A megújult FFCenter - Mi történik?

Minden FFCenterrel kapcsolatos tudnivaló, bejelentés
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

A megújult FFCenter - Mi történik?

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Ezt a topic-ot azért hoztam létre, hogy itt legyen egyértelműsitve, mi történik. Illetve ha bárki hozzá szeretne szólni, kérem tegye :)

Megújulás?
Nem újdonság, hogy hosszú évek óta halódik a fórum, ahogyan más fórumok is - lévén hogy az efféle kommunikáció igencsak lecsengett. Manapság, amikor az embereknek már számitógépe is alig van, mert minden okostelefonokon történik, a hagyományos fórum nem egy olyan formátum, ami megfelelően használható, Egyszerűen átalakult a technológia.

A fórumok reakcióideje nem gyors eléggé, a témák nem újulnak meg elég gyorsan, nem látványos eléggé hogy mi a legfrissebb tartalom. A túl sok gomb és opció is bonyolitja a dolgot azok számára, akik már Facebook-hoz szoktak.

Úgyhogy adódott a kérdés: mi legyen? Szűnjön meg a fórum? Vagy alakitsuk át?
Mivel a Final Fantasy Center már idestova 15 éve az életem része, nem szivesen engedném el, ezért úgy gondoltam, hogy a megadás helyett jobb lenne elfogadni a kihivást, és átalakitani a rendszert úgy, hogy megoldásra kerüljenek mindazon problémák, amiket fentebb emlitettem a fórumokkal kapcsolatban. Persze nem biztos hogy ez lehetséges, de egy próbát, már csak a szép emlékek miatt is, megér :)

És akkor mi lesz itt?
A fórum marad a régiben, csupán szeretném leegyszerűsiteni, hogy jobban hasonlitson egy Facebook-os üzenőfalra. Hogy mindenki eligazodjon rajta, azok is, akik telefonon nézik, és monitoron talán soha meg sem nyitják.

A fórum kerete fölött lesz egy hirekből álló folyam. Korábban is próbálkoztunk már hiroldal létrehozásával, ám ezek mindig különálló felületek voltak, melyekhez a fórumból el kellett navigálni. Itt most a kettő egy és ugyanaz lesz, teljes átjárhatósággal.

És hogy milyen hirek lesznek itt? Átmentettem a korábbi hiroldalaink anyagát, igy újra megtekinthető közel 80 Final Fantasy hir korábbról, és importálásra kerül néhány egyéb cikk is, amiket más felületekre irtam anno (például a Random magazin blogjára).

Ebből kifolyólag (remélhetőleg) hirek olvasása és hozzájuk történő hozzászólás miatt is érkezhetnek majd látogatók, olyanok is, akik fórumokban nem igazán szoktak beszélgetni, vagy nincsenek hozzászokva.

Mi más változik?
Manapság a Final Fantasy közel sem annyira erős franchise, mint a kétezres évek elején volt. Temérdek más jó játék van már, egyesek sokkal nagyobbak és népszerűek. Persze mi mind az FF-et szeretjük talán még a legjobban, de szeretnék sokkal nagyobb teret engedni minden másnak is. Lépésről lépésre szeretném az oldalt kiegésziteni mindenféle anime/manga/játék/képregény/film tartalommal, ami a szivünkhöz közel áll. Én magam elsősorban képregényes és filmes hireket szállitanék, és szeretnék további szerkesztőket toborozni, akik tudnának segiteni további (bármilyen témájú) hirek szállitátásában.

Igy állunk most!

És hangsúlyoznám, hogy ez az oldal még kiépités alatt van, megjelenését tekintve megérzésem szerint kb 50%-os készültségi stádiumban. Habár a funkciók maguk már élnek, használhatóak.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Halihó,

Szerintem egész pofás az új oldal :)
Köszi a belefektetett munkát és időt.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Köszi hogy első fecskeként benéztél ;) Majd tuningolva lesznek szerintem még a színek mert egyelőre kicsit rideg. Aztán amint kész a dolog, és került fel néhány friss hír is, lesz egy kisebb reklámkampány, hogy jöjjenek még emberek :)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Jó terv. :)
Ha tudok valamiben segíteni szólj nyugodtan.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én egyelőre még azon agyalok, hogy hogyan lehetne az egész formátumot interaktívabbá tenni, szóval hogy a tartalmon min kellene változtatni.

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Jaj de jo valamelyik nap almodtam az oldalrol hogy megszunik es hat eleg regota tagja vagyok nagyon nem lenne jo ha megszunne orulok fejlesztesnek.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Zavarna egyébként valakit egy kisebb profil-bővítés? Értem ezalatt az, hogy képregény/manga/anime stb hírek is lennének kint az FF mellett (mint az már látszik a most fentlévő dolgok alapján). Ahhoz hogy többek találjanak érdekes olvasniovalót itt, erre mindenképp szükség lesz szerintem.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Engem nem zavarna. Nem túl gyakran de magam is olvasok/nézek animét/mangát.
Szóval támogatom :)

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Szerintem sincs ezzel gond

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Még mindig nem tudtam teljesen kitalálni hogy hogyan lehetne a profilt értelmesen bővíteni úgy, hogy meg is érje vele foglalkozni. Lévén hogy már szinte minden le van fedve valahol így vagy úgy, és bejáratott site-okkal nehéz újoncként labdába rúgni. Bárkinek ha bármi ötlete van, ne fogja vissza magát :)

Közben beregisztrált jónéhány robot (már kitakarítva), látom a regisztráción még szigorítani kell majd :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Hát elég nehéz olyat kitalálni, amitől tényleg egyedi lesz a dolog.
Igazából ezek a fórumos oldalak inkább a klasszikus hangulat miatt vonzzák az embereket.

Ha lehet pofátlan ötletem, akkor előállnék vele.
Ami esetleg még talán egyedi lenne az, ha userek kicsit úgy érezhetnék magukat mint egy RPG-ben.
Pl ha a fórum mellett lenne az oldalon egy olyan lehetőség, ahol karaktert tudsz generálni és mint valami minigame randomban jönnének ellenségek valami minimal felvezető szöveggel, akiket ha legyőzöl kap a kari EXP-t.
Ilyennel már találkoztam a beholder.hu weboldalon. Ott sárkányölő a neve és egész szórakoztató szerintem.
Mivel még aktív vagyok rajta, ha tetszik a dolog, akkor tudok pár screenshotot küldeni, hogy milyen is.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Valamiféle netes játékon már én is gondolkoztam, de aztán arra jutottam, hogy nincs értelme különösebb energiákat ilyen extrákba fektetni, amíg nincs már eleve olyan szintű forgalom az oldalon, hogy bármibe megérje nagyobb energiákat feccölni :D

Most nézegettem a látogatási statisztikákat, és úgy néz ki, hogy manapság a látogatók fele már telefonon böngészve jön ide. Persze nem meglepő, hogy már mindent telefonon intéznek az emberek, a kérdés viszont az, hogy a fórumok, amik már egyébként is szenvednek a közösségi hálók miatt, mennyire életképesek telefonon? Nyilván lehet persze telefonra optimalizálni, de egy fórumnak semmiképp nem tesz jót, ha nem látod át az egészet egyszerre a képernyőn. Hiszen nem egy adatfolyam van, ami le-föl görget az ember, hanem topikok közt kell navigálni, amik alfórumokba vannak berendezve. Szerintetek?

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Biztos van benne ráció. Ahogy egyre több mindent meg tudsz csinálni tableten, vagy telefonon, úgy egyre kevésbé veszik elő az emberek a notikat vagy pc-ket. Hogy mennyire segítene egy mobil eszközökre optimalizált felület az egy jó kérdés. Gondolok itt arra, hogy nem tudom megéri-e a belerakott időt/energiát.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Csak jelzem, hogy nem állt még le az oldal fejlesztése :) A közeljövőben megpróbálom teljesen átoptimalizálni mobilra. Csak időt kellene rá találnom :D

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Nem tudom hova írjam ide írom 14 éve vagyok az oldal tagja felnőttem de mindig visszajárok jó mondjuk final fantasy imádatom is megmaradt de ez fura vagy jó érzés hogy itt van még mindig a fórum gyermekkorom kis szeletébe meg kapaszkodom örökké hálás leszek hogy ez van és volt. Londonban élek de ha hazajutok és úgy adja helyzet jó lenne egy valamivel koccintani bárkivel bárhol innen a fórumról.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Örülök, Sanyi, hogy így érzel. Én is hasonló a cipőben vagyok, hogy már nem is abban az országban élek mint amikor ide csatlakoztam, annyi minden megváltozott :D Három év múlva lesz 20 éve, hogy regisztráltam ide, belegondolni is durva.
Még mindig nem tudtam pontosan eldönteni, hogy mit lehet kezdeni manapság egy fórummal, de az biztos hogy marad :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No, eltelt egy kis idő, és úgy látszik a digitális klíma továbbra sem kedvez a fórumoknak :) Korábban a Facebookot okoltam amiatt, hogy már nem fórumoznak a fiatalok, de ma már azt látjuk, hogy Facebookot sem nagyon használnak többé, és az élő-streames/videós appok korát éljük. Úgyhogy ismét el kell majd gondolkozni, hogy hogyan tovább.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Az biztos, hogy kicsit analógnak kell lenni ehhez a dologhoz. Játszok egy FRPG-s oldalon is, ott se sokkal jobb a helyzet. Van 1-2 megszokott arc, akinek van több karija is, de alig vagyunk már ott is.