Final Fantasy - Tippek, titkok, végigjátszás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Final Fantasy - Tippek, titkok, végigjátszás

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Figyelem!

Ez a téma az eredeti, mindenes végigjátszásos témánk, ami csak archiválási szempontok miatt van itt, hogy vissza lehessen keresni dolgokat. Az újabb kérdéseket már az egyes részek különálló segítségkérő-topikjaiba várjuk!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 11. 8:28-kor.

Avatar
Mystique
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004. dec.. 17. 14:35

Hozzászólás Szerző: Mystique »

Hogy lehet Bahamutot és Doomtraint megszerezni?

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Hát igen, Doomtraint először sikerült nekem is elhagynom.
Menj el Tear's Point-ba és ott a szobornál lévő draw pointot vizsgáld meg, mire megkapod a Solomon's ring-et. Ezek után még szükséged lesz a következő tárgyakra: - 6db remedy+; - 6db steel pipe; - 6db malboro tentacles; Ha ezek megvannak, akkor használd a Solomon's ring-et, és megkapod Doomtraint.
Bahamut-ot a térkép dél-keleti részén lévő kis szigeten (Secret lab) találod. Itt tudod egyébként Eden-t is megszerezni.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Fontos!
Ha valami titkot írsz le, akkor használd a spoiler lehetőséget.

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Eden megszerzése! Leírom, mivel sokan nem tudják hogy kell megszerezni ezt a nagyon tuti GF-et! :)
Én Eden-t bírom nagyon!!! Főleg mer boostolva van hogy 30000 sebez!!!! Őt ott találod ahol Bahamutot (másik nagy kedvencem)! Pontosabban annak az épületnek a legalján! Nehéz megszerezni, de megéri! Csak lefele kell menni egy gépig amit Zell, majd megbütykől,(tehát Zell minden kép kell a csapatba ) hogy lejuss a legalsó szintre! Ott van egy kapcsoló amit be kell kapcsolni, és már jön is a harc a játék egyik legerősebb ellenfelével! Névszerint (ha jól emlékszem) Ultima Weapon! Nagyon jó kis harc lesz ugy hogy készülj fel!!!! Ha nem megy irj, és leírom a könnyű trükköt amivel le lehet győzni!

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Azért a Bahamut nem ilyen egyszerű:
FFVIII:
Az igaz, hogy elmész a térkép Dél-Keleti részére a szigetre. Ott van egy púlzáló virág szerű valami, ha az épp nem világít akkor lépj előre egyet. Elég lassú, de amúgy fél lépésenként harcolnod kéne. Ha odaértél, meg kell küzdeni egy Ruby Dragonnal, Itt egy hang megkérdezi, hogy megfutamodunk-e. A válasz "Never" legyen. Ekkor el kell intézni egy újjab Ruby Dragont (ez általában úgy jelenik meg, hogy hátbatámag ami igen szemét dolog, ha szerencséd van Odin elintézi helyetted). Ez után újra kérdez valamit tőled. Ez nagyon trükkös. Ha bármelyiket választod a végtelenségig fognak még jönni a Ruby Dragonok. Ám van egy harmadik válasz ami nem látszik. Egyszerűen csak vidd le oda a nyilakkal a mutatót. Na ekkor megjelenik Bahamut akit elég könnyen le lehet győzni (1 db Lion Heart és meghal azt hiszem).

Ha még mindig nem tiszta valami nyugodtan kérdezz.

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Akkor folytatom.Na ez hosszú lesz:
Spoiler FFX
Aeonok:
Anima:.Először is látogasd meg a Baaj templomot.Öld meg a nagy halat,amivel a játék elején találkoztál-kapsz egy fegyvert Wakkának, amivel kikapcsolhatod a harcot.Menj be az ajtón.Lesz itt 6 szobor.Itt is lesz egy ajtó, ami zárva lesz.Ahhoz,hogy ezt kinyissuk szükség lesz arra,hogy az összes Closter of Trials-ban felvegyük az összes dobozt.Viszont ehhez mindegyik helyen fel kell venni a Destruction Sphere-ket és a helyükre kell tennni, hogy az útolsó ládákat is felvegyük.Az útolsó helyen Zanarkand-ban kell felvenni a DS-t.Ehhez viszont meg kell oldani egy új tetriszes feladatot,és ha sikerül miénk a Sphere,amit már csak a helyére kell tenni.Bevelle-be nem lehet visszamenni,mert azt már megszerezted mikor ott jártál legelőször.Ha ez mind meg van kinyílik az ajtó és maegkapod Animát.

Magus Sister:Elöször is vedd fel az összes aeont,beleértve Animát és Yojimbót is.Gyűjtsd be Gagzetben az összes szörnyet és kapsz a gyüjtőtől egy cuccot.Ha ez meg van, a Calm Lands-on vegyél ki egy Chocobo-t a nőtől.Menj a bejárathoz és fordulj jobbra a leszakadt hídhoz.A Chocobo-val át tudsz menni.Itt lesz a Remiem templom.Beszélj Belgeminnel és győzd le az összes aeont amit felkinál.Ha legyőzted akkor kinyílik az ajtót és megkapod a Magus Sistert.Egyébként ő a játék legerősebb aeonja.
Röviden ennyi.


A legjobb fegyvereket majd máskor,mert már nincs kedvem ilyen hosszú szöveget írni.
Ha valaki nem tudja titkos helyeket az nézze meg az FF fórum 8-dik lapját ott vannak.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Spoiler! FFVII
A Lunar Harp-ot Bone Village-ben tudod kiásni. Menj oda az árushoz, és válaszd a kincskeresés, majd a 'Lunar Harp' opciót. Állíts fel három embert háromszög alakban, és robbants. A robbantás után az emberek elfordulnak a kincs irányába. Ott áss, ahol a három ember nézőpontja mettszi egymást. Ha nincs ott semmi, próbáld újra.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Spoiler! FFX
Az FF X-ben a legerősebb fegyverek használatához három tárgy kell: A fegyver, egy crest és egy Sigil tárgy. Minden embernek sajátjai vannak ezért elég bonyolult de Wakkáé így van:
Jupiter Sigil: Blitzball meccseken ajálják fel, de csak akkor, ha megvan mind a 4 overdriveja Wakkának.
Jupiter Chest: Lucában, az egyik öltöző szekrényben(rákkatintasz) van.
World Champion (ez a fegyverének a neve): Ha megvan a Celestial mirror (lásd lejjebb) akkor Lucában a kocsmárostól kapjuk meg.

Celestial mirror: nyerjünk egy chocobo futamot a Reem teplomnál. Ekkor megkapjuk a Cloudi mirrort. Ezt el kell vinni Macalania Woods-ba. Beszélj az aggódó anyával (South) majd beszéljünk egy fickóval a Campsite nevü területen (itt az erdőben). Menj a save ponthoz és beszélj mindkettejükkel párszor. Egy idő után felmehetsz a fény ösvényen (save pont mellett világító út), menj föl és az elágazásnál fordúlj északra. Itt van egy kisfiú akivel beszélj majd használd a coudi mirrort a fényes gömbön. Na ekkor megkapod a Celestial mirrort, és innentől kezdve itt tudod működővé tenni a fegyvered (a három darabot idehozod és működővé teszed).

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

GF ek megszerzése:FF 8
Spoiler! FFVIII
1. Quezacoatl: a Balamb Garden Networkben a Tutorial menüben kapjuk meg

2. Shiva: ugyan ott mint az elözöt

3. Ifrit: Cave of Fire ban kell legyözni és a miénk

4. Siren: Dollet Radio Towerben Elvioletől kell megszerezni

5. Brothers: Tomb of Unknown Kingnél kell legyőzni

6. Diablos: Cidtől kapott Magic Lantern t kell használni,meg kell küzdeni vele

7. Carbunkle: Shumerektől kell ellopni a Presidents Mansoinnál ,mikor Rionat kell megmenteni

8. Leviathan: Nogue től kell megszerezni

9. Pandemona: Fuujintől kell megszerezni mikor Balamb Gardenben küzdesz vele

10. Cerberus: Galbadian Gardenben kell vele megküzdeni

11. Alexander: Edea tól kell megszerezni

12. Grasharaboras (Doomtrain): a következökkel kell rendelkezned:
6db Malboro Tentacle
6db Iron pipe
6db remedy + ehhez kell alexander medicine level up menüje
alexander Medicine Knowledge
1db Solomons Ring. Ezek után már csak Solomons gyürüjét kell használni

13. Bahamut: Warship Islandon lehet megszerezni.egy fényoszloppal találkozunk,csak akkor mozogjunk ha nem világit a fény ,különben csata lesz. Az oszloppal kell beszélni,az első kérdésnél az 1 választást válasszuk.a másodiknál a 2.,a harmadiknál pediga 3. rejtet lehtöséget.Minden kérdés után le kell gyözni 1-1 sárkányt ,majd végül Bahamutot.

14. Sabotendar (Jumbo cactuar): Cactuar Islandon kell egy zöld cactuart legyözni.

15. Odin:

16. Tonberry:Sentora Ruinsnál kell 20 tonberry-t megőlni ,majd végül az egyikböl lesz King Tonberry ,öt kell legyözni

17. Eden:Bahamut legyözése után a ragnarokon beszélni kell mindenkivel,majd vissza kell menni a Warship Islandra,Ott le kell menni a sérült világitorendszerbe,ott a gözkapcsolokat a következő sorrendben kell használni Zellel :2-2-1-1.Majd le kell menni a pincébe ott meg kell vizsgálni a gépezetet.Ultimate Weapon jelenik meg ,lehet megszerezni.

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Spoiler! FFVIII
Lehet,hogy már ismeritek trükküt,de azért leírom.
FF 8 pénzszerzés:
Először is gyüjtsünk össze kb.100 Mesmerize Blade-et a Mesmerize nevű szörnytől.A mug-gal lopjunk tőle.Ha meg van akkor a Recover Med-RF átalakítóval alakítsuk ezt át Mega-Potion-ná.1 db MB. 2 MP-ér,igy 200 db-ot nyerhetünk belőle.Ezután az MP-t adjuk el darabját,ha a Tonberry King-nek kivan fejlesztve a magasabb áron való tárgy eladása, akkor 7500 Gil-ért adhatod el.Így akár 1500000 Gil-t is szerezhetünk "rövid" idő alatt.Kb fél vagy három negyed óra mire összegyüjtöd a 100 MB-t

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Én már ismertem! :)
Csak nekem tünt fel hogy nem működnek a Spoilerek? Mer nekem nincs elrejtve!

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Valki tudja hogy odint hol szerezzük meg a ff8 ban?
mert már csak az kéne és megvan mindegyik gf megszerzésének leirása.

thx.

ui: moderátornak: ha te is tudod akkor ird be :)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Jani írta:Valki tudja hogy odint hol szerezzük meg a ff8 ban?
mert már csak az kéne és megvan mindegyik gf megszerzésének leirása.
Centra Ruins ha yól emléxem
:?

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Ugyan abban az épületben, ahol a Tomberryt! Az épület tetejére kell felmászni, és ha jól emlékszem 2 rubint kell(vagy mit...) helyre rakni (a szobor szemébe) hogy kinyiljon az ajtó, és betudj menni Odin ért!
Ja! Majd ne ijeggy meg, mert Odin meghal a 3. Seifer elleni küzdelemben, de jön helyette más! :)

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

SPOILER! FF VIII
Odin: Azon a helyen ahol majd a Tonberry King is lesz (Centra kontinens, egy nagy fémtorony). Itt 20 percünk van arra, hogy belépés után megöljük, éppen ezért érdemes kikapcsolni a harcot (ench none (Diablo képessége)), így meg lehet csinálni minden gond nélkül. Menjünk fel a lépcsőkön, és menjünk fel a bal oldali létrán. Ott van egy gép amit kapcsoljunk be. Menjünk vissza a létrán és a lenti gépet is vizsgáljuk meg, mire lesz egy új lépcsősor ahol szaladjunk fel. Fönt van egy szobor aminek csillog az egyik szeme ezt vegyük ki. Menjünk tovább jobbra ahol egy létra árr ránk aminek a tetején egy újjabb szobor. Rakjuk be neki a szemet (a másik már be van rakva), mire a játék kiír egy kódot. Ezt írjuk le (ez mindig változik, ezért nem tudom mi) és vegyük ki a szobor szemeit (mind a kettőt). Menjünk vissza az előző szoborhoz és rakjuk be mindkét szemet, majd írjuk be a kódot és már nyitva is az ajtó. Itt kell harcolnunk Odinnal aki soha nem támad, kivéve ha lejár a 20 perc mert akkor azonnal megöl. Ezért fontos az idő.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az FFVIII elején, amikor az adótoronynál vagyunk, és üldözőbe vesz minket egy robot, azt le lehet győzni valahogy? (Tudjátok: amikor időre ki kell jutnunk a városból és végül hajóval menekülünk el).

