Final Fantasy IX

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Amarant meg Eiko a király 8) Érdemes kipróbálni ugyanúgy magával ragad mint a többi FF rész. :D

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

A FFIX a legjobb rész, amivel játszottam eddig. Fordulatos sztori, jó karakterek, nehéz ellenfelek, jó mini-játékok, sok titok, grafika meg elsőosztályú PS-hez képest. A IV-hez meg a VI-hoz lehetne leginkább hasonlítani.
A befefejezés, igaz kiszámítható, de nem is azon van a hangsúly, hogy vajon túléli-e vagy sem, hanem a két egymással szembenálló ember teljes különbségéről, miközben egy eredetük van. És a sztori tökéletesen körbeér, úgy fejeződik be minden, ahogy elkezdődött.
FFVIII befejezés: szerintem az ezerszer jobb befejezés lett volna, hogy Squall elveszik az idő fogságában. Úgyis akkora nagy tahó, megérdemelte volna :D Plusz, ha Rinoa=Ultimecia, akkor tökéletesen körbeírodott volna a sztori. De ez márcsak a "milettvolnaha" dolog. Így is jó, de szvsz úgy ezerszer jobb lett volna. :)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Nekem a legnagyobb gondom talán az volt vele, hogy újra a "megszokott" fantasy-s világot kaptuk, amiből, mivel nekem megvolt mind, elég volt az FF 1-2-3-4-5...
A hatodik résztől elindult egy egész más világszemlélet, ahogy a fantasy jobban összefonódott a sci-fi-vel, és ez már csak azért is jó, mert korunkra jobban emlékeztet, könnyebb (számomra) az azonosulás. Ettől függetlenül az első 5 rész is elképesztően fantasztikus, ne is értsetek félre, de egy kor ott lezárult.
A fantasy vonal magában nem nagy negatívum, hisz a IX tényleg egy fantasztikus látványvilágot tár elénk, tulajdonképpen számomra ez azt mutatta meg, hogy így nézne ki az első öt rész bármelyike, és ezért nosztalgiának nagyon jó... de én mégis valamiért gyorsan átfutottam rajta, és nem hiszem hogy manapság fogom újra kezdeni.

Mindentől függetlenül Kuja az egyik legrámenősebb főgonosz, és Vivi az eegyik legjobb arc a Final Fantasy történelemben! :wink:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Zid írta:A IV-hez meg a VI-hoz lehetne leginkább hasonlítani.
:!: XD A IV. rész a kedvencem. Már elkezdtem leszedni. Remélem nem fogoknagyot csalódni. Általában minden FF tetszik. :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Zid írta:FFVIII befejezés: szerintem az ezerszer jobb befejezés lett volna, hogy Squall elveszik az idő fogságában. Úgyis akkora nagy tahó, megérdemelte volna :D:)
Ezen most akkorát röhögtem XD

mahdi gondolatmenéhez meg még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem egyáltalán nem baj, hogy visszatértek ehhez a fajta fantasy-hez. Kinek ez tetszik jobban, kinek az. Én például szeretem a sci-fi és fantasy keveréket és az utóbbi időben hallani sem akartam a sima fantasy dolgokról (film, könyv, stb.), a IX mégis annyira ötletes, aranyos, mesés, stb. hogy egyszerűen imádom :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Nekem is ez a FF a szivem csücske :)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Axel »

Első PSX-es FF játékom. Ma este kezdtem el, de már most nem tudom letenni. Egyszerűen fantasztikus minden! Az animációk a zenék, minden! Főleg a zenék tetszenek, mert valahogy mindig az VIII jut róla eszembe.
Olvastam egy cikket a VIII-ról a PC Guru online-on és ott határozottan azt állították, hogy a IX simán kenterbe veri a VII. és VIII. részt. Eddig úgytünik nálam is.
-
Úgy látom, hogy hosszú estének nézek elébe. :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nekem a 9-es az a bajom, hogy egy bizonyos rész után össze van csapva. De egyébként nagyon jó játék, mondom, az oda a közepére nem kellett volna.... :roll:

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: amy black »

ff9 a szivem csücske :mosoly: .ugy szeretem ezt a részt.Aranyos mesés világa/story/karik vannak benne.Vivi,Quinát birtam a legjobban.Ennél a résznél vannak a legjobban megcsinálva a mogok.kupo nut levelezés,quina béka vadászata,tetra master,chocobo keresés birtam a legjobban. :D kártyázásnál órákig elehetett szórakozni.
Kuja részek azalat ment zenék naon cool mindig sephiroth juttot az eszemben.Azoknak mi is a cime(kuja azalati szám,kuja kastélya,utolsó harc kuja)?ff9 vissza hozza a régi ff feelingjét :mosoly: gyertya gyujtogatás/eloltás résznél mennyitszivtam nem értettem mit kell csinálni aztán rájöttem diszitettüvegen átlehet haladni akkor mennyit :mérges: :dühöng:. Árnyékos szobros is milyen trükkös ott is mennyit szivtam. :evil: Attól függetlenül ez a legaranyosabb ff rész.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Axel »

Még csak tegnap kezdtem, de már most beleszerttem. (huh, ez rímel... XD)
Számomra nagyon humoros. Főleg az elején a színpadon... áh kész!
Zenék is tetszenek, csak csata közben néha kicsit megakad, hála az emulátornak.
Engem Steiner kissé idegesít. Thorn és Zorn... róluk ne is beszéljünk. Első belépőjük is már nagyon rossz volt.
Zidane és Dagger nagyon jó karakter. Vivi elmegy de Steinert utálom, mint ahogy fönt is írtam.
---
Ja, és amy! Légyszi használd a Spoileres cuccot, mert még nemtartok annyira előre és nem akarom tudni, hogy ki mi lesz és, hogy ki a főellenség...XD Köszi!

norbi13

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: norbi13 »

sziasztok!
tegnap kezdtem elsőnek finalozni a 9 el:!:D
de 1 gond van hogy nem tudok varázsolni:(vagy nem tudom hopgy hogy kell:((
amikor az a szörny az elején ami fogva tartja garnetet az evil forestben azt nem tudom legyőzni:(
tudtok segíteni me ha igen életet mentetek!!:D
előre is köszi!
sziasztok!

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

norbi13: Hú, ha jól emlékszem, akkor arra tüzet kell használni (vagy bármit, ami nagyot sebez..? Már nem tudom biztosan ^^") , de csak az alját szabad támadni.
És közben gyógyítsd Garnet-et is : )
amy black írta: Kuja részek azalat ment zenék naon cool mindig sephiroth juttot az eszemben.Azoknak mi is a cime(kuja azalati szám,kuja kastélya,utolsó harc kuja)?
Kuja theme
Immortal melody
Footsteps of desire
Evil messenger

(Csak mert rajta van a IX összes zenéje a gépemen, amúgy nem tudom őket fejből : D )
amy black írta:gyertya gyujtogatás/eloltás résznél mennyitszivtam nem értettem mit kell csinálni aztán rájöttem diszitettüvegen átlehet haladni akkor mennyit :mérges: :dühöng:. Árnyékos szobros is milyen trükkös ott is mennyit szivtam. :evil:
Arrrgggh....Ne is mondd...Ott én is elakadtam -____- Ide-oda rohangáltam a könyvtár résznél, ráadásul minden ötödik lépésnél megtámadtak azok a szfinx szerű valamik, és a tizenakarhanyadiknál már nagyon idegesítő volt : D

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Lev »

Szerintem a kilences rész az ami a hagyományos FF sémákat a legjobban kezeli, és ahol a legjobban beválnak az olyan dolgok mint az ATB vagy a random harcok. Nekem az I-től a X-ig a legélvezhetőbb epizód. A képi világa nagyon bejön, még ha csicsás is de hangulatos, meg úgy az egész nem igazán akar többnek látszani annál ami, egy kalandos mese, ami engem inkább szórakoztat, mint mondjuk a VII vagy X.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Axel »

Sikerült végre folytatnom ezt a részt is (volt egy hónapja win reinstall).
2. CD-n tartok de képtelene vagyok letenni. Például ma reggel edzés helyett is játszottam. Az egész fantasztikus. Nálam simán üti a VII-et és a VIII-at.
A karakterek is nagyon ott vannak, de Quina nagyon fáraszt. Ha lenne szinkronhangja akkor biztos valamilyen kinderhepihippós viziló hangja lenne... yummy úúúh!("egy kis vidámság vizilóformában!") Még az is tetszik a szereplőkben, hogy van személyiségük, nemúgy, mint a XII-ben.
Fejlődésirendszer egész jó. Egyszerű de nagyszerű. Nekem a Materia rendszertől jobban tetszik az egyszerűsége miatt, de a Sphere Grid és Junction (?) rendszert nem üti.
Helyszinek is nagyon jók. Igazi Fantasy. Főleg Cleyra tetszik (még nem jártam mindenhol). Átvezető animációk is nagyon jól meglettek csinálva.
Zene pedig fantasztikus. Kuja's Theme :wáá:
És Kuja a legjobb főgonosz az FF-ekben, bár még nem is harcoltam ellene...
Egyenlőre ennyi! :angyal:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Axel 2008. aug.. 20. 23:51-kor.

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Lev »

Quinának én inkább valami olyasmi hangot képzelnék mint Fostersből Sajt angol hangja, az pszichobatább :mrgreen: Én bírom Quinát, semmi értelme karakter de szórakoztató, kedvencem amikor belesik a vízbe és senkit nem érdekel :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jaja, azt a jelenetet én is említettem fentebb valahol (mármint amikor eltűnik Quina), bennem is nagyon megmaradt :D
Szerintem nem lett volna ilyen jó a játék Quina nélkül, legalábbis nekem sokat dobott rajta.

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: amy black »

Szacsi írta:norbi13: Hú, ha jól emlékszem, akkor arra tüzet kell használni (vagy bármit, ami nagyot sebez..? Már nem tudom biztosan ^^") , de csak az alját szabad támadni.
És közben gyógyítsd Garnet-et is : )
amy black írta: Kuja részek azalat ment zenék naon cool mindig sephiroth juttot az eszemben.Azoknak mi is a cime(kuja azalati szám,kuja kastélya,utolsó harc kuja)?
Kuja theme
Immortal melody
Footsteps of desire
Evil messenger

(Csak mert rajta van a IX összes zenéje a gépemen, amúgy nem tudom őket fejből : D )

köszönöm. :nyuszi:

Quina akkor is cool. :mrgreen: Azzal nagy nyelvével evöeszközfegyverrel XD Mondja: yumme yumme. XD

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Lev »

Élőben mondjuk elég ijesztő lehet de így játékon belül nagyon poén :mrgreen:

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: amy black »

játék végén meg halt kuja vagy nem?Még mindig azon gondolkozom.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Szerintem igen. :cry: Bár én mindig mindenkit eltennék láb alól, úgyhogy lehet, h mégse. XD

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Tuti, hogy meghalt. Most gondoljatok bele:
1. először Zidane-ék verik szét
2. aztán elhasználja még a maradék varázserejét - eltranszportálja őket Necron-tól
3. végül még a gyökerek is agyonnyomják - gyanítom, hogy Zidane csak azért maradt egyben, mert őt megint eltranszportálta valahová a francba :?


Egyébként meg szipp :cry:

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: amy black »

Csomo black maget sem értem:Amikor elején daliba vagyok és a föld alattiba akkor derül ki hogy garnet mostoha muterje black magekat gyárt daliba és most jön nekem a kérdés:Végén amikor a patkány fiú meglepödik a sok vivitöl akkor Garnet magának gyártott csomo Vivit. XD

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

ma kérem...majdnem szívrohamot kaptam...azt mondta valaki hogy a 9kijött pcre...de végül ikderült hogypletyka :cry2:

Avatar
GenX
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008. júl.. 22. 2:10

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: GenX »

Eladó eredeti fekete kiadású, hibátlan állapotú Final Fantasy 9.Érdeklődni privibe.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

GenX írta:Eladó eredeti fekete kiadású, hibátlan állapotú Final Fantasy 9.Érdeklődni privibe.
gondolom mar nincs meg amugy lehet enis megvennem mert az emulatorba ne bizok...
ps2 meg csak az eredeti ps1 jatekot viszi...