Final Fantasy Tactics

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Final Fantasy Tactics

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Sokan nem szeretik őt (őket...), és biztosan nemsokára kiderül, ha ti sem, de mivel szerintem megérdemlik, gondoltam nyitok egy témát a Final Fantasy Tactics-nak. ( és persze az Advanced /GBA/ verziónak is, ami azért egészen más, de egy kalap alá lehet venni őket. )

... Hogy őszinte legyek, az első 9 rész után (én csak sajnos ezekkel találkoztam) nem is árt egy kis változatosság. Persze nekem még sok rész hátra van PS2 hiányában, azért jó felüdülni egy olyan játékkal (vagyis kettővel) ami teljesen más, de mégis Final Fantasy. Sok ismerősöm- akik szintén FF fanok- nagyon lehúzták a Tactics-ot, és az Advancedet, pedig csak két pillantást vetetek rájuk. Efféléket puffogtattak, hogy: Ebben semmi FF-es nincs, rossz a harcrendszer, gagyi a grafika (???) stb.... Más.... ez kétségtelen, de az is, hogy méltó helyen vannak a Final Fantasy-k közt.

Tactics: Már az első pillanatokban kellemes, nosztalgikus érzéseket keltett bennem, ami leginkább a grafika számlájára írható. A karakterek leginkább az első hat rész szereplőihez hasonlítanak (persze azért a maguk módján igen is szépek! ) míg a terep - a szereplőktől eltérően - teljesen 3D-ben pompázik. Ne várjunk álleszaggató grafikát, ám várhatjuk ugyan ezt a hangulattól! Már a játék első öt percében ízelítőt kaphatunk a harcrendszerből, mely minden ezelőtti Final Fantasy rendszerétől -nem kicsit- eltér. A harc fél-izometrikus nézetben zajlódik, a kamera 360 fokban forgatható. Ami eddig nem számított, az a mozgás. Most mindent lépésről lépésre meg kell fontolni, hisz lépésről lépésre kell haladni. A karakterek, csapattagok ( akik nem csak a történet szerint/miatt jöhetnek, de küldetésenként is, vagy veheted őket. ) megadott számban léphetnek egy körben, ezen kívül lehet egy aktív cselekedetük is. / a szokásos : harc, kombó, spec képesség/mága, tárgy, ---felszerelésváltás!----stb.../ A harc tehát teljesen más értelmet nyer, tényleg taktikusan (későbbi csatáknál már kész stratégiával ) kell eljárni.
A történet mégis feledteti a különbségeket, és lassan észrevesszük, hogy Final Fantasyval játszunk. Rengeteg háttér infót kapunk a szereplőkről, kiknek viszonyai már az elején szappanoperába illőek. Nem akarok lelőni sok mindent, csak annyit mondok, hogy egy háború sujtotta vidéken játszódik, királyságok korában, főszereplőnk pedig egy ambíciózus, fiatal katonatanonc, kinek nemesi családjában egytől egyig remek, és nagy katonák vannak. Az ő egyetlen célja történetünk kezdetén, apja kívánságának beválltása, miszerint dicső, nagy és nemes lovag kell hogy váljon belőle, valamint húga megóvása. Apró (vagy nem is olyan apró...) tény még, hogy ő másik anyától származik, mint fivérei.
A történetről még annyit, hogy a hosszabb csaták miatt egy kissé lassabban indul el, de érdemes kivárni, mert igazán FF-es végkifejlet kerekedik belőle!

Tactics Advance: Hát.... nehezen indultam neki a dolognak, amikor először megláttam, nem tudtam hova tenni. A történet elején egy csapat hógojózó gyermeket látunk egy iskolaudvaron. Két percbe telt, é nagyon megtetszett. Ez a játék egyszerűen eteti magát. Ami a legjobban hajtott, az az volt, hogy megtudjam, hol van itt a Final Fantasy.... persze addíg s izgalmas volt megismerni a szereplőket, és persze taktikai hó csatát vívni, de nem tudtam, hogy szövik bele ebbe az idilli kis környezetbe a különleges világokat, lényeket, vagy mágiát...
Érdekes megoldás az biztos.... a történet kulcsa egy kívánság és egy "mágikus" könyv melynek hatására fiatal hőseink egy ismeretlen világban találják magukat.
A harcrendszer megegyezik a Tactics (PSX) -éval, a világ azonban egészen más angulatot áraszt. Célunk persze hazajutni, de mivel már korán belekóstolhatunk egy Klán életébe ( sőt vezetővé válunk ) nem teljesen mellesleg a világ legnagyobb klánjának megalapítása is feladatunk lesz.
Érdekes még, hogy az egész világ, így a harcok s komoly szabályok szerint működnek ( csatánál konkrétan bírót is kapunk.... király! ) :P , amiket nem érdemes áthágni, mert tárgymegvonást, sárga lapot, piros lapnál pedig börtönt is kaphatunk.
A történet persze itt sem lesz piskóta, édes, aranyos, és szívet melengettető játék, kőkemény klánharcokkal, taktikával. (persze!)


Ha valakinek van véleménye, kérdése, vagy dumálna róluk, szívesen várom! :D


/ sokat gondolkoztam, hogy ide írjam-e be a témát, de mivel tulajdonképpen ez a két játék is tekinthető valahogy a sorozat tagjainak, reméltem hogy nem baj....../
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mahdi 2007. márc.. 31. 13:43-kor.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Uff, én se vettem eddig észre, de a Tactics Advance-nek már van egy témája itt. Így egy kicsit nagy az átfedés.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ezt eddig én sem vettem észre.... :roll:

Na AKKOR marad a FINAL FANTASY TACTICS témája, az Advance kilőve! :D

Akkor felteszem a mágikus kérdést..... :wink:
Játszott valaki FF Tactics-al???

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Én.Amikor a tolvajok elől kellet megmenti Albert-et vagy nem tom mi a neve,az brutál volt.Amikor az egész tolvaj csapat ellen kellet küzdeni az nem bírtam végigvinni egy hónapja és meguntam......

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Én még nem játszottam de ha leírjátokhogy milyen és megtetszik akkor meg lesz

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Tctics egyáltalán nem tetszet, az advance egy fokkal jobb volt, de csak egyel.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én a Tactics Advence-szel elvoltam egy fél évet... Bár ehhez az is hozzájár, hogy a koleszban csak a GBA-mal tudtam játszani... :roll:

A sima Tactics-szal meg még nem ismerkedtem...

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

A sima Tactics egyetlen hibája, hogy kissé nehezek a csaták, de a sztori gyorsan halad, és sokkal-sokkal jobb, mint az Advance-ben. Nagyon könnyen megszeretni a karaktereket, és jók az átvezetők, ha belegondolok, mivel ez a rész hasonlít a legjobban a való világhoz, ezen izgultam a legtöbbet. Az események, a sztori lenyűgözően vannak felépítve, a végkifejlet fenomenális. Drámai, szép, izgalmas, akciódús.
Tényleg nehéz a játék, főleg, hogy a csatában meghalt katonáid nem élednek fel harc után, mint az Advance ben. De emiatt jobban oda is kell figyelni rájuk!

DarkPrince12: Kár, hogy nem vitted tovább, még egy-két csata és kibaontakozott volna a történet első szála. /forradalom, háború, emberrablás, meg minden ami kell! :wink: + elkezd kibontakozni Deilita gonosszáválásának első szakasza. /
Szerintem megér még egy próbát, ha megszokja az ember, már könnyen mennek a csaták! ( bár még úgy is messze a legnehezebb Final Fantasy...)

Aki nem próbálta, az mindenképp tegye meg, veszteni nem fog vele semmit, és spec baromira kellemeset csalódtam benne! 8)

Avatar
jerom
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006. aug.. 17. 19:13
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: jerom »

Szerintem a FF tactics egyetlen hibája ha nevezhetjük annak , hogy szomorú a vége , de a kedvenc játékaim közé tartozik :D

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Újra nekilátok.Úgyis szünet van :D

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Meghalt 2 emberem de sikerült elsőre most! :D :D :D :D :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nem olyan nehezek a harcok, mint elsőre gondolja az ember, csak tápolni kell sokat a sztoris harcok közt,mint minden más FF-ben is!

Én mindig arra gyúrtam, hogy sohase veszítsek el egy embert sem.....többnyire sikeresen....többnyire.... :roll: ....de az biztos, hogy nagyon kell vigyázni az embereidre, mert ha folyton újakat veszel a zsoldosok közül, sosem érnek majd fel a főszereplőidhez. Pedig később nagyon király kasztokat lehet majd választani! 8)

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Hát ja,de nekem régen mindig meghalt a Ramza.Most ott tartok hogy legyőztem a tolvajokat a búvóhelyüknél,visszamentünk a kastélyba és ott meg mindenki összeveszett mindenkivel.Aztán meg megyünk megmenti Teta-t.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Nekem megvan GBA-n, játszottam is vele egy darabig de szerintem hibás a kazetta mert letörlődtek a mentések...De annyira meg nem is tetszett h ujrakezdjem, szal szép volt, jó volt, elég volt.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Sabin: A GBA-s verzió teljesen más mint a sima Tactics.... Más sztori, más szereplők, lények, stb.....
Úgyhogy mindenképp próbálld ki a PSX-es Tactics-ot!!! Jah, és emulátorral simán megy PC-n....én is úgy nyomom.

DarkPrince12: Az egy nagyon jó rész, lesz, elég sűrű és tartalmas, szinte minden lépés után lesz majd beugró... :wink: .... Viszont ezelőtt tényleg ajánlom a tápolást, 2-3 talán négy szintet is léphetsz mielőtt mennél Tetáért, akkor biztos nem lesz bajod. :D ...és javaslom, sokáig ne veszíts el több emberkét, mert eléggé értékesek lesznek!

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Tudom,már megpróbálok nem elveszíteni embert.Ha Tara meghalna akkor nem lenne meg a 2.legtáposabb emberem,aki az egyetlen varázsló. :?

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Varázshasználóbólmindig érdemes többet is tartani, és én spec magtanultattam velük, más kaszt varázslatait is. Nálam, ha volt az elején egy pap, meg egy varászló, akkor mindegyiknek megvoltak a fekete és a fehér varázslataik is, így zúzni is tudtak, meg persze gyógyítgattak. Később nagobb lesz a szórás, mert bejönnek az orákulumok, nameg az időmágusok stb.... ott egészen más taktikákat lehet majd használni.

Spec. a fehér mágiát a főemberem is nyomatta, aki mellette eleinte csak lovag volt.

Jah, és íjász is legyen a csapatodban mindenképp, mert baromira fel lehet tápolni, az egyik kedvencem ( a Lancer és a Geo mellett ) a játékban.

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Oké.Akkor csak Ramza,Delita,meg egy másik karakter lesz csak Squire.Christikét átneveljük varázslónak.Tara az meg keményen nyomatja a fekete meg az időmágiát.Épp most idegesítettem fel magam mert meghalt és visszajöttem netezni :?Köszi a tippeket.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nálam a főhősünk, és Delita is gyorsan átneveldött, először lovag és tolvaj, aztán
Lovag és Lancer lettek, és többet nem lövök le előre! :D

Halál: Hát jahh.... a Tactics tényleg nagyon taktikázós, később lesz lyan, hogy tíz perceket is eltöltesz egy lépés megtervezésével! :wink: Amúgy, ha meghal egy embered és még három körön belül befejezed a harcot, akkor túléli! ( nem tudom tudtad-é....)

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

mahdi írta:Nálam a főhősünk, és Delita is gyorsan átneveldött, először lovag és tolvaj, aztán
Lovag és Lancer lettek, és többet nem lövök le előre! :D

Halál: Hát jahh.... a Tactics tényleg nagyon taktikázós, később lesz lyan, hogy tíz perceket is eltöltesz egy lépés megtervezésével! :wink: Amúgy, ha meghal egy embered és még három körön belül befejezed a harcot, akkor túléli! ( nem tudom tudtad-é....)
Ezt tudtam mert,először emu-n nyomtam az Advence-t.Csak hát sose sikerült úgy összehozni Psx-en :? .Holnap meg gőzerővel megyek tovább.Na léptem.Nézem a Hősöket.

Avatar
jerom
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006. aug.. 17. 19:13
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: jerom »

FF tactics nak most fog megjelenni a PSP re az újrakiadás japánba május 10 –énjelenik meg.
Akiknek tetszett a PS1-re a Tactics annak biztos örömhír lesz, ebbe már lesznek videók és új kasztok és emberek (FFTA2 nek a főszereplője Ruso és FFXII Balfiere)
Remélem jól írtam a neveket .
Aztán reménykedjünk, hogy megjelenik majd angol, ver be is .

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Halika én is szertem a FF tactics-ot az egyik kedvencem persze a psx es változata
ólyan kis cukika figurák de jó lenne nekem egy magyar nyelvű végigjátszás ha va ilyen ?
mert egy jó ideje el akattam és nem jutok tovább és a harcolási rendcerét se értem nagyon kicsit hasonlit a sakk hoz jólenne ha valaki el magyarázná nekem :wink:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ehhez hasonló stílusú játék a Vandal Hearts, amit tudok ajánlani.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Gandalf: Kérdezz rá konkrétan dolgokra, és legjobb tudásom szerint válaszolok! :wink:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Gandalf írta:Halika én is szertem a FF tactics-ot az egyik kedvencem persze a psx es változata
ólyan kis cukika figurák de jó lenne nekem egy magyar nyelvű végigjátszás ha va ilyen ?
mert egy jó ideje el akattam és nem jutok tovább és a harcolási rendcerét se értem nagyon kicsit hasonlit a sakk hoz jólenne ha valaki el magyarázná nekem :wink:
Nemsokára lehet, hogy elkezdek írni egy végigjátszást a Final Tactics-hoz, hátha lesz rá igény... :roll: de ahogy magamat ismerem, ez nem holnapra várható, így ha van konkrét kérdés a harcrendszert, vagy bármi mást illetően, nagyon szvesen válaszolok.