Final Fantasy VII / VIII / IX

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Bl4ck

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bl4ck »

Ismét én...most meg az FF8-al lenne problémám...visszaolvastam...kiírtam lemezre...dee semmi...ugyanúgy kéri az 1-es lemezt...igazából nem is próbálja beolvasni....vki tudna segíteni??

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Heló!

VII: Magyarítás nélkül sem megy?
A VII-nek létezik egy újabb, Ultima kiadása, ami ha jól tudom egyáltalán nem működik újabb gépeken. Nem az van meg neked véletlenül?

VIII: NoCD patch-vel próbálkoztál? Itt van pár
(Illetve ennek a topiknak mind a 9 oldala ezzel a kérdéssel foglalkozik (mármint hogy kéri a cd-t), nézd át, ha tudsz angolul, hátha megtudsz valamit :yes: Asszem én is szívtam ezzel egyszer, de már fogalmam sincs, mi volt a megoldás :( )

Vendég

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Őő az 8-al való problémám már megoldódott, csak nem akartam 3 hszt írni 1más után...(nemrég léptem ki belőle. :P)

Hát az az ultimate-s is megvan...de ami alapból ki lett írva még régebben cdre...az gőzöm sincs melyik...de azzal sem müködik....

Avatar
GenX
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008. júl.. 22. 2:10

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: GenX »

Hali!
Final Fantasy 9 eladó.Hibátlan álapotban.2 napja bontottam ki.6500 FT!

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: tritto »

Ennyire nem jött be? :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Engem érdekelne :D Ha áll még az ajánlatod légyszi írj egy privát üzenetet !

Foldy

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Foldy »

Sziasztok!

A Cactuarral van egy kis bajom. Méghozzá az, hogy akárhányszor megölöm, nem adja a GF-et.
Én csinálok valamit rosszul vagy van valami csel? légyszíves segítsetek!

Köszi Foldy
Bl4ck írta:Ismét én...most meg az FF8-al lenne problémám...visszaolvastam...kiírtam lemezre...dee semmi...ugyanúgy kéri az 1-es lemezt...igazából nem is próbálja beolvasni....vki tudna segíteni??
Szia nekem cd-képbe van meg, de csak úgy fogadja el ha a cd-romot letiltom a rendszereszközöknél.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szia!
Jumbo Cactuar GF-hez magát Jumbo Cactuart kell legyőznöd! Egy kis szigeten fogod megtalálni; egy nagy, folyton eltűnő és feltűnő kaktuszt keress a világtérképen.

(Ha eddig is ezt csináltad, akkor nem tudom mi a gond :( )

Foldy

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Foldy »

Hát ezt csináltam, de simán meghalt mint egy átlag szörny. 0 exp és 0 ap.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

És Drawolni tőle próbáltál? Nem emlékszek már pontosan, de lehet hogy itt is drawolni kell a summon-t az ellenféltől.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ha jól emlékszem, Jumbo Cactuar van, amikor elmenekül, és többször le kell győzni, mire csatlakozik Hozzád.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Én úgy tudom, hogy ugyan sokszor elmenekül, de legyőzni csak egyszer kell.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Legyőzni relatív dolog :DSiefer-t is sokszor győzzük, le és soha se öljük meg végül :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: mahdi »

No igen... :roll: Ezt jól kimagyaráztad. :D

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Jumbo Cactuar-t a kis félszigeten kell keresni,neki kell menni,le kell győzni...(Nálam)Soha nem menekül el,sokszor támad,azt ha leverted megkapod a GF-T.
Szerintem :) :alien: :mrgreen:

Gabe19
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006. szept.. 24. 23:15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Gabe19 »

Sziasztok!! Tudnátok nekem egy olyan oldalt mondani ahol az FF8-hoz levan írva minden titok magyarul. Pl: Gf-ek, kártyák, kártya királynő...stb.?? De leginkább a kártya rész érdekelne! Előre is köszönöm a válaszokat

Vendég

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Senki???

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szia! Én nem tudok ilyenről sajna. Nekünk magyarul csak egy egyszerű leírásunk van a kártyajáték működéséről egyelőre, de abban nincsenek extra információk.

