem fix hanem az aktuális ablakmérethez feszül mindig hozzá, és rohadt nehéz ilyen körülményekhez fejlécet tervezni, az előzővel is ez volt a gond és azt is le akartam cserélni már akkor.
A dobozgombok engem zavarnak, amikor le szeretném szúrni az egény-nyilat vhol az oldal közepén, hogy használhassam a scrollom teljesen nyugodtan, e helyett a dobozgombra kattintok nagy naivan.
Ezt a problémát őszintén szólva nem tudtam értelmezni :sokk: A dobozgombok alatt a topik-címek linkké változtatott hátterét érted? És miért ne lehetne felettük szkrollozni? Ha pont felettük nyomod le az egér szkrollgombját, akkor se kattintásnak veszi, és ráadásul a képernyőnek alig felét foglalják csak el a téma-cellák.
Még mindig logó: sztem nem kéne a "Final Fantasy center" logóban eldugni úgy a 'center'-t, meg jobbrazártan alá szúrni, kis kezdőbetűvel, mert így nem túl esztétikus szerintem
Nem lesz eldugva, olyasmi lesz mint az eredeti, csupán a gépemen jelenleg kb 10 betűtípus van össz-vissz és nem találtam egyet se ami jó lenne, így összeimprovizáltam valamit ami össze is illik, meg jól is néz ki (már ha 1024*768-on nézed és középen van) 8)

Talán nem hiszitek de azóta amióta elkezdtem (péntek este, asszem) folyamatosan ezt csinálom és tudom hogy van még mit. Az előző dizájn sem egy hétvége alatt készült :lalala:
Be tudok jelentkezni direkten a főoldalról és nem kell Belépés gombbal elnavigálnom.
Eddig is be tudtál csak eddig a lap alján volt ez a bejelentkező űrlap :alucard:

Jah, és egy ilyen vélemény természetesen sokkal többet ér mint egy tetszik/nemtetszik úgyhogy köszi!

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Emtrexx írta:
Minden szögeltes. Nem szeretem a szögletes dizájnt. Az elöző nem volt ennyire szögletes.
Hát ugyebár a cellák szögletesek, a tudomány jelenlegi állása szerint még nem létezik olyan táblázat amiben kerek cella van :P (sorry :D)
Az előző dizájn csak abban tért el, hogy egy-két cellának nem volt megadva keret (illetve fehér volt a színe), akkor meg többen is azt mondták, hogy legyen kerete mert széfolyik az egész. Akkor most mi legyen?
Eszembe jutott 1-2 dolog, amit esetleg lehet kerekíteni, de szerintem azzal nem sokra megyünk.
Ha jól értelmeztem eddig amit alkottál a honlapdizájn terén, akkor ugye a fejlécek és minden kis apró szines darabka képecskékből épül fel (vagy azok vannak több nagy képpé összeolvasztva)
Na most ugye a kép maga mindenképpen szögeletes kell hogy legyen. De nem is erről beszéltem. Hanem hogy amit ábrázol: pl: piros csík alatta vastagabb kék csík. Nos ezek a szines dologok, amik elkülönülnek a dizájn alapszínétől (ettől a fémes fehértől vagy minek nevezzem), azok lehetnének gömbölydedebbek. Tehát nem a kép, hanem amit ábrázol.
Emtrexx írta:
Barátságtalanok ezek a fémes szinek. Az alap szinekkel magukkal nincs bajom (fehérpiroskék), de szebb árnyalatok kellenének szerintem.
Konkrétan az oldal mely elemeire gondolsz elsősorban? 1-2 dolgot akartam már szürkétleníteni, de eleddig még nem sikerült fellelnem a rájuk vonatkozó beállítást :zacsko:
2oldalt a vizszintesen vonalazott terekre. A kék sávok lehetnének más árnylatúak. (vegyél elő egy szép képet egy koral-atollról és onnan válasz egy szép kéket a sok millió árnyalatból). A piros lehetne sötétebb...hm

http://www.szintan.hu
Én ajánlanám az azúrkéket, a cinkfehéret, a pipacspirost. (És még mindig a melegszínek)

FF-es bötütipsunak:
http://www.midnite-angel.net/ffdg/misc/runic.ttf
http://www.returnergames.com/resources/ffrpgfont.zip

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, megnéztem: szerintem azok az élénk színek nem illenek ide; nézz csak pl a fejlécben lévő képre, amire Te is azt mondtad hogy jó: pont olyan pasztellszínekből áll mint maga az oldal most.

Ettől függetlenül lesznek majd még változtatások, pl a fejléc feliratát is megszülöm mihelyst lesz hozzá erőm :)

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Bakker, ez nagyon ratyi lett. Nekem 800X600-as felbontásom volt, és ez nagyon 1024-esre van optimalizálva. Nem lehetne visszacsinálni? Tudom, hogy a banner miatt történt, de légy szíves csináld már vissza, vhogy szerintem nem sok embert érdekel a fejléc.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ezt most mire mondtad? Nem csináltam semmit sem a fejléccel :mi:
De megnéztem 600*800 alatt is és úgy is minden úgy néz ki ahogy kellene neki

(A lap alján turkáltam csak mert alul a három gombot a statisztikával néha két sorba rakta és ezt akadályoztam meg)

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Nem arra gondoltam. Az van, hogy eddig nem kellett oldalra huzigálnom az ablakot, ha el akartam olvasni egy hsz-t, de most viszont meg kell tennem, mivel az egész fórum 1024-es felbontásra lett állítva, míg elötte amilyen felbontású volt a képernyő, olyan volt a fórum is. Majd mutatok print screen-t is msn-en, ha gondolod

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, megoldottam, bár nem volt köze a fejléchez, meg nem lett semmi sem 1024-re állítva, kissé komplikáltabb volt az ügy :P

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Emtrexx írta:No, megnéztem: szerintem azok az élénk színek nem illenek ide; nézz csak pl a fejlécben lévő képre, amire Te is azt mondtad hogy jó: pont olyan pasztellszínekből áll mint maga az oldal most.
Whatever.

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Dánke, májsztró

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Szeretném megkérdezni: csak én tapasztalom kb. minden 2. kattintásnál, hogy egy "Az oldal nem jeleníthető meg" üzenetet kapok? Egyébként nagyon tetszik!

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Sajna nem csak te, at ATW halódik elég rendesen mostanság :evil: De ha marad a mostani elég szép látogatottság-emelkedés, akkor megyünk szépen saját fizetős tárhelyre :yes:

Avatar
tidus9
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006. márc.. 18. 14:15
Tartózkodási hely: Hardstyle land
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tidus9 »

Szerintem naoon jó az oldal csak ne szűnjömn meg

Lezárt