Final Fantasy VII PS3-ra

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Szerinted lesz Final Fantasy VII felújított változat (remake)?

Igen
20
40%
Nem
11
22%
Talán
19
38%
 
Szavazatok száma: 50

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Volt PS2-re előző részből technikai demonstráció. Rinoa és Squall táncjelentének megdolgozott változatát rendereltették valós időben PS2-vel. Netről le lehet szedni megvágva a Holdkeringőre.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Ez a videó hol található a neten :?:

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Engem is érdekelne.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Én már láttam asszem, szinte teljesen olyan a grafika, mint az eredeti videóban, de semmi extra.

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

olf írta:Én már láttam asszem, szinte teljesen olyan a grafika, mint az eredeti videóban, de semmi extra.
Pont ez a poén benne. Ami PS1-en előre leképeztetett videó volt, azt a PS2 élőben tudta renderelni. Nekem megvan, holnap este feltölthetem, ha érdekel titeket.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ha megtennéd, hálás lennék. :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szintén :) Áttöltenénk majd ide az oldalra is

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Engem is érdekelne. (:

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Itt van. Szedjétek, mielőtt leszedi a szolgáltatóm! (Ha kikockásodik, nyissátok meg másik lejátszóban. Nekem a Media Playerben kockás, de másutt jól bejön.)
http://hachier.uw.hu/FF/VIII_GFX-Test.wmv

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Köszi. :nyuszi:

Avatar
Hachier
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2006. máj.. 17. 9:18
Tartózkodási hely: Pest megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hachier »

Feltöltitek akkor itteni szerverre?

Ha van tárhelyetek, akkor fel tudok még kínálni az oldal számára két saját összevágású FF filmet. Nem AMV-k, hanem összevágott FMV-k a játék saját zenéjére, csak van bennük valami kis plusz ;) .

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Amint azt nár említettem, tervben volt jó régen a FF7-8-9 felújítása, de felfüggesztették. perpill nem úgy néz ki, h terveznek vmi ilyesmit. A demo csak tech demo volt, nem jelent semmit. de eleht, h csak felmérik az érdeklődést. Szerintem jó sok pénzt hozna a házra, ha kiadnák. Minden régi és a legtöbb új fan biztosan megvenné.

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Az egyik, ebben a hónapban megjelenő konzolos újságban volt egy hír, miszerint japán fórumokban újra és újra felmerül lehetőséként, hogy a Square már készíti a hetedik FF rész remakje-ét, sőt, már idén meg is fogják jelentetni. Erre másokor azt mondanám, hogy csak egy újjabb álmodozás, ám ha a Square valaha is fontolta a remake-et akkor most nincs is rá jobb időpontja, ugyanis a hetedik rész eredetileg 1997 jan. 31.-én került japánban a boltokba, azaz pont idén 10 éve. Ráadásul idén ásik nagy jubileum is van a square háza táján, ugyanis az első Final Fantasy 1987 dec. 18.-án jelent meg. Azaz a Final Fantasy decemberben fogja a 20. születésnapját ünnepelni. Erre biztos ki fog találni valamit a Square, reménykedjünk, hogy valami jó lesz belőle.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Garott írta:Az egyik, ebben a hónapban megjelenő konzolos újságban volt egy hír, miszerint japán fórumokban újra és újra felmerül lehetőséként, hogy a Square már készíti a hetedik FF rész remakje-ét, sőt, már idén meg is fogják jelentetni. Erre másokor azt mondanám, hogy csak egy újjabb álmodozás, ám ha a Square valaha is fontolta a remake-et akkor most nincs is rá jobb időpontja, ugyanis a hetedik rész eredetileg 1997 jan. 31.-én került japánban a boltokba, azaz pont idén 10 éve. Ráadásul idén ásik nagy jubileum is van a square háza táján, ugyanis az első Final Fantasy 1987 dec. 18.-án jelent meg. Azaz a Final Fantasy decemberben fogja a 20. születésnapját ünnepelni. Erre biztos ki fog találni valamit a Square, reménykedjünk, hogy valami jó lesz belőle.
Ennek sztem rajongók milliói örülnének :)
OFF: Amúgy jó az avatarod, én is nagyon várom a filmet :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Hát remek, ismét valami, ami nekem nem lesz meg. :cry:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én nem hiszem hogy 3-4 éven belül lenne remake. Lehet hogy jelentenek még be valamit az idén ezzel kapcsolatban, de az biztos hogy kézzel fogható eredménye csak ééééévekkel később lenne.

