Final Fantasy X

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire tetszett a Final Fantasy X?

Nagyon tetszett!
45
51%
Nem volt rossz!
9
10%
Lehetett volna jobb is
7
8%
Nem igazán tetszett
3
3%
Egyáltalán nem tetszett
2
2%
Még nem játszottam vele
22
25%
 
Szavazatok száma: 88

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

De legalábbis testi problémáik nincsenek. :)

Avatar
jerom
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006. aug.. 17. 19:13
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: jerom »

Minden kinek érdemes kiprópálni a X-et a története miatt , a X-2 sajnos nem sikerült annyira jó !

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Látom nagyon haldoklik ez a topic, ezért felteszek egy kérdést:

Mely elemek voltak számotokra, újak eltérőek az X-ben, mint mondjuk a többi sorozatban? (Lehet bármi: történet, harcrendszer, zene stb...)

A másik:

Mit nem szerettek/mi nem tetszett benne...?

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Ami nekem tetszik nagyon az maga a harci renszer. Az is jó ahogy harc közben beszélnek.
Ebben a legjobb az hogy nem kell sietni. A Summon idézés az meg király.

Sajna a történet nagyon rövid röpke 50 óra alatt ki lehet játszani, és fel nem tűnik.
Az az idegesítő hogy a legerősebb fegyverekhez a Sigil-t nagyon nehéz megszerezni a következőkkel.
Tidus, Lulu, Khimari szerintem ezekkel a legnehezebb.
Főleg ha Yuna-val hasonlítom össze győzzem le a saját Aeon-it, ez nagyon könnyű mindt hogy kerüljek ki 200 villámot.
Igen én még mindig itt tartok, de hamarosan lesz egy automata joj-om és azzal nem lesz gond, de úgy is 40 perc.
Az Aeon-ok legyőzése meg 20 perc és van benne rontási lehetőségem.

Ez a véleményem még úgy se írtam véleményt ide.
Sokat tudnék beszélni a X-ről, jó és rossz dolgot, mivel az FFX miatt vettem PS2-t.

Avatar
szputnyik
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. ápr.. 18. 13:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szputnyik »

Nekem is nagyon tetszett a harcrendszer, meg az Aeonok kidolgozássa ( ecsém, Bahamut a király XD ), bár szerintem több Aoen is lehetett volna...

De az nem tetszett mikor az Aeonok megszerzésénél mindig rakoskatni kellett a Sphere-eket...én azokon a részeken halálra untam magam :?

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

engem rendesen idegesített mikor a templomban rakosgatni kellett a köveket :!:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Engem is. Kicsit a Tomb Raider-es régi szép időkre emlékeztetett, amikor kőtömböket kellett tologatni meg ajtónyitó karokat huzogatni XD.
Lényegében más nem igazán volt benne ami nem tetszett, azt leszámítva hogy valóban elég rövid a sztori és már az elejétől pontosan lehet tudni hogy hová tart.
Seymour szerintem pont jó főellenség, nem hiszem hogy egy ellenségnek mindenképp szimpatikusnak kellene lennie :P Ez az idegesítő hang meg a nem túl jó külső szerintem pont megfelel. (Jah erről egy másik témában volt szó, nembaj, ide írom XD )

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

A templomos kirakósokat én is utáltam, de rendesen... :evil:

A legtöbbet Ixion templomában szenvedtem, mert nem esett le, hogy az egyik követ a szakadékba kell tolni... :roll:

Avatar
szputnyik
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. ápr.. 18. 13:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szputnyik »

Én legtöbbet Bahamut-nál szenvedtem :evil:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Bár én nem játszottam az 10-zel, de az X-2-ben is benne vannak az aeonok és ott Bahamut külseje kifejezetten idegesített. Szerintem túl van csicsázva. Bár Shiva nagyon tetszett, főleg a Diamond DustXD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jah tényleg, most hogy így szóba jött: nekem az aeon-ok nem tetszenek az X-ben :? Bahamut már ott is kifejezetten csúnya, Valefor se sikerült túl jól. Ixion egész jó lett, Shiva és Ifrit pedig nagyjából a szokásos. Yojimbót és Animát viszont jól eltalálták.

Az overdrive-jaik sem túlságosan fantáziadúsak, Shiváé pl messze alulmúlja a VIII-béli Diamond Dust-ot.

Avatar
szputnyik
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. ápr.. 18. 13:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: szputnyik »

Nekem Bahamut kifejezetten tetszik... :D

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Ami tetszik nekem:
:D x-ben maga harcok :D csatákban lehet váltani a karaktereket benne a legjobb :shock: az aenok előidézése overdrive-vük.
Történet ahogy kezdődik.
Karakterek fegyverei:Lulué :D
Blitzball játék.
Ami nekem nem tetszet nekem:idegesítő feladatok. :evil: némelyik karakter :evil:

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Nekem a X. rész a VII. mellett a kedvenc részem, bár a VIII-hoz még nem volt szerencsém (illetve még csak most kezdtem el).
Tidus nem is láma! :twisted: Tidus rulez :D Amúgy nekem a blitzball nem tetszett benne, egy-két helyen rohadt nehéz.

stevefarcry
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006. szept.. 24. 1:58

Hozzászólás Szerző: stevefarcry »

Arra szavaztam hogy nagyon tetszett, pedig még nem nyomtam ki de már Lady Yunalescanál vagyok és egyszerűen eszméletlenül tetszik a játék, csak egy baj van hogy sejtem hogy nagyon szomnorú vége lesz ezt sajnálom de egyszerűen fenomenálisan jó volt a története. Nagyon tetszett hogy ÓRIÁSI SPOILER >>> Tidusz nem is létezik meg hogy Zhanarkand már ezer éve elpusztult és cak a Faythek álmodják Tidust éps Zhanarkandet meg a lakóit tovább.<<< Még nem tudom mi lesz a story vége de lenne egy kérdésem(nem a storyról) azt halottam hogy van egy final fantasy x INternational kiadás, amiben sokkal több minden kiderül a storyról, na most az én FFX-emet tavaly vettem meg Platinum editionbe, azt nem tudom hogy ez már a bővített kiadás lenne mert ugyebár az eredeti asszem 2002-ben jelent meg??

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Te már bőven az Internation-nal játszol. Európában alpból csak azt az jelent meg. Legalábbis úgy tudom. :roll:

Ssj2Viko
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006. okt.. 4. 10:09

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Régebben volt már mikor a X-et toltam.

Ez a második kedvenc FF-em.
Mesteri a sztori, érdekes volt hogy tulajdonképpen 2 főszereplő van Tidus és Yuna személyében.
A vége a valami csodálatos volt, az első alkalom hogy sírtam egy FF befejezésén.

Rengeteget el voltam ezzel (első végigjátszás a majdnem az összes titkok megoldásaval 200 óra)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nem tudom ugyan hogy eredetileg mire szavaztam itt, de a korábbi hozzászólásaimat olvasgatva egyértelmű hogy félelmetesen alábecsültem ezt a részt :D Néhány korrekció+kiegészítés:

1. A Magus Sisters, Anima, Yojimbo istentelenül jó GF-ek. Egyszerűen elképzelésem sincs hogy hogyan pattanhatott ki bárkinek a fejéből pl a Magus Sisters ötlete, de kegyetlen.

2. A Tidus-Jecht szálat már régen is dicsértem, a játék vége még rátett egy lapáttal - zseniális.

3. Auronról nem is beszélve. Anno nem 100%-os odaadással voltam a védője a szentélyben, de most már az lennék.

4. A játék vége: spolier sajnos túl sok infó ért már el az elmúlt 6 évben róla, úgyhogy nem nagyon volt újdonság, ennek ellenére is meglepően szép és hatásos tudott lenni. S mindez úgy, hogy közben nem csöpögős. Sőt, kifejezetten szívbemarkoló (gondolok itt Yuna záró mondatára).
Ugyanakkor kissé el lett sietve, nem igazán tudjuk meg hogy kivel mi lett az események után. De hát erre, ugye, érkezett a X-2 (sajnos / nem sajnos)
spolier

Ez kérem jóvót! 10/10

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Csakcsak el kéne kezdeni a 7 és a 12 mellett. :) Csak én nem vagyok megbékélve ezzel a titkolózásdival (mellékküldetések).

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Emtrexx írta:No akkor íme az én véleményem:

Az FFX egy nagyon rövid, nem túl izgalmas történet olyan nem szimpatikus szereplőkről, akiknek tulajdonképpen semmi közük egymáshoz, alig beszélgetnek egymással, és nem is tudunk meg róluk szinte semmit (Tidust kivéve) :P

A nemtetszési listámat egyértelműen Rikku vezeti, rá se birok nézni, még a hangja is szörnyű :ostor:
Kimahri szerintem egy sablonkarakter, ráadásul nem is hasznos túlzottan, én csak arra használtam, hogy megnézzem vele mennyi hp-ja van az ellenségnek, meg mi a gyenge pontja, aztán cseréltem is lefelé :(

Auron, Wakka és Lulu jó karakterek, közülük is talán Lulu a legjobb, nagyon jó lett volna ha többet szerepel, pl valami mellékküldetésben, vagy legalább lehetett volna pár jelenet, ami körülötte forog, de az ilyesmik ebben a részben totálisan el lettek hanyagolva :|

Az újfajta summon-rendszert még nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e vagy nem, de semmiképp sem előrelépés az előzőekhez képest. Yojimbo viszont tetszik :D Meg Bahamut overdrive-ja.
Shiva viszont határozottan rosszabb lett mint pl a VIII-ban. Az ottani Shiva-idézés egyszerűen szenzációsan szép.

A harcoknál a csata közbeni karaktercserélés rendszer marhajó, viszont néhány dolog feláldozásra került miatta. Pl kimaradtak olyasmik, amik a VIII-ban nagyon tetszettek nekem a harcoknál: pl mikor alvó karaktert támadok, akkor nagyobb a fizikai sebzés. Illetve az elölről-hátulról támadás is nagyon jó. Ezek az X-ben kimaradtak.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.
Jah, és a Jecht-el való boss-harc alatt a zene a végén iszonyat rossz :grrr:
Jecht viszont egy klassz kari :)
ebből szinte semmivel nem értek egyet :D Az eddigi ff-ek közül nekem ez tetszett legjobban (VII, x-2 és 12 vel játszottam ezen kívül). a története rendkívül izgalmas, sok helyen megható, lenyűgöző, érdekes, fordulatos, stb.
Nincs olyan szereplő aki ne lenne szimpi, nah kivéve talán Wakka, de még ő is elmegy :D Rikku meg a legaranyosabb! Nem tudom, nekem a játék is nagyon hoszsúnak tűnt, de talán azért mert ez volt az első ff amivel játszottam, 70-80 óra volt kivinni. azelőtt még soha nem játszottam ilyen hosszúval. Nagyon tetszik hogy rengeteget beszélnek benne. még harc közben is mondogatnak dolgokat. a 12-ben ehhez képest negyed annyit sem beszélnek. Sztem nem igaz az sem, hogy nem tudunk meg róluk semmit (nem úgy mint a 12-ben ahol tényleg semmi nem derül ki a szereplőkről :D ). Ahogy halad a cselekmény egyre több minden derül ki, én mindenre választ kaptam azt hiszem. A summonrendszer ebben a játékban tetszettek a legjobban. a fejlődési rendszer szintén. A jecht-es boss harc zene pedig az egyik kedvencem! :lol:
Ezután a játék után az x-2 a 2. kedvencem. És a koncerteket imádom benne a legjobban. de ezt már leírtam máshol is :D

Avatar
Vincent Valentine
A Pokol Angyala
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2006. dec.. 12. 0:26
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vincent Valentine »

*Dóri*!
Szerintem, ha majd játszol az F.F. VIII-al akkor változni fog a véleményed.
Most inkább nem fejtem ki az Én véleményemet jobban, mert késő van!
Gyenge kifogás, de nincs kedvem megmagyarázni a miértjét.
Számomra a VII és a VIII simán übereli a X.-et!
(leszámítva a grafikát...de ugye az idők halad a dolgok változnak...és ez igy van rendjén)
:arrow: :arrow:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf írta:Csak én nem vagyok megbékélve ezzel a titkolózásdival (mellékküldetések).
Hol van az X-ben titkolózós mellékküldetés? :shock:

Dóri: mint a legfrissebb hozzászólásomban írtam itt, néhány dologgal már magam sem értek egyet :D Hiszen mikor az idézett dolgokat írtam, fiatal voltam még és tapasztalatlan :P
70-80 óra volt kivinni
Én 7 hónapon át játszottam, de csak 53 óra játékidőm volt :P

Ui.: A VIII azért szerintem is jobb, egyrészt az emberközelibb szereplők miatt, másrészt (ezt már le se merem írni, annyit áradoztam már róla) a v**e miatt :D :D

*Dóri*
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2006. dec.. 13. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: *Dóri* »

Tudom azóta már észrevettem hgoy ezt elég rég írtad. :)
A 8at kipróbálom ha hajlandó elindulni a gépen. :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Azt úgy általában írtam a mellékküldetésekre. (azért van ott zárójelben, hogy félre ne értsétek :P ) Ha jól tudom, a titkokhoz sok hülyeséget kell csinálni, (mint minden FF-ben) és itt ráadásul még tápolni is kell egy rakatot. Bár az utóbbi hsz-eidből arra következtetek, mégsem. Az jólesne!

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

szerintem tök jó Final fantasy X :wink: