Final Fantasy XIII-2

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Igen, hivatalosan is holnap jelenik meg, szóval jöhet a kommentdömping :)

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Szervusz csak nemhogy te már játszol is vele :-)
Én 576-ból rendeltem meg remélem az az előrendelői változat fog ténylegesen megérkezni , és azt is remélem hogy 3.-án ki is hozzák :-P már várom:-)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Még nem játszom vele, de már várom :D Hétvégén majd :)

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Hát remélem én is tudok már játszani vele hétvégén :P
Te honnan rendelted meg vagy rendeled meg ?

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Jóóó :P ma hívtak fel az 576-ból szóval ha nem jön közbe semmi extra akkor hétvégén veretem is :D :)

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Na megvan. Az első tíz percen túl is vagyok. Idáig impozáns, persze nem derült ki még semmi. Ma nem alszom. :twisted:

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Hogyan szerezted meg ilyen gyorsan ? o_O Neked protekciód van t uti :-D vagy letóltötted de akkor meg már régebben is el kezdhettél volna játszani vele. Nekem elvilag ma délután lehet vele csapatni :-P

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Nincs benne trükk. Az 576 baromi gyors volt.

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Na hát, nem akarom elkiabálni, de idáig kellemes meglepetés a játék.

A cső jelleget teljesen kiütötték. Nyoma sincs a menj végig a pályán és kész vagy jellegnek. Tényleg baromi nagy szabadságot ad a játék. Nem tudom mi lesz a folytatásban, de az első 1-2 órám a folyamatos tutorialokban menetelt. (Egyelőre soknak tűnik az infó, de gondolom ez kitisztul, ahogy haladok előre.) Nagyon féltem az időutazósditól, hogy darabossá válik tőle a játék. De egyelőre nem (5 óránál járok). Nem érezni rajta azt, hogy pályaszakaszokra bomlik, és a sztorit is jól tartja, nincs üresjárat. Sőt, egészen korrekt módon van beleépítve az időutazás közhelye. Jelentem vigyázni kell. Nincs save point. Automatikus a mentés. Bármit is teszel, nem tudod visszapörgetni. Mivel a beszélgetéseket is te irányítod, így várhatóan jó sok opciót fog adni a játék, bár ez majd egy új végigjátszás során fog kiderülni.

Hülye dolog: én azon kategória vagyok, aki szerette az első részt egyszer végigjátszani, de utána nem maradt késztetésem kipörgetni fullra a játékot. Mégis kellemes élmény volt számomra. Főként azért, mert annak a résznek a mechanizmusa az adrenalin termelésemre hatot, így miután a történet véget ért, nem maradt miért izgulnom. Itt végre korántsem a harc tűnik a lényegnek. Választási lehetőségeim már ennyi idő utána is hihetetlenül gazdag.

Az egyik legnagyobb erénye jelen pillanatban a játéknak, hogy hihetetlenül él, hihetetlenül jól kommunikál velem, játékossal.

Én nagyon féltem ettől a játéktól a bemutatók alapján. Attól tartottam, hogy a X. résznek a folytatásához hasonlóan bárgyúsítják az egészet és még a sztori is rossz lesz. Az első félelmem teljesen elszállt. Sarah - akit az előbbi részben nem annyira csipáztam, mert annyira szerencsétlen volt, mintha egy uborka lett volna gyerekkorába a legjobb barátja -, hihetetlen, de szimpatikus lett. Kicsit ugyan elkezdett Yunara hajazni mentalitásban, de megbocsátom, mert szerethető lett. A moogle sem idegesítő. Eddig teljes mértékben eltalálták, hogy annyi szituációs hangsúly legyen rajta, ami nem csapja ki a giccs és bárgyúmétert. Így fájdalom kimondani, de inkább aranyos és üde színfoltja a játéknak. No meg baromi hasznos. Az új srácról Noelről még nem nyilatkozom. Határán van annak, hogy megkedveljem... de ne igyunk előre a medve bőrére.

Úgy tűnik, hogy a karakterek úgy am block ezerszer jobban felépítettek, mint az elődjében. A feltehetőleg főgenyusz is olyan indítást kapott, ami emberivé teszi. Remélem, hogy a folytatásban is így lesz. (megjegyezném, hogy itt is kicsit a X-et érzem hatásnak Lord Seymour személyében)

És még valami, sok helyen olvastam, hogy nem örülnek neki, hogy csak két játszható karakterünk van. Hát tartogat a játék egy kis meglepit, ami miatt, ez a gond, nem gond. Sőt szeretem. De nem spoilerezek. :) Ja és negyedik óra után megkaptam az első 30 perces ütközetemet, ami baromi jó volt. Nem csak a játékra, de a csatákra is jellemző a nagy szabadság.

Egyelőre amit negatívumnak hoznék fel az a Crystarium. Ha lehet, még az elődjéhez képest is lineárisabb. Itt jó lett volna, ha ugyancsak lopnak maguktól a X. részből. Na de hozzá teszem, ez legyen a legnagyobb problémám. 8)

Most pont kapóra jött nekem, hogy fekvőgipszem van, így kellemesen elmerülhetek ebben a játékban. Remélem a folytatás is hasonlóan pozitív lesz

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Na, itt is elindult, van is benne azonnal 3 óra.
Kezdeti benyomások:
-Nincs cső. Elágazó utak, legalább a látszat megvan, hogy nem egy irányba haladsz.
-Két állandó party-tag van, Serah és Noel. Egyáltalán nem zavaró, hogy a harmadik csak szörny lehet, szinte észre se veszed, hogy nem ember(egyén?) áll ott. Ráadásul, ha nem is irodalmi magasságokban, de indokolva van, mert bizony Noel a világ végén vadász volt. Aki így állatokat is tud gyűjteni.
Egyébként a fejlődéssel nincs baj szerintem, némileg szabadabb és fakultatívabb az eredetinél. Maga a harc, szerintem könnyebb.Limit break-hez hasonló dolog van, méghozzá a Feral link, amit szörnyekkel tudsz végrehajtani. Semminél jobb. Eidolon viszont nincs harcban, max Lighninggal, és üzenem, hogy Bahamut még mindig rohadt menő :D .
-Rejtvények: Eddig eggyel találkoztam, nem volt túl nehéz, de gondolom később több kihívást is nyújt majd.
-A világ már most érdekesebb, vannak benne emberek elődjével ellentétben, sőt, néhány + küldetés is. Igen, így sokkal hatásosabban elő lehet adni a dolgokat, sokkal emberközelibb, mintha a datalogot olvasnád. A NORA tagokat az elején hátrahagytam, nem hinném,hogy a sima 13-nál több szerephez jutnának, de már az elején is feltűnő, mennyire életközelibbek, mint múltkor.
-Zenék: Uematsu-t nem tudták pótolni a 12-ben, de a 13-ban sem. Hát gondolta a Square, ha minőséget nem sikerül, hátha hat a mennyiség. Szóval igen, az FF13-2 zenéjét, ha jól tudom 4, vagy 5 zenész hegesztette, méghozzá maradt Hamauzu, a Parasite Eve zeneszerzője (vele elég jól jártak), + még pár ember, akit nem igen ismerek.
Tetszik. Igen, ez már így, ha nem is Uematsu, de élvezhető, nem is kicsit. Itt figyel az OST a gépen, mert szívesen hallgatom. Az eredeti FF témákból már csak a Chocobo maradt (pusztuljanak, amiért no hagyományos Victory Fanfare :evil: ), + részben felhangzik a Prelude is valahol. Szóval keressetek rá, hallgassátok, megéri. (Caius témája, meg a Ruler of Time and Space valami rohadt jó :D )
-Új szereplők: A legjelentősebb Caius, akit az eddigiek alapján nagyon eltaláltak, igazi sötétség szolgája, inkább karizmatikus, mint a 13 pápa utánzata. Ezenkívül van még egy gyenge egészségű (?) kislányunk is, fing tudja, hogy neki mi lesz a szerepe, de tény, hogy neki is köze van a lila főgonoszhoz. Ezenkívül van egy eléggé szimpatikus Alyssánk is, neki nem tudom lesz-e szerepe.
Visszatérő szereplő eddig csak NORA-tag meg visszaemlékezés volt. Serah amennyire idegesítő, szinte bottalüthetően ( :mrgreen: )tehetetlen és semilyen volt, annyira elviselhető, néhol már aranyos.
-Mog. Nos, ő új szereplő, de inkább eszköz, mivel Ő Serah fegyvere, útmutatója, kutyusa, mivel a távoli dolgokat (vissza)hozza. a Mog clock érdekes dolog, igaziból dettó uigyanaz, mint a Random Battle, csak egy gombbal többet nyomsz.

