Final Fantasy X

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire tetszett a Final Fantasy X?

Nagyon tetszett!
45
51%
Nem volt rossz!
9
10%
Lehetett volna jobb is
7
8%
Nem igazán tetszett
3
3%
Egyáltalán nem tetszett
2
2%
Még nem játszottam vele
22
25%
 
Szavazatok száma: 88

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Gandalf írta:szerintem tök jó Final fantasy X :wink:
Szerintem is de 8 forever XD

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

akmal888 írta:
Gandalf írta:szerintem tök jó Final fantasy X :wink:
Szerintem is de 8 forever XD
én is igyvoltam ezzel de kezdek kiábrándulni !!!!!! a 8 bol

:|

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

szriccs írta:A templomos kirakósokat én is utáltam, de rendesen... :evil:

A legtöbbet Ixion templomában szenvedtem, mert nem esett le, hogy az egyik követ a szakadékba kell tolni... :roll:
Hát, "gagyik" vagytok, tökre megdobja a játékmenetet. :) Elég egyszerű kis rejtvények, de jól el lehet velük szórakozni. Ami hülyeség, hogy Tidus nem tudja a bal kezét használni.
---
A harcrendszer tényleg jó, elég sok lehetőséget ad a kezünkbe. A fejlődési rendszer szintén. (én most épp expert griden viszem, és már sokkal több lehetőségem van, mint az alap griden, pedig most egyáltalán nem tápoltam.)
Az Aeonok nekem tetszenek, az összes, amivel eddig találkoztam. Ja, Yojimbo nem igazán, mivel csak fél-aeon, és ráadásul pénzbe kerül. Odin legalább ingyen dolgozott...
A történet, a szó szerinti játék-menet iszonyú lineáris, még FF-mércével nézve is, és ez az, ami nem tetszett. A végén sem ütnek nagyot a fordulatok (most nem arra gondolok, amire már mindenki rájön a játék elején, tudniillik, hogy Sint nem lesz olyan egyszerű kinyírni). De azért van hagulata, még így másodjára is.
A kamerakezelés hiánya egyértelműen spórolás. Nekem annak tetszik. Mindenesetre semmi bajom nincs a kameraállásokkal, bár néha megkavarják az irányítást.
A karakterek is erős oldalát képezik ennek a résznek. Itt nincs meg az a "Cait Sith", a senki normális ember által nem használt karakter, amilyen elég sok részben előtrabantul.
Hm, mi hiányzik? A vége? Azt még nem láttam, majd később! :P

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf írta:A karakterek is erős oldalát képezik ennek a résznek. Itt nincs meg az a "Cait Sith", a senki normális ember által nem használt karakter, amilyen elég sok részben előtrabantul.
Rikku? :fütyül:

Egyébként észrevettem valamit.
Ending-Spoiler!!!
Yuna a játék angol változatának végén azzal búcsúzik Tidustól hogy: I love you. A japánban meg azzal hogy Arigato. Nocsak, már itt is jelentkezik a hollywoodiasítás? :/ :/

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Azért Rikku Mix-ei elég pusztitóak tudtak lenni. Mondjuk az ami felviszi a támadást egy örök 9999-re vagy ami az élettel csinálja ugyanezt. Cait Sith Limit-jei röhejesek voltak. Ellenben a macska a folytatásokban jó karakter míg a tolvajlány, nos ő ment a többiekkel. Azt sose fogom megérteni hogy lehet egy fürdőruhában harcolni, nade mindegy.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Azureus írta:Azt sose fogom megérteni hogy lehet egy fürdőruhában harcolni, nade mindegy.
szabad mozgást enged ;) nem húzódik rúgásoknál és egyebeknél + nem izzadsz bele

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

És jól védi a testet mikor egy embernyi karddal csapkodnak. Egy kis szövetdarab legalább ad egy kis védelmet. Na nem mintha annyira zavarna hogy nincs rajtuk semmi...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Igazából egymáshoz se érnek, csak a levegőt csapkodják. Gondolom Spirán ez valami szent szabály lehet. A légáram, amit kavarnak, na azzal bántják egymást!

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

jaja! látszik, h az idő haladtával gyengülnek az FF-ek hősei... anno még helyből lendítettek egyet a bárdjukkal, s a légáram a fél km-re lévő ellenfelet is lecsapta. x-2-ben bezzeg már majdnem az ellen képébe kell mászni...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Most szünetben végigjátszottam! :lalala: Egész jó volt a vége, pont annyi nyállal, amennyi kell bele. Vagy talán kicsit rövidnek tűnt a befejezés. (nekem a játék maga hosszú volt) (hosszú idő után végre mégegy rész, amiben tényleg meghal valaki... vagy mégsem? :roll: )
Lehet, hogy nálam a 8 befejezését is felülmúlta, de ez hangulatfüggő...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igen, engem nagyon meglepett hogy irányba ment el a játék vége. Ugyebár "meghalt" Tidus is, Auron is, szétoszlott az összes aeon is, de még emellett is meglehetősen keserédes lett a dolog. Az igazi erejét mégis az olyan részletek adják mint az apjával pacsizó Tidus és a Yuna-monológ a végén. Tökéletes lezárás volt, nagyot dobott az összehatáson.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Emtrexx írta: Tökéletes lezárás volt, nagyot dobott az
Egyetértek :!:

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Ezt láttátok már? Női játékosok dobtak össze egy top tízes listát a legjobb női karakterekről, az 5. helyezett számunkra érdekes.
TOP 10

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Azért az jó hogy baja van a DoA lányokkal de egy X-2es Yuna jöhet. Jó azért van különbség de mégiscsak. Yorda leírása meg tetszik nagyon: "she takes pity on the freaky horned boy - so perhaps, subconsciously, we nerds like the idea of some tall hot chick hanging out with us despite the fact that we're hideously deformed and ostracised by society" XD

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Na egy kicsit a játékról. Jó kis játék ez a 10, de most, hogy szabad vagyok (értsd ez alatt, hogy most van meg az airship) visszagondolva rövidnek tűnik. Jó, jó tudom, sok helyen megyünk végig és sok minden történik, de egyszerűen arra számítottam, hogy a zarándokút után még bőven lesznek dolgok. Mármint, hogy ide-oda rohangálok, ennek-annak segítek, hogy segítsen nekem megölni Sint és így lassan megkapom a megoldást, hogy hogyan végezzek vele. Bár a végén még nem voltam, és tudom, hogy még ott is lesznek dolgok, de az ilyen omiózus "végsőharc előtti 100 harc"-ra nekem midnig tápolnom kell, meg ugye plusz dolgokat szerezni és ott már tulajdonképpen nincs semmiféle történés. Remélem értitek, hogy mire gondolok.

Viszont maga a játék baromi jó ettől függetlenül és lehet, hogy így a legjobb ez, de én azért még raktam volna bele vele valami pluszot és nem csak elintézni egy kis párbeszéddel az egészet.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Rájöttem miért tűnik olyan rövidnek az X. Azért, mert a többi részben mindig úgy volt kitalálva a történet, hogy nem tudtad mi lesz a második felében. Mindig elkezdődött egy szál, amit végigvittünk, viszont utána jött egy másik amit nem is sejtettünk addig, hogy benne lesz. Ezzel szemben az X-ben már gyakorlatilag az elejétől világos a célunk (legyőzni Sin-t), és direkte oda tartunk, semmiféle új vonalat nem vezettek be a történetbe. Pont ezért csalódtam én is, amikor azt tapasztaltam amit kult is kifejtett az előbb.
(Gondoljatok pl a VIII-ra: hol volt ott szó először Time Compression-ról?)
De egyébként a puszta játékórákat nézve nem biztos hogy rövidebb mint a többi rész.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

A játék órákat nézve nem is, de történetileg érzi csak rövidebbnek az ember. Sokkal több ebben a részben a plusz dolog.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Itt az én véleményem arről a részről: Egy kalap sz@r

Szigorúan saját vélemény

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Épp ezt taglalták a többiek is! :P
---
Igen-igen, tényleg, a végén én is arra számítottam, hogy legalább mégegyszer be kell majd járni Spirát, hogy kiderüljön a megoldás. Ehhez képest rögtön ott volt, csak kicsit érdeklődni kellett... KOMOLYAN NEM JUTOTT EZ SENKINEK ESZÉBE 1000 ÉVEN ÁT? :shock: Jajj, de hülyék az emberek...
---
Nektek nem jutott még eszetekbe a Yevon-kereszténység párhuzam? :zacsko: :aljas:

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Az emberek hülyék. Pont.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

olf írta:Nektek nem jutott még eszetekbe a Yevon-kereszténység párhuzam? :zacsko: :aljas:
Direkt ilyenre csinálták szerintem. Azért a Crusaders elnevezés is sokatmondó ;)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szeretnék kérni valamelyikőtöktől valamit: nyáron kölcsön kapok egy kevés időre egy Play Station 2-t és szeretném, ha valaki kölcsönbe odaadná nekem a 10. részt. Ígérem, hogy sértetlenül visszakerül.^^ (Továbbá szívesen fogadom bármelyik részt, ami megy PS2-n.)
Előre is köszönöm!

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Én örömmel kölcsönadom 3 feltétellel:
1.Tényleg ugyanugy kapom vissza mint ahogy odaadtam
2.Sütsznekem egy finom sütit és valahogy eljuttatod hozzám :D
3.Rajzolsz nekem valami szépet. :)
... XD XD XD ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akmal888 2007. máj.. 13. 17:15-kor.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Az első kettőt még értem. :D (Bár a süti finom szokott-e lenni, azt nem tudom. :mrgreen:)
De miből gondolod, hogy én szépen rajzolok???? O_o

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem tudom,csak sejtem :D A sütid pedig 100% hogy finom :mrgreen: