Final Fantasy VII / VIII / IX

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát az egy legjobb fegyvere. Nem emlékszem már, hol is van pontosan... de a végigjátszás biztosan írja, úgyhogy lusta módon átirányítanálak az első oldalra. :|

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Neo Bahamut:
Nibelheim-nél van egy kör alakú hegység és vízesés. Be kell menni a vízesés mögé bal oldalról. Azt nem tudom, hogy a repülúővel be lehet-e oda állni, de chocoboval fix h meg lehet csinálni. Amikor bemész, vidd Vincentet. Ott találkozol valakivel, majd a 3-as cd-n menj vissza oda és a helyén megtalálona fegyvert és a a Chaost, amit Vincent 4-es limit breakje.


Dracolich:

Aura:
Siefer-től elhet lopni, de lehet csinálni steel pipe-ból Aura követ és abból Aurát. Meg az Island Closest to Hell-en (a galbadiai térség legnyugatibb szigete, nyugat felé egyre vékonyodik) van még pár láthatatlan draw point. De itt van még egy Blue Dragon szörny is (vagy ha nem az a neve, akkor nem tom mi, de egy kék sárkány az), ami dob vm Fragmentet, abból is lehet Aurát csinálni. Asszem 20-at
Pulse Ammo:
Elvileg 1 Power Generatorból tudsz csinálni, de én inkább az Energy Crystalt ajánlom. Eleinte igen nehéz összeszedni, de egy idő után már nagyobb eséllyel fogják dobni a szörnyek(ismét csak az Island Closest to Hell-t tudom ajánlani. Mellesleg ott érdemes fejlődni és folyton nyomkodni az X-et: az egész sziget tele van titkos draw pointokkal)

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

kult44 írta:Neo Bahamut:
Nibelheim-nél van egy kör alakú hegység és vízesés. Be kell menni a vízesés mögé bal oldalról. Azt nem tudom, hogy a repülúővel be lehet-e oda állni, de chocoboval fix h meg lehet csinálni. Amikor bemész, vidd Vincentet. Ott találkozol valakivel, majd a 3-as cd-n menj vissza oda és a helyén megtalálona fegyvert és a a Chaost, amit Vincent 4-es limit breakje.

Kössz kult!!! :juppi: :tiszteletem: :tiszteletem: :tiszteletem: :tiszteletem: :tiszteletem:

Muszti

Hozzászólás Szerző: Muszti »

Energy Crystalt a pulse ammohoz szerintem Elnoyle-tól a legkönnyebb szerezni én legalábbis így szereztem, igaz az Elnoyle nem egy könnyű ellenfél de a doom paranccsal (Shiva képessége) simán ki lehet nyírni :).

Feroo666
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007. nov.. 9. 14:36

Hozzászólás Szerző: Feroo666 »

Sziasztok!

Olyan jellegű problémám lenne,hogy: "megszereztem" végre a Final Fantasy VIII-at. Mount-olom,install minden ok. Elindítom a játékot,és amikor kezdeném az új játékot,kiírja,hogy rakjam be az 1-es cd-t. Jó...kilépek....mountolom az egyes cd-t,belépek a játékba,és megint kiírja. Hiába nyomom neki tovább,kapok egy warning képernyőt,hogy nem az 1-es cd-t raktam be...de közben igen.

Valami ötlet,hogy hogyan oldjam meg a problémát? :?

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Írd ki cd-re én is csak úgy tudtam.Még keresgélj az előző oldalakon mert talán levan írva mit kell csinálni úgíy rémlik...

Feroo666
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007. nov.. 9. 14:36

Hozzászólás Szerző: Feroo666 »

hát még nézegetek a fórumon...üres cd-m persze nincsen,de lehet,hogy rászánom magam,hogy bemenjek a városba...5 írható cd-ért......ez így gázul hangzik :shock:

Feroo666
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007. nov.. 9. 14:36

Hozzászólás Szerző: Feroo666 »

találtam egy cd-t, megy is a játék...viszont...a grafika elég csúnyácska, sok fekete folt van a képernyőn. Valami ötlet hogyan tüntessem el őket? Patch? Esetleg más beállítások?

