Final Fantasy - Tippek, titkok, végigjátszás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Ha kikaparom az összes Chochobo kincses térképet akkor lesz vmi vagyis fog történni vmi fontos dolog?
Vagy ez csak egy aljáték? :?

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Doomtrain FF8
Ezt a GF-et hogy is mondjam úgy kel összeszedni különböző kellékekből. Először is kell egy a harmadik CD-n található Solomon Ring. Ez Esthar közelében lévő Tears Point-nál találjuk. Ez ott van délkelet fele, az Esthar kontinensen. Béreljünk kocsit Estharban, és majd csak megtaláljuk:) Ha megvan akkor be kell menni, és eljutni a szoborcsoportig. Ott van egy tárgy, ami sárgán elüt a környezet
színétől. Felvesszük és ez már meg is van. Ezután mérjük fel, hogy hány db Steel Pipes nevű tárgyunk van. Hat darabra lenne szükségünk. Ha nincs ennyi akkor vagy elmegyünk Gabadian City környékére és ott Wendigo nevű lénytől szerzünk, vagy Elastoid kártyából alakítjuk át. Közben kell még 6 db Remedy + . Ezt úgy kell tovább finomítanunk a Remedy-ből. Ezt ha Alexander megtanulta a Med LV up-ot és akkor ezzel tudjuk ezt elvégezni. És végül kell még 6 db Malboro Tentacle. Ezt Malborok-ból tudjuk kipréseln. Ezzel szerencsénk van mert Esthar környékén van belőle bőven. Ha mégse akkor megyünk még a pokol és a menny szigetére tápolni, lesz ott is belőle bőven.
Kiegészités: Ha ezek mind megvannak, a Soloman Ringet kell használni, és vala! van 1 vonatod :D
From: http://www.norad2.uw.hu
:)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Bahamut írta:Ha kikaparom az összes Chochobo kincses térképet akkor lesz vmi vagyis fog történni vmi fontos dolog?
Vagy ez csak egy aljáték?
hát igen ez egy aljáték de fontos szerepe lesz majd a FFIX superbossának (Ozma) legyőzésében. Mondjuk ahhoz hogy megküzdj vele nem muszaly kikaparni az összeset csak annyit kell elérned hogy repülő chocod legyen. Amúgy meg elég értékes cuccokat kaphatsz a ládákból úgyhogy sztem megéri...nekem a mai napig ez a kedvenc mini gamem. :)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!
A Final X-2ben van egy kosztüm, amivel tulajdonságokat lehet lopni az ellenfelektől vagy mi.De nekem nem sikerül.Milyen szörnyektől lehet és hogyan?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekem is lenne egy kérdésem, mielőtt erretéved valamelyik FF-guru:

Az X-ben hogyha egy boltban vagyok és az itemek között nézelődök, miért nem írja hogy melyek azokból amikből már van nekem? Az eddigi részekben mindig úgy volt, hogy ha egy itemre tallóztam, akkor kiírta hogy hány van belőle már a birtokomban, itt meg sehol semmi x) Ez annyira zavaró, főleg így az elején amikor még nem ismerem a tárgyakat. x) Erre nincs valami megoldás?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

NEm mindegzikben mert ha jól tudom a FF5-ben sem volt kiirva :D :D :D (mondjuk ez nem biztos mert már rég játszottam vele)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

sziasztok:)
annyira örülők hogy megtaláltam ezt a honlapot mert végre tok vkikkel beszélni a finalfantasyról:)))
és itt mindenki olyan okos.ugyhogy kérném a segitségeteket:hogy tudtátok legyőzni az ffx-2 ben a bikanel islandon azt a nagy dögöt?az ötödik fejezetben kell leverni miután megszereztük a 10 kaktuszt.légyszi segitsetek
köszönőm:)))

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

FFX-2 Angra Mainyu
legyőzése egyáltalán nem könnyű mert elég kemény hpval rendelkezik, de emellett támadásai nem vészesek. A karijaid legyenek 9999HPval és 9999sebzéssel is, mindenkire haste, protect, ellenféltől lopkodj cuccokat. Meg vesd be a warrior dress-sphere-nél megtanulható képességet is (sok van, én arra gondolok most, ameikben mindenki berzerk + haste cuccot kap). Ha szerencséd van akkor 10-20 hi potionnal és 1-2 phoenix down-al megúszod. Nekem kb. fél órás volt a csata, sztem te sem úszod meg kevesebbel :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Rain írta:Sokaknak gondja szokott akadni Lulu overdrive-jával
(FFX) bár ez fanoknak nem lehet gond de azért
gondoltam leírom. A jobb oldali kart kell eszeveszettül körbe körbe forgatni és már szórja is a Fury-kat :)
Hű de jó hogy beírtad ezt ide, pont kérdezni akartam :)
A bal oldali karral mér nem jó? Én eddig azt csavargattam, akkor azért nem történt semmi :)

Még valami: van valami haszna a Blitzballnak ebben a játékban? Merthogy szerintem nagyon confusing ez a minijáték %-6 és egy darabig passzolnám ha lehet. Az pl baj hogy az első bajnokságban (amit muszály lejátszani a sztori miatt) vesztettünk?

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Blitzball FFX
A blitzball naon élvezhető játék az FFX-ben, főleg ha új játékosokat szerződtedsz, új blitzball skilleket fedezel fel stb., de van egy másik jó oldala is, wakka overdrivejait lehet blitzball tournamenteken elérni, és ha az összes megvan, akkor wakka celestial weaponjéhez érheted el az egyik alkotóelemet :)
Én naon élvezem a blitzballt, szinte az összes blitz karim LvL40 felett van :)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Emtrexx írta:Az pl baj hogy az első bajnokságban (amit muszály lejátszani a sztori miatt) vesztettünk?
Az nem gond, bár lemaradsz egy remek képsorrol, amiben Wakka ölelgeti a tróféát. Én direct visszamentem ahhoz a töltésemhez ahhol a Jecht-shoot szerezhető meg és azzal onnan már sima ügy volt a meccs. Megéri!

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Zizz írta: Én direct visszamentem ahhoz a töltésemhez ahhol a Jecht-shoot szerezhető meg és azzal onnan már sima ügy volt a meccs. Megéri!
Jecht shoot-ot egyébként a hajón tudod megszerezni.

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

Bahamut írta:Jecht shoot-ot egyébként a hajón tudod megszerezni.
A kilikából lucába tartó hajón :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hár én nem tudom......
Nekem annyira esetleges volt ez a játék. Tiszta követhetetlenek a kameramozgások, nem látom hogy hol mozog az ellenség (csak a térképen de az úgy nem az igazi), és nem is lehet manőverezni hogy kikerüljem őket mert tök hülyék a mozgások. Hirtelen a semmiből elém kerülnek, érthetetlen módon felgyorsulnak, meg ilyesmi %-6
Lehet egyáltalán csak úgy szabadon kapura lőni vagy csak akkor ha szembekerülök az ellenfél csapat egyik játékosával?

Azért lehet hogy próbálgatom még, hátha megtetszik !dodge

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

az egész titka egy gyors játékos :)
pl gyors játékos datto az alap csapatból, vagy Brother (amikor az airshippen vagy fent, akkor lehet szerződtetni)
az a taktika lényege, h magadra húzod az összes játékost (közel mész hozzájuk majd tovább úszol), ha ez megvolt és mind üldöznek, akkor átmész a saját térfeledre, majd passzolsz előre, innentől sima a kapura lövés :)
de ez egy szemét taktika mondjuk :p

Cloud
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004. dec.. 16. 13:11
Tartózkodási hely: Keszü
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cloud »

azt észrevettem hogy mindenki megakad valahol a ff8 ban de az ff7 ilyen könyü lenne hogy senki nem kér segitséget :D ?

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

hát igazaiból az FF8-ban én csak a Kastélynál akadtam el elsőre de akkor nagyon :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Cloud: ez szerintem csak azért van mert a VIII-cal többen játszottak / játszanak, mint a VII-tel, így több kérdés is érkezik azzal kapcsolatban.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Igazából én nem emléxek hogy elakadtam volna valahol, és nem tudtam volna továbbmenni hosszabb ideig se egyikben se másikban :)

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

FFIX
Ha összeszedem az összes Stellaziot akkor mit kapok a Queen Stella nevü csajtól Trenoban?

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

no.....azt tudom hogy mit kapsz, de NEKEM MÉG SOHA NEM SIKERÜLT ÖSSZESZEDNEM AZ ÖSSZESET :(((((((((

vagyis ez azért van mert én semilyen játékot sem utasítások szerint játszok hanem magamtól....és amit tudok valamelyik játékból azt magamtól tusom nem olvastam...etc......pedig a a gamefaqs-on már rég megnézhettem bolna hogy hol van az az 1 szerencsétlen érme

Ja amúgy a végén kapsz vmilyen mini-game-t ha megvan mind (teljesen a végén az outro után)

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

hol lehet ilyeneket találni,hogy Boko,Moomba ezek is GF-ek

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Chrono írta:no.....azt tudom hogy mit kapsz, de NEKEM MÉG SOHA NEM SIKERÜLT ÖSSZESZEDNEM AZ ÖSSZESET :(((((((((

vagyis ez azért van mert én semilyen játékot sem utasítások szerint játszok hanem magamtól....és amit tudok valamelyik játékból azt magamtól tusom nem olvastam...etc......pedig a a gamefaqs-on már rég megnézhettem bolna hogy hol van az az 1 szerencsétlen érme

Ja amúgy a végén kapsz vmilyen mini-game-t ha megvan mind (teljesen a végén az outro után)
Csak kiváncsi voltam,hogy fontos-e összegyüjteni, mert akkor minden helyet jó alaposan átkutatok :D

Én se használok semmilyen utasítást, pedig használhatnék ugyanis meg van 576-ban egyrésze az ff9-nek, de ha elolvasnnám akkor semmi élvezet nem maradna így aztán jól eldugtam hogy még csak kisértésbe se essek %-6

Köszi szépen :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

nekem pl. olyan angol végigjátszás van minden extrával ami 40 oldal 10-es betűvel :) ....de még életemben bele se olvastam. :p

ja és nincs mit...ha vmit nem tucc kérdezz ;)

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Akkor kérdezek: :)

Ugye említetted hogy chochobo majd tud repülni egy bizonyos szint után,mennyi az a szint?

És még arra lennék kiváncsi hogy ugye vannak ilyen "átetszö" ládák amiket nem tudok egyenlöre megkeresni,mert nem lehet a térképhez rakni.Azokat az "átetszö" ládákat hogy tudom majd a térképhez rakni? B)

Lezárt