Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
vossler
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007. ápr.. 7. 13:19

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: vossler »

De mondd meg miért :roll: :roll:
Igaz hogy volt benne Pár probléma de a bejátszások és maga a grafika szerintem viszonozta :) :)
De nekem élvezhető is volt .
Igaz hogy nem az a a szabadság van benne mint XII-ben de én azt is végigjátszottam. Szereplőim ruhája sokkal jobb mint a FF12 és az új Batle system sokkal látványosabb Tőle.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

OFF

Hozzászólás Szerző: olf »

vossler írta:volt benne Pár probléma de a bejátszások és maga a grafika szerintem viszonozta :) :) Szereplőim ruhája sokkal jobb mint a FF12 és az új Batle system sokkal látványosabb Tőle.
Talán ott lehet a gond, hogy én egy játékban a Játékot szeretném megkapni, nem a grafikát.
Az, hogy mit értünk Játék alatt, egy másik érdekes dolog.

A grafikáról annyit, hogy nekem nem igazán mérvadó a HD felbontás és egyéb technikai részletek, a stílus az, ami nem jön be. A főkarik dizájnjában egyet értünk, az tetszik.
(azzal a 12-ben sem volt épp baj szerintem)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

olf írta: (azzal a 12-ben sem volt épp baj szerintem)
Nem-e? :roll:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

OFF

Hozzászólás Szerző: olf »

Há' na, bizonyos valakik büszkén vállalták magukat, de ez önmagában még nem csapta volna ki a biztosítékot...

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

olf írta:Há' na, bizonyos valakik büszkén vállalták magukat, de ez önmagában még nem csapta volna ki a biztosítékot...
mire gondolsz te ezzel olf?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

OFF: Random bünti

Hozzászólás Szerző: olf »


Messor
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. jún.. 15. 12:43

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Messor »

sziasztok

a leírásaitok alapján elkezdtem kiismernia játékot gondolom a stagger elérése a legfőbb cél harc közben ok de az skill függő hogy aza csík hol gyorsan és hol lassan kezd visszacsuszni...?
ezért azt kérdezem hogy minden mob más és más skillekre érzékeny? mert akkro tényleg jól jönne egy guide hogy az aktuális skilleket összepárosíthassam mobokkal .. sjanos az angolom nem épp a legerősebb ...:D
üdv

Avatar
vossler
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007. ápr.. 7. 13:19

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: vossler »

Ha magic-al(Raveger) támadsz akkor gyorsabban megy fel az a csík!!
Ahoz hogy megakard nézni hogy mire gyönge az az ellenfél egyszerüen csak nyomsz egy librát (Technique) vagy Librascope-t(Items)

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

és a librascope mindenkit megnéz..ellentétben a librával..

Messor
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010. jún.. 15. 12:43

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Messor »

köszi a helpet
viszont azt jól silabizáltam ki hogy oké hogy a ravager skillek toljak stagger t de önmagában az nem elég mivel ugyanolyan gyorsan visszamászik és a commando alatt vannak olyan passziv skillek amik meglassitják ezt a csíkot????
üdv

Avatar
vossler
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007. ápr.. 7. 13:19

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: vossler »

A legjobb ha ütnek rendesen akkor rav-com-med
Ha pedig te ütöd őt(nem vesz le annyit az adott ellenfél)akkor rav-com-rav

primus
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. jún.. 28. 20:32

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: primus »

sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok ma vettem meg a játékot angol nyelven ami nekem nagyon gázul megy.
lenne egy csomó kérdésem, de a legfontosabb,hogy hogyan tudom felhasználni az inventoryban levő dolgaimat.Hogyan tudom kiválasztani, hogy ki legyen a leader a csatában
előre is köszi a válaszokat.
ui:minden segítséget szívesen fogadok ami a játék kezdését elősegíti,most egy nagy bossnál vagyok elakadva ami egy jégen van és skorpió alakú ,még az elején .Folyton megöl

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Inventory: felszerelni a csapatodat az equipment menüpontban tudod. Első körben minden karakterre aggathatsz 1 fegyvert (weapon) és 1 kiegészítőt (accessory), később kapsz kiegészítő slotokat is. Az inventoryban a csata közbeni cuccokat (Potion, Antidote, Librascope, Phoenix Down, Wax, stb.) a legalsó menüpontban, az itemsben éred el. Ezen kívül legnagyobb számban komponensek találhatóak a zsákodban, melyekkel a játék ezen pontján abszolút nem kell foglalkoznod.
Ha jól emlékszem, akkor a Lake Breshás kis bossnál jársz. A játék ezen pontjától kezdve már nem elég csak az X-et nyomogatni csata közben :) Itt kapod meg ugyanis a paradigmákat, az FFXIII harcrendszerét. Hat fő kaszt van, commando (fizikai sebzéseket okoz), ravager (mágikus sebzéseket okoz), medic (gyógyító), saboteur (debuffokkal gyengíti az ellenfelet), synergist (buffokkal erősíti a partyt), sentinel (tank, felfogja a durva támadásokat). Ezekből Te magad összeállíthatsz hat különféle aktív kombinációt (a menüben a Paradigms-> Customize pont alatt), melyeket csata közben tudsz változtatni az L1 gombbal legördülő menüben. Mindegyik kasztnak megvan a sajátossága, ezeket ki kell tapasztalni, de úgy a kilencedik chapterig működik a (ravager)-ravager-commando paradigma (relentless assault), illetve a ravager-commando-medic (diversity) taktika. A skorpió ellen jó taktika a COM/RAV/RAV, illetve ha durvul az ellenfél, akkor a COM/SEN/MED. Sokat segít itt is és a későbbi harcoknál is, ha a techniques-nél a csata kezdetén kiválasztod a Libra képességet, ez ugyanis megnézi, hogy milyen típusú támadásokra érzékeny az ellenfél (az R1 gombbal Te is megnézheted ezeket).
Partyleadert még nagyon nagyon sokáig (kilencedik chapter végéig) nem tudsz változtatni.

primus
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. jún.. 28. 20:32

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: primus »

sziasztok!
Köszönöm szépen a segítséget sikerült is megoldanom , most ott akadtam el,hogy nem tudom legyőzni Snow eidolonsát ebben tudnál esetleg segíteni mi lenne a jó taktika ,szerintem már mindent megpróbáltam, de még nagyon messze van a csíkja vége

primus
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. jún.. 28. 20:32

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: primus »

Sikerült, sentinellé kellett változzak és védekezéssel összejött :)

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

minden eidolonnak van egy "megszelídétési" taktikája. ha meg libra-zod akkor kiírja a dolgokat :)

primus
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. jún.. 28. 20:32

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: primus »

Sziasztok!
az inventory key ben a dolgokat mire tudom használni, és hogyan?

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

primus írta:Sziasztok!
az inventory key ben a dolgokat mire tudom használni, és hogyan?
A Key Itemseket tudtommal semmire, azok csak a sztori szerint úgy nálad vannak. A komponensekkel tudsz buherálni fegyvereket meg páncélokat.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Na, sikeresen végigvittem a sztorivonalat.
Orphan kifejezetten nagy csalódás volt, ahogy a teljes utolsó chapter, baromi könnyű volt az egész játék... Maga a lezárás egyébként jól sikerült, csak lehetett számítani erre a fordulatra. Fangot azért sajnálom, Vanille-t kevésbé :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Axel »

Uccsó boss szerintem acsira/trófeára megy szinte, hogy milyen gyorsan tudod lenyomni :D Amúgy szerintem az előtte lévő keményebb volt. Ja, és grat a végigjátszáshoz :D

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Hello elakadtak a chapter 11nel, mikor egy levágott farku kígyó szeruseget kell megolnom, a kérdésem annyi lenne, hogy szerintetek kit milyen paradigmba, milyen cuccokkal equiqmentekkel rakják be, van egy támadása ami totál leveszi az életemet mikor mar csak egy kicsi van hatra az életéből, idáig com rav Med és néha com rav com, rav rav rav val támadtak csak ezekkel mással nem. Köszi a segítséget.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Tudnál egy picit konkrétabb lenni? mi pl. az ellenfél neve? (ha lenyomod az R1-et, akkor megmutatja)

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Nandor »


Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Dahakára gondoltam én is, csak valahogy nem illett össze a levágott farkú kígyó leírással XD
Ez nem egy nehéz csata, csak tudni kell a trükkjét. Van két kemény támadása, a Firestorm meg a Bone-chilling Breaker. Amint meglátod, hogy ezt a két varázslatot használja, válts át MED/MED/SENre, hogy felgyógyíthasd az okozott sebzést. Ezután két választásod van: ha nagyon erősnek érzed magad, akkor RAV/RAV/COM-mal staggereld, ha nem tartod annyira übernek a csapatodat, akkor RAV/RAV/SEN-nel vagy RAV/COM/SEN-nel vidd fel a chaint. Ha staggerbe került, akkor válts egy gyors COM/RAV/SAB-ra, ugyanis elég erősen megérzi a Deprotectet és az Imperilt (meg talán a Slow-t is), ha ezeket felrakta a SAB, akkor RAV/RAV/COM-mal addig üsd, amíg él :D
Ha végeztél, akkor ne menj még el Taejin's Towerből (jobbra lesz egyébként a kijárat Oerba felé), ugyanis bal oldalon meg fog jelenni egy újabb szobor, aminek aktiválásával elérheted a hetedik emeletet. Itt megint lesz egy szobor, amivel forgathatsz egyet a szinten, és így ha majd jössz vissza missziózni, akkor a főlifttel mindegyik szintet el fogod tudni érni.

szerk.: equipmenteknél már érdemes fejlesztgetni. Nálam szinte végig Lightning, Hope, Fang volt a csapat. Lightningból brutálisan gyors RAV-ot lehet csinálni, ha az Axis Blade-et kimaxolod, accessoryban pedig adsz neki egy Whistlewind Scarfot. Ezzel gyakorlatilag egy ATB sávja azonnal lesz, és csak a többit kell betöltenie minden támadásnál. A maradék két slotba én egy Warrior's Wristbandset és egy Sorcerer's Markot raktam (ezeket már meg tudod venni Sulya Springs után, a B and W-ben - ha nincs kellő pénzed, akkor add el az incentive chipeket meg a credit chipeket, mivel ezek Gilben sokat érnek, de komponensként nagyon alacsony EXP-értékük van), ezzel 100-100-zal növeled az erejét és a varázserejét. Az utolsó chapterben megkapod majd a Lionheartot, amiből a végső csata előtt érdemes Ultima Weapont csinálni.
Hope Hawkeye-jal tolja, igazából ez semmi extra cuccot nem tud, de magasak az alapértékei. Ezt is kimaxolhatod, sőt, tovább is fejlesztheted hamarosan, mert chapter 11 végén kapsz majd egy Perovskite-t, ami ennek a katalizátor köve. Neki mindenképp valami erős páncélt adj, mert alapból kicsi a HP-ja, a másik két slotba pedig mehet egy-egy Sorcerer's Mark.
Fangnál Pandoran Spear van, egy Titan Bangle, a maradék két slotba pedig egy-egy Warrior's Wristbands.

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Köszi a gyors választ, a gond csak az, hogy Lighningnak elég durván fejlesztettem egy másik fegyverét, azt valahogy szét lehet szedni, vagy le lehet szedni róla az upgrade-ket, és aztán lehet fejleszteni azt, amit te ajánlottál?