EDIT: probléma megoldva itt is, csak megpiszkáltam a grafikai beállításokat...kezdődjék a kaland :)

Avatar
RazF
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. nov.. 1. 22:41

Hozzászólás Szerző: RazF »

múlt héten álltam neki az FFVII-nek és nagyon tetszik (bár kicsit még túlságosan könnyűnek tűnik, de még nagyon az elején tartok, nincs túl sok időm rá sajnos. remélem majd jól benehezedik). mikor még csak infókat gyűjtöttem a játékról, valahol egy oldalon olvastam olyanokat, hogy nyolcezer, meg egymillió HáPé (az utóbbit nem hiszem el, de tényleg ennyire emlékszem...) szóval ezek után: van egyáltalán korlátolva az elérhető szintek száma ?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

99 a max. szint, de FF-es hiperellenségek közt még nem is sok az az egymillió HP, pláne olyan nagy sebzésekkel, amiket a végére (speciális támadásokkal) be lehet vinni.
---
Minek gyűjtesz infokat a neten a játékról?!! :shock:

Avatar
RazF
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. nov.. 1. 22:41

Hozzászólás Szerző: RazF »

elég egyszerű. FF-vel legelőször az AC kapcsán találkoztam (ezzel persze lelőttem magamnak egy poént, de mostmár mindegy...). mivel a film folytatás, így úgy gondoltam nem lenne hülyeség utánakeresni a hetedik résznek, és végigjátszani. amikor meg ilyeneknek utánanéz bárki, hogy mikori játék, vagy csak véleményekre kíváncsi róla (hogy jó játék e egyáltalán, érdemes e beleölni az időt. főleg egy ilyen régi játék esetében, amire ránéz először az ember, és amit lát, az alapján el nem tudja képzelni, hogy ez jó is lehet.) akarva akaratlanul belebotlik olyanokba, amint egy a játékkal kapcsolatos segélyfórumon (mint ez is) segítenek egymásnak az emberek, hogy pl. 8000 HP nem árt ha van minden karakternek, meg egymillió HP az már így meg úgy. szóval ebbe véletlen botlottam be.

különben nem tudom miért ne kereshetnék róla infókat, hogy ne kelljen minden hülyeséget megkérdezni, amit már százszor elmondtak. :?:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Jó, ha ez a helyzeted (mármint az AC-s), akkor érthető. Csak kicsit... szomorú. :P
De az egymillió HP-t azt véletlenül se karakterre értsd, olyan csak ellenségnek lesz. :D

Avatar
RazF
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. nov.. 1. 22:41

Hozzászólás Szerző: RazF »

mondjuk az AC első végignézése még nem jelentett motivációt arra, hogy nekiessek a játéknak. viszont a második már igen és most itt tartok. :)

különben nem árt figyelni az egyes weboldalak címeire sem. én már láttam olyat, amelyiknek a címe spoiler volt XD

Avatar
RazF
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. nov.. 1. 22:41

Hozzászólás Szerző: RazF »

Huhh, sajnálom, hogy velem van tele ez a téma, de szükségem lenne a segítségetekre. ott járok a játékban, hogy kijöttem a csapattal Midgarból, és a világtérképen kalandozom. találtam egy Chocobo farmot, ami mellett van egy mocsár. no, be is fogtam egy chocobo-t és átgázoltam a mocsáron. a túloldalon egy bányába jutottam, ahol találkoztam Reno-val, Elena-val, meg Tseng-gel. a rövid beszélgetés után, leléptek egy kijáraton át. én követem őket , és ahogy kilépek azon kijáraton kapok mindig egy kedves "az ff7.exe hibát észlelt..." üzenetet. valaki nem tudja mit lehet ezzel kezdeni? valami peccs hiányzik neki vagy mi ? :|

a segítségeteket előre is köszönöm.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Lionheart-ot hogyan lehet megszerezni Squall-nak? Már kerestem a fórum keresőbe de semmi hasznosat nem találtam. Talán a Weapons újság Speciális számát kell megtalálni... talán.
Plíz Segítsetek!!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

RazF: Ugye meglátogattad Kalmot? Egyedül ez jut eszembe, ami a bajt okozhatja (mármint, ha nem voltál ott), egyébként még csak nem is hallottam ilyenről. A magyarítás is bezavarhat esetleg, ha rajta van, de ilyet még onnan sem ismerek.
---
Axel: Úgy emlékszem, sima újságban van benne, akármelyik számban. :D Igen, neked is jó sokat segítek, és még hozzáteszem, hogy jó ritka dolgok kellenek hozzá! Szerintem minden második FF8as oldalon találsz konkrét infót hozzá.