Merthogy elméletileg le is kellene győznünk ahhoz, hogy max pontot érjünk el a vizsgán, de gyakorlatilag szinte lehetetlen. Azon a szinten Quetzalcoatl támadása sebez a legtöbbet, akit fel is fejlesztettem annyira, hogy a kompatibilitása maximumom legyen és így szinte azonnal betöltődjön, de még így sem tudtam megölni, mert meggyógyította magát még mielőtt elfogyott volna a a hp-je. Sikerült őt valaha valakinek megölnie?

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Én nem tudok róla, hogy lehetne. Szerintem a videó miatt nem lehet. Hisz ez az egyik legjobb jelenet. Mien lenne, ha kimaradna.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Pedig tulajdonképpen meg lehetne csinálni. A robotnak 5500 hp-ja van. Quetzalcoatl ekkor már 1400 körül is tud sebezni egyetlen támadással Boost nélkül. Ha háromszor tudnánk vele támadni, miután összesett a robot, és mielőtt kijavítja magát, akkor meghalna.
Kíváncsi vagyok, mit csinálna a játék ha egyszer valahogy mégis megölnénk. :)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Én se tok róla pedig kiváncsi lennék rá!

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Üdv mindenkinek!
Lenne egy kérdésem az FF8-al kapcsolatban:
Állítólag van a Gardenben egy kártyacsoport akiktől el lehet nyerni Gilgamesh, Carbuncle és Leviathan kártyáját, nos én hiába keresem ezeket a kártyázókat nem találom egyiket se, csak egy csávó beszél róluk. Nem tudna valaki segiteni hogy hol és mikor találhatom meg őket? Egy másik pedig.. Irvine kártyája úgy tudom, hogy Flo-nál van mégse veszi elő soha hiába játszok vele vagy 10x.. lécci segitsen valaki

(ha valakit érdekel nekem meg van a teljes magyar FF8 végigjátszás)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Üdv, Selphie! :)
Én sajna nem tudok válaszolni, de majd biztos mindjárt jönnek nálam okosabb emberek. :)
De ha már kártyák és FFVIII: igaz hogy kártyák segítségével meg lehet csinálni, hogy Raijin, Fujin, meg Seifer is benne legyen a partyba és velük is harcolhatunk??

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Ezt hol hallottad?? ha igaz akkor az nagyon jó! de hogy harcolhatnánk velük ha ellenségek?
(amugy én nemnagyon értek a kártyákhoz szoval ha valaki tud mondani roluk valami jot csak mondja.. :) )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Selphie írta:Ezt hol hallottad??
Mintha már több helyen is olvastam volna... De van egy bejátszásom is, amiben ők hárman harcolnak három Tonberry ellen. Bár elképzelhető hogy ez a bejátszás csak valami nagyon korai Square teszt, ugyanis a VIII-ban sosem támad egyszerre több Tonberry, pláne nem havas tájon. És a használt varázslatok közt is van olyan, amit én még nem láttam a játékban. Érdekel valakit ez a videó?

A kártyázás trükkjeihez szerintem tölts le egy kártyás útmutatást. Van belőlük jócskán. Abban biztos minden benne lesz.
Bár ha van aki tudja a választ, és leírná ide, az jobb lenne :)

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Engem érdekel!Küld el nekem azt a videot lécci :) Nekem minden kell ami Seiferrel kapcsolatos ..:)

Amugy meg szivesen letöltenék ilyen izét a kártyához csak nem tudom honnan lehet.

Lezárt