Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

valami törvényi okból amúgy én se tudom

laci19870707
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. júl.. 19. 21:59

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: laci19870707 »

Ma kezdtem a Final Fantasy XII International Zodiac Job System-et. Igen megleptek az újítások: a licensztábla totálisan megváltoztott, kasztok szerint fejleszted a karaktert (pl nálam Vaan nem tud varázsolni abszolúte, ha megszerzi az első esperjét, akkor lesz lehetőség 1-2 varázslatot tanulni. Elsőre nehéznek tűnik, ha pl pont a gyógyító varázslómat szedi le egy szörny...
Ami nagyon tetszik: komoly különbségek vannak a kasztok között:
a knight piszkosul nagyot üt/sok HP
a white mage sok mana/ egyszermegcsapjaegybossésvége HP
Érdekes!
:afro:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem hangzik rosszul.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

új ff12???


ez tök jó lehet!

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Újított ff 12??????WOOOW!

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Megakadtam! Doctor Cid után vonulunk éppen,és Feywood-ban járok már,de van ott délen egy kapu,amin nem tudok átjutni.Mit csináljak?

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

idézd meg beliast aztán próbáld 8)

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Megidéztem de nem csinált semmit,és úgy sem nyílt a kapu.Mit kell csinálni belis-sal?

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

elvileg ha megidézed és rákérdezel a kapunál akkor a nagy erejével kinyitja,
na de ezekszerint nem haladtál át a délibábos kapukon igaz? :?
elég nehéz tölts le hozzá egy végigjátszást mert elég nehéz!!

idézet a végigjátszásból:Délre folytasd, ahol hóviharos területet érsz el, nézd a térképet, és csillagformájú emlékműveket láthatsz. Menj az elsőhöz északkeletre, állj középre és forgasd a jobb analógot, míg kapualj-illuziót nem látsz, és erdőt heggyel. Arra menj, és ott lesz a következő emlékmű, ismételd meg, míg elérsz a következő területre. Itt is tedd ugyanazt, északnyugat lesz az első emlékmű helye. Amint eléred az utolsó területet, egy óriási ajtó torlaszolja el az utat. Rakd be irányító karakternek a Belias Esperrel rendelkező tagot, és idézd meg az Espert. Miután kinyitotta a nagykaput, haladj az úton Giruveganbe.

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

köszi szépen,majd megpróbálom még 1x,de amikor megidéztem beliast nekem nem csinált semmit.Lehet hogy azért mert nem nézelődtem azoknál az emlékműveknél?Na mindegy,köszönöm a segítséget!

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

biztos hogy azért!
mert az kötelező a játékban,de ha tényleg nem néztél szét akkor már az előző terület elejétől kell azt az emlékműveset csinálni!
de az még úgy ahogy elmegy majd giruveganban,ott én is elekadtam :?
sok sikert :D hány esper van a birtokodban és hanyas szinten vagy

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Á igen,már meg is van:D És Giruveganba,amikor már valami nagy kő is ott van,van egy kapu(már átmentem azokon a zöld bigyókon,amik hidat alkottak,mentettem is) amivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni.Már az összes karakterrel,az összes cuccot felraktam,és megidéztem mindenkit,de nem megy!
A fiúkkal 46-os szinten vagyok,a lányok 31-32-esek.A beliast meg a mateust meg tudom idézni.Tudsz adni nekem egy linket,vagy elküldeni a végigjátszást e-mail-re?Mert kerestem(bár nem kitartóan) de nem igazán találok jó oldalt,ahonnan le tudnám tölteni,vagy csak elolvasni a végigjátszást.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

most hol is vagy akkor?
már az elmentésen túl,vagy már azon a sárgás hejen ami egy magot alkot (cristal grande)?
am. a giruvegani rész:
"The Ancient City of Giruvegan:
Terület nagysága: 8 terület 1 mentési, és 1 teleport kristállyal.
Ellenfelek:
Behemoth Gargoyle Baron Mythril Golem
HP: 12619 6231 17973
Vivian Diakon Entite
HP: 7006 48042

Ellenfelek (Crystal Grande):
Mom Bomb Mythril Golem Necrophobe
HP: 6544 17733 8691
Ose Reaper
HP: 7059 10111
Segítségül egy térkép: Giruvegan. Gif.