Avatar
RazF
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. nov.. 1. 22:41

Hozzászólás Szerző: RazF »

olf: a magyarítás fennvan. mindenesetre elég különös ez a dolog. Kalm-ban voltam (meg még leszek is mert volt ott egy heal matéria, amire nem volt pénzem :D ) . különben én sem értem ezt az egészet, azóta már sikerült kijönnöm a barlangból. sőt! már Cloud beöltözött soldiernek is, és azóta már Rufus hajóján ténfergek.

különben ezeken a részeken hihetetlen sokat röhögtem. amikor pl. be kellett állnom Clouddal a menetelő shinra katonák közé. na az nagy volt, nem jött össze, a riporterek meg egymást kérdezgették, hogy ki az az ökör katona. :D plusz amikor bemutatózni kellett Rufusnak. az is elszúrtam párszor. rettenetesen szórakoztató volt :)

aztán ugye Sephiroth megjelent a hajón, és maga után hagyott egy aranyos háziállatot. azt lenyomtam, és ismét megkaptam ezt a hibaüzenetet. azt hittem már rendbe jött, de ez még így rosszabb, mert mostmár úgy tűnik, hogy nem mindig ugyanott csinálja, hanem már random :(

szerk: ez a spoiler gomb elég hasznavehetetlen. inkább átszíneztem, így még mindig nehezebben olvasható.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Már kerestem a fórum keresőbe de semmi hasznosat nem találtam.
A fórum keresője egyelőre csak a dizájncsere óta íródott hozzászólások között keres, szóval ezért nem találhattál semmi hasznosat :P Természetesen ez javítva lesz

A spoiler gomdot megműtöttem kicsit, elvileg most már jobb

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Köszi az infot Emtrexx.
Még egy kérdés ^^: PuPu hol van a Gardenbe?

Mart1031y
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2006. szept.. 24. 7:42
Tartózkodási hely: 2072 Zsámbék

Hozzászólás Szerző: Mart1031y »

Nem tudnátok megmondani, hogy a neten hol találok meg az FF8 beszédeit/szövegeit angolul? ( :roll: Tudom, Google a barátom, de nem tudom, hogy mi alapján keressek rá.)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Hmmmmm. A GameFAQ-on szoktak hasonlók lenni, keresek is egy linket.

http://www.gamefaqs.com/console/psx/file/197343/4896

Ebben vannak szöveg kivágások, de nem tisztán csak a szöveg. És néhány dolog is meg van benne változtatva: Esthar - Esta stb. Ez elivleg a japán verzió alapján van, de ha beírod a furcsa neveket, én szívesen segítek kitalálni, hogy mi az.

Ha más játékkal kapcsolatban akarsz ilyet, akkor ajánlom a GameFAQ-ot, mert vagy leírásokban, vagy ehhez(Story/Text Translations) hasonló feliratú fájlokban találsz ilyen szövegeket.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

sziasztok tudna nekem valaki segiteni?
annál a résznél a 2.cd-n miko a csapat különválik..és van külön egy küldetése Selphie-nek meg Squall-éknak...
na szoval Squall-éknál amiko az igazgatotol jövök ki, és bent ragadok a liftben akko mit kell csinálni? :roll:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

A földön van egy csapóajtó, azt kell kinyitni és lemászni.

Diabolos

Final Fantasy Official Strategy Guide (E-book)

Hozzászólás Szerző: Diabolos »

Hali!
Teszveszen kapható az összes Final Fantasy Official Strategy Guide (E-book) 999Ft/db áron!

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Miért kell mindenhova beírni? Nem elég egyhelyre?