Segítség - Ha nem érted miről szól az Advent Children

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Az egy az egyben FFX Bahamutja volt a nagy karika nélkül a hátáról.

1. Sephiroth egy génkezelt ember. Jenova sejtjeit ültették bele még születése elött. És ha jól rémlik Lucrecia is kapott Jenova géneket.
2. Épp ellenkezőleg. Vincent nem öregedett. Szerintem Hojo kezelése miatt se és valószínűleg azalatt a 25 év alatt hibernálva feküdt egy kriptában.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Aha. Köszi. Valahogy soha nem tudtam rendesen figyelni ezeknél a részeknél... :oops:
Hogy mekkora hülyeség ez a játék + a film is! :D :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Az ilyen történetekben az a jó hogy mindig rájössz valami újra.. :)

Avatar
Chocobo
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2006. ápr.. 30. 9:31
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Chocobo »

Valaki elmagyarázza nekem hogy mi az a fuzió?

Láttam a filmet de nem értettem meg. :? :? :?

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

fúziónak én csak a dragon ballos értelmét tudom XD

Avatar
YunaGirl
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006. aug.. 12. 20:05
Tartózkodási hely: Hawaiion vagyok Tidussal!!!!...vagy nélküle?! :)>
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: YunaGirl »

:) Hy!!

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Chocobo írta:Valaki elmagyarázza nekem hogy mi az a fuzió?

Láttam a filmet de nem értettem meg. :? :? :?


Fuzio-egyesülést jelent

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Amarevia írta: (FF7 játék)
Más: 1. Cloud is Sephiroth/Jenova klónja, igaz? De akkor neki miért van szőke haja? :)
2. Sephiroth-ot elvileg Lucrecia szülte meg, de Lucrecia egy fiatal csaj, nem? (Vincent szerelme, és ha jól tudom, Vincent 25-30 év körüli, Sephiroth ugyanannyi vagy idősebb.) A Mako-kezelések hatására Sephiroth nagyon gyorsan öregedett, vagy mi?
Cloud nem klónja sem Sephirothnak, sem Jenovának. A játék sztoriában mintha arról regéltek volna, hogy Cloud jelentkezett Soldernek (a Solder szervezet tagjait belépésük után kezdik Jenova sejtekkel kezelni), de nem vették fel, mezei közlegény lett, akit nem génmanipulálnak. Felvenni Zackot vették fel. Az ő halála után Cloud egyszerűen elnyelte az emlékeit (introjekció).

Ami pedig az Életfolyamot illeti, a DNS-nél jóval bonyolultabb dolgokat szállít, emlékeket (ld. AC, Cloud végső párbeszédére Sephirothszal), az élőlények eszenciáját, stb. A geostigma leginkább torzulás Jenova hatására, amely az Életfolyamban véletlenszerűen következett be, így véletlenszerűen sújtja az embereket is.

Gondoljatok arra, hogy az Életfolyam maga is egyetlen élő entitás. Ha a "gyulladás gócát" le is küzdötte, amit Jenova jelentett, a gyulladt sejtek még egy ideig jelen vannak a szervezetében. Ez a geostigma.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Cloudot akkor kezelték Jenova-sejtekkel, miután "kinyírta" Sephit (a saját kardjával belevágta a makoba). A Last Orderben pl. megemlíti Hojo, hogy kísérletekhez fogja felhasználni. Ezért hiszi mindenki azt, még ő maga is, hogy katona volt (a szemeinek csillogása). Szal egész Nibelheim mellett ő is klónná vált.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Hogy lehet valakit klónná tenni?

Cloud soha nem volt klón. Tele van nyomva Mako-val mint minden Soldier, és emellett Hojo-nak tetszett hogy legyőzte Sephy-t ezért neki is adott Jenova sejteket. Ergo ugyanaz a felépitése mint Sephy-nek. És mikor Sephy a klónokat irányította nem az embert hanem a Jenova sejteket mozgatta. Az a Sepiroth is akit a játékban folyton látunk nem Az igazi. Mégcsak nem is ember. Pusztán Jenova sejtjei emberi formát öltve. És a három JENOVA boss-t is Sephiroth irányította.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Na igen, de pont ezt jelenti a "klón" kifejezés az FF7-ben. Egy részük azzá a másik lénnyé válik, akinek a sejtjei elég nagy számban fordulnak elő benne, és képesek tudatosan viselkedni. Az életfolyamon keresztül pedig az eredeti személy képes irányítani azokat a sejteket. Na és Az a Sephiroth sem az eredeti test, hanem maga Jenova... aki ugye főleg Sephiben él tovább, valószínű, mert ő nagyobb dózist kapott a sejtjeiből, illetve, hogy már az anyaméhben megfertőződött, és a sejteknek több ideje volt alkalmazkodni.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Jól van a klónná "válást" elfogadom de azt soha hogy Jenova irányítja Sephiroth-t. Ez soha nem volt így. Az FF7 világában Sephy-nek a legerősebb az akarata vagy tudata vagy hívd aminek akarod. Ő irányítja Jenovát. Jenova soha nem volt képes irányítani őt.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Én ezt a jenova sejtes cuccost soha sem értettem

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Tudod mi hiányzik? Az ok. Sephiroth katona volt. A Shinra oldalán, az igaz, de nem az emberiség ellen. Szerintem magától esze ágában se lett volna elintézni az emberiséget, de erre van is bizonyíték. Mikor az öt évvel korábbi visszaemlékezésben elkezd furcsán viselkedni, az közvetlenül azután történik, hogy rájön a Jenova-project értelmére. Hogy őbelé Jenova-sejteket ültettek. Na itt jön a szöveg. Hogy ő majd az "anyjának" visszafoglalja a bolygót. Szerinted ez tudatos épeszű kijelentés?? Marhára nem. Ha belém bizonyos sejteket ültettek volna egy másik személyből (oké, még anyaméhban, de akkoris), attól még soha nem fogom azt a személyt az anyámnak hívni. Szerintem két lehetőség van. Az egyik, a valószínűtlenebb, hogy az információ hallatán Sephiroth megzavarodott. Ez nem valószínű, már csak azért sem, mert a további ténykedései nagyon is tudatosak. De nem az ő ténykedései valójában. A másik lehetőség, hogy ezen a ponton, mikor Sephi eredeti tudata is információt szerzett a benne ténykedő sejtekről, a sejtek akkor kezdtek el fellépni, és átvették az elméje felett a hatalmat. Eddig csak lappangtak benne, de most már ők voltak az irányítók. Jenova Sephiroth testét használta fel, hogy feltámadjon. Az igazi Sephiroth pedig elveszett valahol az elméje mélyén. A legvégső harc is utal még erre.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

kösz szépen most már nagyából tudom miről van szó

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

olf,
Először is Nomura maga mondta hogy Sephiroth a legerősebb az FF7 univerzumban. Jenovánál is erősebb. Aztán pedig Jenova sose volt képes átvenni az uralmat. Az, hogy ki irányított Nibelheim-ig nyilvánvaló. Sephiroth. Viszont utána Sephy rájött mi van benne, rájött hogy tulképp a Jenova sejtek miatt az aki. Ezért is hívja "anyának". Meg azért mert mindeki azt mondta neki Jenova az anyja. Aztán Nibelheim-ban rájött hogy mi is Jenova valójában. Ettől még ő volt az anyja a világ legerősebb SOLDIER-ének. Sephy soha nem tudta ki volt az igazi anyja. A bolygó visszafoglalása pedig nem épeszű kijelentés de tudatos. Látta Hojo mit tett azokkal az emberekkel akik be voltak zárva a reaktorba, rájött hogy vele mi történt. Természetes hogy ilyen kijelentéseket tesz.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hm... Az AC-ben is utal rá, hogy ő csak az anyját követi, és tényleg végig azt teszi. Akkor miért lenne ő az irányító, ha végig behódol Jenova tervének? Amit ő csinál az hülyeség, nem erősség, ha tényleg ő teszi. Oké, Jenovának köszönheti az erejét. Most ezért pusztítsa el az emberiséget? Jenova sejtjei kommunikálhattak vele. Közölhettek egy-két infot a múltról. De csak ezért én nem követném az emberiség elpusztításában az "anyámat". Sephiroth vagy hülye volt, vagy irányították. Az erőt ezzel csak a japánok képesek összekapcsolni szerintem. XD

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Sephy úgy tudta Jenova Ős volt. És azt hitte az ővé volt a Bolygó. Az emberek leölték a népét és elvették tőle a bolygójukat.
Sephy csak azt tette amit helyesnek hitt. Neki senki nem mondta hogy Jenova nem egy Ős volt és hogy nem kéne "visszafoglalni" a Bolygót. Ő azt hitte az emberek elvették Jenova otthonát. Az egy dolog hogy az Ősöknek sincs semmi okuk lemészárolni mindenkit az otthonukért, de Jenova még csak nem is volt Ős, sőt...
Ez a "kié a bolygó" dolog nagyon jól meg van csinálva a Tales of Legendia-ban.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Tales ofokat nem ismerem, de most rávilágítottál egy-két dologra, ami nem volt egészen tiszta.
Mert azt tudtam, hogy Jenova ugye nem Ős, viszont arra nem gondoltam, hogy ezt Sephi nem tudja, pedig nyilvánvaló...

Avatar
Edea
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006. júl.. 6. 12:26
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Edea »

Azt olvastam egy újságban,hogy Vincent már 60 év körül mászkál,mert volt egy balesete, aztán meg "sokat aludt", és Cloud-ék ébresztették fel.
(Nem tom igaz-e ez,mert nem ismerem a 7-et)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ha nem ismered. akkor miért érdekel?
Egyébként így van, de ez egyáltalán nem nagy titok.

Laura7
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007. jún.. 23. 18:38
Tartózkodási hely: Bekecs

Hozzászólás Szerző: Laura7 »

Pár héttel ezelőtt ajánlotta egy ismerősöm az AC-t hogy nézzem meg.Én megtettem és nagyon meg is tetszett.Ezek után elkezdtem keresni a játékot és a további részeket.Videókat töltöttem le,(sajnos csak angol felirattal)és így nem igazán értettem belőle semmit.Amiket ide írtatok elolvastam,de még lenne egy kérdésem:Kicsoda pontosan Zack és milyen szerepe van?Előre is köszi a választ. :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Cloud haverja volt a katonaságban és egyben példaképe is. Megmentette Cloudot, de közben életét vesztette... ez még a játék előtt történt, a játékban is későn derül ki.

Laura7
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007. jún.. 23. 18:38
Tartózkodási hely: Bekecs

Hozzászólás Szerző: Laura7 »

Köszike. :D

Laura7
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007. jún.. 23. 18:38
Tartózkodási hely: Bekecs

Hozzászólás Szerző: Laura7 »

Tudna segíteni valaki?Honnan lehet gyorsan és könnyen letölteni a netről a Final Fantasy részeket?