Final Fantasy XIII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Tudok infóval szolgálni, ha érdekel. Bár nekem még a kőkorszaki DS-em van és ahhoz másmilyen kártya kellett assszem, de szerintem ugyanott te is be tudod majd szerezni.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Bocs a dupla postért, de nemrég értem a játék végére és kifejteném véleményem. (mintha sokakat érdekelne) XD

A XIII játékmenetben leginkább az FFX-re emlékeztetett. Eszméletlen lineáris játék, jelenetekkel teletömve és csak néhány titkos extrával, ami rengeteg grindelést igényelhet, attól függően mennyit akarsz belőle megcsinálni. Dettó FFX.
A történet jó és érdekes is (mellékszálakról természetesen álmodni sem mertem, hisz újgeneráció van!) egészen a 9-10ig fejezetig, ahol az egész leül és nem történik semmi. SEMMI. A történettel alapvetően az a gond, hogy kb a felét nem érted, ha nem olvasod el a datalogokat, hogy melyik szervezet mi és hogy melyik l'valami melyik l'höz tartozik. Jobban is meg lehetett csinálni. :/
Én személy szerint mindig belekavarodtam, hogy mely l'izé most melyik is. Választhattak volna kevésbé hasonló neveket is. Nem ártottak volna vele senkinek.

A szereplők jellemei jók, színvonalasak (egy XII-hőz viszonyítva természetesen) még a szinkronhangjuk is oké. Látszik, hogy sokat adtak rá a squar-nál, hogy elnyerje a nyugati nép tetszését is. Még az avatartban éneklő csajnak is megvették a My Hands számát, ha már nálunk az Avatar az etalon.

A harcrendszer egy vicc véleményem szerint. A paradigma váltásokon kívül semmit nem kell csinálni. A fejlesztés szintén FFX koppintás, annyi különbséggel, hogy itt a különböző kasztok útja szét van szedve és nem egyben van, mint a 10-ben volt.
A fegyver és kiegészítő fejlesztés jól hangzik, de kidolgozatlan. Közli velem a játék, hogy minden hozzávaló más természetű és hogy jobb katalizátor, átalakító vagy XP szorzó lehet. A hozzávalók többsége semmi tippet nem ad azzal kapcsolatban, hogy mire érné meg igazán használni. Kikísérletezed magadtól és feljegyzed egy papírra, mert természetesen a játék használat után sem rögzíti az eredményt.

FF Lore: ilyenek hogy chocobók, cactuar, ochu bár vannak a játékban mégis inkább csak a sidequestekben jönnek elő. Kár.
A missziók bár jók arra, hogy kihúzzák a játékidőt, de szintén kidolgozatlanak. Semmi tippet nem ad a misszió leírása a leölendő szörnnyel kapcsolatban. Bejelölöm a térképen egy kis csillaggal és öld le. A misszió adók elhelyezése is logikátlan. Szintén nincs semmi utalás arra hol a soron következő. Szerencsére a google az ember legjobb barátja és az majd megmondja neki.

Nekem a befejezéssel kapcsolatban is vannak kivetnivalóim. Az volt, hogy ne öljék meg Oprhan-t, mert akkor jön a világvége, de a végén mégis önként és dalolva végeztek vele. WTF?
Továbbá mindent le lehet úgy rendezni, hogy "smoke and mirrors" hát izé.
A befejezés pedig nagyon vanille és fang orientált volt és szinte semmi Lightning, Serah vagy Snow. Pedig hát mégis csak ebből indult az egész.


Összegzés:
Érződik nagyon, hogy nem volt idejük normálisan megcsinálni a játékot. Nagyon köllöt a pénz a producereknek. Kár érte. Nagyon jó játék lehetett volna.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Ja, féljáték.

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nagyjából egyet értek, kivéve pár dologgal kapcsolatba, de most nem állok neki, álmos vagyok :)
Majd, egyszer, később, talán érdekelne is valakit. (vagy nem :D )

Avatar
Raffi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011. jan.. 9. 2:14
Tartózkodási hely: Behind you
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Raffi »

Nektek melyik zenék tetszettek? (akár teljesen ellentétes vélemény is jöhet :P )
Uhh ez jó hosszú kérdés...
Még az első trailerek zenéje bejövős...az a csengőhangom is már pár éve ><
am:
- Lake Bresha - ez még elég kellemes...
- Blinded by Light (első trailer zene <3)
- Lightning's theme <33333333333333333
- Forever Fugitives
- The Sunleth Waterscape....ez annyira tetszik, pláne a játék alatt...bár ebből a számból Serah's theme is jó...
- !!!!CHASING DREAMS!!!!! nyááá olyan ...chocobo~
- Will to Fight is jó, csak eszembe jut a sok dögunalmas harc tőle....
- Archyilte Steppe

igazából folytathatnám ezt a sort szinte az összes számmal, mert am hallgatni jó őket...csak egy idő után besokkol az agyam játék közben...plusz most azt hittem miközben hallgattam, hogy elfelejtettem kikapcsolni a boxot és megy a game...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

XIII - Zene

Hozzászólás Szerző: olf »

akmal írta:-Az elején a Prelude, jó kis hangulatot ad.
-Saber's Edge, ez a harczenének kicsit megvariált változata, zsír
-The Hangig Edge, szintén, ha nem is fílinges, de legalább ad egy kis feszültséget a bezárt falak mellé
-Snow's Theme, na ez volt az első kedvenc a játékból.
-Sazh's Theme, jazz, megint csak telitalálat.
-Hope's Theme, asszem ez ugyanaz mint a Sustained by Hate, ami ugyan jobban tetszett, de ez az egyetlen akusztikus dal az OST-on.
-Fightning Fate: harmadik kedvenc a Sazh, és Snowos téma után, legalább ezt eltalálták.
-Fang's Theme: jó, tetszik, bár egy régi Uematsu dallammal szemben nem biztos, hogy elég erős lenne.
-Chocobos of Pulse, legalább ez megmaradt, ráadásul az eddigi egyik legjobb Chocobo téma, kár, hogy a játékban ritkán halljuk.
-Eden Under Siege, nem is igazán a zene jó, hanem a jelenet ami alatta megy. Egyetlen régi Square minőségű cucc, ha valamire emlékezni kell a játékból, akkor tuti ez a jelenet lesz.
Saber's Edge: Hihetetlen epik fődallam! :shock: Az egyik legjobb szám a játékban! Mondjuk a köztes zongoratrillázás az itt is olyan semmilyen... ez a Hamazu csávó az ilyen lightosabb, libbenősebb cuccokat szereti, szerintem simán erősíteni kellett volna benne az ütemen.

Snow's Theme: Illik hozzá, ergo ideális.

Sazh's Theme: Lazaság. Ez a szám az egyetlen sajnos, amit Sazhról megtudunk azon kívül, hogy a kölykéért van oda, mint Barret meg Mike a lostból.

Hope's Theme: Erre nem is emlékszem a játékból. Tök jó, szomorkás.

Fightning Fate: A híres pápa bettül. Igen, az első (és utolsó?) tényleg epikus harc a játékban. Star Wars érzés.

Eden Under Siege: Ezt má' nem linkelem be, mert unom, bármennyire is ráérek így hajnali kettőkor. Ez a szám mikor is volt?
Raffi írta:- Lake Bresha - ez még elég kellemes...
- Blinded by Light (első trailer zene <3)
- Lightning's theme <33333333333333333
- Forever Fugitives
- The Sunleth Waterscape....ez annyira tetszik, pláne a játék alatt...bár ebből a számból Serah's theme is jó...
- !!!!CHASING DREAMS!!!!! nyááá olyan ...chocobo~
- Will to Fight is jó, csak eszembe jut a sok dögunalmas harc tőle....
- Archyilte Steppe
Lightning's Theme laza még.
A Waterscape meg kábé idegesített egy idő után.

Dust to Dust is kellemes még, ha csak így elhallgatgatod. Igazából így játékon kívül sok szám elmegy, ami belül valahogy nem illik oda. :?:

Archyilte Steppe Na ez az, ezt kerestem. Ez az a szám, ami helyszínnel meg mindennel együtt még a másik favorit a Saber's Edge mellett.

Most viszont kompenzálnom kell egy kis Crisis Core OST-vel...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Naa, Crisis Core zenéje pl szerintem nem egy nagy durranás, max a régiből újrakomponáltak de azok is csak mert...

Látom amúgy teljesen más az izlésünk, pl amiket Raffi linkelt, nekem azok eleve nem tetszenek, a "fő"dallamot egyszerűen nem illik ennyiszer ellőni. A sztyeppés zene nekem nem rossz, de nem értem másoknál miért ilyen kitüntetett :D

Hamazu egyébként nagyon jó zeneszerző, szerintem ha nem is helyettesíti, de legalább próbálja pótolni Uematsu dallamait. Ráadásul sokkal jellegzetesebbek, dúdolhatóbbak, mint Sakimoto dallamai a 12-ből, úgyhogy abszolút előre lépés a 12-től zenei téren.
( Igazából vissza lépés, de nem rossz értelembe, hanem vissza az Uematsu féle dúdolós dallamokhoz, már a tököm tele volt Sakimoto giccs parádéjától, pár dallam volt csak ami tetszett, most szerencsére inkább a jobbak vannak előnybe)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

OST Battle

Hozzászólás Szerző: olf »

A Crisis Core zenéje nem nagy durranás? Eszednél vagy, fiam?? Legnagyobb faszaság az utóbbi időben szántrekk terén. Nemcsak, hogy tökéletesen újrateremti az FFVII atmoszférát, hanem ezen kívül is hihetetlen odavág! És mielőtt lecsapnál, igen, ízlésekről vitázom - mert nem tabu.

A sztyeppés zene egyszerűen a leghangulatosabb változata a fődallamnak. Ott kellett volna ellőni először és utoljára, és akkor nem lenne túlhasznált.
sokkal jellegzetesebbek, dúdolhatóbbak
Nem is tudom... én épphogy ezekben sem találok sok dallamot, igazán meg sem marad a fejemben... jellegtelenek...

Visszatekintve a XII zenéjére, habár Uematsuhoz képest semmi, háttérzenének sokszor még mindig jobban elmegy, mint ezek a tizenhármasok. Mondjuk ott is voltak egy idő után rohadt unalmas számok. Vagy csak túl sok időt csesztem el azokon a helyszíneken.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: OST Battle

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

olf írta:A Crisis Core zenéje nem nagy durranás? Eszednél vagy, fiam?? Legnagyobb faszaság az utóbbi időben szántrekk terén. Nemcsak, hogy tökéletesen újrateremti az FFVII atmoszférát, hanem ezen kívül is hihetetlen odavág!
Újrateremti és az jó. De ami nem volt az eredeti FF7-ben, hanem saját, az kilóg a sorból, és látszik.Nem új. Nó összhang, vagy vmi ilyen. Bár nekem amúgy is elvetemült véleményem van az egész CC mizériáról. de azért a szívem mélyén én is szeretem :D
olf írta:Ott kellett volna ellőni először és utoljára, és akkor nem lenne túlhasznált.
Persze, de nem ezt tették, és ez lett belőle. Jó, jó de mire odaértem csak ennyi volt a réákszio : nee, már megint? :1eye:
olf írta:Visszatekintve a XII zenéjére, habár Uematsuhoz képest semmi, háttérzenének sokszor még mindig jobban elmegy, mint ezek a tizenhármasok.
Miiii? Persze, ízlés kérdése, de szerintem a 13 zenéi nagyságrendekkel jobbak a 12inél.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

De ami nem volt az eredeti FF7-ben, hanem saját, az kilóg a sorból
Jóhogy. Azt rühelltem is. Randa tollak mindenkin, Genesis meg egy fag. Meg szimuláció, meg fanservice, és mindenkin feszül az ing.

De ezektől eltekintve volt a történetvezetésben valami... sejtelmes. Nem lehetett tudni, mit akar a játék kideríteni. Persze végül nem sok derült ki, de a fíling megmaradt valahogy. Angeal meg Hollander jó arc volt, a Turkök szintén.
a 13 zenéi nagyságrendekkel jobbak a 12inél
Valószínűleg az egész tapasztalatomat igyekszem kitörölni a XIII-mal kapcsolatban, ezért nekem, ha vissza kell emlékeznem, az unalmas barlangos/romos zene ugrik be, meg Nautilus, meg a csőerdők tömkelege, ééés az... únalmas volt. A harczene is egy idő után.

A XII-t is igyekezném kitörölni, de nem lehet, mert irdatlan sok órát öltem bele... talán ott már beletörődtem idővel, hogy nem lesz a játékból semmi, de az új résznél elég sokáig vártam, vártam, hogy mi lesz... lesz valami?

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

kijelentem erről a játékról hogy FOS.
először tetszett, de rengeteg hibája van. elárult minket rajongókat a square úgyérzem :(

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

SatouHebi írta:elárult minket rajongókat a square úgyérzem :(
Bocs, de nem tudok elmenni emellett: Rajongók alatt a ps3-asokat érted, árulás alatt meg a boxot? :P Najó, idegesítő mód kikapcs.

Amúgy nem annyira rossz, csak látszik, h kiket küldött el a szkver (Uematsu, Sakaguchi stb...)

Avatar
pirateshit
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011. júl.. 2. 21:10

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: pirateshit »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy kell váltani (harcon belül is) a kasztok között, és mikortól nyílik erre lehetőség a játékban? Köszi.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

akmal888 írta:
SatouHebi írta:elárult minket rajongókat a square úgyérzem :(
Bocs, de nem tudok elmenni emellett: Rajongók alatt a ps3-asokat érted, árulás alatt meg a boxot? :P Najó, idegesítő mód kikapcs.

Amúgy nem annyira rossz, csak látszik, h kiket küldött el a szkver (Uematsu, Sakaguchi stb...)
mostmár nem érdekel h.box vagy nembox.
ff rajongókat értem alatta. árulás alatt meg annyit hogy nagyobb közönségnek csinálták és ezért emészthetőbbé , vagy sz@rabbá kellett csinálni. és mostmár belátom hogy nem kizárolag a boxi miatt hanem azért hogy a newbie rpg sek is tudjanak vele játszani.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

SatouHebi írta:
akmal888 írta:
SatouHebi írta:elárult minket rajongókat a square úgyérzem :(
Bocs, de nem tudok elmenni emellett: Rajongók alatt a ps3-asokat érted, árulás alatt meg a boxot? :P Najó, idegesítő mód kikapcs.

Amúgy nem annyira rossz, csak látszik, h kiket küldött el a szkver (Uematsu, Sakaguchi stb...)
mostmár nem érdekel h.box vagy nembox.
ff rajongókat értem alatta. árulás alatt meg annyit hogy nagyobb közönségnek csinálták és ezért emészthetőbbé , vagy sz@rabbá kellett csinálni. és mostmár belátom hogy nem kizárolag a boxi miatt hanem azért hogy a newbie rpg sek is tudjanak vele játszani.
Ebben az esetben teljesen teljesen egyetértek veled, és reménykedjünk, hogy a 13-2, de legalább a 15 újra a JRPG-k csúcsa lesz :D

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

:D optimista vagy, de szerintem nem lesz annyira jó, hacsak nem kanyarodnak vissza a kevésbé lineáris, world mapon rohangálós vonalhoz. a sok secret cucc tette a régebbi ff-eket jobbá, meg az olyan apró sztorik, mint az FH-n horgászó fickó aki majdnem kinyírta magát a saját botjával.
az ffx óta nincs semmi ilyesmi. kis plusz, amit élmény megkeresni...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Úgy érted, a X-2 óta, mert hiába is fanservice az egész, tele van titkokkal, minijátékokkal, meg egyéb jó dolgokkal. És igen, efeffel kapcsolatban OPTIMISTA vagyok, voltam és leszek.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

x-be ne itt menjünk bele ..de arról hogy annyit engem idegesít.az egy jól elkúrt job system.
13ban legalább normálisan kivan dolgozva a job system paradigm néven futtatva. igaz hogy kb csak x-nyomkodós, jaj de szép a kép játék , de legalább a harcrendszer hibátlan.
sentinel pedig nagyon jó húzás.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ehhez csak annyit tudok mondani, hogy szeretem a 13 harcrendszerét, de szerintem a X-é a legjobb.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

akmal888 írta:Ehhez csak annyit tudok mondani, hogy szeretem a 13 harcrendszerét, de szerintem a X-é a legjobb.
Ámen.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Jee, végre még valaki a fórumon. (Szóljatok, ha idegesítő, nem fogok látványosan örülni a régi, fel-fel tűnő tagoknak :D )

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

én is bírtam a 13 harcrendszerét, csak az az egy baj van vele, hogy az a játék már magát játssza. nem sok kihívást találtam benne. még eltévedni sem lehetett és semmit, csak mentél előre, aztán random battle, amit a gép levert helyetted. az egész inkább film, mint game... (és a szereplők szerintem nem enyhén sterilek)

nem szeretem, mikor a szereplőim túlságosan komolyan veszik magukat.ott volt pl a 10 (megint ide lesz keverve, de okom van rá, sry)
mentek sinre vadászni, világot megmenteni, konkrétan öngyilkolni, de mégis tudtak azért közben egymással hülyéskedni, ami sztori szempontjából lehet, hogy nem fontos, viszont a karakterek mélyülnek tőle, csakúgy mint az egymáshoz fűződő kapcsolataik.
a 13ban én ilyet nem nagyon fedeztem fel...
nem igazán értettem, mikor egyik szereplő a másik nyakába borult, miközben én konkrétan semmi változást nem vettem észre a játék eleje óta a viszonyukban. oké, átéltek pár dolgot, de ettől csak elviselik a másik jelenlétét, de nem kovácsolódnak össze.
ezt nagyon hiányoltam. szinte minden karakter csak tette a dolgát, amire programozták őket, nem volt benne lélek...
fú de nyálas voltam.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Hidd el, én találtam kihívást benne bőven, leginkább a végében, mert én Gran Pulson csak átszaladtam, nem tápoltam SEMMIT, így a végjáték (Eden, Orphan) jó sokáig ls nehezen ment, szóval volt benn egy kis buli ^_^

Amit meg a karajterekről írsz, az az egész világra jellemző, pl: Tudod, hogy mi a Purge, de nem ismersz jóformán senkit, vagy senkinek a rokonát aki átesett rajt, nem találkozol a tízezrekkel, akiknek egyetlen bajok, hogy mikor jön értük a fekete kocsi PSICOM, és bár azért nem annyira vészesek a szereplők, mert van pár emlékezetes pillanat. Főleg Sazh és Vanille, mikor aludni készülnek az erdőbe, is Vanille meghúzza a vonalat, vagy például Sazh öngyilkossági kisérlete, de maga a világ nincs bemutatva.
Például Nautilus csak vicces látványeffekt, nem látsz senkit sem önfeledten szórakozni, és te magad sem tarthatsz egy kis kitérőt. (Nem mellesleg azt is hosszasan lehet ecsetelni, hogy bezzeg ezzel szemben Gold Sauser milyen volt. Szerintem sokan toltak volna egy kis Chocobo versenyt, vagy blackjacket a játékba, amiket könnyű lett volna megcsinálni, ezzel szemben emeltek volna picit a hangulaton. Egyszerű, nagyszerű)
Vagy például Cid Raines szerepe. Talán ha 3szor találkozol vele a játékban, és a szerepe sem teljesen tiszta, így végén a saját maga által kért halál is olyan semilyen. Az ember bólogat, hogy oké, meg minden, de nemrendül meg.Pedig pár jelenettel, mondjuk mikor az emberek elött beszél, vagy jó régi efefes módra mondjuk fekete kép alatt beszél, mintha a gondolatait látnád, sokkal könnyebben át lehetett volna érezni a jó és rossz közötti vívódását. És említhetnénk Oerbát, mikor Fang és Vanille haza ér. Ott nem tragédiának kéne lennie, mikor régi barátaik, a boltos nénitől kezdve, a labdázó gyerekekig mindenki Cie'th lett?Ehelyett ez csak üres jelenet volt sok harccal. Meg ott volt a sok trailerben szerepelt Jhil Nabaat is, aki mekkora csavar (értsd. történeti csavar, mint árulás, hűség, büszkeség stb) faktor volt, ehelyett semmi nem történt vele, azonkívül, hogy Barthandelus lecsapja

Megmár amiket sokat emlegettem, rendes limit, victory fanfare, legalább térkép szintü világ (amilyen a X-ben, és a XII-ben van), egy egy titkos szereplő, vagy summon (ha már Snownak kettő van, mégha egyben is), esetleg minijáték.

De úgy látszik a Squarenek ennyire futotta.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

én sem álltam le tápolni, csak a végén már, mert gondotlam nekiállok a sidequesteknek. aztán olvastam fórumon, hogy a boss leverése után nincs vége a játéknak, úgyhogy inkább ráfutottam.
szerintem meglepően egyszerű, miután ráéreztél. az elején brutál sokat haltam. szenvedtem a váltásokkal, degradált elolvasnom a tutorialt mondva; ez egy final fantasy, már úgyis tudom hogy kell... hát nem.
viszont miután rájössz a lényegre, már túl egyszerű. játssza magát az egész.

sztorihoz visszatérve, nekem kicsit olyan érzetem van, mintha összerakták volna a vázlatot, amire a fő sztori épülni fog, aztán pedig elfelejtették volna folytatni.
tetszik amúgy az alap, a karakterek, a történet, de igazán kipótolhatták volna azokkal az elemekkel, ami egy ff-et ff-é tesz és megkülönböztet a többi rpgtől.
játszom most egy nem túl fényes rpgvel és kb második fejezet után már jobban elhittem róluk, hogy haverok és összekovácsolódtak, mint amit az egész ffxiii kipörgetése után éreztem.

tényleg több mellékszereplő kellett volna, akiken keresztül megismerjük a háttérinfókat, nem csak el kell olvasni dialogban. anélkül azt se tudtam mi van. pedig mindig lenyűgözött hogy mennyire klasszul működő világot képesek létrehozni a squarenél, saját törvényekkel, népességgel. valahogy élt az egész.
itt ezt nem lehetett elmondani. szinte senkivel sem lehetett találkozni a főszereplőkön kívül és még azzal a kevéssel sem nagyon lehetett beszélgetni, csak elsuhanni mellettük.
volt egy-két ellenség is, de ennyiért nem is volt érdemes őket beépíteni. pedig jihl nagyon tetszett, sokat vártam tőle. erre volt kb 6 mondata meg néhány szemüveg tologatása, ami után még beverni sem lehetett...

a nautiluson is gondolkodtam már én is... ha akkora élménypark, miért csak 15 emberrel lehetett találkozni az első helyszínen, aztán semmi. csak üres folyosók, még játékok sem látszódtak a háttérben, hogy mondjuk gyerekek ott visonganak, ha már odamenni nem lehetett volna...

nem tudom, valahogy üres az egész. tetszett nagyon, de egész egyszerűen semmilyen volt a vizuális orgazmuson kívül. megvolt az alapötlet, aztán pedig elfelejtették kibővíteni és feltölteni élettel.

Avatar
ms.Tifa
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007. dec.. 2. 14:14
Tartózkodási hely: Újrónafő
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: ms.Tifa »

Nekem nincs ps3-am, meg nem is tervezem venni. Talán akkor jobban lett volna hozzá kedvem, ha azt hallom, hogy a 13 egy nagyon-nagyon jó játék, de nem igazán olvastam olyan véleményeket, ami meggyőzne. Barátnőm is végigjátszotta, nagy FF fan, de ezt a részt ő sem szereti, ami nagy szó, ha ő ezt mondja.
Igazából engem a videók és a karakterek sem győztek meg, igaz csak fotókon láttam őket meg néhány videóban, de abszolút egyik sem tett rám olyan benyomást, hogy érdekeljen tovább. - hogy olvassak utána, hogy milyen, ki ő, stb... -
Szóval én maradok a régi részeknél, a 12-ig bezárólag. Plusz veszem DS-re a FF játékokat, mert azok is a régi FF hangulatot hozzák.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Final Fantasy XIII

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

hát ps3at én is csak a versus miatt fogok venni, attól tartok xd