Final Fantasy IX

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről
Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Final Fantasy IX

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Gondoltam ideális megnyitni egy ilyen topic-ot is , főleg hogy ennyien elkezdtek vele játszani. :D A téma az hogy mennyire tetszik a játék és hogy miért. Ha valaki elakadt a végigjátszás során az itt kérjen segitséget :Final Fantasy VII / VIII / IX
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akmal888 2008. júl.. 8. 10:13-kor.

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Mint már egy másik topicban írtam nekem a VIII a kedvencem, de a IX volt az első FF a életemben :D Talán ezért van, hogy ha FFről van szó akkor mindig ez a rész ugrik be először. Nekem már a IX marad az FF:D Nagyon tetszett az a meseszerű világ és a tényleg mese történet. Amanoék nagszerű stílusú világot hoztak létre, ami egy ilyen történethez pontosan passzol. Kedvenc karakterem és zenei témám Vivi :D Elfelejthetetlen az alakja :) Zeneileg szintén nagyon ott van. Uematsu a több mint 200 soundtrack-kel belehúzott ebben a részben ha már ez volt az utolsó amit teljesen ő csinált. Elfelejthetelenek szerintem azok a dallamok... És azon kevesek (egyetlen?:D) közé tartozom akik szerint a Tetra Master jobb mint a Triple Triad :D Lehet, hogy nincs benn annyi titok mint a többi részben és lehet, hogy történetileg sem ér irodalmi Nobel-díjjat de szerintem nagyon jó kis rész ez! ;)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Amint befejztem a XII-t, nekiesek a IX-nek.

Valamiért sokkal jobban izgat, mint a VII...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A harmadik FF, amivel játszottam (VII és a VIII után)és ez tetszett a legjobban.
Miért? Talán a hangulata és az egész világa miatt. A történet nem világmegváltó, de érdekes, a karakterek imádnivalóak (Quina és Amarant kivételével, őket nem nagyon csíptem), a zenék gyönyörűek, a grafikai megvalósítás pedig szintén nagyon tetszett. Aztán ott vannak a mini-játékok. Kötélugrás, versenyfutás egy vízilóval (XD), Chocobo Hot&Cold és a többi. A postás szerep is tetszett, vicces volt nyomon követni a mogok levelezgetését. A Tetra Master-rel is sokat szórakoztam.
Nagyon tetszett az egész játék meseszerűsége, a helyszínek (Alexandria, Treno, Terra *.*), a különböző fajok keveredése. A harcrendszer egyszerű, de nagyszerű.

Hmm, mi van még....Hát igazából a rengeteg kis apróság miatt lopta be magát a szívembe a játék, azok tették igazán izgalmassá. Ó igen! Ozma :twisted: Kicsit megizzasztott, de még így sem olyan durva, mint Ruby vagy Emerald Weapon a VII-ben.

Szóval jó kis játék ez 8)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nah én is írok egy kicsit a 9-ről.

Sachi szinte mindent leírt, amit gondlok róla és egyet is értek vele nagyjából(a pozitívumokat illetve). Mivel én még játszok vele kicsit másképp látom.
A zene valóban csodálatos, bár volt egy holt pont, Alexandria rombolásától Terrába való átlépésig számomra zene téren. (jelenleg Terrán vagyok, Bran balban) Sajnáltam, hogya tükrös résznél csak úgy összecsapták. Viszont ez a Chocobo Hot&Cold isten egy játék. Az eddig legjobb minijáték, amivel találkoztam valaha is. Eleve az egész chocobos rendszer tetszik. Nagyon ötletes.
Van még egy dolog, ami szemet szúrt számomra. A Lost és Forgotten Continent kidolgozatlansága(legalábbis számomra). A Mist és Outer Continenthez képest nagyon kevés dolog van ott. Tudom, tudom, ott több a lakott terület stb, de én azért örültem volna néhány plusz épületnek.
A harcrendszer valóban nagyon jó és egyszerű, bár gyakran pénzhiányban szenvedek, de mégis örülhetek a játék elején talált 5000 gilnek. :D Hála ennek a pénz mennyiségnek, kevesebbszer voltam pénzzavarban.

Összeségében viszont eddig meg vagyok elégedve a játékkal, igazi Final Fantasynak mondhatjuk. Megvan a maga kis világa hangulata(mátrixa :P) és képes órákig lekötni(pl tegnap fél 12-ig játszottam :P)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Kult: A nyolcban az egész keleti kontinens üres... :| :?
És... hol a fenében találtál 5 rugót az elején?!! (bár lehet, én is fölkaptam, csak nem emlékszem :huh: )
---
Nekem is az első FF-em. A zene talán a legkiforrodtabb az összes rész közül, ez a stílus testesíti meg nálam egy hasonló RPG zenei aláfestését. (muszáj volt ötödjére is elmondanom!)
A világ nem mondható valami eredetinek, de egy normális fantasynél 1000-szer jobb. XD Grafikailag nekem a karik lenyomítása nem jött be igazán, ellenben a hátterek, az effektek, a videók gyönyörűek! És ez a játék érdemli ki szerintem a "Legeredetibb mentésipont díjat!" :P
A minijátékokokról nem nagyon tudok nyilatkozni, nem mélyedtem beléjük még, de hát, ha ennyire istenítitek őket, majd megpróbálom őket. (KIVÉVE az ugrálókötelezést, a vízilófuttatás-gombpüfölést és az efféléket!)
A harc élvezetes! Fejlődésileg nem sok lehetőséget ad, de ez még szerintem mindig a jobbik eset. (Bocs ngf, de most megint a 12 rémlik fel, mint ellenpélda... :| )
A történet szerintem nem marad el a korábbi részektől, sőt! Elvontnak ugyan nem lehet nevezni, de sok kicsi apró fordulatot tartalmaz. A szereplők viszonylag sokszor kénytelenek kisebb csapatokra bomlani, és más-más célokat hajkurászni - ez dobja fel legjobban az egészet, és még meg is fejelték a dolgot a ATE-kkel. Ezenkívül a karakterek személyiségének egysíkú, viszont annál szórakoztatóbb mivolta dobja fel a történetet azzal az ezernyi közjátékkal! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára olf 2007. aug.. 21. 11:46-kor.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Én nemis oly régen vittem végig a IX. részt, így még elég frissek az élményeim! :wink: ( a pénzel nekem annyira nem volt bajom a játék során, hogy kb a felétől már nem is tudtam mire költeni, pedig megvoltak a legjobb cuccok, és phoneix-ből, meg Hi-ből is mindíg a 99 darab.... :roll: )

Messze nem a kedvenc részem, de kétségkívül nagyon nagy játék, még a Final Fantasy-k között is, ami több mint nagy szó. A játék eleje lenyűgözött, nekem a közepe felé volt kissé unalmas, de a vége megint nagyon szájtátósra sikeredett. Nagyon szépek a hátterek, és nagyon jó a karakterek kidolgozása, mozgása, még a nyolcadik rész ismeretében is. :wink: A szereplők érdekesek, és van valódi jellemük, szinte élőnek hatnak. Bár vöröskénket én teljesen feleslegesnek éreztem, egészen a végéig.... :?
A zene jó, de nekem talán az tetszett a legkevésbe, az első 9 rész közül számomra a leggyengébb. A világtérképen való mászkáláskor szóló zenétől a hátamon is felállt a szőr, de azért vannak nagy számok benne, mint pl. Dagger éneke, Kuja témája stb... A világtérkép grafikája pedig egyszerűen borzalmas, semmit sem válltozott a 8. rész óta, de nekem még valamiért az mégis jobban bejött.....
Talán az egyetlen nagy bajom a játékkal tényleg az, hogy a közepe felé nekem unalmas lett, s így egy jódarabig le is álltam vele, aztán elővettem, s szinte egy szuszra vittem végig, a vége pedig valóban nagyon ..... Final Fantasy-s! :D :D :D
Minden kis hátrány ellenére nagyon ajánlom a játékot minden FF-esnek, hisz összességében szép, szellemes, izgalmas, és monumentális játék.
(Kuja pedig minden FF közül is az egyik legrátermettebb főgonosz!!!! Egészen Disney-s határokat súrol sérthetetlenül szörnyszerű, ám mégis arisztokratikus gonoszsága! )

Avatar
Vasi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007. júl.. 3. 19:43
Tartózkodási hely: At the world's end

Hozzászólás Szerző: Vasi »

Nekem eddig az FF sorozatból a IX a kedvencem:D:D
A második meg a VII

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Vasi írta:Nekem eddig az FF sorozatból a IX a kedvencem:D:D
A második meg a VII
Nem akarok kötekedni, de még a 7-et sem vitted végig a kilencet meg csak most szeded. Hogy lehetne a kedvenced ha nem is játszottál vele? :|

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Amint már mondtam nekem ez a rész marad örökre az FF. Aminijátékok szerintem is ütősek, de az ugráló-kötelezést hamar feladtam :) Az ATE-eknek viszont nem sok értelmét láttam (nem ellened szól ez olf ;)), nem adtak hozzá számomra semmit. A legjobb amit a legnagyobb pozitívumának tartok (a világ, a hangulat és a zene mellett :D) az a fejlődési rendszer. Hihetetlenül egyszerű de mégis szuper szerintem. Felpakolod a cuccot, megtanulod az abilityt aztán cucc le. Szerintem nem kell tovább bonyolítani (félreértés ne essék, a materia meg a junction rendszer is tetszik :)) Quina szerintem is gáz, egy darabig fogdostam vele a békákat és kész... Kuja pedig rulz! A karakter és a zenei téma egyaránt!

Avatar
Vasi
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2007. júl.. 3. 19:43
Tartózkodási hely: At the world's end

Hozzászólás Szerző: Vasi »

Csak úgy hogy amikor játszottam vele akkor nagyon megtetszett, jobban mint mondjuk a 8.

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A fejlődési rendszer tényleg csúcs :) A csapatban mindenkinek kitanítottam minden képességet és így már elég jól lehet venni az akadályokat. A kedvencem az auto-reflect és az auto-haste, természetesen ^^ Csináltam olyat, hogy már Memoria-ban voltam, közvetlenül Kuja előtt, erre gondoltam egyet és visszamentem a világtérképre. Amarant helyett beraktam Freya-t, Dagger helyett pedig Eiko-t (elvégre a Holy az egyik kedvenc varázslatom) és őket is feltápoltam, hogy megközelítsék a többieket ^.^

Egyébknt az Eidolon-ok közül szerintem Ark nem éri meg a sok herce-hurcát.
Odin meg szinte használhatatlan volt, Madeen és Bahamut elég jók. Atomos meg elég ijesztő, kár hogy keveset sebez.

AZ ugrókötelezés meg nekem sem ment túl jól, a harmadik után
mindig taknyoltam <3

Kuja-t pedig nagyon bírtam (ki hitte volna..) az összes szövegével és zenéjével együtt.
"Farewell my sweet, loveable morons" :P

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Én ugrókötélben nagyritkán elértem a 200 körülit,igaz van amikor tizenvalahánynál eltaknyolok mert megszoktam a gyors sebességet...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A szereplők viszonylag sokszor kénytelenek kisebb csapatokra bomlani, és más-más célokat hajkurászni - ez dobja fel legjobban az egészet, és még meg is fejelték a dolgot a ATE-kkel.
Egyetértek, különösen szép megoldás volt az ATE a párhuzamos események érzékeltetésére. Nekem bejött.
Ami viszont magáról a komplett játékról nem annyira mondható el. Igazából nem tudnék benne különösebb hibát mondani, de mivel teljesen a VIII bűvöltében éltem évekig, az IX-nek esélye sem volt :D

Leginkább a vicces dolgok tetszettek benne, mint mikor pl lopakodni kellett az ogloppá vált királlyal, vagy békákat fogdosni (igen, Quina pedig akkor is a legjobb szereplő a játékban, akármit is mondotok :D ).
Egyetértek abban hogy marhajó lett a mog-rendszer is.

Viszont a történet nekem személy szerint túlmisztifikált volt, túl mesébe illőek voltak a szereplők is és az események is. Nem találtam meg azokat a pontokat, amik segítségével át tudtam volna érezni a játékot (mint ahogy pl a VIII-ban megvoltak ezek).

A befejezés pedig halovány utánzata volt a VIII-nak ("meghalt a főhős? Vagy mégsem?").

De ettől függetlenül szerintem is elég jól sikerült rész lett ez (csak nekem nem fekszik annyira :) )

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Emtrexx írta: Nem találtam meg azokat a pontokat, amik segítségével át tudtam volna érezni a játékot (mint ahogy pl a VIII-ban megvoltak ezek).
Hát én meg pont a VIII-ban nem találtam semmi ilyesmit.
És ha már meseszerűségről beszélünk.... Ott volt Laguna. Egy sima zsoldos katona, akit hálából megtesznek Estar(?) vezetőjévé. Ehemm. :)

Arról nem is beszélve, hogy azt a nagy szerelmet sem tudtam átérezni, ami Rinoa és Squall közt kibontakozott (az most más tészta, hogy mindketten kimondottan unszimpatikusak voltak), nem volt jól felépítve ez a szál. Szerintem.

A VIII és a IX végéről pedig annyit, hogy:
A VIII-ban én először tényleg azt hittem, hogy Squall fűbe harapott, míg a IX-ben teljesen egyértelmű volt, hogy Zidane nem halhat meg, az egész játék stílusából fakadóan. Teljesen egyértelmű volt, hogy így vagy úgy de végül visszatér Dagger-höz. Vagy csak nekem volt az? ^^"

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Teljesen igaz amit a végéről írtál. A történet meg a hangulat alapján nem is lehet másra gondolni. De szerintem pont ez a jó benne ;) Én azért tartom nagyon j résznek a IXet mert ssok helyről hallottam FF fanoktól, hogy ezt a részt nem nagyon szeretik, mert túl sok dolgot vettek át korábbi részekből és mégsem azt nyújtotta nekik, mint azok a részek. Szóval ennek ellenére sikerült elvaráz7solnia annyira, hogy teljesen fan legyek és belemerüljek a sorozatba. Tehát ha elfogadjuk, hogy ez a sorozat egyik gyengébb része és ennek ellenére képes így elvarázsolni bárkit is akkor csak jó lehet ;)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Igen, igen, a befejezésekről én is így nyilatkoztam volna, kivéve azt, hogy én már tudtam >>valahonnan<<, hogy Squall életben fog maradni, és így a jelenetek nézése közben sem fordult meg a fejemben, de még az is furcsának tűnik, hogy valaki így gondolja. Miért halt volna meg? Vagy inkább, miért pont csak ő?
A fejlődési rendszer nálam valahol középen áll. Egyértelműen jobbnak találom a nyolcénál (az egyáltalán nem jön be), de a matéria-rendszer és a Sphere Grid körözik. Viszont a hasonló stílusú hatnál is jobbnak gondolom. (végülis annak hasonlít valamelyest a 8-éhoz a rendszere)

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

olf Squal meghAL bár nemjátszottam sokat vele 2 cd de youtobén láttam holtan
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanyi 2007. júl.. 5. 21:39-kor.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nem, nem hal meg, mert a végén van egy videó, mikor megcsókolja Rinoát. És szeritned Rinoa arca miért derül fel a virágos rét után?

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

jol van na bocsánat hogy szólok egy szót is nem kell reám haragudni azértmer nem játszottam végig.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát én nem értem. Én egyetlen másodpercig sem hittem hogy meghalt volna. Miért halt volna meg? Megsebesítette talán valaki? Nem. Pusztán csak eltévedt a semmiben és végül kimerülten összerogyott.

Az IX végén pedig valóban sejthető, hogy úgyse hal meg a főhős, de ez nem cáfolja azt amit fentebb írtam, sőt, mégtovább ront a helyzeten. Nemcsak hogy újrafelhasznált az ötlet, de még csak nem is működik.

Na, ez szép hozzászólás lett :D

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Szerintem nem baj h ilyen a IX vége. Ahogy már sokan írták, ez egy mese, ahhoz pedig tökéletes ez a befejezés.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Érdemes kipróbálni :?: Erről a részről szinte semmit sem tudok... :|

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Axel: Hogyne lenne érdemes ;) FF fantasy környezteben, mitnha egy mesében lennél. Teljesen okés! ;)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Jujj... Én valamelyik nap folytattam ezt a részt. Igazán még sehol sem tartok, de ez a rész annyira más, mint a többi és annyira jó.

Vivi király. 8)