-Sztori különvélemény: Eddig még nem sokat tudok belőle, de még mindig nem hagyják az olyan zagyvaságokat, hogy "Let's make a miracle happen! ", gvááá, okádék, ilyenkor igenis megfontolandó egy tockos. Legalább a 10 mondatban kifejtett "That's our focus" nincs többé, és remélem, hogy nem is. Egyébként érdekes párhuzamot lehet vonni az FF 6-tal sztori téren (persze ne várjatok olyan játékot, most csak a történeti hasonlóságokra gondolok), például míg az alapjátékban üldöz minket a hatalom (Emperor-Sanctum) addig a második játék mintha az FF6 második felére hasonlítana. A pusztult világ utáni eltűnt/halottnak hitt társak keresése (Lightning/sok sok szereplő a 6ból). Na jó, lehet, hogy ez most elég gyenge volt, mégis, mintha kicsi "nyúlás" lenne benne :nyuszi: .

Na, egyenlőre ennyi, aztán ha eszembe jut még valami, írom, illetve kérdezzetek nyugodtan :1eye:

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Én pont azon gondolkodtam, hogy aki nem játszott az első résszel, az ezzel a harcrendszerrel meg fog birkózni. Mindenesetre, hogy az első paradigma váltásnál nem kell fél órát nézni, hogy piperélnek, az egy erősen jó pont.

A csajnak még jut szerep, ne aggódj. :)

Most kérdeznék, mert elakadtam. De azt hiszem, még nincs kitől. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Annyit talán tudok segíteni, hogy youtubon van végigjátszás japánul. Angolt még nem tudom van-e már. Egy próbát megér, hátha.

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Megoldva, de köszönöm. Egy sztorivonalat csak végig tudok már csinálni ennyi ff után. :) Bár, néha persze vannak meglepetések. :roll:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Kérdésem lenne: Ha bezárok egy tér/idő síkot és újra megnyitom akkor elvileg reset-elődik az area. A sztori vonalat így újra meg lehet csinálni ott? Speciel most Oerba 200AF-re gondolok, Caius-os harc annyira király volt, muszáj havernak is megmutatnom :D
Ha szabad kérdeznem, melyik volt 30 perces meccs? :mrgreen:

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Elméletileg le tudod így menteni, de menj tutira, és a Historia Cruxban ments. Ott ki is írja a mentéshez, hogy így lesz, ahogy akarod.

Az előbb szép nagy volt az arcom, hát ki is fogott rajtam a játék. Persze nem másban mint vezérlésben. A problémám a következő:

Helyszín yaschas Massif -01XAF-. Második Hope találkozás után. Elmentem az új fragmanttel az új Time Gathez. Berakott egy új, 3 helyszínt tartalmazó Historia Cruxba. Első helyszín után visszaküldött ugyanide. Bementem a másodikba. Itt is sem találtam semmit ezért visszamentem. DE ekkor nem ebben az HC-ba rakott, hanem a régi nagyba. És azóta nem tudok ide visszatérni. A nagyból hiába próbálkozom nem vált be. Van valakinek ötlete?

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

akmal888 írta:Kérdésem lenne: Ha bezárok egy tér/idő síkot és újra megnyitom akkor elvileg reset-elődik az area. A sztori vonalat így újra meg lehet csinálni ott? Speciel most Oerba 200AF-re gondolok, Caius-os harc annyira király volt, muszáj havernak is megmutatnom :D
Ha szabad kérdeznem, melyik volt 30 perces meccs? :mrgreen:
Mutáns flán. Jó lehet, hogy a 30 perc egy kis túlzás. :shock:

Kérdés előfordulhat, hogy programhibám van?
Ugyanis a következő van hozzá téve az előzőekhez. Szóval a HC alaptérképén nem látni ezt a pályaszakaszt. Neve: The Void Beyond - Year Unknown-. Ha L2vel átváltom a nézetet, akkor ott megtalálom a legvégén. Nyitva van. De ha rámegyek és X-et nyomok nem reagál... kezdek nagyon berágni. Már két órája itt jojózom és nem történik semmi. Ebből a 3 pályából egyedül amit bead egy zárt terület. Ahová ha bemegyek, egy ajtó állja az utamat, ami zárva van.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szerintem az még nem elérhető terület, asszem nekem sem nyitódik még.

Az óriás Flan-t te le tudtad győzni? :shock: Serah mondta, hogy majd később, de én neki mentem. Kb 10 mp alatt laposra vert, aztán mivel ráér később is, ott hagytam.
Te mennyire voltál fejlett? Nálam Noel-nek van 1300 HP-ja, kb 120 strenght, Serahval meg annyi magic, meg kb 1100 HP. Kíváncsi vagyok, hogy csináltad :D

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Na akkor még mindig bajban vagyok. Már mindent újra bejártam kétszer is, és nem sikerül új opciót találnom. Az idáig fellelhető összes küldetést is megcsináltam (kivétel a Flan második elpusztítása), így egy helyben totyorgok. Ha te éppen ennél az új 3 pályaszakasznál vagy. Nézd már meg légyszíves, hogy te, hogy tudsz visszamenni.

Nálam jelen pillanatban Noel 2100 Hp-vel van és 200 az Strenght. Serah 1500 és hasonló a Magic. A Flannal való második csatához még ez sem elég. Pár kört kibírnak, azután át kell váltanom védőre és ott már hamar leszed a dög. Ahhoz, ahogy látom jóval többet kell fejlődni, bár lehet, hogy ez lesz az út ahhoz, hogy meg tudjam nyitni...

Majd mondd, hogy sikerült-e továbbjutnod.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Az elsőt én elég könnyen megöltem, igen, a másodikat meg hagytam. Utána meg kell keresni az artefact-ot, és kinyitni vele az egyik portált, utána szabad az út Archylte Steppe-hez, na itt hagytam abba most én. (persze folytatom majd este, vagy holnap :D )

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Még korábban vagy. Hozz be de gyorsan, mert felrobbanok. :)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

OK, majd igyekszem. Addig próbálj olyan területekre menni, ahol a HC-ban van ilyen színtelen ikon, ami a plusz gate-eket jelzi, hátha ki tudsz nyitni egyet.
Én pl: Yaschas Massif 1x-után rohadtul nem tudtam merre kell menni, youtubon kellet utána néznem. (mondta egyálltalán a game, hogy akkor hova kellett volna menni ? :alien: )

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Huu ti aztán nyomatjátok :D én még nem játszottam vele csak 2 órát :D De egyet tudok , képesek voltak szebb játékot csinálni mint az előző :D és ez ugyérzem mindig igy is lesz hála az istennek :P egyre és egyre szebb final fantasykal játszhatunk :)

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

fabulanovacrystallis írta:Huu ti aztán nyomatjátok :D én még nem játszottam vele csak 2 órát :D De egyet tudok , képesek voltak szebb játékot csinálni mint az előző :D és ez ugyérzem mindig igy is lesz hála az istennek :P egyre és egyre szebb final fantasykal játszhatunk :)

Félre ne érts, szerintem is gyönyörű a játék, de nem érzek orbitális különbséget a két rész között. De nem vitatom, hogy a látvány magáért beszél. Ennek a résznek mindenképpen előnye, hogy nem csak a látvány visz magával, hanem az események is. És azt kell, hogy mondjam, bátor tettet hajtottak végre a történetírók. Senki és semmi nem tabu, erre készüljetek fel.

A problémám jelentem megoldva. Készüljetek fel, fogjátok verni a fejeteket a falba, mikor elvesztek az időben úgy, mint én. :) De megéri cudar csaták a jutalma. És megvan a flan másodjára is. :) De mint tudjuk, nincs spoiler! :D

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Én nem igen értem még hogy hogyan működik ez a historia crux :D
mondjuk még nem is nagyon szenvedtem vele :)Amugy az AF az évet jelentene?

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

AF-->After (Cocoon's) Fall, azaz a 13 után.

Egyébként tényleg rohadt jó lett a játék, alig várom, hogy mehessek megint. Ha a régebbi FF-eket nem is, de a 13-at (sőt, szerintem sok helyen a 12-őt is) alázza.

Egyébként ez mekkora parasztság már, ahogy Snow-r elintézték az írók? Mármint, hogy "bocs, de te ezen a kapun nem jöhetsz át", nemám megoldanák, hogy pl a szönyek helyett be lehessen szervezni egy harmadik party tagot :?