Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

én szeretem a sajátom (nem bírnám ki ha strag benne lenne a party-ba XD) valahogy biztos megnézem a végét :D

és igen ,de a mai fiatalok nem tudják értékelni..........

én sem bizakodtam de amikor megláttam az elején a csigát akkor megfogott,és amikor a csapat 3 fele válik akkor minden megváltozik..........
-terráék unalmasak..............
-locke fantasztikus,öcsém lelopom egy katona ruháját wooooah :D :D
Kép

-sabinék:ez nagyon elkápráztatott..............................
itt olyan bámulatos történeti pofont kapok amiről beszélni sem tudok :D :shock: :shock: :shock:
(a kedvenc csatám amikor futva kell harcolni :wink: )

és innentől már csak érdekes a történet

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hát igen, az FF6 egyik nagy varázsa, hogy nem akar hatalmas, epikus lenni, hanem sok apró emberi dologból építi fel a világát. Nekem is van egy csomó kedvenc jelenetem, a ruhás rész marha jó volt :D Meg Locke és Rachel jelenete, az opera Celesszel, Ultros, Edgar és Setzer szövegei is nagyon jók, a világ pusztulása után maga a világtérkép és alatta a zene és sok egyéb, nameg persze Kefka személye. (szegény Cyan, szerintem mégegyik videóban se volt olyan galád egy gonosz, hogy a teljes vára-népét kimérgezze)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

nekem ultros nem jön be kivéve a végén recepciós ként XD

cyanról annyit hogy kedvenc kari,sok megható és nekem olyan ijesztő jelenettel :D
annyira bírtam a szellem vonatot és a lelkét :D


nekem az is tetszett hogy ilyen drámai dolgokat raktak bele a játékba:


pl.:az erie towerban szaladgáló papok eladták a lelküket kefkának,hát nem szuper ötlet? :o :D
na meg hogy miután eltelik 1 év kiderül celes átaludta ezt az egy évet és hogy ezután meghal cid (rosszesetben,vagyis nekem mindíg XD) akkor celes öngyilkos akar lenni
na meg maga a térkép és a színek a játék 1. felében szép,a 2. felében egy katasztrófa film veszett el :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Látom neked is mindig meghalt Cid, itt se élte túl. Meg az Esper világ se rossz :D

Gau és az apja kapcsolata sem semmi, meg az a zene, ami Gaunál megy, vágod, HEGEDŰ egy ősembernél :1eye: http://www.youtube.com/watch?v=NMXDeHkOaMY

Nameg a Mogok az elején, mikor Locke és Terra egyedül marad, és Edgar-ék replő kastélya, meg az apokalipszis után, hogy tolvajbandába állt?

Meg nem azért, de egy RPG-be se nagyon van 16, azaz tizenhat darab szereplő. Durva, világ egyik legjobb játéka.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

jajj mogról jut eszembe

Mog simán túl teszi yuna-t az x-2-ben neki jobb a songtress dresspere XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Amúgy Mog volt a legdurvább a 6-ban, szinte egyszer se használtam, uram atyám, még hogy tánccal harcol? XD

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

én mindíg őt használtam nagyon erős csak sokszor elesik XD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hát, nálam mindig más volt a csapatban, de legszívesebben Sabin-t,Edgar-t,Cyan-t,Setzer-t, Relmet és Celes-t használtam.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

nekem ilyen a partym:
edgar
sabin
cyan
mog

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

FF4-et is kijátszottam,csak ennek nem volt topicja a játékok & filmek topicon belül,de nem térek el a témától.....
Volt valaki olyan merész hogy fullra megcsinálta a lunar ruins küldetést (amikor a stáblista után megnyílik a barlang a holdon)? :D persze csak ha vki játszott vele az aktív fórumozók közül XD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: tritto »

Látom mostanság akad némi szabadidőd :)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

Amilyen a család úgyse megyünk sehova,amúgy is régen ff-eztem már ;)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

félbehagyott project, sajnos nem úgy néz ki, hogy a közeljövőben lesz rá idő :cry2:

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

Pedig nem nagy cucc a történeti részt kijátszani,adja magát semmire sem kell magadnak rájönni XD
viszont a Lunar ruins mellékküldetést megcsinálni fullra addig tartott ameddig kijátszottam a történeti részét

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: tritto »

Igen, aki otthon van nyári szünteten annak semmit sem nagy cucc végigjátszani. ;)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

Jaja :D
Az FF6-ot most játszottam ki FULL-ra GBA-n
Dragons den + soul shinre mindent megcsináltam benne,de ezt tovább tartott mint az FF4-et + az FF tacticsot kivinni :D

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: Urria »

Üdv mindenkinek!A minap nosztalgikus érzés fogott el előszedtem az ezer éves psx one játékaimat-köztük a Final Fantasy Originst :D
És ha már előszedtem el is kezdtem tolni a 1.részt!Ti játszottatok vele?Ha igen milyen formában emulátor,vagy playstation?Egyáltalán kinek van még meg?

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

az 1-et nem is egyszer vittem végig gba-n
nekem nagyon tetszett :D

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Most játszom a harmadik rész androidos változatával. Már a vége felé járok, tök jó volt eddig, de itt is előjött, amit nem szeretek a fájnölökben. Miért kell minden rész végén értelmetlen, szürreális helyeken mászkálni? Itt konkrétan világító kockákon kell menni, és teleportálgatni... ezek engem idegesítenek. Ettől nem lesz monumentálisabb a játék, egy normális helyszínnél is le lehetne zárni a történetet. Titeket ez nem zavart egyik játékban sem?

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

Megfogalmaztad azt amit én még egyszer sem tudtam :D most hogy így belegondolok engem is irritál xD

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: tritto »

Mondjuk ebben van valami.
Kicsit olyan, mint a mortal kombatban: a külső világ prérije :D

Avatar
JigoKuu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. máj.. 20. 7:41
Tartózkodási hely: Sopron/Pest

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: JigoKuu »

Nemrég kezdtem el az I-et, eddig nagyon tetszik. Sajnos (ha jól tudom), amivel én játszok, az már a felújított GBA-s verzió, szóval nem teljesen az eredeti. Kicsit bánom, mert a régebbi dolgokat úgy szeretem nézni/játszani, ahogy a "saját idejében" tették az emberek, mert úgy szerintem hangulatosabb, de nem panaszkodok, örülök, hogy tudom játszani egyáltalán. :D

Tetszik eddig, főleg a zenéit imádom. Meg hát persze a karakterek is nagyon cukik, már egészen hozzájuk szoktam. :D Meg a harcrendszerhez is, bár erről tudtam korábbról, meg nem olyan nagy ördöngösség, nekem tetszik. :D Az egyetlen, ami kisebb fejfájást okozott az elején, az a térkép. Fogalmam sem volt, hova kell mennem, vagy mi hol van, szóval egy kis online segítségre szorultam :,D De már kezdek egészen belerázódni. :)

A lapim most egy kis miniszervizelésen van, így sajnos most van egy kis kényszerpihenőm, de remélem, vasárnap visszakapom a gépet és tudom folytatni a játékot. ^^

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: basch »

Az I szerintem elég nehéz a többihez képest nem úgy mint mondjuk a X mellék questjei (Dark aeon, Monster arena stb..) hanem már maga a main story is (ez mondjuk az első 6 részre igaz) :D de nekem annó nagyon bejött, szerintem a GBA-s verzió jobb is +dolgokat raknak hozzá az alap játékhoz, mint az FF6-ban a Dragons Den így tovább lehet élvezni, meg egy fokkal szebbek a pixelek :D
Zenékkel meg úgy vagyok hogy FF5-battle on the big bridge sondtrack
örök favorit :D

Avatar
JigoKuu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. máj.. 20. 7:41
Tartózkodási hely: Sopron/Pest

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: JigoKuu »

Igen, kicsit nehezen érthető, hogy hova kellene mennem meg mit kellene csinálnom, de lassan kezdem megszokni. :) Csak kicsit furcsa volt így elsőre, megszoktam, hogy a kevés játékban, amit játszottam, legalább minimális szinten mindig terelgetve voltam, hogy mi után merre, itt meg ez egészen másmilyen.

A térkép főleg azért kellett az elején (most már a "megszokott területeken" egész otthonosan mozgok szerencsére), mert nem tudtam, pontosan hova kellene mennem, de út közben meg ugye jönnek-mennek a szörnyek, és főleg mikor még csak 1-2. szinten álltam, volt, hogy olyan területre kóboroltam, ahol aztán jól ellátták a bajomat az erősebb ellenfelek. ^^" De így könnyebb, hogy tudom, mi merre van, mert kicsit célirányosabban tudok haladni. Bár most eléggé felturbóztam a kis hőseimet, szóval most nem gond, ha kicsit kerülgetek meg nézelődök mindenfelé, mert nem tudnak már olyan könnyen elsöpörni minket. (Sőt x,D)

Szóval az elején tényleg ijesztő is volt kicsit, hogy nem láttam a nagy térképet, meg a nézet nagyításán se tudtam változtatni (volt játék, ahol tudtam xD), és nem láttam, melyik hegy mondjuk meddig vonul, vagy hogy egy-egy szűkebb részen át tudok-e menni, csak akkor derült ki, ha valahogy eljutottam addig. Ami mondjuk persze, sokkal életszerűbb, csak egy elkényelmesedett alkalmi játékosnak, mint nekem, elég riasztó az elején. x,D

Avatar
JigoKuu
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. máj.. 20. 7:41
Tartózkodási hely: Sopron/Pest

Re: Final Fantasy I / II / III / IV/ V / VI

Hozzászólás Szerző: JigoKuu »

Na, közben befejeztem az I-et, és neki is álltam a II-nek. :D
Egészen nagy váltás volt végre a kis DS-en játszani (megszereztem a GBA-s verziót C: ), de annyival jobb, mint emulátoron... szavak sincsenek rá!

Meg tök jó látni, hogy mennyire hasonlít az I-re, de mégis mennyi minden változás van, hiába játszottam vele eddig csak nagyon keveset, már nagyon erőteljesen érezni (itt vannak fix karakterek, kicsit mintha többet látnék a terepből is, más a harcrendszer, kicsit interaktívabb a csevegés az NJK-kal, stb.). Meg olyan jó érzés kicsit "gyakorlottabbnak" lenni! Furán hangozhat, de már abszolút nem érzem azt a furcsa, zavaró és ijesztő érzést, amit az I-ben éreztem (talán mert már hozzászoktam mindenhez xD), főleg a térkép meg a random harcok miatt. Szuper átlátni a városokat is, hogy tudom, nagyjából mire számíthatok, mi hol lehet, milyen cuccok miben segítenek, mennyit érdemes vinni belőlük...

Az új harcrendszert nagyon szoknom kell még, de teljesen elvarázsolt már ez a játék, az I is nagyon tetszett, de itt már azzal az élménnyel is gazdagodok, hogy nem a gépnél kell kuporognom, ha játszani akarom, hanem simán megkaphatom a kis DS-t bármikor.
Jó, én a kis DS-en bármit imádok játszani, tiszta perverzitás már x,D