Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

IranyIrany írta: Menj vissza tápolni.
Ez az, amit az elején Abydos barátunk lekötött, hogy nem akar. Innentől az egész hsz értelmét vesztette.

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Amúgy őszintén: le sem merem írni, hol akadtam el már megint napok óta :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Valahol Edenben. Én legalább is lépésről lépésre haladtam, főleg annál a nagy "lépegetőnél" .

Avatar
IranyIrany
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011. aug.. 23. 0:08

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: IranyIrany »

:D

Szuszaa.. :)

Final Fantasy XIII Guide by Piggyback PDF!

Szépen kérlek szedd le és legalább egyszer lapozd már át. :éljenz: :taps: :éljenz: :taps: :éljenz: :taps: :éljenz: :taps: :éljenz: :taps:

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

IranyIrany írta::D

Szuszaa.. :)

Final Fantasy XIII Guide by Piggyback PDF!

Szépen kérlek szedd le és legalább egyszer lapozd már át. :éljenz: :taps: :éljenz: :taps: :éljenz: :taps: :éljenz: :taps: :éljenz: :taps:
Leszedni illegális, megvenni nincs pénzem. Ne buzdíts ilyenre, nem tudom, hogy téged miért zavar, ha én szenvedek, a kilométeres offod viszont annál inkább lefárasztott. Akmal888 segít nekem, ha bármi problémám van, ez nekem bőven elég támasz.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Kösz, Abydos, igyekszem :D

Viszont ez a kilóméteres szmálylis hozzászólás kicsit csücskös. Régen warezért instant bann volt, csak már J.Cactuar se a régi.

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Ezaz! Megcsináltam ahol elakadtam! Öröm és bódottá! :D Csak most kezdhetek mindent elölről, ugyanis 3 lépéssel arrébb megtámadott engem a dinosaurus :mrgreen:

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Büszkén jelentem be, hogy sikerült, Lightning, Snow és Hope-al. Nem tudom hogyan, de sikerült. Már elég messze el is jöttem onnan. A StopGa jó cucc? Most arra gyúrok

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ja, bár úgyis auto-battle van, neked csak le kell okéznod :P A legfontosabb, hogy Haste legyen, mert akkor gyorsabb vagy , és ez sokszor fontos :D

Fannika
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. okt.. 29. 11:52

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Fannika »

Segítség! :!: a part 54-nél leragadtam! nem tom azt az öregembert legyözni amikor olyan fekete szörny lesz!!tudjátok amikor elöször találkoznak vele!

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Sziasztok!
Még új vagyok itt. Nézegettem az oldalt, megtetszett, gondoltam regisztrálok. Nemrég kezdtem a 13. részt, 40 óránál járok. Sok kérdésemre kaptam választ a fórumot olvasgatva, de van még pár homályos dolog.
1. Ebben a részben nincs külön defence értéke a karaktereknek? Úgy értem, hogy a strength az csak a támadást befolyásolja, és csak a kiegészítőkkel lehet növelni a védelmet?
2. A fejlődés során nem számít, hogy pl. 1-es vagy 4-es szinten járok, mindig egy kicsit több cp kell? Valakivel elkezdtem egy új kasztot tanulni, de ott is rohadt sok pont kellett egy ugráshoz. Tehát érdemes az alap hármat teljesen kifejleszteni és utána nekiállni majd a többinek?
3. Még a tekikhez gyenge vagyok, hol érdemes előtte fejlődni? A tornyot néztem ki magamnak, elég sok pontot adnak és könnyűek is a csaták. Ti hogy csináltátok?
4. Oerba-n nem sikerült az 5. cuccot összeszednem, csak 4-et, ezt tényleg a toronyban lehet megtalálni?
Amúgy a 12. chapternél járok, elvileg hamarosan vége a játéknak és mehetek bárhová, alig várom :) Előre is köszönöm a segítséget!

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

1. Igen, nincs defense érték, max accersories-el lehet ügyeskedni.
2. Az alap három kasztban a CP költségek folyamatosan nőnek, a másik hármat, ami meg nem tudom pontosan mikortól elérhetőek, egyből magas költségűek.
3.Tápolásban sosem voltam jó, ezt majd vki más megmondja, ha tudja.
4. Hasonló a 3.-hoz, azt hiszem nem volt kötelező összeszedni, szóval nem is szedtem fel, ha meg muszáj volt, akkor meg már nem emlékszem :huh:

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Tomi írta:Sziasztok!
3. Még a tekikhez gyenge vagyok, hol érdemes előtte fejlődni? A tornyot néztem ki magamnak, elég sok pontot adnak és könnyűek is a csaták. Ti hogy csináltátok?
Archelyte Steppe-en harcol egymással egy Behemoth meg egy másik lény. Egyből preemptive strike-kal kezdesz, szinttől függően a csata olyan egy és másfél perc körül van, ahhoz képest pedig sok CP-t ad. Unalmas, de hatékony tápolási hely, ennél már csak a teknőcfarm fizet jobban.

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Köszönöm a válaszokat! Tényleg a sztyeppén a 2 állatnál lehet a legjobban fejlődni, csak a mentési pontig kell visszafutni, és meg is jelennek újra. Már 16 mp alatt végzek velük :) Egy kérdésem lenne még. Az ápgrédeléssel nagyon nem vagyok tisztában (úgy vittem végig a játékot, hogy az alap cuccokat használtam csak). Nincs erről egy rövid, átlátható leírás? Nem tudom, melyik fegyvert, kiegészítőket kezdjem el fejleszteni. Bármelyik fegyverből meg lehet építeni az ultimate weapont?

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Tádádádááááám! El sem hiszem.... Most a suli óta nem nagyon volt időm a nagykonzolos FF-re, inkább PSP-n kotlódtam, de ott se jutok tovább... Viszont... tudjátok, hogy régen írtam ebbe a topicba... De azért mert eldöntöttem, akkor térek vissza, ha kitoltam... tegnap kitoltam...

4 és fél óra volt, gondolom átlagos vagy az alatti szintidő, de mire rájöttem, hogy Vanille saboteur-ja baromira hatékony a főbossoknál, addigra már 13 évet öregedtem... kétszer :D

Nagyon tetszett a játék, de a mai napig nem értem, miért jó az, hogy a gép randomra megtámad egy célpontot, és hiába van 100hp-ja, azonnal instant halál. Nem egyszer volt, hogy Snowwal próbáltam a 2. főbosst (ő húzta el az idő zömét), és hiába HP karakter, egyszerűen 100 életemet úgy szedte le a csúnya főmoff, ahogyan az idegeimet tépte.

Végül a győzelmi felállásom: Lightning (med), Hope (Syn) és Vanille (sab). Majd sok Rav aztán 1 com és két rav. Nagyon effektív volt ez a csapat számomra. De olyan boldog vagyok, hogy kivittem :D Vááá :D Beteg japánok...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Várhatjuk a 13-2őt :D
Február

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

abydos írta:
Nagyon tetszett a játék, de a mai napig nem értem, miért jó az, hogy a gép randomra megtámad egy célpontot, és hiába van 100hp-ja, azonnal instant halál. Nem egyszer volt, hogy Snowwal próbáltam a 2. főbosst (ő húzta el az idő zömét), és hiába HP karakter, egyszerűen 100 életemet úgy szedte le a csúnya főmoff, ahogyan az idegeimet tépte.
Szerintem azért szívtál annyit, mert nem álltál meg tápolni a sztyeppén, vagy a toronyban. Nekem is volt két pontján a játéknak, hogy szinte lehetetlennek éreztem a bosscsatát. Visszamentem, 1 órát harcolgattam, utána mindkétszer elsőre könnyedén legyőztem őket, taktikázás nélkül.
Amúgy én most 90 óránál járok, jelenleg gyűjtöm a platinum ingot-okat, és csinálom a fegyvereket, kiegészítőket. Számításaim szerint még tíz óra teknősirtás kell, hogy meglegyen minden cuccra a pénz. Utána küldetések, dark matter farm, mindent 5 csillagra és már meg is van a platina. :D

Avatar
abydos
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2011. aug.. 1. 22:32
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: abydos »

Na ez az a elhivatottság... ami bennem nincs meg :D Sok sikert amúgy a célodhoz, én azt sem tudom mikor veszem majd egyáltalán újra elő, ez ilyen egyszeri élmény volt szerintem :D Majd az X2, most már megnéztem a trailereket is belőle :D

zozox
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. dec.. 15. 13:02

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: zozox »

Hello Mindenki.
Egy haverom ajánlotta ezt a játékot és kipróbáltam nála, megtetszett, és most elkezdtem ps3-mon. Egyik elődjével sem játszottam így nagyon bonyolult és nehéz nekem is elsőre.
Próbálok mindent értelmezni ( több kevesebb sikerrel :) )
Nem értek még rengeteg mindent, így el is akadtam egyből itt : Manasvin Warmech (Lake Bresha) valaki tudna nekem egy részletes leírást adni az elejétől hogy mire figyeljek ? Ha ezt megkapnám előlről kezdeném és aszerint haladnék. Ezeket a karifejlesztéseket, támadásokat, ellenfél megzavarást, mindent, valaki tud segíteni ?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szia zozox! Megkaptam a privát üzeneted, majd hétvégén írok egy kis leírást! Addig is jó játékot!

zozox
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. dec.. 15. 13:02

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: zozox »

Köszönöm segítőkészséged.
Tényleg érdekel a játék, mert nagyon eltalálták a vizuális elemeket benne, de mivel még nem látom át a harcrendszert így kicsit nehézkes, ezért fordultam hozzátok. :)
Várom leveled ;)
Mégegyszer köszöntem :afro:

zozox
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. dec.. 15. 13:02

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: zozox »

akmal kicsit felvilágosított, így már játszi könnyedséggel mentem tovább a skorpión, ezuton is köszönöm akmal :)
:wink:

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Megint kéne egy kis segítség!
Megcsináltam 1-63-ig a küldetéseket, de a 64-est nem tudom hol kell felvenni. Elvileg az Archeopolisnál van, de ott nem nem találtam semmit. (a gömbnél kéne valamit csinálni?)
A másik pedig Long Gui... vele se bírok, valamiért nem tudom normálisan sebezni, még ha 999%-os staggerben van, akkor sem. Itt mi a titok?

zozox
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. dec.. 15. 13:02

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: zozox »

Ismét segítségre van szükségem.
Operation Nora kifog rajtam, Hope-t mindig kiütik az alacsony hp-ja miatt. Craystal-ban is minden ketten Light-nak és Hope-nak is, de mindig kiüti Hope-t.
Valaki tud ebben nekem segíteni ?

zozox
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. dec.. 15. 13:02

Re: Final fantasy XIII végigjátszás, segítségnyújtás

Hozzászólás Szerző: zozox »

Sikerült, nem ütöttem COM/SYN be ez volt a bajom, elbasztam :) De már megyek továb. :2guns: :alucard: :afro: