Javaslatok, ötletek, észrevételek (régi)

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Javaslatok, ötletek, észrevételek (régi)

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Valami nem tetszik az oldalon? Nem tudod hogy működik? Te máshogy csinálnád? Ide jöhet bármilyen ötlet, észrevétel, kérdés!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 8. 21:04-kor.

M1ó
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:53
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: M1ó »

Nefrit PaPa!!
Ha a letöltés menüt teli akarjátok mattyantani filmel, akkor húzzátok át az anime-s ftp-ről FXP-vel a culát a netdisk-re és már be is lehet linkelni. (Már ha akartok letölteni valót, gondolom igen)
Tod, ahogy a multkor mondtam?!

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Tipp: ha kerül fel film, az csak Final Fantasy témájú legyen. Például a Final Fantasy Unlimited. Ez még úgy sincs fenn sehol.
Egyébként írtam üzit a finalfantasy.lap.hu-nak, hogy tegyék ki a magyar fórumok közé ezt is. Remélem megkapják.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Javaslat: nem lehet valamit változtatni az oldal beállításain, hogy a keresők könnyebben megtalálják? Ha pl. Google-vel a "final fantasy" szóra keresek a magyar lapok közt, nem találja meg ezt az oldalt. A találatok első 14 lapján legalábbis nem volt rajta. Még azok az oldalak is hamarabb bejönnek, amiken épphogy csak megemlítik a Final Fantasy-t. Ez miért van? Más keresővel is próbáltam, de ott még rosszabb az eredmény. Még a michaeljackson.hu-t is hamarabb megtalálta, mint ezt x)
Észrevétel: épp mostanság indult egy másik ff-es portál is (http://www.final.hu). Elég profinak tűnik. Valahogy úgy kellene vezetni ezt a fürumot, hogy ne fedje egymást a kettőnek a tevékenysége (ez csak tipp, semmi konkrét ötletem sincs !dodge )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Már megint én vagyok :)

Nefrit, találtam egy topicot, ahol elég jól leírják, hogy mit kell egy oldalon beállítani ahhoz, hogy megtalálják a keresők. Hátha találsz benne valamit, ami még neked is új (én pl. a felét nem is értettem :)).
Íme: fórum

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Na meglestem a dolgot. A meta tag-ekkel elvileg eddig is minden rendben volt, tehát annak jónak kell lennie. Emellett, reisztráltam pár keresőbe (google, vizsla, stb.) manuálisan az oldalt, kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye. ?!

Ja, és kösz az infót! :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Na a Vizsla adatbázisában már benne van az oldal, de hogy a keresője mikor fogja kirakni a listára, az még kérdéses. Most meg azon filózom, hogy lehet beregisztrálom az oldalt, a Top1000-be, úgy mint a Balduros lapomat.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Tudom hogy már herótod van az ötleteimtől, de:

Nem lehetne a fórumban a hozzászólástól függően megjelenő csillagocskákat lecserélni Lv.1, Lv.2, Lv.3... stb szövegre?
Mint ahogy pl. itt is van: Advent Children fórum
A belinkelt fórumnak egyébként van mégegy érdekessége, hogy ha valakit szimpatikusnak találsz a fórumot, rákattinthatsz a "donate" gombjára, és ettől kapni fog egy gil-t :) Akinek a legtöbb gil-je van, az a legnagyobb arc :D Bár sok értelme ennek nincs, de szerintem aranyos ötlet.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Lelehet cserélni, én annak örülnék, ha kép is, meg szöveg is lehetne, bár ez azon a módon épp megoldható, hogy a csillagok (vagy más kép) alá (a képben), beírjuk a szöveget. Szóval küld el, a szintek nevének szövegét, és megcsináljuk.

A 'gil'-es dolog sem rossz, csak valahogy meg kellene valósítani, ez a nagyobb probléma.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Támadt egy merész ötletem! Mit szólnátok ha lenne egy új szavazás, mondjuk arról hogy "melyik a kedvenc férfi karaktered" címel. Mondjuk lehetne választani pl.: Cloud, Squall, Zell, Tidus, Auron
Vagy "melyik a kedvenc női karaktered" címmel. Itt pedig pl.: Tifa, Aries, Rinoa, Selphie, Yuna.

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Az ötlet jó, de szerintem egy kicsit még várjunk vele. Mondjuk amíg össze nem jön száz szavazás a mostanira. Azzal már eléggé hiteles ereményt kapnánk.

Kérdés: vajon ha egyszer szavaztunk, akkor utána miért nem látjuk többé az eredményt, csak ha újra szavazunk?
Az első szavazás után ugyanis már csak az eredményeket kellene látnunk, hogy ne szavazhassunk újra.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Nos ha nem tévesek az információim, ez azért van, mert az ADSL netnek dinamikus IP címe van, ami annyit tesz, hogy minden kapcsoládáskor (mikor a netre lépsz) más IP címet (az első két szám állandó) oszt ki neked a szolgáltató szervere.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Egy ötlet, a bosszúságok elkerülése végett. Sajnos gyakori eset, hogy az oldal nem töltődik be. Ez kifejezetten idegesítő, ha a fórumba ír az ember, és küldés után hal meg az oldal. Szóval én azt szoktam csinálni, hogy megírom az üzenetet, majd mielőtt elküldeném, kijelölöm az egérrel a szöveget, és kimásolom. Ha elszáll az oldal, akkor legközelebb nem kell újra gépelni az egész szöveget, hanem elég beilleszteni.
Nem tudom meddig lesz ez a bizonytalankodás, de néha már engem is felidegel ~:(

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, ezt én is így szoktam. De nem csak itt, hanem minden fórumon és minden levelezőrendszerben. Mindenhol adódhatnak problémák.

Ez most lehet hogy hülye kérdés lesz (abszolut nem vágom a körülményeket és a lehetőségeket), de nem lehetne megoldani, hogy ha nem jön be az oldal, akkor átirányítson máshová, vagy hogy megjelenjen valami tájékoztató szöveg? Vagy ez már a szolgáltató hatásköre lenne? !dodge

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Tényleg! Hamarossan meg van a 100 szavazat! Akkor lesz új szavazás? ?!

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Lesz ám, csak még nem tudjuk pontosan hogy mi, de tervezés alatt van a dolog :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nem tudom hogy csak engem zavar-e az hogy ha rákattintok 1 fórumra akkor a legelső üzi jön be.

Nekem legalább is úgy jobb lenne ha a legutolsók lennének az első helyen ;)

Ja és nagyon yó 5let volt hogy a regeltetek a googlera mert én is azon keresztül találtam rá erre az oldalra :D

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Van rá mód, hogy fordítva legyen a fórum, persze előtte tesztelni kell, nehogy több kár keletkezzen, mint haszon. Ha jól működik, és kéritek, megcsinálom.

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Külön games témakört nem kéne nyitni? Vagy a különböző gamekről szóló témák mehetnek a Konzolba?

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Üdv a fedélzeten Yuber!

Én személy szerint csak japán illetve japán stílusú játékokkal foglalkozó beszélgetéseket szeretnék itt a fórumon. Te is ilyesmire gondoltál? Mert ha igen akkor máris nyitom a topicot! :)

Chrono, Nefrit:
A fórum maradjon csak szépen így ahogy van. Csupán annyit kellene megoldani, hogy ha a téma nevére kattintunk (mondjuk a kezdőlapon, ahol a legfrisebb hozzászólások helyét listázza ki) akkor ne az első lapra hanem az utolsó hozzászóláshoz ugorjunk. A hozzászólások sorrendjét semmiképp se fordítsuk meg!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 8. 21:05-kor.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Jumbo Cactuar írta: Chrono, Nefrit:
A fórum maradjon csak szépen így ahogy van. Csupán annyit kellene megoldani, hogy ha a téma nevére kattintunk (mondjuk a kezdőlapon, ahol a legfrisebb hozzászólások helyét listázza ki) akkor ne az első lapra hanem az utolsó hozzászóláshoz ugorjunk. A hozzászólások sorrendjét semmiképp se fordítsuk meg!!
Úgy is yó!
Csak az a lényeg hogy a legfrissebb hsz.-eket lássuk ha rákattintunk a valamelyik topicra.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Na én meg tegnap este teszteltem a dolgot, és működik. Ráadásul van benne egy olyan lehetőség, hogy a felhasználó egy kattintással megválaszthassa, hogy melyik formában szeretné a fórumot nézni. Tehát mindenki a saját izlésének megfelelően tudja állítani. Erről jut eszembe, azt még nem néztem, hogy ez az átállítás, csak az adott felhasználóra vonatkozik, vagy mindenkire. Na ennek még utánanézek.

Yuber
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2005. jan.. 4. 4:42
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Jumbo Cactuar írta:Üdv a fedélzeten Yuber!

Én személy szerint csak japán illetve japán stílusú játékokkal foglalkozó beszélgetéseket szeretnék itt a fórumon. Te is ilyesmire gondoltál? Mert ha igen akkor máris nyitom a topicot! :)
Erre gondoltam. :) Van csomó tuti rpg a FF kívűl is. ;)

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Yuber: kérésed parancs ;) Téma megnyitva, a Konzolos témakörben keresd!

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Ti milyen profilú oldalt szeretnétek itt felépíteni? :? Úgyértem, látom van fórum, meg chatbox, hírek, letöltések, galéria.
Ti ennyiben gondolkoztok? :| Mert pl az FFCenter kifejezetten a végigjátszásokra, leírásokra, egyéb segítséként szolgáló táblázatokra épít(ene) :@ És aztán a saját ftp-men van szinte az összes demo, patch, game(nes-snes-gba) 8) ... szal nálunk is van egy letöltős részleg, amit én kézelek főleg.
Sajna a fórum nem ment nálunk, úgyhogy azzal nem kísérleteztünk tovább B) (most így is 4 magyar ff fórumba írok minden nap %-6 ).
Jah, még amit látok: ti is a tárhelyszolgáltató séma-oldalfelépítését (vagy mifene, magam se tudom minek nevezzem !dodge ) használjátok (az ffcenter láthatóan így készült) ?
Vagy terveztek pl. új dizájnt a közeljövőben, ill. saját domaint? :?

Az FFCenternek (bocs hogy mindig ezzel jövök :p ) most készül (még mindig, de már mióta :@ ) az új dizájn, a dizájner megígérte hogy most vizsgák végén tényleg belehúz... a fene tudja már... ~:(
A mi oldalunk igencsak tetszhalott állapotban van x) , de látom a tiétek nagyon is virágzik! :)

Emterxx: királyak a rajzaid!!! !amazed Még külföldi lapokon se láttam párját. ;) Biztos tudnál akár még pénzt is keresni ezzel a tehetséggel! :D

Lezárt