KÉP

Használd a mentési kristályt, valamint ha akarsz (akarj, mert erős ellenfelek lesznek), teleportálj a városba felefrissíteni készleteid stb. Miután megvagy használd a teleportert a nyugati részen, majd harcolj (teleportálás előtt mindenkinek rakj Protect-et, Haste-t, Shell-t):

Didolos:
HP: kb; 100000
Ahogy halad a csata egyre erősebb lesz a védelme, ha pedig gyógyít magán 25%-ot, a következő támadásával leszed 1500 HP-t. Mikort lenyomod negyed életét, azonnal használj erősebb Mist Knack láncot, hogy kifeküdjön. Ha nem sikerül, próbálkozz a Confuse-val. Csata után mentés, majd használd a teleportert, sétálj le délre, ahol egy kapcsolót találsz, miután használtad továbbmehetsz. A terület cikcakkos, tele erős ellenfelekkel, rakj be Slow, Stop, Confuse elleni karkötőket. A szinteket pecsétek zárják le, ezeket a Golemeknél található kapcsolókkal hatástalaníthatod! Miután kinyitottad irány délnyugat, ahol látsz két Mithril Golemet, intézd el őket, és haladj át a területen. Találni fogsz egy rejtett útvonalat (térképen nem lesz, ha lenézel a fenti párkányról, világító fények lesznek sorban), három zárt ajtóval, nyisd ki őket a kapcsolóval (kapcsolók látszanak a térképen). Irány az északi rész, majd nyugatra, és lépj újra a titkos részbe, kis területen mentési kristály lesz. Lépj be az ajtón, és a következő területen vagy (nézd a térképet, nagy üresség lesz), haladj északkeletre, ahol egy újabb rejtekútat találsz, végén teleporterrel. Használat után ismét harcolni kell:

Tyrant:
HP: 180 000.
Sajnos a tecnikákat nem használhatod, viszont a Magic, és Item nyitott lesz! Támadása a Gravija lesz, és nem tudsz védekezni a Reflect-el ellene, próbálkozz a Confuse-val.
Csata után használd a teleportert, a következő területről nem lesz térképed. Az egyik oldalon, nézd a lezárt kaput (Scorpió Gate), ez most nem nyitható, csak az egyik mellékküldetésben. Sétálj a másik végébe, lesz két körkörös emelvény, kincseskorsó, valamint egy VII jelű teleporter (használd). Nézd meg a VI-nál három út lesz, először a középsőn, majd a baloldalin, használd a kapcsolót. Miután kinyíilt Gate Cancer, a jobboldalin folytasd, ahol Teleporter V lesz. A következő területen (Gate Pische), kövesd az utat, két emelvény lesz, kapcsolóval, ez a Gate Aries-t nyitja. Térj vissza a Pieches platformra, és kövesd a baloldali utat. Folytatásban újabb platform, és a Pieshest kapcsolhatod (ne foglalkozz vele), hanem a Gate Ariesbe lépj be. Itt keresd a Teleporter III-at, majd megérkezel Crystal Core területére, mentés után sétálj az emelvényen levő teleporterre, ami visszavisz az ősi városba. Bent a következő Espereddel küzdhetsz meg:

Shumihazai:
HP: 102 000.
Erős varázslatokat fog használni, némítsd el Silegaval. Varázslatot csak magadon használj, őt inkább fizikai csapásokkal intézd el. Miután legyőzted, megvan az újabb Espered. Használd az utolsó teleportert, sétálj végig, és nézd meg a jelenetet, Asheval (Contract Swordot kapsz). Teleportálgass vissza Giruvegan-ba, majd juss vissza a belépés után használt teleportrhez"

ja és egy térkép:http://twobrothersandasister.com/wp-con ... rsteps.jpg

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Na szal már túlvagyok azon a boss-on,a teleportálós kristályt is elhagytam,és egy kék kristály van,é ha átmegyek az ajtón,akkor ott van egy terület,aminek a másik oldalán van még egy ajtó,és az nem nyílik.A térképen az a terület a legnyugatibb.

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

azzal ne foglalkozz,am. tény hogy az a legnehezebb
a végigjátszást szóról szóra kell csinálni és ne használd a térképet

"Csata után használd a teleportert, a következő területről nem lesz térképed. Az egyik oldalon, nézd a lezárt kaput (Scorpió Gate), ez most nem nyitható, csak az egyik mellékküldetésben. Sétálj a másik végébe, lesz két körkörös emelvény, kincseskorsó, valamint egy VII jelű teleporter (használd). Nézd meg a VI-nál három út lesz, először a középsőn, majd a baloldalin, használd a kapcsolót. Miután kinyíilt Gate Cancer, a jobboldalin folytasd, ahol Teleporter V lesz. A következő területen (Gate Pische), kövesd az utat, két emelvény lesz, kapcsolóval, ez a Gate Aries-t nyitja. Térj vissza a Pieches platformra, és kövesd a baloldali utat. Folytatásban újabb platform, és a Pieshest kapcsolhatod (ne foglalkozz vele), hanem a Gate Ariesbe lépj be. Itt keresd a Teleporter III-at, majd megérkezel Crystal Core területére, mentés után sétálj az emelvényen levő teleporterre, ami visszavisz az ősi városba. Bent a következő Espereddel küzdhetsz meg:

Shumihazai:
HP: 102 000.
Erős varázslatokat fog használni, némítsd el Silegaval. Varázslatot csak magadon használj, őt inkább fizikai csapásokkal intézd el. Miután legyőzted, megvan az újabb Espered. Használd az utolsó teleportert, sétálj végig, és nézd meg a jelenetet, Asheval (Contract Swordot kapsz). Teleportálgass vissza Giruvegan-ba, majd juss vissza a belépés után használt teleportrhez""


ja amúgy a végigjátszás a topic elején van

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

azt hiszem visszamegyek az elejére,aztán megyek a végigjátszás szerint :wink:

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

remélem csak viccelsz már csak karnyújtásnyira vagy a végétől
(na jó,két karnyújtásnyira :) )

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

jó,akkor viccelekxD megtaláltam a Tyrantot,és meg is öltem:D Jól meg is veregettem a vállamat :D aztán a teleport segítségével bekerültem a kristály-ba(The Great Crystal) de nem mutatja a térképen hogy merre kell menni(jobban mondva semmit nem mutat) úgyhogy elszórkozgatok egy ideig amíg megtalálom merre kell menni,de sebaj,van időm^^Legalább fejlődök a karikkal.Van egy olyan ékszerem,amelyik dupla exp-t ad minden legyőzött szörny után,az nagyon hasznos tud lenni!!

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

a végigjátszásszerint én egy délután alatt kicsinálltam giruvegant 50,60,50 szinten 8)

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Jólvanna,úgy könnyű hogyha közben nézed a végigjátszást :P 50,60,50-es szinttel mentél Giruveganba?Én most 51 vagyok a fiúkkal,a lányokkal 34.Nem szeretek velük menni,úgyhogy ők ilyen kis nyomik maradnak :)

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

aha 50,60,50 es szinten mentem mert leálltam sok időre a henne mines előtt és akkor fejlődtem 40,50,40 szintre kb pedig úgy mentem oda hogy 13,14,13 szintű voltam

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Wow,az nem volt egy kicsit uncsi?:D Fegyvereid milyenek voltak akkor?Nálam most négy embernek morning star-ja vanxD

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

nálam minden embernek golden axe-ja van

szonti
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010. júl.. 16. 9:40

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: szonti »

Pharos-ba vagyok a 2. szinten,a végén,de nincs ott teleport,amit a végigjátszás ír,ezért nem tudok tovább menni a harmadik szintre!

basch
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4129
Csatlakozott: 2010. máj.. 4. 6:16

Re: Final Fantasy XII végigjátszás / segítség

Hozzászólás Szerző: basch »

nem jut eszembe bocs :cry2: