Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Jajj, de jó volt! :macska: :taps: Összekoccoltam Hell Wyrm-mel, azt egész pontosan 2 óra 21 perc után kimúltam. :fütyül: Gondolom, eme lényalkotás Yiazmat egészen lágy formája... A vesztett csata ellenére baromira élveztem ezt a hosszú, de eseményektől dús küzdelmet. A majdnem két és fél óra után HP-ja 70-75%-át fogyasztottam le... Ezt nem adom fel LV.68-nál, értékes győzelem lesz... :mrgreen:
Meg ez a versenyfutás....! :lol: :1eye: Csak nem tudom, hogy értékes dolgot kapok-e valamikor, mint a horgászás legvégén... :) Amúgy, ha nem lennének Esper-ek, már végigvittem volna a játékot, megfosztva önmagam eme élményektől. :D De Quekhlain, Ultima, és Zodiark nélkül nem távozom.(most így gondolom) Már csak ez a 3 kell a 13-hoz. :) Hát Yiazmat vadászat is csábít, de egyre kevésbé... Erőfeszítések és gondolkodások ellenére a Mob Hunt-ok lütyőznek valahol, akkor érdeklődésem is csappan... :)

Avatar
DoT
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008. jún.. 15. 16:25

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: DoT »

Bangaa írta:Jajj, de jó volt! :macska: :taps: Összekoccoltam Hell Wyrm-mel, azt egész pontosan 2 óra 21 perc után kimúltam. :fütyül: Gondolom, eme lényalkotás Yiazmat egészen lágy formája... A vesztett csata ellenére baromira élveztem ezt a hosszú, de eseményektől dús küzdelmet. A majdnem két és fél óra után HP-ja 70-75%-át fogyasztottam le... Ezt nem adom fel LV.68-nál, értékes győzelem lesz... :mrgreen:
Meg ez a versenyfutás....! :lol: :1eye: Csak nem tudom, hogy értékes dolgot kapok-e valamikor, mint a horgászás legvégén... :) Amúgy, ha nem lennének Esper-ek, már végigvittem volna a játékot, megfosztva önmagam eme élményektől. :D De Quekhlain, Ultima, és Zodiark nélkül nem távozom.(most így gondolom) Már csak ez a 3 kell a 13-hoz. :) Hát Yiazmat vadászat is csábít, de egyre kevésbé... Erőfeszítések és gondolkodások ellenére a Mob Hunt-ok lütyőznek valahol, akkor érdeklődésem is csappan... :)
'8:16-kor leültem,és elkezdtem püfölni a Hell Wyrm-et,és 10:23-kor legyőztem' Ezt még régen írtam...vagyis nyáron :P És első próbálkozásra vertem le háhá *debüszke*
Arra már nem emlékszem hanyas szinten de azért nemvoltam oylan húde erős...inkább csak kitartó xD

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

DoT írta:'8:16-kor leültem,és elkezdtem püfölni a Hell Wyrm-et,és 10:23-kor legyőztem' Ezt még régen írtam...vagyis nyáron :P És első próbálkozásra vertem le háhá *debüszke*
Arra már nem emlékszem hanyas szinten de azért nemvoltam oylan húde erős...inkább csak kitartó xD
Nekem is sikerült a győzelem ma délelőtt, igaz 3 óra 49 perc alatt... Ebből vonj le 2-3 percet (WC, meg egyebek). :D De fentebb írtam, hogy a technika sokat számít, nem mindegy a Gambit rendszer, az Lv.szint, a varázslatok lehetősége, meg a harc közbeni beavatkozások... :wink: Korábban olvashatod, hogy Diabolos-nál 17 perc küzdelem után feküdtem... Majd újra harc, csak a betöltés után variáltam a Gambit-ban, s 3 perc alatt győzelem.. Ezt a különbséget akartad ecsetelni a beállításon? :mrgreen: Egyébként örülök, hogy olvastam soraidat. 8)

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Ezt írni akartam vagy egy hete, de elfelejtem mindig... :) Nincs idegetek tönkre pakolva, mikor egy szörnytől (elejt, loptok) Pubble-t kaptok? :mrgreen: Sehova nem használható, és eszméletlenül kevés pénzt adnak érte a Bazaar-ban. :|

Avatar
DoT
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008. jún.. 15. 16:25

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: DoT »

Bangaa írta:Ezt írni akartam vagy egy hete, de elfelejtem mindig... :) Nincs idegetek tönkre pakolva, mikor egy szörnytől (elejt, loptok) Pubble-t kaptok? :mrgreen: Sehova nem használható, és eszméletlenül kevés pénzt adnak érte a Bazaar-ban. :|
Már megszoktam xD Meg az Arcana-t is vagy miaz..xD

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

De az Arcana után kaphatsz High Arcana-t, meg magában is több a zsozsó érte, egyem a lelked. :D De 99 Pubble után sem kapsz akkora összeget, mely Vaan agyontaposott cipőjének fűzője kerülne, és ezmellett nem lesz utána semmi a Bazaar-ban. :mrgreen: Lehet, hogy hagyom a maradék 3 Espert is, és holnap befejezem a játékot. :wink:

Avatar
DoT
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008. jún.. 15. 16:25

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: DoT »

Bangaa írta:De az Arcana után kaphatsz High Arcana-t, meg magában is több a zsozsó érte, egyem a lelked. :D De 99 Pubble után sem kapsz akkora összeget, mely Vaan agyontaposott cipőjének fűzője kerülne, és ezmellett nem lesz utána semmi a Bazaar-ban. :mrgreen: Lehet, hogy hagyom a maradék 3 Espert is, és holnap befejezem a játékot. :wink:
Ez a cipőfűzős jó volt. xD
De asszem a Pubble is kell néha vmilyen cucc összerakásához. :mrgreen:

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Cipőfűző készítéséhez... :mrgreen: Amilyen olcsó, és kifogyhatatlan mennyiségben nyomatja a játék, szerintem nem lehet lényegretörő jutalom a Bazaar-ban. Főként 210 óra játék után sem kaptam semmi olyat a Bazaar-ban, melyre a Pubble töménytelen mennyiségének köszönhetek. :D Mindegy, lényegtelen, csak nem hagyott nyugodni... :wink:

shali

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: shali »

ami van egy ilen medálod vagy mid már nem is tom mi a neve bekell rakni
és ugy kell megkérdezni azta zombielöhivo akármit

pepex

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: pepex »

nekem 30 a max mist kombóm :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns: :2guns:

bonafide

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: bonafide »

sziasztok!a segitségeteket sztném kérni :ki tudja hol tudom felvenni fran legerösebb nyilát??
saggitarius bow
aztán gilgamesh pecabotjára is szükségem lenne a segitségeteket elöre is köszönöm

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

bonafide írta:sziasztok!a segitségeteket sztném kérni :ki tudja hol tudom felvenni fran legerösebb nyilát??
saggitarius bow
aztán gilgamesh pecabotjára is szükségem lenne a segitségeteket elöre is köszönöm
Sagittarie of Fate-t megvásárolhatod Phon Coast-on a Trade Goods-ban 60 rongyért. :) Van már pecabotod? Mert ha még nincs, tojd le egyenlőre Gilgamesh-t, amúgy is lófütyit kapsz tőle, nem pecabotot. Meg Genji Armort, és Genji Shield-et ha ügyes vagy. :mrgreen: Csak annyi a lényeg, hogy ha majd pecázol, a legmagasabb szintet nem éred el, ha nem rúgod tökön Gilgamesh-t. :) Akkor kell az 5 Bottle-val szórakozni további szintekért. :mrgreen:

Sepi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009. jan.. 4. 14:57
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Sepi »

Sziasztok!
Phon Coaston-hol vannak azok a bizonyos Trade Godsok amiktől jó cuccokat lehet venni??
Mert én beszéltem az összes bangával de eggyik sem adott be boltot vagy valamit.... :(

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Sepi írta:Sziasztok!
Phon Coaston-hol vannak azok a bizonyos Trade Godsok amiktől jó cuccokat lehet venni??
Mert én beszéltem az összes bangával de eggyik sem adott be boltot vagy valamit.... :(
Port of Balhofein küldetés után nyithatod meg a Trade Goods-ot. Ez afféle "bazaar", melynek cuccait a Bangaa-k árusítják Phon Coast-on. De a fegyverekhez, pajzsokhoz neked kell összeszedned az "alkatrészeket". Beszélj Phon Coast-on Bangaa kapitánnyal, és a Trade Goods ott lesz, ahol a háznál 3 Bangaa áll, mögöttük a főnök. Ekkor indítják az úgynevezett Rare Monster vadászatot, ahol a játékban különböző tropical tárgyakat kapsz, s ezeket kell a Bangaa-knak odaadni. 80 Rare Monster van a játékban, vadászat kezdete után nem kötelező csak ezzel foglalkozni, és nem kell minden szörnyet felkutatni, de vannak olyan tárgyak, melyek csak egy szörnynél vannak(melyek általában olyanok mint a körülöttük levő, csak erősebbek), a többinél nem. A tropical tárgyakat máshogy jelzi a gép hogy megkaptad, és nem is tudod sehol értékesíteni, csak a Bangaa-knak adni. :D

Sepi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009. jan.. 4. 14:57
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Sepi »

Köszi Szépen :mrgreen: :D

Sepi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009. jan.. 4. 14:57
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Sepi »

De lenne még egy kérdésem! Mob Hunt-ot csinálom és nagyon idegesít h amikor menni kell Gizza Plains-be tegyükfel száraz évaszakba levadászni egy szörnyet akkor tuti h esős évszak van... :evil:
Meg tudná nekem mondani valaki h mien időközönkét változik az időjárás Gizza Plainsba?
És h milyen időközönként van homokvihar Dalmasca Wester Sand-be?

Előre is köszi :D

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Sepi írta:De lenne még egy kérdésem! Mob Hunt-ot csinálom és nagyon idegesít h amikor menni kell Gizza Plains-be tegyükfel száraz évaszakba levadászni egy szörnyet akkor tuti h esős évszak van... :evil:
Meg tudná nekem mondani valaki h mien időközönkét változik az időjárás Gizza Plainsba?
És h milyen időközönként van homokvihar Dalmasca Wester Sand-be?

Előre is köszi :D
Úgy hiszem, Giza Plains időjárása véletlenszerű... (Amúgy többször van olyan a játék folyamán, hogy juszt se akar az az időjárás lenni, amire szükséged van. :mrgreen: ) De érdemes gyakran ellátogatni Rabanastre-ba, mert a máshonnan szerzett cuccokat legjobb eladni a Clan Shop-ban, és ott a szomszédban van Giza Plains. Én mindig, mikor sok elejtett, ellopott tárgyam volt már, Rabanastre volt az úticélom, ahol a Shop-ban a szükségteleneket eladtam, majd fellátogattam a Clan központba Monblanc-hoz(főként Mob Hunt vadászatok után), ha kellett vásárolgattam a városban, majd ránéztem Giza Plains időjárására... :D Feltételezem, Niwatorisra vadászol, az még a Mob Hunt vadászatok eleje, bőven lesz alkalmad ránézni időnként Giza Plains-re. :)
D.Westersand homokviharához tedd a következőket(feltételezem, hogy Ring Dragon miatt kell, mert mi másért): Rabanastre nyugati kijáratánál beszélj a Bangaa-val. Majd menj be a szökőkúthoz, és társalogj azzal a fószerrel, ki csücsül eme létesítményen. Galoppozz le Lowtown-ba, s az egyik raktárnál egy Bangaa mellett egy ipse kuporog, beszélj vele. Most menj D.Westersand-ba, ahol a középső területen egy kis részen két kaktuszvirágot (Haou Saboten) találsz, vizsgáld meg őket, kapsz valamit. Ezzel menj újra a nyugati kijáratnál levő Bangaa-hoz. Ezután tiéd a pálya Ring Dragonhoz. :wink:

Laci19870707

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Laci19870707 »

Sziasztok! szeretném megszerezni a Diamond armlet-et, de ahhoz Treaty-Blade kell! Azt hol találom! mert sehol sem találok róla semmi leírást! köszönöm szépen!

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Laci19870707 írta:Sziasztok! szeretném megszerezni a Diamond armlet-et, de ahhoz Treaty-Blade kell! Azt hol találom! mert sehol sem találok róla semmi leírást! köszönöm szépen!
Diamond Armlet? Az meg hol van, nem tudom... Ismerek Shield-et, Bangle-t, Armor-t, de Armlet-et... Biztos a név? :) Meg Treaty Blade-ről sem tudok...

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Sziasztok! szeretném megszerezni a Diamond armlet-et, de ahhoz Treaty-Blade kell! Azt hol találom! mert sehol sem találok róla semmi leírást! köszönöm szépen!
szia géza vagyok,ha minden igaz archadiában lehet venni egy merchantol aki sochen cave palacéhez közeli részen van
A második üzenetet véletlenül jelentésként küldte el a szerzője, de azért gondoltam bemásolom üzenetként, nehogy valaki fontos infóról maradjon le :)

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Na, újrakezdtem eme részt... :) Egyszerűen nem találok ki hetek óta Crystal Grande-ról. Rajzoltam térképet, többször bejártam az útvonalakat, de nem jövök rá, mit nem veszek észre... :| De mivel kíváncsi vagyok a legvégére, ezért újra eltrappolok az elejétől, annyi különbséggel, hogy Ultima esper-t kihagyom. Azért néha rászánok majd egy félórát, hátha véletlen rálelek a kivezető útra. És mivel a X. részt is újrajátszom, nagyon Final Fantasy-s időszakban vagyok. :mrgreen:

Sepi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009. jan.. 4. 14:57
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Sepi »

Sziasztok!

Nagyon kiváncsi vok h a Zodiac Speart hol tudom megszerezni és hogyan ha valaki esteleg tudna segíteni annak igazán hálás lennék :mrgreen:

Előre is köszi :D

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

ezeket a ládákat ne nyisd ki
1. Lowtown - South Sprawl, az öreg Dalan házával szemben;
2. Rabanastre Royal Palace - Cellar, EGYIKET SEM a területen!
3. Nalbina Fortess - Confiscatory, ahol visszakapod a felszerelésedet, EGYIKET SEM a területen!
4. Phon Coast - The Vaddu Strand, a keleti végén, ahol a sorba rendezett 16 láda van NE NYÚLJ HOZZÁJUK!

Utána Necroholban, egészen pontosan a Cloister of Highborn részen, lesz egy szoba, ahol ismét 16 láda van, sorba rendezve. Ahogy belépsz, a bejárattól nézve az első sor, második oszlop (Z) :
x x x x
x x x x
x x x x
x Z x x
.....l....
Bejárat
A Z-vel jelölt ládát nyisd ki ELŐSZŐR, máris a tiéd
Valószínüleg erről már lemaradtál, de még így sincs minden veszve.
A henne Mines-ban a Zodiac Spear 1:1000 esélyel felvehető!

Sepi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009. jan.. 4. 14:57
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Sepi »

pffffff és ha én ezek közül akármeiket is kinyitottam semmi módja nincs h megszerezzem a fegyvert :evil: :twisted: ????? mert phon coaston kinyitottam azt a sok ládát..... :cry2:

már mint a nabudis-os meg a henne mine-os variáción kívül nincs más lehetőség? :?: :?: :?:

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Akkor gyakorlatilag lemondhatsz róla... Hacsak nem Henne Mines egyik végén egy korsóból rendkívül szerencsés esetben megkapod, feltéve ha accessorie-nak Diamond Bangle-t csatolod be. De erre ne tegyél mérget, unalmas folyton visszajárni, ha nincs mazulád. :mrgreen: