Final Fantasy X

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire tetszett a Final Fantasy X?

Nagyon tetszett!
45
51%
Nem volt rossz!
9
10%
Lehetett volna jobb is
7
8%
Nem igazán tetszett
3
3%
Egyáltalán nem tetszett
2
2%
Még nem játszottam vele
22
25%
 
Szavazatok száma: 88

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

off

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Hát öööö.... Szerintem rosszak a sejtéseid, de te tudod. :D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Én elküldeném postán, nem is kéne visszaadni, mivel írottan van meg. De rohadtul nemesik jó szaladgálni a postára XD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Majd meggondolom. Szerintem nem.
Nem bízom a postában. Pláne ilyen távolság esetén.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

A Final második részét nemrég végeztem ki, így sikeresen kiírtottam az első 9 részt egytől egyig.... a dolog folyománya, hogy végre megkaparintottam magamnak a tizedik részt és nemsokára rászánom magam, hogy nekiugorjak.... :roll: ...hát kapott már ez a játék sok jót és persze mégtöbb rosszat, de mivel még sohasem kellet csalódnom FF-ben, most tiszta lappal indul nálam, s úgy álok neki, mintha még sohasem hallottam volna róla! :wink: Kíváncsi leszek az eredményre, és már nagyon várom hogy egy újabb világ magába fogadjon!!! :nyál2: :nyál2: :nyál2:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Jó játék az, csak azt kell valahogy kitakarnod belőle, hogy területileg egy cső az egész játék, amin hosszában végig kell csúszni. Ezt leszámítva egész sok lehetőséget kínál, főleg harc és fejlődés kapcsán. A XII-höz képest felüdülés.
A világa nekem nagyon tetszett, a történelem pedig a játék középpontja, ami végülis úgy valósul meg, hogy itt nem a karakterek amnéziásak, hanem az egész bolygó. :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

olf írta: itt nem a karakterek amnéziásak, hanem az egész bolygó. :)
Sok más játékból ismerős recept! :D :D :D De kibírom valahogy! :)
A túlságosan lineáris játékmenet viszont igencsak bántani szokott..... :? .....legtöbbször nyomaszt...

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Az az érdekes a játékban, hogy tudod a titkokat(nagyrészt), de a többiek nem és úgy kell végignézni, hogy ne mondd el nekik a dolgokat. Aztán persze vannak dolgok, amiket meg mi nem tudunk. És ez egy egész együtt, érdekes "ízt" ad az egésznek,

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Nagyon is kíváncsi vagyok az első benyomásra, amit tesz neked a játék. Mert úgy vettem észre, mintha azoknak tetszene inkább a X, akiknek ez az első/második/harmadik FF részük. Akik már játszottak vagy öttel, azok meg a linearitás miatt szidják. Hát nem tudom, engem nem érdekelt a linearitás, amíg tetszett a történet. Én szívesen csúsztam az olf által említett csőben.

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Szerintem nagyon jó része a sorozatnak, a többitől függetlenül. Emlékeim szerint pedig nem amnéziás a bolygó.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nah....most végeztem így fél 4 után az első "hivatalos" FFX tesztemmel! :D
Hát, a benyomásaim igen vegyesek, akad itt jó is meg rossz is, de egyenlőre még a jók vannak túlsúlyban. Nem jutottam sokáig, mert későn is kezdtem, úgyhogy csak a hajón vagyok, amivel elmegyünk a szigetről Yuna idézővé avatása után. Épp legyőztem a nagy tengeri 'Sin' ivadékot.
...de sok minden kirajzolódott bennem ennyi idő alatt is. Az elején tetszett, hogy belevágunk a lecsóba, ahogy FF-ekben az nem is olyan különleges dolog. :wink: Sok pörgés, akció, csomó ellen, harc stb.... az animok mai szemmel is kifogástalanok.... A harcrendszer nagyon tetszik, és mint azt később megtudtam a képességfejlesztés is nagyon ötletesen van megoldva. Tetszenek a 'dinamikus' harcok, hogy nem csak egy helyben ácsorgunk. A képi világ igen megkapó és a legtöbb szereplő is megálja a helyét, ahogy ilyen nagyon kis idő alatt meg tudtam állapítani. Jah, és imádom a vizet, meg a mélységet, úgyhogy az eddig igen vízbő játék jó úton halad önnönmaga álltalam való megszerettetése felé!!! :D
Nah....ezek voltak a meggyőzőnek tűnő pozitívumok, de sok minden szúrta is a szememet, szerencsére ezek nagyrészt (egyenlőre....) csak apróságnak tűnnek. A linearitás nagyon korán meglátszott, igazából szabad utam a játékban még nem volt, vagy csak valami nagyon fukar módon megoldva. pl. a falu, amiben legalább 4 házba is bemehettünk :wink: ... egyenlőre ez még nekem nem volt nagyon zavaró, hisz eléggé az elején vagyok, ki tudja később mennyire fáj majd tőle a fejem... :?
Van egy igen egyedi problémám is, ami talán nem is gond, csak nagyon hozzá vagyok szokva az előző 9 rész hangulatához, így nekem iszonyatosan furcsa volt, hogy a karaktereknek hangjuk van, és nem én képzelem el a beszédüket.... :D Most lehet hogy ez hülyeségnek tűnik, de nekem először szinte fájt! :roll: Ezen mondjuk gyorsan túlléptem. Nameg volt mégegy negatívum, ami azonban lehet hogy később válltozik, mégpedig az, hogy bár volt elég NPC, nagyon szófukar hangulatukban voltak, mert kb mindenkiből egy vagy egy fél mondatot lehetett kihúzni....
Nah.... biztos lenne még mit írnom mindkét oldalhoz, de első benyomásoknak legyen elég ost ennyi :D
Végszóként pedig annyit, hogy egyenlőre igen erőteljesen bízok abban hogy egy újabb felejthetetlen élményt nyújt majd ez az FF-is, mégha nem is kerül a sorozaton belül a kedvenceim közé. :wink:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

mahdi írta: Van egy igen egyedi problémám is, ami talán nem is gond, csak nagyon hozzá vagyok szokva az előző 9 rész hangulatához, így nekem iszonyatosan furcsa volt, hogy a karaktereknek hangjuk van, és nem én képzelem el a beszédüket.... :D Most lehet hogy ez hülyeségnek tűnik, de nekem először szinte fájt! :roll:
Ezzel szerintem nem csak te voltál így.
Én mondjuk csak két FF résszel játszottam, de az, hogy magam képzelhetem el a szereplők hangját, külön játék volt. Mondhatni olyan volt a játék, mint egy nagyon erősen illusztrált regény. És ennek fanntasztikus varásza volt.
Persze haladni kell a korral és az elvárásokkal. De szerintem semmit sem ront az első kilenc rész minőségén, hogy azok "hangtalanok" voltak.
Csak az újabb részek egy picit másfajta élményt nyújtanak, mint a régiek. (Gondolom, mivel még nem volt szerencsém hozzájuk.) Hogy jobbat vagy rosszabbat, ezt ki-ki döntse el magában. (:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az X-ben azért akad néhány olyan dolog, amit nem tudtak volna pusztán szöveggel kifejezni, vagy legalábbis hanggal sokkal érzékletesebb és könnyebben érthető volt. Ilyen volt pl Yuna félénksége (van pl egy rész ahol különösen zavarban van és akkor annyira aranyos hangokat ad ki :D), vagy Lulu ridegsége, vagy épp Tidus idiótasága :D
Persze ezek egy részét mozdulatokkal és a megfelelő szavak használatával hang nélkül is ki lehet fejezni, de az nagyobb fejtörést igényelt volna a készítők részéről, ezért a hang hozzáadása ebben az esetben bizonyos mértékben inkább egyszerűsítés mint bonyolítás.

Ja és vannak olyan dolgok, amit pedig szinte csak írott szövegben lehet kifejezni. Ilyen például a VII-ben Barret káromkodása, ami helyett ugyebár kriksz-krakszok jelentek meg. Ezt hanggal hogy oldották volna meg, kisípolják? :D De ilyenek Squall "..."-jai is. Élő hanggal ezt is nehéz lett volna érzékeltetni.

Szóval véleményem szerint a két megoldás tulajdonképpen egyenértékű. (Vagyis: ennek a hozzászólásnak nem volt semmi értelme :D )

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Én is erről beszéltem. :D Csak nem ezekkel a szavakkal. :D

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

mahdi írta:egyenlőre igen erőteljesen bízok abban hogy egy újabb felejthetetlen élményt nyújt majd ez az FF-is, mégha nem is kerül a sorozaton belül a kedvenceim közé. :wink:
Az biztos, hogy felejthetetlen lesz! A történet és a hozzá alkotott nagyszerű világ gondoskodni fog róla! És remélem azért bekerül a kedvencek közé ;)

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Csatlakozom ngf véleményéhez :D .
És ugyan én még tényleg nem játszottam annyi Final Fantasy résszel, mint egyesek, de a hang nélküliségnek tényleg megvan a varázsa (az FF IX-nél tapasztaltam). Személy szerint néha le is szinkronizáltam a szereplőket a tévé előtt :D .
Az FFX varázsa viszont abban van, hogy szinte minden szót hallhatunk. Emtrexxnek igaza van, a két dolog tehát egyenértékű. És persze abban is igaza van, hogy Yuna aranyos :wink: :D .

