Final Fantasy XIII-2

Elakadtál? Titkokra vagy kíváncsi? Végigjátszások, küldetésleírások, segítségkérés. Új: Final Fantasy XIII!
Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Ja, de csak akkor, ha már helyreállítottad a paradoxont a Yaschas Massif 100 AF. Ha még a dög narancssárga akkor felejtős.

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Huhh...

most vívom többedjére az utolsó küzdelmet nagyon kemény. Nem vicc! 5 fordulós és el van rejtve benne - amit nem fogok most még spoilerezni - egy olyan fogás, ami embertelen keménnyé teszi! Lúdbőrzök, Caius története valami hihetetlen... banyek, megérte! Csak sikerüljön megcsinálni...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Egyébként a játékkal játszva az embernek olyan érzete támad, hogy a sima 13at SIMÁN bele lehet sűríteni 20-25 óra játékba, azt egyben kiadni, mert a 13-2 az az FF, aminek a sima 13-nak lennie kellett volna...

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

akmal888 írta:Egyébként a játékkal játszva az embernek olyan érzete támad, hogy a sima 13at SIMÁN bele lehet sűríteni 20-25 óra játékba, azt egyben kiadni, mert a 13-2 az az FF, aminek a sima 13-nak lennie kellett volna...

Igen, van benne igazság. Csak sajnálnám szegény Yuelt... ennyiszer meghalni sem kutya, de képzeld el akkor! :roll:

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Hát nagyon ajánlom, hogy legyen az a harmadik rész... a vége... hát meglepő és döbbenetes... ennek a játéknak nem egy egy ilyen negatív véget gondolt az ember...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Annyira aggasztó, hogy minden, amit az ember jószándékkal teremt, visszájára sül el...

Augutsa Tower és Academia/Proto Fal'Cie párhuzam

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

... és ha tudnád... megvárom amíg te is végigérsz, addig nem írok összegzést. Én most nagyjából gyomorgörccsel ülök és nem térek magamhoz... az a bizonyos To be continue...

(nem rossz gyomorgörcs, csak emésztem a látottakat és nem tudom hová tenni. Megszerettem nagyon ezt a XIII mítoszt és ennek a vége... remélem, hogy nem ez a végeg... és lesz folytatás)

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Ennyire odavág a vége ?:) akkor örülök :P mert a jó történet mindig is része volt a sorozatnak :) kíváncsi leszek. :P

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Nem akarok senkit frusztrálni, de van egy Eidolos-om. :afro: :2guns:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Huhh, sztori mód végig víve, mit ne mondjak, sokkoló a vége.
És még valami, szerintem Caius a legjobb fögonosz, akit eddig játékban láttam, nem semmi. :D

Komoly kérdés: Serah-ék szempontjából nincs megoldás? Mert ugye két lehetőség volt, ha Caius megnyitja Etro kapuját és úgy lesz földi Valhalla, vagy ha Noel ledöfi Caiust. Szóval semmi képen sem nyerhetnek a "jók", azért ez durva.

És még valami, Lightninggal mi lett Valhallában? Miért lett kristály? Ötlet: az lehet, hogy Cocoon bukása után, a rendes 13 végén kristállyá kellett volna változnia, mint Vanille és Fang, és ez be is következett Etro halálával?


És remélem jön a folytatás, ami még ennél is jobb lesz, bár nem tudom, ebből a világból lehet-e ennél többet kihozni.

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Szerintem átsiklottál egy fontos hazugságon.Caius - akkor még azt hisszük a hecc kedvéért - közli, hogy megölte. Az, hogy Light miért lett pont kristály azon már lehet filozofálni, de Caiusnak biztos köze van hozzá. Az alternatív befejezések nagy része is igen borúlátó, leszámítva a Flan endinget.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Szóval Caius az igazságot hazudja, vagyis tényleg megölte Lightningot? ÉS még mindig nincs megoldás. :D
Nagyon remélem, hogy jön a XIII-3, nem pedig vmi hülye dlc-vel fejezik be.

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Nandor »

Azért változott kristályjá, mert beteljesítette a fokuszát, mivel ellenben a többiekkel ő l'Cie maradt (Snow és Lightning maradta csak). Az majd az egyik DLC-ben fog kiderülni, hogy pontosan mi is volt a fokusza. Ja és azért maradt kristály, mert Etro meghalt és neki volt köszönhető a "csoda" amely megmentett mindenkit a l'Cie sorstól, de Etro már nincs többé.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ha lehetne, használ a spoiler-t, mert lelövöd a poént egyeseknek! :undor:

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Na én is befejeztem most hogy beteg vagyok volt időm játszani kicsit többet :)
Lehet gyúrni omegára :D meg long gui-ra :)
Én a folytatásnál azért kicsit jobban várom a versust :D :P
Ott fog újra visszatérni szerintem az igazi ff :O

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

gigantuarom már nekem is van de kíváncsi vagyok hány gf -et lehet összeszedni, mert én már találkoztam tonberry vel is egyszer le is vert gyönyörűségesen :D még nagyon sok fejlődési lehetőség a játékban :O :P Lehet még egyszer 40 óra :D

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

OFF: A Versus az Kingdom Hearts stílusú action-adventure lesz, semmint szerepjáték, a jelek szerint.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

http://www.youtube.com/watch?v=YiIx9VJWSl8

Ha ez tényleg megvalósul akkor én azt mondom hogy ez lehet talán a legjobb ff amivel játszhattunk :P
Én úgy gondolom a final fantasy harc rendszerének nem árt ez a fajta újítás és ez a fajta sötétebb világ ábrázolás.
Ez kicsit emlékeztet a final 8-ra :)Amit imádok is mivel az volt az első és legjobb ff is, számomra :P

Nandor
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010. júl.. 7. 1:26

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Nandor »

fabulanovacrystallis írta:http://www.youtube.com/watch?v=YiIx9VJWSl8

Ha ez tényleg megvalósul akkor én azt mondom hogy ez lehet talán a legjobb ff amivel játszhattunk :P
Én úgy gondolom a final fantasy harc rendszerének nem árt ez a fajta újítás és ez a fajta sötétebb világ ábrázolás.
Ez kicsit emlékeztet a final 8-ra :)Amit imádok is mivel az volt az első és legjobb ff is, számomra :P

Ahogy elnézem ez kb olyan lesz mint a Final Fantasy VII Crisis Core, egyik kedvenc FF-em. Szal remélem jól fog sikerülni. Bár nem hiszem, hogy pl sokan vennék majd, vagy olyan népszerü lenne, manapság sajnos mindent az fps-ek uralnak.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Én is szeretem az fps-eket de ma már tényleg nincs igény minőségi tartalommal teli játékokra mint a final egyszerű rittyentett játékok kelendőbbek sajnos :) amiben igazi munka van azt már nem keresik :S
Egy fontos , a final-t ne nyírja ki ez a felszínes játékokkal teli korszak :P

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Tonberry-t hogy kell kinyírni?

Láttam, hogy van Vile Peaks, azt hogyan lehet megnyitni?

Hogyan jutok át a sztyeppe túloldalára? A pálya egy része le van vágva egy szakadékkal.

Már négy paradox e. megvan :D. Az első az full véletlen volt, mikor Lightninggal maradtam az álomvilágban, a másik a Royal Ripeness leverése, másik Atlas, az jó nehéz volt, nem is kaptam rá csillagot. A 4.-ben meg megmondtam Alyssának, hogy nem kell a fragment. Az volt eddig a legjobb,a legpozitívabb, Snow, mint hős lovag megtért a Crux-ból és Seráhval indult tisztogatni.

fabulanovacrystallis
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011. feb.. 27. 20:45

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: fabulanovacrystallis »

Vile peaksbe academy 4xx af-ből tudsz eljutni azt hiszem a tonberryvel csak egyszer akadtam össze eddig az elején de esélyem sem volt :D szóval ezt nem tudom :D
a steppe másik részére meg egy kaktusz fog elteleportalni ami ott van a kaputól jobbra vagyis ha térképet nézel akkor a kapu a steppe alsó részén van (amit én még ki sem tudtam nyitni mert kéne hozzá artifect) a kaktusz meg tőle balra az a kaktusz fog elrepíteni a steppe másik részére :)
serendipityben tudom hogy lehet wild artifectet venni de az őlég drága :D valahogy máshogyan kéne hozzájutni de nemis egyhez hanem több is kéne :D

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Urria »

Végre!Kissé késve bár de a mai napon én is elkezdtem tolni a XIII-2-őt!(Mentségemre szóljon,hogy CE-t sikerült beszerezni belőle :D )Előző hozzászólásokat nem is mertem még elolvasni,nehogy valami meglepitől megfosszam magam!

Gabe1987
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012. márc.. 8. 23:19

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Gabe1987 »

Én éppen most vittem végig a játékot és sikerült minden xbox-os achi-t megszereznem.:) Hát nem volt könnyű az már egyszer biztos. De jó játék volt nagyon. :afro:

Urria
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2012. feb.. 25. 21:12

Re: Final Fantasy XIII-2

Hozzászólás Szerző: Urria »

Gratula!(Legalább lesz kit nyaggatni ha elakadok. :) )Én végeztem New Bodhum-mal,Bresha Ruinsnál járok.Vegyes érzéseim vannak egyenlőre a játékkal kapcsolatban.A grafika-mint mindíg-szemet gyönyörködtető.A hangulat jeles,szinte minden párbeszédnél jelenetnél izgatottam várom,hogy kiderüljön mi történt a régi ismerősökkel.Ami kicsit furi volt az pár szörny kinézete pl:Gogmagog engem a X-es beli Anime-ra emlékeztetett,vagy a Nekton névre hallgató jószág szintén a X-es beli Sinscale lényre hajaz.
Crystalium.Kicsit furcsa még az elején-bíztam benne,hogy kicsit kötetlenebb lesz a fejlődés,mint a 13-ban,de majd csak megszokom.
Kis furcsaságok ellenére engem eddig simán "megvett" a játék,alig várom ,hogy folytassam.