GF-ek megszerzéséről itt van egy rövidebb útmutató: link

Vendég

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nagyon szépen köszi!!:) Esetleg ha valaki tud a kártyákról valamit akkor az szóljon! előre is köszi

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

FFVIII kártyásoknak:
Same=találkozás. Az elhelyezett kártya oldala azonos legyen az ellenfél kártyájának oldalával (mármint a számok), és a letett kártya egy másik oldala is legyen ugyanilyen "same".
Plus=hozzáad. Az ellenség, és az én összeadott számösszegem egyezzen egy másik oldalon is, a lehelyezett kártyán. Pl. 5+1=6 és egy másik helyen is legyen 6! Pl. 3+3...
Az elemental jelek is szót kapnak, ha a táblán jelen vannak... Letevés előtt, ha az elementál nem egyezik, -1et, ha egyezik, +1et kell kombinálnunk. (egy példa: ha a karim "villám", de "jégre" teszem, és a baloldala 5, a letevéskor 4-nek számít.) Ha speciel, az ellenségé is 4, akkor COMBO alap, és egy "same"-nek minősűl, de a COMBO csak akkor lehetséges, ha egy kártyával, két oldalon megvalósítjuk vagy a same-t, vagy a plus-t. A játék előtt mindig kiírja az aktuális játékszabályt, mely lehet egyik, vagy vegyes is, a tétet, van-e elemental, stb.
Random: találomra osztja a gép a lapjaid. (kezdetnek)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Bár éppen az FF8 maximális kijátszására hajtok (minden GF, mindenki 100-as szinten, minden fegyver, max Seed rang, stb...) a kártya valahogy mindig kimaradt nekem. Ki-ki próbáltam, de annyira nem fogott meg. ( a 9. részben jobban le tudott kötni )
Mindenesetre amit leírtál, hasznosnak tűnik.
Köszi! ;)

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

mahdi írta:Bár éppen az FF8 maximális kijátszására hajtok (minden GF, mindenki 100-as szinten, minden fegyver, max Seed rang, stb...) a kártya valahogy mindig kimaradt nekem. Ki-ki próbáltam, de annyira nem fogott meg. ( a 9. részben jobban le tudott kötni )
Mindenesetre amit leírtál, hasznosnak tűnik.
Köszi! ;)
A kártyázást szerettem a VIII-ban, főként mikor szereplővel játszottam, vagy erős lapokat szereztem, mert játékszabályban benne van az is, hogy nyersz kártyát/kat az ellenféltől. Vagy a nyertes visz el lapokat, vagy bizonyos csere jön létre. Amit a játék végére megfordít, az az övé, amit te, az a tiéd. De ezt is kiírja, ha szabályként szerepel. :) A XI-et nem ismerem, nem játszottam vele. :)
Ja, volt egy cetlim, ahol fel volt írva, hogy milyen válaszokat kell adni a Seed vizsgákon. A kereseted is ettől függ, nekem nem voltak anyagi gondjaim. :mrgreen:
GF-ből a Grasharaboras nem volt meg egyedül, az nagyon körülményes. Tárgyak beszerzése, cserék kevesebb, de jobb minőségűre, pl. 100db Remedy-t 10db Remedy Plus-ra... :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ezt nézzétek mit találtam: :shock: :shock: :shock: :shock:

"Physical Attack Frenzy - This is what I call this kind of attacking. Towards the latter part of the game I discovered something rather interesting. Guardian Forces became virtually obsolete. Why? Because I pumped my character's stats up so much that their physical attacks did wonders better than those long and drawn out GF's. Difficult Bosses like Adel and the Ultimecia's Castle Parade fell in moments without my characters taking very much damage. I found that by Junctioning 100 Hastes to a character's Spd made that Character attack so frequently that Guardian Forces were just a waste of time. This especially worked well with Squall, whose Str was maxed out at 255 by Junctioning Meteor to that stat and equipping the Str+60% Ability. Squall would attack so frequently, and cause between 4000 and 9999 damage each time, that I kind of thought the game was too easy. The important part of this equation is pressing L1 exactly as the gunblade makes contact with the enemy. Better yet, just put Aura on him and let him do his limit break a couple of times and those bosses will fall in seconds. "

És a durva, hogy kipróbáltam, és működik... Squall irtógyorsan és sokszor támad, és minden csapása 4 és 9 ezer között van.... durva.... csak sajna kicsit hangulatölő... maradok inkább a jó öreg GF-eknél! ;)

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Minimálisan tudok angolul, nem tudom, mit rejt a szöveg. :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy VII / VIII / IX

Hozzászólás Szerző: mahdi »

A lényeg, hogy ha megfelelően használod a Junction rendszert, és a megfelelő helyre rakod a megfelelő mágiát a megfelelő embernél (Squall + 100 Haste - Spd-re) akinek megfelelő az erőszintje (Squall max Str= 255 + Junction Meteor + Str +60% GF képesség) akkor egy-egy ütéssel 4 és 9 ezer között fogsz sebezni, és kb egy "kör" alatt 6x 7x a felturbózott gyorsaság miatt. :wink: