Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Konkrétan hol/miben akadtál el?

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: seymour »

cső
nekem még nincs meg a játék :( , de nagy rajongója vagyok a sorozatnak, ellenére annak, hogy csak az x-től kezdődően játszok vele. a kérdés az lenne, hogy az xbox-os vagy a ps3-as verziót érdemes-e megvennem :? , pénzem megvan hozzá :D , csak olyanoktól akartam megkérdezni akik valamiféle tapasztalattal rendelkeznek a játékkal kapcsolatban
előre is kössz

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Hát én úgy olvastam hogy az xboxos változat nem sikerült olyan szépre mint a ps3-as. Nekem ps3-as van és szerintem ez elég szép. Meg hát a Final fantasy az mindig is a pshez kötődött :P Én a ps mellett voksolnék :D

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

Cortez írta:Konkrétan hol/miben akadtál el?
megoldódott, de konkrétan abba hogy mindig kinyírt xD

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

seymour írta:cső
nekem még nincs meg a játék :( , de nagy rajongója vagyok a sorozatnak, ellenére annak, hogy csak az x-től kezdődően játszok vele. a kérdés az lenne, hogy az xbox-os vagy a ps3-as verziót érdemes-e megvennem :? , pénzem megvan hozzá :D , csak olyanoktól akartam megkérdezni akik valamiféle tapasztalattal rendelkeznek a játékkal kapcsolatban
előre is kössz
Ennek semmi köze nincs céges kötődésekhez, a téma röviden annyi, hogy eredetileg ps3ra fejlesztették, és ikszre utólag tették át. Én csak a boxossal játszottam, ami bár gyönyörű, de technikailag messze elmaradott a ps3-hoz képest, ráadásul Gran Pulson, meg Nautilusban még laggos is.

Ha megteheted, mindenképp a ps3-ast vedd.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Szerintetek mikor lesz a versusbol valami? :D Mert én már nagyon várom de félek én már attól is hogy ps4-re fogják készíteni, de akkor nagyon szomorú leszek :D A XIII/2-is várom de azt közel sem annyira mint a Versust az szerintem hozni fogja azt amit várok a kedvenc sorozatomtól :P

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szerintem nem kockáztatnak meg egy ps4-et, csak arra várnak, hogy lecsengjen a TizenháromPerKettő mizéria, tudod, hogy mindkettő hozzon pénzt nekik.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Hát reménykedjünk de én már nagyon versusoznék :P

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Hali! Nem is tudom miért nem találkoztam még ezzel a fórummal. :)

Mindenestre a kérdésem az, hogy a Gran Pulse résznél nem szöszölök sokat, megyek tovább a küldetésekben. Azóta irtózatosan nehéz a játék. Vissza kellene mennem (kb egy óra vissza), hogy tápoljam magam, vagy mi jót tegyek, alacsony szinten is folytatható, balanszolódik a játék idővel?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Én ugyanúgy tettem mint te anno :D

Szóval az a helyzet, hogy tényleg írtózatosan nehéz a játék onnantól, ha nem sajnálod az időt menj vissza tápolni.
Ha meg nem szeretnél, mint ahogy én se tettem, készülj fel, hogy minél többet harcolj olyanokkal, akiket nem nehéz leverni, kapj egy kis CP-t, illetve a legtöbb harcot, ami nehéz kerüld, ha meg nem lehet, akkor használd a csata előtti erősítőket.

Annyi vidítson, hogy ez már tényleg a játék vége, már csak Eden, és Orphan's Cradle van, azt csá.
Én egy egész délutánt rászántam az utolsó harcra, és (szerintem) végül is csak szerencsére vertem le :P :mrgreen:

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

én tápoltam, mint állat és közben standup comedyt hallgattam xd

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

akmal888 írta:Én ugyanúgy tettem mint te anno :D
Szuper :D Akkor ha így is meglehet csinálni, megcsinálom! :D Az utána jövő résznél valami *censored* pávára hasonlító cieth vagy mi, elállja az utat... annyira kikészített idegileg mire legyőztem... :D Ezerféle csapat-összeállítással mentem. Két healer és egy commando, medic-sentinel-sentinel (még így is megöltek), sentinel-sentinel-ravager meg áááh... Végül úgy győztem, hogy a healer és a sentinel meghalt, summonhívás, aztán valahogyan csak kivegetáltam a végéig egy óra után :)

Na meglátjuk, ha gond lesz, sipítok :) Köszi!

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Dahaka kikészít. Egyszerűen nem tudom legyőzni. Lightning commando, Sentinel Snow, és healer Hope. De van egy támadása, ami mindenkit sebez, az pedig kinyír. Ha nem az elején, akkor a csata vége felé (kb 50% élet alatt) még jobban bedurvul. Ilyen felállásban halltam meg: Medic - Sentinel - Medic. Ha ezt nem tudom túlélni, akkor mit? Menjek esetleg sentinel Snow-val?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Az tényleg nehéz.
A summonokkal a legnagyobb szarból is ki tudsz kerülni, a támadás ellen meg ajánlom a legnagyobb HP-sat (Snow) leader-nek, azt dobálhatja a főnixet :D

A paradigmákra nem emlékszem, de gondolom logikus (elején Sab/Syn utána meg a támadó és gyógyító alkalomtól függően.)

Ha nagyon gáz, akkor Snow mellé dobd be Fanget, csak akkor meg nem biztos, hogy elég lesz a healer, a lényeg, hogy a főnix a leghasznosabb item.

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Rendben, ha lesz hozzá lelki erőm, megint nekiugrom. Remélem Snow elég kitartó lesz :D

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Legyőztem! Szanaszét buffoltam magam, de így is csak másodjára. Az első menetben pedig 10 Főnixet dobtam el a 2 Healer karakteremre, amikor Sentinel-Medic-Medic állapotban meghaltak. Ráadásul így is épp, hogy megmentett az Eidolonom, szóval kemény meccs volt. Húú.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szóval működött, zsír :D

Avatar
IranyIrany
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. aug.. 23. 0:08

Final Fantasy ! Szó szerint !

Hozzászólás Szerző: IranyIrany »

Sziasztok.

Irány vagyok. Lassan 30.
Fanatikus játékos és Final rajongó.


Elsőnek megköszönném az Eidos -nak hogy létezik a játék és újra és újra megújulva van nekünk.
Köszönöm az oldal készítőinek hogy életben tartják az oldalt.

Amit írtok az szép és jó. (a legtöbb)
DE! Mindenki máshogy játszik , mást szeret meg,és ezt másképp is használja mire eljut egy szintre.
Jó elmondani és leírni hogy hogyan kell de inkább az erősségekre és tapasztalatból kifolyó apróságokra hívjátok fel a figyelmet , amik elősegítik jól és élvezhetően használni ,normálisan megismerni , megérteni a játékot!

" Jogos! ki a fene ez az (idióta) éa mi a fittyfenét akar? "

Azt szeretném ha mostantól nem nyilvánvaló dolgokról esne szó mert az már le van írva az elmúlt oldalakon.

Szerintem a "Tanító Mód" végéig mindenki megismerheti mit és hogyan kell használni.
Ez kb. olyan 50-70-100 óra ki hogyan játszik.
Eddig a pontig mindent leír megmutat és használtat!
Minek kérdezed hogy hogyan? Lineáris úgy ahogy addig míg megtanít és megmutat mindent. (az adott részben)
Hogy ez a "Tanítás" Bemutató ... meddig tart? Pontosan ?
:wink: --- Remélem még vagy 15 évig --- :wink:

Viccet félretéve , amíg mindenkinek mindent mindenhol be tudsz állítani vagy ki tudod jelölni "szabadon" bármikor.
Ha ez megvan és úgy hiszed elértél "mindent" ! , AKKOR kezdődik igazán a Final !
Bevezetésnek és befejezésnek ennyi.

Amit szeretnék!

Értelmesen leírva hogy a Játékmenet folyamán melyek azok a Helyek , Alkalmak, Ellenségek, Pályarészek amiket egy egyszerű esti szórakozás folyamán kihagyna egy átlag játékos!

Teszem azt olyan rész ahol nagy eséllyel esnek bizonyos "hasznos" tárgyak ,
vagy helyek helyzetek amiket miután végigjátszottad az egészet jössz rá csak,
hogy ott több időt kellett volna eltölteni vagy netán adott részen megragadva és " farmolva " olyan előnyhöz jutsz ami a későbbiekben csak nehezen vagy már egyáltalán nem lehet elérni , visszamenni , többször megölni ... !

Innentől lefelé változtatom a hozzászólást és írok vagy linkelek.

Szeretném összehozni hogy ami kijött PS1 , PS2 , PS3-ra Final Fantasy azt egyben elérhetővé és játszhatóvá összerakjam egy PS3-ra.

Miért ?
Mert megérdemli? Vagy mert mindegyik rész külön külön is annyira specifikus és annyi apróság van mindegyikbe hogy soha nincsen vége.

Vagy mert kedvem lenne 1 óra F13 hentelés után a 7 -be versenyezni kicsit a kedvenc madarammal kaszinózás előtt, utána meg kártyázás közben meginni a KV-t,
miután rágyújtva egy cigire lazán agyongyepálom 6:3-ra az ellenfél csapatát.


Nemérted? Nembaj! Ha meg Tudod! miről van szó megértetted mit és miért akarok. :)

Kell hozzá 1 "tört" PS3. Fw 3.55 , Multiman
--- Erre adok tippeket linkeket leírásokat mit hogyan és segítek mindenben amihez értek.

Kellenének a régi PS1-es PS2-es Final Fantasy-khez linkek a letöltéshez. Jó lenne ha találnánk EU , PAL , verziókat.

--- Keresgéltem. Nem sok sikerrel. Szinte sehol semmi! Max FF7.
Belinkelem azokat amikhez "Free" elérést találtam. Itt pls help !
Ha olyan elérhetőség ,légyszives privátba vagy mail-be kommunikáljátok le ,nehogy gond legyen belőle!

Ezek meglétével ellérhetővé válik mindenidők legjobb ,legtartalmasabb ,
leg-időtállóbb játéksorozata ,egyetlen gépen-gépben , akármikor , minden macera nélkül , azonnal.

Ezen megoldást és az ötletet a Magyar fanatikusokra alapozva és számítva rájuk, működőképes ( nesze magyar ) :) PlayStation Hármamra összehozzam, összegyűjtsem a PS3-on működő Final Fantasy részeket , Normális "teljes" leírásokat, képeket, táblázatokat és mindent ami az adott részhez használható.
Rendszerezve és mindent ellenőrizve nagy meló de ezt itt kidolgozva a végén mindenki számára érthetően telepíthetővé és elérhetővé szeretném tenni az egészet.


Kösz hogy elolvastad.
Ha tudsz valamiben, akkor segíts.

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Újabb haver tűnt fel, aki kicsit erőszakosabb és bizony nagyon nem akarja, hogy hazamenjek (Barthandelus, Chapter 11). Buffolom magam ezerrel, de nem megy.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

A harc előtt használj olyan tárgyat, ami buffot ad (a hastesat mindenképp, de lehetőleg mindent), az egy kis előny. Utána meg okosan.

Mint már mondtam, én is jól megszenvedtem tápolás nélkül, ismerős a helyzet ^_^

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Köszi, igyekszem! :D

Amúgy az utolsó kis robotalkatrészhez visszakellet volna mennem az előző területre avval a gurulós lifttel?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Mittudom én, csak haladtam, ahogy tudtam :P

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Órák óta próbálom legyőzni. Számtalanszor (kb 40. próba). De amint leszedi rólam az összes buffot, kiesik a kezeim közül az irányítás, onnantól már olyanokat támad, amit nem bírok kezelni, két healerrel sem :( Amúgy most Lightning, Sahz és Vanille a felállásom, Sahz maximum Syn míg van maximum Sab...

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

El sem hiszem! A teljes délutánom ráment, de végre legyőztem! Ennyire csaló rohadék ellent nem akarok még egyet látni!

Avatar
IranyIrany
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. aug.. 23. 0:08

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: IranyIrany »

:) Van a neten 1 256 megás teljeskörű FF13 leírás PDF formátumba
Final Fantasy XIII Guide by Piggyback.pdf névvel. ajánlanám annak áttanulmányozását mindkettőtöknek.

Amúgy meg ha nem megy. Minek erőlteted. Menj vissza tápolni.
Ajánlom a "gurulós lifttel" menj vissza a Toronyba és ismételgesd a 24 Mission-t.
Könnyű megölni. Nem feltétlenül használhatót de adott szinten értékes cuccot dob amit eladva lesz pénzed az éppen használt tárgyaidat tuningolni.
Ha ezt meguntad és már már nem érzed értelmét a tovább fejleszteni akkor menj neki.