Final Fantasy X

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire tetszett a Final Fantasy X?

Nagyon tetszett!
45
51%
Nem volt rossz!
9
10%
Lehetett volna jobb is
7
8%
Nem igazán tetszett
3
3%
Egyáltalán nem tetszett
2
2%
Még nem játszottam vele
22
25%
 
Szavazatok száma: 88

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Final Fantasy X

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No. Ezt a témát azért hoztam most itt létre, merthogy épp most vagyok az X legeslegvégén, és kíváncsi lennék másoknak mennyire tetszett ez a rész. Illetve persze én is elmondom majd a véleményem, de csak a következő hozzászólásban, mert előtte:

:!: Ez a téma csak a játékkal kapcsolatos vélemények megbeszélésére jött létre! Ha végigjátszással kapcsolatban szeretnél segítséget kérni, itt kérdezz: Final Fantasy X / X-2 végigjátszás
:!: Ha még nem játszottál ezzel a résszel, lehet hogy jobb ha nem olvasod el ezt a témát, mert olyan infókat tartalmazhat, amiket nem jó ha előre megtudsz!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Emtrexx 2007. ápr.. 15. 21:13-kor.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

No akkor íme az én véleményem:

Az FFX egy nagyon rövid, nem túl izgalmas történet olyan nem szimpatikus szereplőkről, akiknek tulajdonképpen semmi közük egymáshoz, alig beszélgetnek egymással, és nem is tudunk meg róluk szinte semmit (Tidust kivéve) :P

A nemtetszési listámat egyértelműen Rikku vezeti, rá se birok nézni, még a hangja is szörnyű :ostor:
Kimahri szerintem egy sablonkarakter, ráadásul nem is hasznos túlzottan, én csak arra használtam, hogy megnézzem vele mennyi hp-ja van az ellenségnek, meg mi a gyenge pontja, aztán cseréltem is lefelé :(

Auron, Wakka és Lulu jó karakterek, közülük is talán Lulu a legjobb, nagyon jó lett volna ha többet szerepel, pl valami mellékküldetésben, vagy legalább lehetett volna pár jelenet, ami körülötte forog, de az ilyesmik ebben a részben totálisan el lettek hanyagolva :|

Az újfajta summon-rendszert még nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e vagy nem, de semmiképp sem előrelépés az előzőekhez képest. Yojimbo viszont tetszik :D Meg Bahamut overdrive-ja.
Shiva viszont határozottan rosszabb lett mint pl a VIII-ban. Az ottani Shiva-idézés egyszerűen szenzációsan szép.

A harcoknál a csata közbeni karaktercserélés rendszer marhajó, viszont néhány dolog feláldozásra került miatta. Pl kimaradtak olyasmik, amik a VIII-ban nagyon tetszettek nekem a harcoknál: pl mikor alvó karaktert támadok, akkor nagyobb a fizikai sebzés. Illetve az elölről-hátulról támadás is nagyon jó. Ezek az X-ben kimaradtak.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.
Jah, és a Jecht-el való boss-harc alatt a zene a végén iszonyat rossz :grrr:
Jecht viszont egy klassz kari :)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Már meg se merem kérdezni, hogy akkor az X-2-ről mi a véleményed.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Miért, nem azt akartam mondani, hogy az X rossz, csak felsoroltam a hibáit :D Az X-2-t meg hamarosan kipróbálom majd :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Na, nem is találtam ezt a témát, és beoffoltam a XII-es fórumba, na mind1.
Szal amiket felsoroltál Emtrexx, azok nekem fel se tűntek a játék során, valamelyiket igaznak sem tartom, de elég volt arra, hogy a tizet ne a nagyontetszettek közé soroljam...
Nekem a tízben a világ tetszik marhára, meg ahogy apránként megtudjuk a történetét. Egy kicsit hasonlít az én általam kitalált világra, ami viszont elég idegesítő, ugyanis most már senki nem tudná bebizonyítani, hogy nem a tízről másoltam egyes elemeit, hanem én találtam ki.
A karik talán tényleg nem a legjobbak, de ez is csak most tűnt föl, ahogy írtad. A csatarendszer nekem összegezve nem tetszik. Jó a cserélgetés, kítűnő taktikázási lehetőségeket ad, viszont én jobban szeretem a pörgős csatákat.Pl. a X-2 csatarendszere naon tetszik. A X-ben meg volt olyan sima csata, amit húsz percig vívtam (oké, nem voltam nagyon feltápolva, az biztos :roll: )...
A története meg egyáltalán nem változatos, csak a világról alkotott képünk formálódik folyamatosan, innen jön a világtérkép lineárissága is - csak előre előre és előre...
De a hangulata szerintem eléggé ott volt, legalábbis a tápolások kivételével, amiből elég sokat kell produkálni, ha életben akarunk maradni.
Na mindent összevetve sikerült kétségeket ébresztened bennem... :|

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Mivel én a X-zel kezdtem, nem tudok róla tárgyilagosan ítélkezni.

Amitmindenképp elismerek: nagyon rövid a történet! (a titkos dolgokra itt nem gondolok, mert azok kb. +50 órával meghosszabítják)

Nekem nagyon szimpatikusak a karakterek, kivéve Wakka. :maffia: A történet szarintem nagyon izgalmas és szerintem ebben a részben vannak a legjobb "lelkizős" részek. Pl.: a Yunalesca előtti párbeszéd.

Ami talán nem tettszett a történetben az, hogy szegény Seymourt annyira erőltették, hogy már fájt. :bukottangyal:

A csatában csupán annyi kivetni valóm van, hogy nagyon könnyű... :starwars:

Összeségében szerintem nagyon jó. Ami szerintem manapság lehúzzza, az az X-2 rossz hírneve. Ami szerintem szintén nem olyan rossz. Egyszerűen csak rengeteg újítás van benne, amire nem voltak felkészülni a rajongók... :átváltoztat:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

olf írta: A X-ben meg volt olyan sima csata, amit húsz percig vívtam (oké, nem voltam nagyon feltápolva, az biztos :roll: )...
|
Bocsi az offolásért, de ezt muszály:
olf: akkor játszál a Lord of the Rings: Third Agedzsel. Ott sima csatában simán Game Over-t kapsz és vannak eléggé szivatós főnök is.
Az X-2-höz annyit, hogy nekem nem jött be annyira a csatarendszere, bár van benne valami igazság. Most csak egyetlen egy cél hajt: tápolni, tápolni és tápolni. :mérges: Magus Sisters. És gondolom, hogy vannak ezeknél még rosszabbak is(mármint nehézségileg).
Na lehet, hogy ez az egész egy jó nagy offolás volt. :roll:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

1x mindenképp kipróbálom,dögöljek meg... :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Igazából nekem lehet hogy az okozta a csalódást, hogy én, mielőtt játszottam volna vele, óriási rajongója voltam ennek a résznek :D Hónapokig gyűjtöttem képeket róla, magyaráztam mindenkinek hogy ez milyen marhajó, meg mutogattam az előzeteseket nekik (pl az a kép Tidusról kegyetlenül tetszett, amin áll a vízben, kezében a karddal, meg Yuna sending-es videóját (ahol a vízen táncol) is megnéztem vagy százszor).
Szóval óriási megszállott voltam. Aztán kezembe kaptam a teljes játékot, és rá kellett döbbennem, hogy nincs is sokkal több benne mint amiket előre már láttam, és Tidus meg egy láma :|

De azért, ismétlem, nem rossz játék :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ja hát így sokkal érthetőbb...
És kihagytam valamit a kritikából, amire szriccs fel is hívta a figyelmem:
Seymour az eddigi legsz@rabb főellenség, akit valaha láttam.
És ez naon negatív, mert az FF-ben mindig is szerettem a főfőket, itt meg sztem lámább mint Tidus.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

miért?mi a baj tidussal?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hát szerintem nem sok baj van vele, csak egyszerűen nem az a tipikus főszereplőfajta. Szóval az ilyen típusok általában kifigurázott egyének szoktak lenni, vagy nem is tudom. Az a lényeg, hogy Tidus csak betolakszik a képbe, szinte nem is tartozik oda, nem is vezéregyéniség. Ami még nem is lenne baj, csak semmi másban sem emelkedik ki, ami miatt fontossá válhatna.
---
OFF: A fene egye meg! Nekem véremben van a spammolás, nem tudok mit kezdeni vele, és nem kapok pontot a fene egye meg!!! :nemangyal:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Tidus igenis kiemelkedik valamiben. Senki másnak nincs olyan bárgyú, már-már ilyesztő mosolya.
És akkor vélemény. Nekem ez volt az első FF-em egy 7 demo-t kivéve. A CTB-t elviseltem néha örültem is neki de nagyon hiányoltam az ATB-t. A karakterekhez lehetett volna több háttérsztori. A Sphere rendszer először elég bonyolultnak tünt de bele lehet szokni. Bár a végére már elég fura hogy Yuna nagyobbat üt mint Tidus és Auron volt az első aki megtanulta az Ultimát. Animát nem kellet volna betenni Seymour Omnis elött mert nevetségesen könnyű lett. Én spec két ütésre öltem meg. Nagyon rövid a többihez képest. Az értékeket nagyon eltúlozták. Bőven elég lett volna ha Auron a végefelé is csak 1000-2000-et üt és az ellennek nem milliós élete van. Mert elég zavaró volt hogy ezután játszottam a 7-el ahol ütök 100-at majd a Legend of Dragoon-nal ahol ütök 6-ot. :shock: A történet nem a legjobb.
De legalább grafikailag jobb mint a többi. És Seymour egy elég tápos Boss lett. Viszont nagyon utálom a hangját, jól eltalálták. És ebben van a kedvenc Blue Magic tanulási lehetőség. :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ha már Tidus mosolyánál tartunk, Wakka mekkora pofákat tudott vágni!
:D :D :D

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

hát jól lehúzzátok...nem is tom h kipróbáljam -e :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Sabin: próbáld ki, legfeljebb majd aztán te is jöhetsz ide hibákat sorolni :D

Egyébként én azokat a marhanagy értékeket nem tapasztaltam amiket Azureus emleget (jézusom, neked hány neved van már :D ), nekem Auron a végefelé is csak párezret üt :cigi: Yuna meg 30 és 100 között valahol :D
Seymour hangja télleg fantasztikusan idegesítő, bár lehet hogy épp ettől jó :)

Olffal már megint nagyon egyetértek, szerintem is Tidus totál jelentéktelen a harcoknál (esetleg a Haste-je miatt jó), Auron sokkal erősebb karakter, bár mondjuk ez a sztoriból is következik (furcsa is lenne ha fordítva lenne).
A másik meg ami igazán érdekelne, hogy tud Tidus abban a göncben úszni? Meg egyáltalán, hogy lehet olyan ruhákban, meg cipőben Blitzballozni?

Óóó és mégegy fantasztikusan idegesítő dolog: a dinamikusnak tűnő, de nem dinamikus kamerallás. Vagyis a kamera ugyebár mozog a karakterek körül, miközben mászkálsz, de nem lehet irányítani hogy merre nézzen. Ez ott volt nagyon idegesítő nekem, amikor a végén bementünk az égből lezuhanó toronyba és kerülgetni kellett a jégcsapokat - szinte sose arra nézett a kamera amerre futottunk, hanem szemből vagy oldalról mutatta Tidust. Hogy lehet így jégcsapot kerülgetni?? :grrr:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Igen nekem mindenhol más a nevem :P
Egyébként nekem a végén, vagyis sokkal inkább most Auron 50000-et üt Yuna meg 15000-et és Tidus is ütni vagy 20000-et ha meglenne a végső fegyver de mivel nincs csak 9999-et. A jégcsap meg csak időzités mert van kb. 1 sec-etd mielött kijönne alólad. Ha meg pont belerohansz cinkes.
De el lehet menekülni szal mondhatni mindegy.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

LOL, de táp vagy, Azureus! :o
Ha már Auronról van szó, meg kell említenem, hogy ő a kedvencem, mer ő egy kicsit Shadowszerű, csak sokkal közlékenyebb. :D És szeretem ezt a stílust, szerintem azér őt eltalálták, de ez szubjektív. Hú, és a Yunalescás jelenet tetszik: ott dől romba minden, amiért a játékban harcoltunk. :) Az már más dolog, hogy az átlag FF-es a játék kezdetén rájön, hogy nem lesz azért minden rendben ezzel a Final Aeonnal... túlságosan nyilvánvaló fordulat...

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Igen a hihetetlen fordulatok a japánoknál nagyon mennek és én nagyon imádom őket. De már várom azt az FF részt amikor minden teljesen nyilvánvaló. Az ember várja hogy vajon melyik barátom lesz a főboss de semmi ilyesmi. A legnyílvánvalóbb gonosz lesz a főboss. És várja hogy mi nem fog összejönni, mi a nagy hazugság amiben mindigis hittek de semmi. Minden rendben megy.

És egy sádószerű karakter minden játékba kell és rencerint nekem ő a kedvencem. Vagy egy tök lökött mint Zidane.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nekem a Jecht-Tidus szál volt ami tetszett a történetben, tetszett a végén amikor találkoztak. Viszont nekem már az elején totál nyilvánvaló volt, hogy Jecht lett Sin és hogy ő lesz az (egyik) főellenség. Ahhoz képest hogy pl a VIII-ban csak a harmadik CD-n említik először a főellenséget, Ultimeciát :kiütött: Szerintem főellenség szempontból az a rész felülmúlthatatlan, jobb a VII-IX-X-nél is

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

szerintem nagyon jó, szép game, nekem tetszett, bár azóta se csináltam meg 100%ra minden titokkal, de a befejezésen sírni tudtam volna :sad:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Nekem a két kedvenc karakterem: Auron és Lulu.

Auron azért, amit már ti is mondtatok. Egyszerűen imádom a stílusát. 8)

Lulut pedig "rideg bölcsessége" miatt kedvelem. Annak elleneré pedig, hogy visszahúzódóbb karakter elég sokat beszél mindvégig Tidussal. Én mindig úgy játszottam, hogy "private action"-os részek mind Luluval legyenek... :wink:

Amiért viszont nagyon utálom Squarékat, hogy az X-2-ből szinte teljesen kivágták Lulut és betették a jó háziasszony szerepbe. :evil: Szerintem simán elfért volna velünk a repülőn Painnel együtt... :?

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

szrics ne feledd 1 FF/1 sádó.

Egyébként hiányzik 1%.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hehe "private action" :D :D :D
Szriccs, meglátszik rajtad az előéleted :D
Amúgy nekem Lulu pontosan ezért nem annyira tetszett.
Tidust folyton hülyének nézi (mondjuk ebben a nézetben tényleg van valami), és ezt, mivel Tidus a főszereplő (?...), egy kicsit talán magára is veszi az ember. Legalábbis nem tetszett, amint a fejét fogja ( :? ), nem is igazán tudtam azonosulni vele...

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Emtrexx írta:Sabin: próbáld ki, legfeljebb majd aztán te is jöhetsz ide hibákat sorolni :D
asszem megvárom akkor amíg lesz működő ps2 emu :D :D