Final Fantasy XIII-2

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

kelleni nem kell, viszont az biztos, hogy hozzáad az élményhez...
ha egyszer veszek egy cseszettnagy lapostévét, azt hiszem ezzel fogom kipróbálni :D

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Urria »

Ha már a tv-ről van szó,kicsit offolnék.Nekem egy 82cm-es full HD-s,LED "lapostv-m" van és sokáig rca/scart csatlakozót használtam az xbox360-hoz.Kollégám mondta tiszta hülye vagyok,miért nem veszek HDMI kébelt hozzá.Mondom,nem hinném,hogy 1 sima kábelen ennyi múlik,hülyeség.Erre ő csak mosolygott,mondta próbáljam ki.Kipróbáltam,és leesett ez állam.Szemmel láthatólag kategóriákkal szebb lett a képminőség:)Nem hittem volna,hogy enni múlik ezen.Off end.
Mufurcka nekem is nagyon tetszett az írásod,hangulatkeltő.Én végigtoltam a 13-2-őt,de nem acsizgattam,és a különböző endingeket sem láttam.Írásodnak köszönhetően kedvet kaptam,hogy elővegyem és kiacsizzam,kivesézzem a gamét:)Köszi! :wink:

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Igazán nincs mit, köszi!
Amúgy szerintem az egyik legjobb része volt a játéknak az a töménytelen plusz dolog, amivel még el lehetett ütni benne az időt a fő történetszálon túl. Vagy bennem van a hiba, hogy én imádom az ilyeneket.
És ráadásul amik ebben voltak plusz feladatok inkább a szórakoztató kategóriába esnek, mint a "mindjárt öngyilkos leszek ettől a cseszett játéktól" fajtába.
Arról nem is beszélve, hogy így sokkal rétegesebb lesz az egész.

Amúgy érdekes, hogy esett erről a kábelről szó, mert mikor először játszottam a 13-mal az enyhén kivénhedt, bár még mindig remekül szuperáló tévémen, én sem használtam HDMI kábelt, amitől az egész úgy nézett ki, mintha a karakterek a hatalmas melodráma kifejtéseik közben belehelték volna az egész képernyőt. Nem mondom, hogy nem éreztem interaktívnak a játékmenetet tőle... pedig de.
Aztán mikor megvettem a kábelt már engem nem lehetett lemosni a tévéről, szóval tény, hogy nagyon sokat számít.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Tény, hogy a plusz dolgok, amikor nem a "vadásszd le XY szörnyet"-ben merülnek ki, kicsit visszaad a régi FF-élményből.
A történet végre jobb, a főgonosznak pedig ott a helye Sephiroth, Seymour és a többiek között.

A parti-ban zavart, hogy nincs több karakter, simán el tudtam volna viselni 4 fős party-t, vagy úgy, h a szörnyek opcionálisak legyenek, és egy teljes értékű party-tagra cserélhetőek.

A sztori meg még simán folytatható, és ami a legfontosabb, hogy folytatandó. Sajnos nem zárult le a játék, ez pedig nem jellemző FF-ekre, ennyit sajnáltam benne, pedig egész érdekes, volt motiváció, és összességében szívesen játszottam vele, a régi FF-ekhez hasonlóan, ellenben a 13-mal és a 12-vel.

A nehézség lehetett volna nagyobb is, sőt, lehetett volna. Mivel nem volt, inkább kalandjáték az egész, mintsem kihívással kecsegtető RPG.

A XIII-2 egy jó út a sorozat gyógyulása felé.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Nagyon jó kis írás mufurcka gratula jó volt olvasni
Én most próbálom meg csinálni az összes trofeát de ez még el fog tartani egy darabig mivel még csak a 133 fragmentel végeztem de haladok ahogy van időm játszani :P

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

köszi :D
Hát remélem, hogy nem egy DLC-vel akarják letudni az egész endinget, mert akkor még azt is meg kell oldanom, hogy a teljesen legális kereteken belül mozgó boxomat tovább kelljen alakítgatni anélkül, hogy Live-ra felmenjek...
Emlékszem, mikor sorba csináltam a fragmenteket, először nagyon lehetetlennek tűnt, mikor már x órám benne volt és még mindig ilyen 60 körül tartottam... Aztán egy füzetbe leírtam, mit kell még csinálni, úgy egyből gyorsabb lett xd


ó.. és mi a véleményetek a Noel/Serah/Snow háromszögről?
Kizárt, hogy csak én érzem úgy, mintha a Square direkt arra utazna, hogy tönkrevágja az egész Snow/Serah vonalat
És bár még erre sohasem volt példa és erősen távol állna a mutassunk példát a japán gyerekeknek tanítói célzattól, az FF szériában mindig szerettek valamit újítani minden részben. A magam részéről imádnám, ha a csaj megpattanna a tesztoszteron fertőtől a srácért, aki actually foglalkozik is vele.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Fenéket, Snow visszatérne, és hatalmas Snow/Noel párbaj lesz. Sőt, Noel lesz az új guardian, és Caius-hoz hasonlóan akarja szétcsapni majd a régi csapatot XD

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: seymour »

szerintem az lenne jó folytatás, h az előbb is olvastam, snow és vanille meglépnek, noel meg lesz a "gonosz" mindenáron meg akarja majd szerezni vanille-t, pld.: lightningot is elrabolja stb. szóval ilyen tipikus barátok köztös folytatás tényleg jót tenne :yes:

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

wtf :D

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: seymour »

látom tetszik :)

Avatar
Lighting
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2008. nov.. 28. 20:53
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye, Hungary
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Lighting »

pfuu *.* ma láttam a Tescoba FF13-2-t és elkezdtem sikitozni..aztán meg mikor az árát néztem..ehh t.t

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

töltsd le xd

Avatar
Lighting
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2008. nov.. 28. 20:53
Tartózkodási hely: Budapest, Pest megye, Hungary
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Lighting »

mufurcka írta:töltsd le xd
azleszmajd

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

X-boxon veretitek vagy feltörtétek a ps-t?:O

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Én boxon. PS még nincs, versusra tartogatom. Bár azt hazudták hogy mégse lesz belőle semmi, most ezt is sikerült megcáfolni, szóval már nem tudom mi van xd

Avatar
seymour
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2011. máj.. 28. 18:43
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: seymour »

akmal888 írta: A történet végre jobb, a főgonosznak pedig ott a helye Sephiroth, Seymour és a többiek között.
:twisted:

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Hát ezt én is olvastam hogy leállítják a versus készítését a pletykák szerint. Hát én baromi szomorú lennék de amúgy ha nem is versus néven de valamilyen részben biztosan találkozni fogunk ezzel a fejlesztéssel kíváncsian várom a tokyo game showt :P hogy mit fognak ott bejelenteni :O :P

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

hát a cáfolatban azt mondták, hogy villantanak a versusból, de már nem tudom ki hazudik. Jó lenne, ezért a játékért szereznék ps3at

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

egy a lényeg a tokyo game shown adjanak nekünk egy megjelenési időpontot :P és derüljön ki végre mi lesz :) bár ez után a sok kavarás után sok jóra szerintem nem számíthatunk :/

final fantasy fan
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. aug.. 21. 17:23

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: final fantasy fan »

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni az ff13-2-höz! yaschas massif 110 -nél van problémám,mert megcsináltam tempolar riftet és nem kaptam meg az 5dik fragmentset és a játék nem mutatta a következő feladatot se! tovább mentem és még akkor se tudok visszatérni a tempolar rifthez! mit csináljak,h ismét tudjam csinálni a tempolar riftet? nincs kedvem újra kezdeni a játékot...válaszotokat várom!

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Lassan tényleg le kell mondanunk a Versusról úgy érzem :(
De remélem a Final Fantay-ról sosem :O :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

Na igen, eléggé úgy néz ki, hogy ebből sosem lesz semmi

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

fuu én az igazi szép átvezető videókat hiányoltam a XIII-2 - ből de nagyon :S :(
a XIII-at is úgy játszottam hogy minden videó előtt elmentettem a játékot és meg lehet nézni mindegyiket ha akarja az ember :D :P
remélem a returnsben már lesznek :P
és azt is remélem hogy jó lesz :)
bár a történet jónak tűnik :) ezzel a 13 nappal a világ vége előtti storyval :P

Tomi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011. nov.. 18. 13:50
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Hát igen... az X-ben a játék végén a színházban meg lehetett venni az összes zenét és videót, az egy nagyon jó ötlet volt. Ezek az új részek már nagyon nem az igaziak... Mennyire jó lenne egy 7-8-szerű, felépítésű játék a mostani gépekre, nem egygombos harcrendszerrel! Valószínűleg soha nem tudjuk meg.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Én is pont ezt hiányolom :P ami a 8-ban és 7-ben volt meg a 9-ben :O :P
a legjobbak voltak :D