Final Fantasy VII / VIII / IX

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Köszi,így már értem. Ennek nem voltam részese. :mrgreen:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nekem a gyorsaság része kimaradt az életemből :P De az igaz, h a GF-ek a végére feleslegesek lesznek, csak Cerberust, Edent, meg esetleg Doomtraint éri meg használni. Sajnos minden FF-ben tapasztaltam ezt, ha az ember egy kicsit is tápol.

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Olyan régen játszottam vele, hogy nem is emlékeztem miként épül fel a karakter képessége, és nem is emlékeztem eme rész Junction rendszerére, míg Mahdi ki nem segített. Úgy jöttek elő szép lassan a régi emlékek. :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: mahdi »

A Junction rendszert általában mindenki fikázni szokta, pedig szerintem messze a legjobban felépített, és legjobban használható FF rendszer. Itt valóban szükség van az ésszerű fejlesztésre, és nem minden csak a tápoláson múlik, mint a legtöbb részben. A X. rész rendszere sem volt rossz, de nekem kissé gyerekesnek tűnt a 8. után, és hasonlóan voltam a 9. rész rendszerével is, amiben nem volt rossz az Ability fejlesztés, de abszolút felejthető... Csak mellék elem a játékban, míg a 8.-nak szerves része. (Tulajdonképpen még a történet maga is épít és utal a rendszerre a GF-ek, az elszívások, és egyebek által.)
Folyton és folyton rá kell ébrednem, hogy a 8. részbe mégiscsak került valami megmagyarázhatatlan plusz, amit nem a rendszer, a történet, a világ ad, hanem ezek összessége alkot egy olyan fűszert, amit ha tudnám mi az, szívem szerint beletennék minden JRPG-be. ;) :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nekem a párom mondta, hogy utálja ezt a rendszert: sokat kell vele szöszölni és dög unalmas nézni, hogy inkább a rendszerrel szöszölök, semmint, hogy mennék tovább xD

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

mahdi írta:A Junction rendszert általában mindenki fikázni szokta, pedig szerintem messze a legjobban felépített, és legjobban használható FF rendszer...
Folyton és folyton rá kell ébrednem, hogy a 8. részbe mégiscsak került valami megmagyarázhatatlan plusz, amit nem a rendszer, a történet, a világ ad, hanem ezek összessége alkot egy olyan fűszert, amit ha tudnám mi az, szívem szerint beletennék minden JRPG-be. ;) :D
Ebben igazat adok, a karakterrendszer nagyon jó volt a FFVIII-ban. De nekem sokat számít a történet is, az pedig nem igazán fogott meg... Ami igazán még tetszett ebben a részben, az a kártyajáték. Sokkal hamarabb rá lehet jönni, ha egy kis időt szán rá az ember, mint a rendszer kezelésére. Legalábbis nekem. :wink: És jóval szórakoztatóbbnak találtam, mint egy későbbi rész ún. blitzball-ját, ami ráadásul szűkebb réteget céloz meg, mint kedvelhető mellékjáték. És nem annyira pörgős sem... :)
kult44 írta:Nekem a párom mondta, hogy utálja ezt a rendszert: sokat kell vele szöszölni és dög unalmas nézni, hogy inkább a rendszerrel szöszölök, semmint, hogy mennék tovább xD
Ez ízlések és pofonok kérdése, ki milyen karakterrendszert kedvelt meg több rész ismeretében. :wink: De az tény, hogy a FF sorozatok nem híresek arról, hogy mint néző lenyűgözve bámulja az ember, ahogy a másik játszik. Főként, mikor csak tápol, vagy keres valamit, amit nem tudja merre található. Ez kifejezetten igaz a VIII. részre, ahol hosszútávon egy néző, vagy "hallgató" részére idegörlő ugyanazt a dallamot hallani folyamatosan. :mrgreen:
Még hozzáfűzném, hogy a VIII. részben nehezebben, és szinte rákényszerülve vettem rá magam a tápolásra, mint a X.-ben, pedig a harcrendszerük sokban hasonlít, de ez utóbbit lazán végigvittem a karakterek "féligfejlesztett" helyzetében is. Így a túl könnyű, gyerekes véleményt osztom én is. :mrgreen: De általánosságban nálam meg az igaz, hogy húgom híresen kitartó néző volt, imádta ahogy játszom, de ha a FF-t tettem be, akkor még a jókedve is elment(mint gyereket, kit megfosztanak egy kedvenc film megnézésétől). :mrgreen:

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Leon »

Lenne egy olyan kérdésem, hogy lehetséges e az, hogy az FF8 kidobjon, mikor elkapom Rinoat az űrben? Elöbb így dobott ki, most nézhetem meg megint az összes FMV-t ><

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Ezt úgy mondtad mintha annyira szörnyű időtöltés lenne az játék fmv-it nézni XD (különösen azon a részen nagyon szépek :) )

Én még nem hallottam olyanról hogy ott valakit kidobott volna :o

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Az egyik legszebb jelenet az űrbéli, mikor Rinoát kell megmenteni. Igaz, utána kicsit uncsi, mikor a Ragnarok pilótafülkéjében enyelegnek. :mrgreen: Én sem tudok róla viszont, hogy valakit kidobott volna a játék.

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Leon »

Az FMV--el nincs baj, csak az, hogy 3 percig kavaro az űrben Rinoa, az egy kicsit hosszú :).....
Nos, letöltöttem egy save packot, és betöltöttem a Ragnarokos mentést. Meg a játék, de azokban a mentésekben, agyon vannak húzva a karik........
Úgy, meg nem igaz a játék.

Amúgy Vistán, hova a fenébe ment? Mert én a save mappában, csak azokat a mentéseket találom, amit anno otthonról hoztam, meg amiket tegnap szedtem le.....

Ha megatalálnám, akkor valaki elvihetné nekem a Ragnarokos mentésig, mert másodszorra is kidobott...

lehet az a rossz, hogy software modban nézem a játékot... (Új Nvidia karim van ><).

Mc Adrenaline

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Mc Adrenaline »

Szia!
Ha megtalálod a mentéseket akk. én szívesen átviszem neked azt a részt!

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

énis ugyanúgyvoltam vele mint leon
mármint úgy hogy nyomtam amit kellett hogy elkapjam de nem érte el Squall :S
utána én is betoltam a tápos mentést XD

Dharma Questor

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Dharma Questor »

Egyszer én is betoltam a tápos mentést de nekem egy kicsit shit volt, hogy egy bosst két, max. három attack-kal le lehet gyűrni ez cinkes.... :angyal:

Griever!

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Griever! »

Üdvözlök Minden kedves Fórumozót!
Gondoltam írok ide is pár sort, egy készülő projectemről, ami nem más mint a Final Fantasy VIII-2 amit csak hobbi célból készítek nagyon fanatikusoknak, tehát nem sért semmilyen Copyrightot;), ha valakinek van kedve szívesen veszem a segítséget! Ha nem értessz a játékszerkesztéshez az se baj, a fantáziád jól jöhet :D:D

zedd

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: zedd »

Alap tapasztalatom a játékrol:
Ha jó játékot akarsz amivel hónapokig ellehet tökörészni ajánlom.
Nos személyes játékélményem:
1cd pörgö események
2.cd pörgö események hopp látom kéne egy odin--megszereztem
kártyázás ugy hébe hóba mig be nem jött a random rendszer amiről ugy gondoltam már a végéig maradni fog.
Első hatalmas probléma: látom valami gigszer van a 3ik cd n gyér vagyok--->go tápolni---->90 szint még midnig gyér vagyok--->tápolni gf abilitiket amiről sehol semi leirás--->gyér vagyok még mindig hol a hiba kédeztem....1 napi kutatás a neten:)
utána a game kb igy nézett ki nekem: 4 angolnyelvű leirás oldal, 2 oldal youtubos végigjátszás, 2 magyar nyelvű végigjátszás, mert egyik se adott normális választ a kérdésekre csak rész igazságokat tartalmaztak na végül összehalászta a harci rendszert a kártyázásrol is sok sok kdierült.
bestiárium bol tudtam meg pl szintfügö melyik lény mit dob meg hogy velem egytt változik a szint:)
randomot kártyakiosztást is lelehetszedni de nem tökörésztem vele:)
ha magyar végigjátszásra hagyatkozok card queen,+chocobo ki ismaradt volna a játékbol.
Végre sikerült turboznom a dolgokat és fél nap bahamut előtti szerencsétlenkedéböl elment a kedvem. az OK: ruby dragon:D
bestiárium nem ir rola semmit, végre rájöttem hogy fizikai a tüzfujása meg is van oldva, de az hogy a bahamut előtti ruby dragon midnig hátba kap némi 9999 el eléggé kiábránditó a játékbol.
Mért is? nos 90 es karikal 100 as gm ekkel abilitikkel anyámkinyával azon kell motyóznom hogy odin drága megszán e vagy sem.... és még midnig a 3 ik cd nél vagyok :)

CcC
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. szept.. 10. 7:59

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: CcC »

Helló mindenki!!
Kérnék egy kis segítséget, újra elővettem a FFVII az egyik kedvenc játékomat, de lenne egy kis probléma a videókkal tudom erről volt már szó itt, csak nem találom. :S
Ott olvastam hogy valami k-lite codecet ne telepítsünk fel mert az a videókat öli.
Na mindegy én a Red XIII-om szülő városában a canyonban akadtam el ahol a 3d-laboratórium videója után befagy a kép és nem lép tovább, régen elvittem a legvégéig csak akkor nem volt módomban végig vinni a játékot és most nagyon szeretném, de itt sehogy se tudok tovább lépni és tudom hogy innen indulnak az igazi csaták!
Segitsetek!!! :(
Ellőrre is köszi.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

CcC írta:Helló mindenki!!
Kérnék egy kis segítséget, újra elővettem a FFVII az egyik kedvenc játékomat, de lenne egy kis probléma a videókkal tudom erről volt már szó itt, csak nem találom. :S
Ott olvastam hogy valami k-lite codecet ne telepítsünk fel mert az a videókat öli.
Na mindegy én a Red XIII-om szülő városában a canyonban akadtam el ahol a 3d-laboratórium videója után befagy a kép és nem lép tovább, régen elvittem a legvégéig csak akkor nem volt módomban végig vinni a játékot és most nagyon szeretném, de itt sehogy se tudok tovább lépni és tudom hogy innen indulnak az igazi csaták!
Segitsetek!!! :(
Ellőrre is köszi.
sima vagy ultima verzio?
ami a codec-eket illeti mindent le kell torolni mert nem tudom en se mivel akad ossze nekem is volt hasonlo problemam 1 masik videonal de csak a regi 3(4)cd-s verzioval bar akkor fent volt a magyaritas

de roviden es tomoren ami szamithat:
1 melyik verzio a regi nem biztos hogy megfeleloen mukodik a mai harwerekel es/vagy szoftwerekel
2 codec-ek ajanlott mindent torolni szerintem
3 magyaritas is okozott mar par erdekes problemat ezt is erdemes mellozni

az 1-es pont eseteben erdemes ultima verziot beszerezni
a 2-es es 3-as pontba leirtak eseteben teljes uninstall kell aztan reinstall

egyebkent ami engem erdekelne van valami optimalis modszer emerald es ruby weapon legyozesere?

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

CcC írta:Helló mindenki!!
Kérnék egy kis segítséget, újra elővettem a FFVII az egyik kedvenc játékomat, de lenne egy kis probléma a videókkal tudom erről volt már szó itt, csak nem találom. :S
Ott olvastam hogy valami k-lite codecet ne telepítsünk fel mert az a videókat öli.
Na mindegy én a Red XIII-om szülő városában a canyonban akadtam el ahol a 3d-laboratórium videója után befagy a kép és nem lép tovább, régen elvittem a legvégéig csak akkor nem volt módomban végig vinni a játékot és most nagyon szeretném, de itt sehogy se tudok tovább lépni és tudom hogy innen indulnak az igazi csaták!
Segitsetek!!! :(
Ellőrre is köszi.
sima vagy ultima verzio?
ami a codec-eket illeti mindent le kell torolni mert nem tudom en se mivel akad ossze nekem is volt hasonlo problemam 1 masik videonal de csak a regi 3(4)cd-s verzioval bar akkor fent volt a magyaritas

de roviden es tomoren ami szamithat:
1 melyik verzio a regi nem biztos hogy megfeleloen mukodik a mai harwerekel es/vagy szoftwerekel
2 codec-ek ajanlott mindent torolni szerintem
3 magyaritas is okozott mar par erdekes problemat ezt is erdemes mellozni

az 1-es pont eseteben erdemes ultima verziot beszerezni
a 2-es es 3-as pontba leirtak eseteben teljes uninstall kell aztan reinstall

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

vegre sikerult vegigjatszani a Final Fantasy VII-et
egesz jo jatek bar a grafikaja lehuzta meg neha a midi zenek is de osszesegeben elegedett vagyok vele :D
ami a tovabbiakat illeti johet az ac aztan a dc-t tolom vegig
ha ezmegvan johet a 8
csak szepen sorba :D
Final Fantasy-bol ennyi nem eleg :D
remelem a tovabbiakban se fogok csalodni :D

???????????
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2009. dec.. 11. 21:21

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: ??????????? »

Na nekem az a problémám hogy nem vágom hogy az embereknek az ütési szintjét hogyan lehet fejleszteni eddig kb.1000-3000-ig ütök a squallal!!! Légyszives segítsetek minél előbb! Köszönöm

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

??????????? írta:Na nekem az a problémám hogy nem vágom hogy az embereknek az ütési szintjét hogyan lehet fejleszteni eddig kb.1000-3000-ig ütök a squallal!!! Légyszives segítsetek minél előbb! Köszönöm
nem tul sokan latogatjak az oldalat ugyhogy valoszinu nem fognak valaszolni

ami engem illet tegnap kezdtem el a 8at vegigjatszani es oszinten szolva tobbet vartam tole de lehet hogy csak az eleje ilyen majd kiderul ha vegigjatszottam...

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: basch »

help!
az ffviii-t töltöttem pc-re.
nemtudtam attól a pókrobottól elfutni melyik gombbal lehet,már mindent próbáltam,vagy ez talán egy hiba? :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

hát elvileg kiírja..és közben az iránygombot nyomod..

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: basch »

kössz :D

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: basch »

ha valaki végképp nem jut túl valahol az ff8-ban,akkor ezt ajánlom:
http://www.cheathappens.com/download_file.asp?id=1984
töltsd le és az ff8 save nevű mappájába és azon belül a solt 2-be illeszd be sav fájlokat és keresd ki azt a helyet ahol elakadtál és menj a következőre.