Final Fantasy VII / VIII / IX

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ennyi idő alatt párszor már feláshattad volna az egész világtérképet... próbálkozz!

Wolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007. feb.. 19. 16:58
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: Wolf »

akmal888 írta:
Wolf írta:
Sztivi írta:csaó!az ff7-ben az arany chokobot próbálom összehozni.a kék és zöld különböző neműek megvannak.felfejlesztettem őket a osztályosra.vissza a farmra...pároztatnám őket,de a kis csávó nem engedi vmiért.azt emlegeti hogy akik már voltak pároztatva meg még valamelyikek nem pároztathatóak....mit ronthattam el?
Hi mndenki!Nekem ehhez lenne 1 kérdésem:
Milyen Gomb kombinációval kell megetetni a Chocobo-kat a FFVII-ben? :(
Hát ehez asztán nagy angoltudás kell! :P Még én is megtom csinálni (pedig nincs valami nagy angoltudásom) :roll: Amugy chocobot fogtál már :?: :!:
Az megvan 2 kül. nemű, rengeteg green, nut-k. Csak Gombok kombináció kell amivel a
menüt kezelem( etetés,berakni a repcsibe, elküldeni) CSAK ennnnnnnyi nem több. Minden mást megoldok.

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Sokszor csak a szerencsén múlik, hogy mi lesz.

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

o köszi lehet hogy nagyon bénavagyok de nem lelem sehol :shock: se

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Biztos kerested már játékleírásokban a módját, na az kell csinálni, de legfőképpen az a fontos, hogy running chocobokkal dolgozz.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Valaki nem tudná felrakni valahova a FFVII 2. cd-jét .iso-ban?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én felraknám, de olyan ingyen tárhely ahová 600MB felfér a világon nincs :)
Esetleg ha DC-n áthúznád egy ráérős napon? (válasz jöhet privátban is)

Avatar
Edy
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005. máj.. 21. 2:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edy »

Emtrexx írta:Én felraknám, de olyan ingyen tárhely ahová 600MB felfér a világon nincs :)
HJsplit? ^^

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Most éppen az FFIX-et nyomatom gőzerővel és lenne egy kérdésem...
Vannak ugyebár különböző képességek, amiket a fegyeverek és egyéb magunkra "akasztható" tárgyak segítségével tudunk elsajátítani... Ezek piros vagy zöld jelzéssel vannak ellátva... A piros jelzésűek a támadó és gyógyító képessége a zöldek pedig egyéb hatások (silence, darkness, level up...stb.)
Namost... A piros színűeknél ha kigyűlik az állapotmérő sáv és három csillagos lesz akkor már nem szükségeletetik az adott fegyver a képességhez, mert akkor a karakter már megtanulta...
Viszont a zöld színű képességehez bizonyos számú kristály szükségeletetik a megatnuláshoz...
És most jön a dolog kérdezős része... Ha ott kigyűjtöm az állapot mérő csíkos, tehát eléri a három csillagos állapotot, akkor attól a képességtől, ha elveszem a kristályt megmard a képesség vagy pedig nem? Tehát ugyanúgy viselkednek mint a piros színű képességek, vagy ott meg kell hogy maradjanak a kristályok is...

Nah remélem érthető volt valamennyire... ha valaki ki tudta bogózni, hogy miről is beszélek én itten, és még a választ is tudja az , ha lehet ossza meg velem is :wink:

Wolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007. feb.. 19. 16:58
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: Wolf »

Owen_eX írta: Namost... A piros színűeknél ha kigyűlik az állapotmérő sáv és három csillagos lesz akkor már nem szükségeletetik az adott fegyver a képességhez, mert akkor a karakter már megtanulta...
Viszont a zöld színű képességehez bizonyos számú kristály szükségeletetik a megatnuláshoz...
És most jön a dolog kérdezős része... Ha ott kigyűjtöm az állapot mérő csíkos, tehát eléri a három csillagos állapotot, akkor attól a képességtől, ha elveszem a kristályt megmard a képesség vagy pedig nem? Tehát ugyanúgy viselkednek mint a piros színű képességek, vagy ott meg kell hogy maradjanak a kristályok is...

Nah remélem érthető volt valamennyire... ha valaki ki tudta bogózni, hogy miről is beszélek én itten, és még a választ is tudja az , ha lehet ossza meg velem is :wink:
Na most akkor tisztázzuk ezt!

Nem fontos a Kristályokat beletenni a képességekbe, hacsak nem akarod használni
( Pl:Auto-Life). Miután megtanultad( tehát 3 csillagos) ott marad a helyén, a listán.
Tanács ez már: Ha főellenségekhez mész legyen bekapcsolva az Auto-Life,Auto-Regen,HP+10,20%,MP+10,20%,Auto-Haste és még pár semlegesítő. :D :roll:

Wolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007. feb.. 19. 16:58
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: Wolf »

Sabin írta:Kis technikai problémám van a FFVII psx verziójával. Epsxe 1.5el nyomom, és most tartok a 2.cd-n ott ahol Bugenhagennel visszatérünk az Ancient citybe és miután elindította a vízesést, vissza kell ugye menni a kristályhoz. Na én visszamegyek, de nincs semmi csak fekete képernyő, nyomogatom a gombokat de nem történik semmi. mi legyen?
Nekem is ez a problémám, pedig PS1-n játszok vele, és Ps-n vinnie kellene azt, amit ált. nem
megy emu-n!
Nem tudna vki vmilyen norm. oldalt ahonnan letöltötte,vagy legalább feltöltenie :?: :!: :|

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Szerintem ez kb gyári hiba, mert az enyém is ott szarakodik néha ha cdről játszok, viszont a piratesbay.org-n asszem fent van az ultimate vagy valami hasonlo neve van, na azt azt kell leszedni az nagyon tuti. (torrent file: final fantasy 7 ultamtate vagy valami hasonlo)

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Wolf írta:Na most akkor tisztázzuk ezt!

Nem fontos a Kristályokat beletenni a képességekbe, hacsak nem akarod használni
( Pl:Auto-Life). Miután megtanultad( tehát 3 csillagos) ott marad a helyén, a listán.
Tanács ez már: Ha főellenségekhez mész legyen bekapcsolva az Auto-Life,Auto-Regen,HP+10,20%,MP+10,20%,Auto-Haste és még pár semlegesítő. :D :roll:
Na akkor leegyszerűsítem a kérdésem... ha egy képesség maxon van azaz 3 csillagos, és nincs hozzá berakva kristály akkor is használható, vagy nem? Ha nincs berakva kristály és nincs kifejlesztve teljesen, akkor biztosan nem használható...

Laccc
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007. jan.. 4. 18:27

FF8

Hozzászólás Szerző: Laccc »

Bocs, hogy ilyesmivel nyaggatlak titeket, de nem tudná valaki elküldeni nekem az FF8as mentéseit a levaikft@axelero.hu - mail címre? Sokat segítene, mert most játszok először a játékkal, és Ultimecia kastélyánál hagytam abba amikor a winyóm teljesen tönkrement, és most minden oda... És azért érdekelne a játék vége is. :?

Wolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007. feb.. 19. 16:58
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: Wolf »

Owen_eX írta:
Wolf írta:Na most akkor tisztázzuk ezt!

Nem fontos a Kristályokat beletenni a képességekbe, hacsak nem akarod használni
( Pl:Auto-Life). Miután megtanultad( tehát 3 csillagos) ott marad a helyén, a listán.
Tanács ez már: Ha főellenségekhez mész legyen bekapcsolva az Auto-Life,Auto-Regen,HP+10,20%,MP+10,20%,Auto-Haste és még pár semlegesítő. :D :roll:
Na akkor leegyszerűsítem a kérdésem... ha egy képesség maxon van azaz 3 csillagos, és nincs hozzá berakva kristály akkor is használható, vagy nem? Ha nincs berakva kristály és nincs kifejlesztve teljesen, akkor biztosan nem használható...
Ha 3 Csillagos azt jelenti megtanultad Perfect-ü(Nem kell már viselned az aktuális tárgyat)l.DE (hangsúlyozom) DE, ha használni is akarod a csata alatt (Pl: Auto-Regen), akkor annyi kristállyal
kell feltölteni a megtanult dolgot ( jelen példának 10 kell).
Remélem érthető voltam-e :?: :!: :| :roll:

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: FF8

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Laccc írta:Bocs, hogy ilyesmivel nyaggatlak titeket, de nem tudná valaki elküldeni nekem az FF8as mentéseit a levaikft@axelero.hu - mail címre? Sokat segítene, mert most játszok először a játékkal, és Ultimecia kastélyánál hagytam abba amikor a winyóm teljesen tönkrement, és most minden oda... És azért érdekelne a játék vége is. :?
szerintem inkább kezdel elöröl mert csak akkor élvezetes a játék ha mindent magad tanulsz meg talász meg
fedezelfel álitaszbe szóval ezeket csak neked kell megcsinálnod mert ha más mentésén játszól akkor az olyan mintha csalnál szerintem mert az a mentés valaki más sszenvedési árán jötlétre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de ha egyszer eljutotál odáig másodszor is sikerülni fog ! söt most még könyebenn fog menni !
ézért szerintem inkább kezdel ujra :wink:

Laccc
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007. jan.. 4. 18:27

Re: FF8

Hozzászólás Szerző: Laccc »

Gandalf írta:
Laccc írta:Bocs, hogy ilyesmivel nyaggatlak titeket, de nem tudná valaki elküldeni nekem az FF8as mentéseit a levaikft@axelero.hu - mail címre? Sokat segítene, mert most játszok először a játékkal, és Ultimecia kastélyánál hagytam abba amikor a winyóm teljesen tönkrement, és most minden oda... És azért érdekelne a játék vége is. :?
szerintem inkább kezdel elöröl mert csak akkor élvezetes a játék ha mindent magad tanulsz meg talász meg
fedezelfel álitaszbe szóval ezeket csak neked kell megcsinálnod mert ha más mentésén játszól akkor az olyan mintha csalnál szerintem mert az a mentés valaki más sszenvedési árán jötlétre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de ha egyszer eljutotál odáig másodszor is sikerülni fog ! söt most még könyebenn fog menni !
ézért szerintem inkább kezdel ujra :wink:
:shock: Ne viccelj, már a legvégén jártam, és se időm se türelmem nem lenne, hogy megint egyből nekikezdjek, az a legkevesebb, hogy más felszereltséggel viszem végig, csak a történet végét lássam, mert már tényleg csak az hiányzott... Szerinted az csalás, hogy mindent szépen megszereztem, már csak Doomtrain meg Eden kellett, erre minden elveszett... :( Segítsen már valaki, nem hiszem, hogy senkinek sincs épp fent a gépén pár mentés a PC verzióhoz...

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Wolf :

Jaja... értem én (mostmár) :) .... Köszi a segítséget...

Wolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007. feb.. 19. 16:58
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: Wolf »

Volna (megint) 1 kérdésem:

Már megvan Fekete Chocobo "A" rang-ban, és a"havas"-t is elfogtam már és fejlesztem felfele.
Na most Mindegy, hogy melyük a hím v. a nőstény az "Arany Chocobo csinálásához", vagy
nem.(A Feteke most a nőstényem) :?: :!:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ezt most nem értem. Ha van feketéd A szinten, és a havasban befogott Good vagy ennél egy fokkal jobb minősítésű chocobo is A szintű(függően a másik nemtől, h tudjad őket pároztatni) akkor el kell menni az Északkelet kis szigetekre, ott az erdőben ahrcolni ilyen kis lényekkel, amiktől asszem Ze.. nutot kapsz(pontosan nem emlékszem már a nevére), akkor már pározhathatod őket. Persze a pároztatás előtt mentd le. ;)

Remélem segítettem.

Wolf
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007. feb.. 19. 16:58
Tartózkodási hely: otthon

Hozzászólás Szerző: Wolf »

kult44 írta:Ezt most nem értem. Ha van feketéd A szinten, és a havasban befogott Good vagy ennél egy fokkal jobb minősítésű chocobo is A szintű(függően a másik nemtől, h tudjad őket pároztatni) akkor el kell menni az Északkelet kis szigetekre, ott az erdőben ahrcolni ilyen kis lényekkel, amiktől asszem Ze.. nutot kapsz(pontosan nem emlékszem már a nevére), akkor már pározhathatod őket. Persze a pároztatás előtt mentd le. ;)

Remélem segítettem.
Hát itt minden szép és jó, csakhogy ezt már tom.
Most azt kérdeztem, hogy mindegy-e, hogy melyik HÍM :?: :!:

U.i.:Zeio nut a neve, és a Goblinoktól kell csórni!

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Jelenlegi tudásom szerint teljesen tökmindegy, hogy melyik melyik... Ha mindez megvan akkor már csak acél idegek kellenek, amíg kívárod, hogy Arany Chocobo szülessen :D

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Owen_eX írta:Jelenlegi tudásom szerint teljesen tökmindegy, hogy melyik melyik... Ha mindez megvan akkor már csak acél idegek kellenek, amíg kívárod, hogy Arany Chocobo szülessen :D
hát nem igazán mert lányt lányal nem lehet pároztatni és himet himmelse mert a gondozó nem engedi
a him Famale
a nöstény male
:D

gaaber
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2007. feb.. 4. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: gaaber »

Gandalf írta:
Owen_eX írta:Jelenlegi tudásom szerint teljesen tökmindegy, hogy melyik melyik... Ha mindez megvan akkor már csak acél idegek kellenek, amíg kívárod, hogy Arany Chocobo szülessen :D
hát nem igazán mert lányt lányal nem lehet pároztatni és himet himmelse mert a gondozó nem engedi
a him Famale
a nöstény male
:D
pont fordítva... a hím: Male, a nőstény: Female...

Avatar
Edy
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2005. máj.. 21. 2:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edy »

Gandalf írta:
Owen_eX írta:Jelenlegi tudásom szerint teljesen tökmindegy, hogy melyik melyik... Ha mindez megvan akkor már csak acél idegek kellenek, amíg kívárod, hogy Arany Chocobo szülessen :D
hát nem igazán mert lányt lányal nem lehet pároztatni és himet himmelse mert a gondozó nem engedi
a him Famale
a nöstény male
:D
Owen_eX úgy érti fontos-e, hogy a fekete a nőstény, vagy hogy a fekete a hím kifejezetten (és fordítva a havasra).
És a nőstény a female, a hím a male.
Amúgy én anno amikor játszottam még a feketéig sem jutottam, mert egyszerűen sehogy nem hagyta pároztatni a gyerek a kéket és a zöldet.. Pedig minden kritérium megvolt, és már arra sem lehetett fogni, hogy még túl fiatal a két madár... Mégis erre fogta. :/