Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Cloud20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2007. márc.. 24. 20:44
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cloud20 »

Sziasztok tud vki egy jò taktikát az Adamtortoise ellen .Most kb 17.000 HP van átlagosan de a quake-je mindig kinyír.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Cloud20 írta:Sziasztok tud vki egy jò taktikát az Adamtortoise ellen .Most kb 17.000 HP van átlagosan de a quake-je mindig kinyír.
Az equipmented nem jó, valszeg nincs Gaian Ringed a durva earth magicje ellen.
Én ezzel öltem őket:

Csapat: Fang, Vanille, Snow
Paradigmák:
SYN/COM/RAV
RAV/RAV/RAV
COM/MED/MED
SYN/SAB/SAB
COM/COM/SAB

Equipment:
Fang:
- fegyvernek bármi jó, csak ne a Stagger Lockos Taming Pole legyen az (bár azzal is működik, csak lassabb)
- Genji Glove
- 2x Power Glove kimaxolva (nem muszáj kettő, a lényeg, hogy 2590 strengthje legalább legyen)
- Gaian Ring (kimaxolva)

Vanille
- Marlboro Wand kimaxolva
- Connoisseur Catalog
- Collector Catalog
- Sprint Shoes
- Gaian Ring (kimaxolva)

Snow
- Soul Blazer kimaxolva
- Weirding Glyph
- Gaian Ring (kimaxolva)
- Sprint Shoes
- Growth Egg (ha szükséged van CP-re, egyéb esetben valami magices plusz cucc jöhet)

Skilleknél fontos, hogy Vanille-nak legyen Ruinja, Snownak Daze-e, Fangnak Highwindje.
Csata elején SYN/COM/RAV-val nyitsz (Vanille legyen COM), Fanggal rakj magadra Braveryt meg Haste-et. Utána válts RAV/RAV/RAV-ra, staggereld az Adamantoise lábait, utána COM/MED/MED-del aktiváld a Highwindet mindkét lábra, Genji Glove meg a 2590-es Strength miatt egy csapás elég Staggerben. Ha lefeküdt a teknőc, akkor SYN/SAB/SAB-bal rakd újra Fangon a Braveryt meg a Haste-et, Vanille-ra meg Snowra pedig castolj Haste-et meg Faith-et. Miközben ezt csinálod, Snow meg Vanille jó eséllyel rápakoltak minden debuffot, a lényeg, hogy Deprotect, Defaith és Imperil legyen rajta. Ha ez megvan, RAV/RAV/RAV-val felvered a chaint, ha Staggerbe került, akkor COM/COM/SAB-bal üsd, mert Fang baromi nagyokat ver rá, Snow szarrá sebzi a Daze-zel (nem is gondoltam volna, hogy ennyire durván benyeli ezt a skillt a teki ), Vanille meg asszisztál. Ha az élete a negyedéhez ért, akkor Highwindelhetsz, de tapasztalatom szerint nem szükséges, mert simán megveritek a nélkül is.

Cloud20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2007. márc.. 24. 20:44
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cloud20 »

Köszi sikerül.Azt nem tudjátok,hogy a Healer Staff-nak mi a katalizátor köve és honnan lehet megszerezni?És a Gaian ringel sem találkoztam még.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Adamantite a katalizátorköve, drága mulatság sajnos... A Gilgameshben lehet kapni, de az csak az egyik misszió teljesítése után nyílik meg.
A Gaian Ring az Earth Ring legmagasabb szintű változata.

Cloud20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2007. márc.. 24. 20:44
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cloud20 »

Kõszi sikerült

Cloud20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2007. márc.. 24. 20:44
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cloud20 »

Tudja valaki,hogy a random:istant chain képességet milyen fegyver adja a Gigantuar hoz kellene

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Nem fegyver, hanem equipment kell hozzá. Energy Sash, Speed Sash, legalább kettő kell mindenkire, és akkor megkapod a képességet. Bár még így is sokszor neki kell futni, ha az első 20-30 mp-ben nem adja be, akkor próbálkozz újra.

Cloud20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2007. márc.. 24. 20:44
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cloud20 »

Köszi sikerült

Cloud20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2007. márc.. 24. 20:44
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cloud20 »

Tud valaki egy jó taktiká a mission 64 -re. Az egyik támadása mindig megöl pedig már maxosak és tele is vannak aggatva védekezöcuccokat

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Csapat:
Lightning/Fang/Vanille

L:
- Ultima Weapon
- Imperial Armlet
- Gale Ring
- General's Belt
- Witch's Bracelet

F:
- Venus Gospel/Dragon Horn
- Black Belt
- Gale Ring
- Witch's Bracelet
- General's Belt

V:
- Marlboro Wand
- Gale Ring
- Witch's Bracelet
- General's Belt
- Royal Armlet

Ezek legyenek mind maxosak, mert nagyon megdobják a különféle ellenállásokat. Amit tudsz természetesen cserélhetsz magasabb szintű itemre, nekem itt már volt Champion's Beltem (General's Belt utáni upgrade) és Magus's Braceletem (Witch's Bracelet utáni) is. Fangra esetleg aggathatsz Genji's Glove-ot, ha General's Belt helyett Champion's raksz be neki, de ez már csak hab a tortán, legfőbb dolog szerintem a biztonság. Ha egyszer már legyőzted és megvan az óra, akkor utána könnyebb taktikázni az öt csillagért.

Paradigmák:
SAB/SAB/SAB
RAV/COM/RAV
SEN/SEN/SEN
SYN/SYN/SYN
RAV/RAV/RAV
MED/MED/MED

A taktika egyszerű. A három szabotőrrel szétdebuffolod az agyát, ami lehetőleg legyen rajta az a Deshell, Deprotect, a Slow is segít, de kulcsfontosságú a Slow és a Poison!!! Igazából nem Neked kell leütnöd ezt a sok millió HP-ját, hanem a Poisonnak kell szépen lassan leszívnia, ez mindig legyen rajta ezért! Ha rajta vannak a debuffok, akkor RAV/COM/RAV-val vagy RAV/RAV/RAV-val verd fel a chaint. Staggerelni nehéz, de nem lehetetlen, igazából nem is szükséges, ha megvan, akkor Fang ver rá egyet-kettőt, utána úgyis bemegy az Aurába és gyógyítja magát. Amíg az Aurában van, addig rakd magadon újra a buffokat (Haste, Protect, Shell feltétlenül (!!!)). Az első pár kör után elég lesz csak a rebuff, később már meg kell osztanod az idődet a buffolás és a healelés között, szóval csak okosan, a több HP még mindig jobb, mint a sok buff de alacsony HP.
Ha a HP-ja 60% körül van, akkor kezd megőrülni, onnantól kezdve random nyomatja a Wicked Whirl nevű skilljét. Amint meglátod a skill nevét, azonnal menj SEN/SEN/SENbe, a Gale Ringnek és ennek a paradigmának hála simán túléled ezt a csapást. Utána gyógyíthatsz is, nehogy elhulljon valaki a partyból. Gyakorlatilag ezt kell végig ismételni, az élete utolsó 25-30 százalékánál buffokból már csak a haste-et rakd magadra és gyógyíts, debuffokból pedig a poisont, aztán RAV/COM/RAV-val gyepáld.
Az aurán kívül gyógyításokhoz még annyit, hogy ha nagyon kell, természetesen közben is válthatsz a három MED-es paradigmára, de 50-60% körüli HP-val bőven elvannak a karakterek, a legveszélyesebb támadását a Gale Ringek miatt úgysem tudod beszopni, a többi pedig nem üt annyit.
Sok sikert hozzá! :)

dudee
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. okt.. 24. 20:47

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: dudee »

hali mindenkinek! lenne egy olyan kérésem, hogy valaki vegyen fel msn-re légyszi,és kicsit segítsen nekem a final 13-ban.......... nekem elég lassan megy minden fel,és lehet valamit rosszul csinálok.2 discnél tartok,és hp alig több mint 1200 lightning-nál. Mi a megoldás?
meg a fegyverek,is lassan fejlődnek nekem,kicsit eladtam azokat a dolgokat,amiket nem kellett volna! Igazából az alapfegyvereket fejlesztettem fel 10 szinten vagyok lightningnél,de voltak jobb fegyverek is,de azt hiszem eladtam őket...........szerintem lehet előröl kezdeni
dudee19@hotmail.com
köszönöm

Joz
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. okt.. 30. 8:50

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Joz »

Cloud20 írta: Szerk.: egyébként nem olyan nagy cucc a Crystarium maxra húzása, teknőc-farmmal egy-két délután alatt lazán fullra fejleszthetsz mindenkit, bónuszként pedig még pénzed is lesz a Platinum Ingotból, na meg jó eséllyel kapsz egy-két Trapezohedront, ami az Ultimate fegyverek katalizátorköve, ergo kell a Treasure Hunter trófeához :)
Valaki megtudná mondani, hogy merre találom az idézetben pirossal jelölt helyet?

Előre is köszi.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Joz írta:Valaki megtudná mondani, hogy merre találom az idézetben pirossal jelölt helyet?

Előre is köszi.
Több helyen is vannak Adamantoise-ok és Adamantortoise-ok.
Archelyte Steppe közepső/északi részén, a kör alakban álló Cie'th Stone-ok előtt vándorol egy teknőc körbe körbe, tőle nem messze van egy másik, szintén a map közepén, illetve egészen északon van egy kanyon, aminek mindkét bejáratánál áll egy-egy, valamint bent a kanyon közepén is. Ezek nem respawnolnak, tehát ha megölted mind az ötöt, akkor el kell teleportálnod a pályáról és újra visszajönni, hogy megint farmolhasd őket.
A másik lehetőség Edenben van, a nagy csarnok mellett, ott egy darab teknőc van, de ez tud respawnolni, ha visszafutsz a csarnok ajtajáig, így kevésbé időigényes módszer ezt farmolgatni.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Na, ide is jöhet egy kis Help: Vanille eidolonját, a hectahondert hogy kell legyőzni ? Előre is köszi ! :D

Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

akmal888 írta:Na, ide is jöhet egy kis Help: Vanille eidolonját, a hectahondert hogy kell legyőzni ? Előre is köszi ! :D
Vanille-Fang
SAB-SEN
Ha kevés az energia akkor MED-SEN
Aztán megint SAB-SEN

Nekem így sikerűlt
Cortez írta: Több helyen is vannak Adamantoise-ok és Adamantortoise-ok.
Archelyre Steppe közepső/északi részén, a kör alakban álló Cie'th Stone-ok előtt vándorol egy teknőc körbe körbe, tőle nem messze van egy másik, szintén a map közepén, illetve egészen északon van egy kanyon, aminek mindkét bejáratánál áll egy-egy, valamint bent a kanyon közepén is. Ezek nem respawnolnak, tehát ha megölted mind az ötöt, akkor el kell teleportálnod a pályáról és újra visszajönni, hogy megint farmolhasd őket.
A másik lehetőség Edenben van, a nagy csarnok mellett, ott egy darab teknőc van, de ez tud respawnolni, ha visszafutsz a csarnok ajtajáig, így kevésbé időigényes módszer ezt farmolgatni.
Ha azokra a "dinoszauruszokra" gondolsz akkor azokkal már próbálkoztam de amikor eggyet lépett meghaltam :?
Megtudnád mondani milyen szinten érdemes ki kezdeni velük, és mi a technika ellenük?
Esetleg mi kell hozzájuk?

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Aug. 2-án írtam egy taktikát ellenük, itt van picit fentebb, olvass vissza :)
Egyébként 12-13ezer HP fölött már érdemes belevágni, mert ölhető ellenfelek, és baromi gyorsan lehet velük fejlődni.
A sztorivonalat már befejezted?

uveges
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010. nov.. 6. 18:25

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: uveges »

üdv.
az lenne a kérdésem hogy Lightingnak,Fangnak,Sazhnak,Snownak,és Vanillanak meik fegyvereket érdemes felerősiteni tier 3-as fegyverre.mert angolul ezeket a speciális képességeket rajta nem nagyon tudom értelmezni. :(
és hogy Lightingot varivá illetve harcossá érdemes az accessorykból feltápolni?
köszönöm

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Az attól függ, hogy elsődlegesen milyen szerepkörben használod őket. Annyi a gubanc, hogy a sztorivonal végéig elég sokat változik az, hogy miben is a legjobbak.

Lightning a játék elején a legjobb commando, közepes ravager, a többi role-ja pedig használhatatlan, a játék végére viszont korrekt commando, korrekt ravager lesz, illetve jó második vagy harmadik healernek bármilyen csapatösszeállításban. Én általában ravagerként szoktam használni az Army of One képessége miatt. Fegyverben a Lionheartot javaslom kifejlesztésre, igaz, nem ennek van a legjobb +strength és +magic értéke, viszont a gyors staggerelés miatt nagyon hasznos. Jó választás még az Organyx is, de azt relatíve későn kapod meg, és őszintén szólva Lightningnak nem is nagyon kell a +STR és a +MAG, a Quick Stagger hosszú távon többet ér, főleg a nehéz missionök során.

Sazh talán a leggyengébb karakter az egész játékban, egyedül synergistként kiváló, cserébe viszont minden más szerepkörben gyenge. A Spica Defenderst érdemes neki fejleszteni, mert elég szép százalékokkal erősíti a buffjait.

Snow a játék legjobb sentinelje, emellett jó commando és jó ravager is. A sentinel szerepköréhez a legjobban az Umbra és a Paladin illik, előbbi a mágikus sebzéseket csökkenti, utóbbi a fizikaiakat.

Vanille a legjobb saboteur, emellett kiváló healer. A saboteur szerepéhez a Belladonna Wand illik, minden debuff célba találási esélyét növeli. Nagyon hasznos, és mivel ez Vanille egyedi képessége, ezt fejleszd, a healer szerepet pedig bízd Hope-ra, ő abban a legjobb.

Fang a legjobb commando, kiváló sentinel, korrekt saboteur és korrekt ravager. Nála két jó választás is van, de mindkettőnek megvan a maga ára. A Dragon Horn nagyon jó +STR-es fegyver, viszont a magichez semmit sem ad hozzá. A Taming Pole az STR és a MAG értéket is durván megdobja, viszont annak az a hátránya, hogy Fang nem tud staggerelni, mint ravager. Én az előbbit fejlesztettem ki, és elég jól megvoltam vele, külföldi fórumokon viszont sokan a Taming Pole-ra esküsznek, rád bízom, hogy melyiket preferálod jobban.

Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

Megtudná mondani valaki, hogy mikor hol és hogyan tudom megszerezni a Lionheartot?

Szerk: Idő közben megtaláltam

Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

Valaki megtudná mondani, hogy ha már megérkeztem Eden-re akkor van e lehetőségem még vissza menni Archylte Steppe-re és ha igen akkor mikor és hogyan?

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Jaja, vissza tudsz menni. Az Edenes chaptert vidd végig, utána Orphan's Cradle-ben lesz egy teleport, amivel vissszateleportálhatsz Edenbe és Archelyte Steppe-re is. De egyelőre vidd végig a sztorivonalat, mert a Crystariumban az ötös szint csak a sztorivonal végén érhető el.

Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

ok
köszi :D

Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

Megtudná mondani valaki, hol találok Growth Egg-t?

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Az 55-ös misszió jutalmaként kapod. A misszió Cie'th kövét Oerbában találod a növényes ház tetején. Elég szivatós misszió egyébként, mert egy Neochut kell kinyírni. Ha Vanille már megtanulta a Death varázslatot, akkor érdemes tenni egy próbát.

Onizuka
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007. ápr.. 30. 21:48

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Onizuka »

Köszi, sikerült. :D

Azt is megtudnád mondani, hogy hol találok Earth Ring-et?