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nah.... telnek az órák és volt időm kissé jobban belebonyolódni a sztoriba, meg sok új élményt szereztem! :D
1: A Hang még mindíg néha idegesít....már az hogy van... de kezdem megszokni.... amit meg Emtrexx jól mondott, ez afféle könnyebítés lehetett, mert szerintem a testükkel sokkal kevesebbet fejeznek ki, mint pl. a 8 vagy a 9 esetén. (vagy a 7)....még ez is elnézhető, és igaz.... haladni kell a korral. :wink:
2: A Blitzball egy nagyon jó ötlet, nagyon jó kis játék, de hatalmasat csalódtam benne, amikor először irányíthattam.... grrrr..... lassú, irányíthatatlan (nekem... :D ) , unalmas.... és szerintem feleslegesen van túlbonyolítva, mert a sok "statisztika" miatt elveszik a meccs élménye.... nem is tudtam megnyerni az első kupát, de nem fájt a fejem miatta... :D
3: Tidus..... hááát.... nekem az összes karakter nagyon bejön a játékban, csak ő nem.... ő az a típus, aki meg szokott jelenni az FF-ekben, de nem mint főszereplő.... nehezen szokom a srácot, de nincs mit tenni, ő a főmumus a történetben... XD Lula pedig....vagyis...Lulu... :nyál2: ....hát így hidegségében is jobban tetszik a mi kis idézőnknél.... Yuna viszont hozza a formáját, pont olyan, mint minden FF főnémber! :D :D :D Csendes, aranyos, szép, okos, visszahúzódó, és valami barom nagy titkot őriz. (gondolom.... :wink: )
4: A történettel eddig nincs gond, bár még nagyon az elején vagyok, kb 8-9 óra játék után.
5: Néha úgy érzem a szereplők, főleg Tidus Wakka és Yuna egyszerűen hülyén viselkednek.... kicsit degeneráltan.... :D De nem a szimpla mangákban megszokottan édes módon, hanem inkább fejetfogós-sóhajtós módon.... végül is lehet hogy ezt csak én érzem így.
6: Tulajdonképpen az egyetlen baj, hogy még nem kapott el az a varázs, ami eddig szinte minden résznél ilyenkor már régen.... talán csak a főszereplő miatt, de biztosan őt is megszeretem.... majd.... :D Kiderül! Jah, és sok ám a jó pont is de most csak a negatívumok jutottak eszembe.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

1: Jó lett az a szinkron szerintem. Engem a mimika hiánya zavart, de az eléggé. Bár gesztus is kevés van.
2: Fú, én a játék végére hogy untam! :? Elhatároztam, hogy Wakka utolsó limitjét is összeszedem, de aztán valahogy mégis inkább felülkerekedett bennem az unalom.
Inkább pörgősre kellett volna csinálni, taktikázásra ott van a harcrendszer. És túl könnyű is lett.
3: Na igen, Tidus a rövid eszű egoista barom, akinek semmi köze az egészhez, csak valahogy átszökött Hálivúdból... talán ennyire mégsem súlyos a helyzet. Én kibírtam, mert sokszor rendre utasították.
4 & 6: Engem olyankor már elkapott, ha jól emlékszem. :P
5: Mire gondolsz például? Most egy ilyen sem jut eszembe, de attól lehet, hogy én is éreztem így párszor.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

1: A mimika hiánya tényleg zavaró.... volt is egy jelenet.... Két szereplőnk, Tidus és Yuna.... nagy némaság, merednek egymásra..... mire Tidus: Te meg mit mosolyogsz?! stb... Én észre sem vettem, hogy mosolyog, mert kb 1 arca van szegény csajnak, mint Steven Segal-nak... :D
2: Én is pont ezt mondtam... Hamár olyan menő egy soprtjáték, csinálhatták volna pörgősebbre, árkádosabbra, FF-ben amúgy is éppen elég taktika, meg kutyafüle van.... amikor az elején az animban bemutatták a játékot, arra vártam végig, hogy mikor játszhatom már én.... hát nagy csalódás volt, de azért így is kibírható...
3: jahh.... azért én is bírok vele! :wink:
4&6: Nagyon tetszik, nem erről van szó, csak én ha belemerülök egy FF-be, akkor abszolút brutális fanatikus vagyok.... ezzel a résszel még nem érzem ezt, de az is lehet hogy csak későn érő típus...
5: Nem tudnék most konkrétat mondani, egyszerűen néhány gesztus és párbeszéd számomra nem tűnt életszerűnek.... Annyira nem lényegesek, mert konkrétumra tényleg nem emlékszem, de arra igen, hogy már többször éreztem ezt.... ( de például ilyen volt az erőltettett együtt nevetéses rész a Blitzball meccs és a nagy támadás után. (Yuna és Tidus) A jelenettel nem lett volna baj, de mókás helyett inkább félelmetesre sikeredett, Yuna helyében és minimum lelöktem volna a szikláról a degenerált Tidus-t, aki egy szociopata sorozatgyilkos benyomását keltette abban a részben...) :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mahdi 2007. jún.. 29. 20:37-kor.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ha jól emlékszem mosolygott ő! :o
Yunának az a szerencsétlensége, hogy szegénynek a tervezők reménytelenül elszúrták az alacsonyabb poligonszámú karaktermodelljét. A részletesebbel nincs baj, csak az egyszerűbbel, ami elég gyakran látható.
---
Igen, az szánalmas egy rész. XD

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nem épp a legjobb rész, az a csoda, hogy azóta még van hajam.

Nem olyan rossz játék az FF10, van egy fajta hangulata. Nekem csak az volt a bajom, amit már korábban kifejtettem:
Hogy szinte nincs is második része.

Avatar
Darten
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2007. ápr.. 13. 21:02
Tartózkodási hely: Ahol sötét van és nincs meleg

Hozzászólás Szerző: Darten »

Azon a részen én is csak fogtam a fejem, és reménykedtem, hogy Auron vagy Lulu beleszól valami csípőset, vagy Wakka pofázik bele, mielőtt elfajul a dolog. De nem történt meg, így elfajult.
Az alacsonyabb poligonszámú karakterek mindenkinél rosszabbak, de Yuna esetében tényleg érdekes, hogy szegénynek még a hajszíne is más, nem is beszélve az fmv részekről.
Tényleg, hogy tetszettek az eddigi videók? Én eltátottam a számat, de lehet, hogy csak én vagyok köztudottan grafikab... ööö... őrült :wink: .
A szinkronhangok is nagyon jók. Például Wakka ezzel az idióta jamaicai akcentussal XD.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nekem már csak az akcentusa miatt is szimpatikus volt Wakka... nem értem, miért utálja mindenki egyöntetűen.
---
Ja, mahdi, most figyelmeztetlek, mielőtt késő lesz, hogy készülj fel majd egy illúzióromboló részre. Nem tudom, neked mikor jön el, de ebben a részben legalább egyszer szoktak csalódni, akik máshoz vannak hozzászokva az FF-ekben.
De ezt a csalódást el lehet felejteni legalább: NEM ÚGY, MINT A TIZENKETTŐT, AMI EGYETLEN NAGY ILLÚZIÓROMBOLÁS!!! (igen, prédikálok :P )

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Na nem értem, hogy miért kell már ezt a részt is teljesen leszólnia mindenkinek... Most szeretitek az FF-eket vagy csak a negatívumokat látjátok minden részben??? Nem attól látszik, hogy ért-e valaki az adott sororzathoz, hogy csak a negítívumokat írja. Például senkitől sem hallottam 1 rossz szót sem a VIIről az pedig az sem tökéletes. A Xnek nagyszerű hangulata van. Igen, a mimika az pocsék és bár egy-két embernél jó a szinkron (Auron mindent visz - Matt Mckenzie ha vkit érdekel ;)) de még télleg nem tökéletes. És szerintem nem attól ragad meg és varázsol el 1 rész, hogy előre várod mi történik. Majd jön az magától. A X nagyon jó rész és ami a lényeg: FINAL FANTASY. Nagy betűkkel. Mindezt csak az vegye magára akinek kell. Lehet utálni...
Ja és olf-nak gratula, hogy minden topicban képes valahogy beírni, hogy a XII mennyire nem jó.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Igen, direkt csinálom. :D
A X tényleg jó játék, nem mondta senki, hogy nem az. Ellentétben az utána következő második résszel. XD
---
Hejj, még nem soroltam volna fel, hogy mi találtam a VII-ben negatívumnak?
Pedig nagy hiányosságai vannak. Csak a pozitívumai elfeledtetik őket.
Személyes élmény alapján állítom, hogy a X-ben volt egy meghökkenésem, amikor kevesebbnek gondoltam a többi résznél. Azóta valahogy átbucskáztam felette.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf írta:Biztos csak féltem a banntól. :P
Joggal 8)

:D