Advent Children: Láttuk a filmet! (Figyelem: SPOILER)

Amiknek nem nagyon van közük az FF-hez és már nem is aktuálisak
Lezárt
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Advent Children: Láttuk a filmet! (Figyelem: SPOILER)

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Az alábbiakban a Final Fantasy VII: Advent Children első vetítéséről olvashatsz beszámolót Yuber tollából, aki ott volt a Velencei filmfesztiválon, és az elsők közt nézhette meg a Square-Enix új animációs filmjét.

FIGYELEM!
A beszámoló olyan információkat is tartalmazhat (nem biztos hogy tartalmaz), amelyek lelőhetnek bizonyos meglepetéseket a filmből. Ha szeretnéd anélkül megnézni a filmet, hogy nem tudod meg róla előre a legérdekesebb fordulatokat, arra kérünk, ne olvasd tovább ezt a témát!

A beszámolót SPOILER-mentesen elolvashatod az Advent Children-témában, a fórumban lentebb!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 9. 15:22-kor.

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

1. A filmfesztiválon, a AC előtt:


"Hát ezt is megértem... álmomban sem gondtoltam volna, hogy valóra válik...
Utolsó percig kételkedtem, valami közbejön, nem sikerül megnézni, de ezek a kételyek eloszlottak mikor átléptem az ellenőrző kapun.
Megkerestem helyem, ennél jobbat nem is adhatott volna a jegy eladó, 17. sor, 14. szék, tökéletes!
Mondtam, innen már nincs visszaút, bizony, itt perceken belül orgia lesz!

Lett is, pedig még nem kezdődött el a film, hanem megjelent a vásznon Nomura, amint jön be a főbejáraton! Hatalmas taps, interjú, szerencsésebbek elcsípték alaírásra az előcsarnokban - én már benn ültem, pech...

Majd kinyílik a galéria és belépnek! Igen, ott van az egész AC gárda! Felállva tapsol mindenki (egyébkent nem volt telt ház!) villognak a vakuk, kamerák keresztűzébe kerültek hamar! A közönséget is fényképezték, meg kamerázták, úgyhogy lehet engem keresgélni, hátha megleltek. :)

Mindenkit bemutatnak, tapsol a családias közönség, majd helyet foglalnak. Elalszanak a lámpák és...
Igen, ez még nem olyan nagy spoiler: RedXIII tűnik fel, fut Midgar romjai felé, épp úgy ahogy a VII végén... de a látvány... gyönyörű!
Kissé megijedtem mikor nem láttam angol feliratot, ugyanis az első 5 percben elcsúsztak vele, de helyre tették. :) Olasz és angol felirat volt, de jól meg volt oldva, nem zavarta egyáltalán a látványt!
A közönség együtt lélegzett és belemerültünk a sztoriba!"

2. Kezdődik a film!

"Remek látvány, csodálatosan kidolgozott szereplők, a zene fülbemászó, az átdolgozások fantasztikusan szólnak!
Ismerős szereplők, köztük újak is de nagyon hamar lehet azonosulni velük.
Folyamatosan pereg a sztori, nincs megállás...
Ha már sztori, egy kicsit komorabbra veszem a figurát. Többet vártam tőle!
Fordulatokat, a szálak összefonódását... de egyszercsak vége lett a filmnek... el se hittem... csak ennyi?
Ránéztem az órára, bizony eltelt az a 100 perc... hiány maradt bennem.
De lehet bennem van a hiba, mert már elég sokat tudtam a sztoriról, trailerek alapján...
De vannak benne nagyon poénos jelenetek, a közönseg együtt nevetett és tapsolt. :)

És vannak szívhez szólóak is, de én érzem rajta, hogy ez egy 20 perces promóciónak készült eredetileg és csak később lett bővítve.
De emelett egy nagyszerű folytatás, bár én inkább egy kiegészítőnek mondanám.

Csodás tényleg, a látvány elvarázsol, bár mondom én a sztoriban kis hiányossagot láttam."

3. A film jeleneteiről... SPOILER>>

"So, a Bahamut elleni küzdelemben kovácsolódik össze a csapat, de ott aztán kijut a szerepe mindenkinek.
Most pedig leírom a kedvenc jeleneteimet, vagyis az egész filmet. :D Najó, arra majd otthon vállalkozok. :)

Az első viccesebb jelenet mikor Cloud elmegy a Healing Lodge-ba, találkozni a csuklyással. A bejáratnál Reno fogadja, aki neki is akar támadni, de Cloud reflexei mindig a helyén vannak és egy testcsellel Cloud kerül be, Reno pedig ki, az ajtó meg bezarul. :D Bent Rude tartózkodik, akit Reno figyelmeztet, hogy vigyázzon, megjött Cloud. :D

De mire Rude a fegyverehez nyulna, Cloud már rászegezi kardjat, sakkban tartva ezzel. Majd begurul a csuklyás, rövid visszaemlekezés és Cloud már tudja kiről is van szó.

Következő, Tifa vs Loz küzdelme a templomban. Nagyon látványos (az összes kuzdelem az)... a fight első része Tifa győzelemmel zárul, Marlene is ott van. Majd megszólal a fanfare zene... de furan szól... ez egy mobil csengőhang... Loz kimászik a romok alól, felveszi telefonját... derültség a teremben. :D Utasítást kap, hogy vigye el Marlene-t, ennek eleget tesz, Tifa alul marad, csúnyán kikap.
Cloud a helyszínre érkezik."

4. A film történetéről... SPOILER>>

"Következő izgalmas, és egyben poénos jelenet sorozatok Edge városában zajlanak le, ahol is Kadaj tart bemutatót a csuklyásnak, a Cloudtól megszerzett matériákból, megidézi Bahamutot!
Reno és Rude felveszi a harcot a Shadowcreeperekkel, de hirtelen Bahamut toppan eléjük, kis riadalmat okozva a Turk tagok szemében. :)
Elkezdenek futni, Reno megkérdezi:
"Is it coming after us?"
Rude: 'I don't look back!". :D
Közben babysitternek is beállnak, Reno megment egy gyereket, az viszonzásúl belenyúl a szeme és szája közti két nyílásba |:DD
Majd összeáll a teljes csapat és kezdetét veszi az ádáz küzdelem.
Mikor kilátástalannak tűník a csata végül megjön Cloud is, Barrettet húzza ki a csávából, aki viccesen megjegyzi, hogy ideje volt már, mintha számított volna rá, hogy jönne. :D

Cloudon a sor, hogy végezzen a döggel, de ehhez szüksége van az egész csapat segítésgére, ugyanis Bahamut végső csapásra készűl és olyan magasságba önerőből nem lehet eljutni.
Előszőr Cid lándzsáján rugaszkodik el, majd Red repteti, Yuffie is beveti minden tudását, mikor Vincenten a sor, csak annyit mond "Fly!", majd Tifa adja meg a kellő lendületet...
Bahamut közben lövésre kész el is ereszt egy MegaFlaret, Cloud közben közeledik csapásra készen! bekerűl a MegaFlare belsejébe és ekkor egy váratlan dolog történik: egy kéz nyúl és fogja meg Cloud kezét és erőt ad át neki!

Cloud átszáguld a támadáson és végighasítja Bahamutot, ezzel likvidálva őt.
Eközben Kadaj újabb matériát akarna használni, de a csuklyás megakadályozza, aki ekkor fedi fel kilétét, veszi le az lepelt és áll fel a székből: SPOILER>> RUFUS SHINRA << Kadaj megpillantja kezében a dobozt melyben Jenova génje van (vagy feje? ebben most nem vagyok biztos mikor Kadaj kinyitja a dobozt, zöld lötty cseppen ki belőle)! Nem is figyel másra, csak a dobozra, hisz ezt kereste egész idáig. Rufus lehajítja a mélybe a dobozt, de Kadajnak ez nem akadály, utána veti magát... Rufus is... tűzpárbaj alakul ki a levegőben...
Közben Reno és Rude Loz-al és Yazzo-val viaskodik, az utobbi kettő kerül ki győztesen, itt egy kis mosolyra is van időnk, mikor Reno le akarna szállni Ruderől, rálép a szemüvegére, de Rude gyorsan pótolja a hiányt. :D

Visszatérve Kadajra, közben megszerezte Jenovát és meglép vele motoron, Rufus segítségére Renoék rohannak, két hálót lőnek ki, így Rufusnak nem esik baja... majd az is vicces ahogy le akarják szedni onnan őt... :D "

Folyt köv!

Képek, kérdések, válaszok...

Előhivattam a képeket, de elég sötétre sikeredtek, átkozott gép. :(
Itt az egyik, a távolságot elég jól érzékelteti, alig pár sorral ültek mögöttünk. :)

***

Végre, itt egy kép a közönségről, én is ott vagyok!

***

SPOILER>>
Zid írta:Az lenne a kérdésem, hogy <törölve>-on volt valami olyasmire utaló nyom, hogy széjjel robbant, tehát égési sérülés, vagy ilyesmi?
Yuber írta:Nem, nem volt, arcán sem volt nyom, meg amikor felállt, akkor sem látszott, hogy sérült lenne. A csuklya csak a rejtőzködés miatt volt rajta, meg az alatt rejtette Jenova fejét egy dobozban.
Zid írta:Aeris kap valami nagyobb szerepet is?
Yuber írta:Aerisnek rengeteg és döntő szerepe van a filmben. Hatalmas lelki támasz Cloudnak és a végén sorsdöntő szerephez jut.
És végre az arcát is látni, idáig sosem fedték fel. :)
Még a credit lefutása után is szerepel Aeris. :)
by Yuber
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 9. 15:25-kor.

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

5. videók, kritikák...

Movie 1

"Leírás, spoiler veszély!

Loz vs Tifa párbajból Tifa kerűl ki vesztesen és Loz magával viszi Malenet és a matériás dobozt. Cloud a templomhoz érkezik és rátalál Tifara... A videó végén Cloudon eluralkodik a Geostigma hatása és Tifaval együtt elájul."

Movie 2

"Leírás bővebben, spoiler lehetséges!

Cloud a gyerekek megmentésére siet Forgotten City-be, de Denzelt meglátva, hatalmasat fékez és bukik motorjával, így Kadaj felé tud kerekedni... Hála Marlene-nek ki tud jönni a szorításból és kezdetét veszi a harc a 3 SHM ellen! Cloudnak ez nem menne egyedűl, segítségére Vincent siet!"

***

"Írtam kritikát a filmről, remélem nem nagyon veszem el a kedveteket tőle, utánna rögtön nézzétek meg a 2 most linkelt videómat és hamar vissza fog jönni... ;)

És akkor itt a kritika:

Nem sérülnek a szereplők! Pedig amilyen küzdelmeket lezavarnak, elvárná az ember, hogy legalább egy horzsolás, vagy kosz folt az arcukra tapadjon... ezt egyből alátámassza Tifa-s videó, Tifa nincs éppen jó állapotban, de sérülés nem látszódik rajta... Ugyanúgy a ruha sem rongyosodik, szakad stb...
Nincs vér! Pedig van helyzet mikor a drámaibb hatás elérése és a realitás végett elengedhetetlen lett volna!
Nincs Chocobo!
Több szálon futhatna a sztori! Gondolok itt arra, hogy Cloud története remekül ki van dolgozva, de a többi kari ezáltal a háttérbe szorúl... a Shinra-nak sincs akkora szerepe. Pedig mekkora jelenőségük volt a game-ben! Ok, hogy ott legyőzték őket, de 2 év alatt sokminden történhet. bekavarhattak volna jobban.
Barret pl revansot vehetett volna a filmben.
Több helyszín kellett volna!
Globálisabban lehetett volna érzékeltetni a veszélyt, a kétségbeesést, a Geostigma-t jobban, az egész világra kihangsúlyozni, hogy itt bizony komoly problémáról van szó.
Sephiroth többet mutathatott volna erejéből, esetleg több áldozat és máris meg lett volna a régi feeling!
Több Limit Break! Egy volt benne, de az aztán brutális: OmniSlash
És még hosszabb kellett volna lennie, komolyan mikor vége lett, azt hittem még csak a felénél tartunk!
Bár akkor lehet még 1 év telt volna el a megjelenésig.
Maradt bennem egy kis üresség.

Lehet sok az elvárás, végülis egy filmbe nem lehet 100 órát belesűríteni és lehet én tudtam már a film megnézése előtt túl sokat és így nem sok újat hozott nekem.
Kíváncsi leszek egy olyan véleményére, aki még egy trailert se látott, de a 7 a kedvence!
Ja és aki nem játszott a 7-el, de meg akarja nézni a filmet, hát annak sok szerencsét... az elején van egy kis visszatekintés, de nem fogja tudni értékelni a sztorit, csak a látványt!"

by Yuber

Lezárt