Egyébként ha valaha komolyan terveztek volna remake-t, szerintem először azt csinálták volna meg, és csak utána a folytatásokat hozzá.
Másik érv, hogy ilyen remake-t még sose készített a Square, a régi játékokat általában kézikonzolokra írják át (újabban psp-re). Egy Ps3-ra történő átírás iszonyatos befektetett energiát igényelne, lévén hogy az a rész nagyon hosszú (szerintem), amit full 3d környezetben visszaadni enyhén körülményes lenne.
Harmadik érv, hogy a VII-tel kapcsolatos compilation egyik eleme sem lett (tudomásom szerint) akkora siker mint amekkorák általában az egyes új részek szoktak lenni. Befektetésnek sem biztos hogy jó.
Negyedik érv, hogy közel a VII évfordulójának időpontjában megjelenik egy újabb AC limitált példányszámú kiadás is, extra anyagokkal, képeslapokkal, ilyesmi. Ez már önmagában is eladható ünneplésnek, nem is beszélve arról, hogy a közelmúltban-közeljövőben több régi rész is megjelenik Nintendo DS-re, psp-re stb, szóval ilyen újrakiadások folyamatosan vannak egy ideje, ezzel a sorozat jubileuma is letudható.

Ja és nem mellékesen van függőben egy állítólagos FFX film is, ugyebár. Én egy ezzel kapcsolatos bejelentésnek is örülnék jelenleg :) (és valószínűbbnek is tartom - bár ha rám cáfol a Square, azt se venném zokon :) )


(U.i.: volt fenn a galériában néhány kép egyébként, ami az állítólagos remake-ből való. Azóta sem sikerült rájönni, tényleg hitelesek-e. Ha már működik a képtár, majd belinkelem ide őket, ha még valaki nem látta)

(U.i.2.: mostantól lehet szavazni is ez ügyben :D)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Emtrexx, én már mondtam, hogy azoknak a képeknek nagyrésze a XI. részből van kivágva... Tudomásom szerint.
A stílusuk is teljesen más, mint az FF7-nek. (Persze nem azokról beszélek, amik a tech demoból vannak!)

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Szerintem teljesen elképzelhető a remake. Egyrészt szerintem csak úgy nem csináltak volna pont a FFVIIből 1 techdemo-t. Másrészt teljesen biztos h sikeres lenne,hiszen a legnépszerűbb FF. Harmadrészt ebből következően (és szerintem a Sqaurenek ez a legfontosabb érv:)) rengeteg pénz jönne be ebből a Squarenek.
Mindenesetre én nagyon drukkolok h elkészüljön:D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

A techdemo csak egy kis bejátszás volt tudtommal, ami arra volt jó, h bemutassák, mit tud a PS3.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Bár biztos van a techdemo mögtt gazdasági megfontolás. Szer fel akarták mérni, mekkora lenne az érdeklődés, érdemes-e belevágni. Ha nagy az érdeklődés, akkor rengeteg pénzt fektethetnek bele, hisz a figurák, poszterek, már mind kint vannak a piacon, a tömegbázis meg van, s mint éhes kutyák várják a húst. Nagy siker lenne, milliókat hozna. De rizikós vállalkozás, nagyot lehet bukni, mert finnyások azok a kuyták, s már kaptak pár mócsingot. nem elégszenek meg az oclsó kajával. (huh, remélem érthető a hasonlat :D)

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Sztem érthető:D De sztem nem 1 X-2ről beszélünk és "csak" a technikai oldalt kellen felturbózni ami meg a Square-nek nem nehéz, uh nem buknának vele olyan nagyot. Biztos h fogyna az rendesen!

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Király lenne!Akkor összehasonlítanánk a PSX-es meg a PS3-as verziót. :D 8)

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

ngf írta:Szerintem teljesen elképzelhető a remake. Egyrészt szerintem csak úgy nem csináltak volna pont a FFVIIből 1 techdemo-t. Másrészt teljesen biztos h sikeres lenne,hiszen a legnépszerűbb FF. Harmadrészt ebből következően (és szerintem a Sqaurenek ez a legfontosabb érv:)) rengeteg pénz jönne be ebből a Squarenek.
Mindenesetre én nagyon drukkolok h elkészüljön:D
Valószínüleg tényleg elképzelhető, ahogy én tudom, a Resident 1 és a Metal Gear Solid is (Twin Snakes) remakelve van, (vagy lessz.....nem tudom, nem vagyok konzolos....) és azt hallottam, hogy most egy rakat gaméval tervezik ezt....
(én spec. tökre feleslegesnek tartom, nálam pl. a Final7-nél csak rontaná a hangulatot, ha minden olyan kicseszettül élethű lenne....nekem az FF7 úgy FF7, ahogy van.... :roll: ....lehet, hogy ezzel egyedül vagyok, de engem csak zavarna. )

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Van abban valami, amit mondasz, mahdi.
Lehet, sőt mindenbizonnyal mai szemmel sokkal jobb lenne szép grafikával az egész. De szerintem ekkor elveszítené azt a nosztalgikus varázsát, mikor az ember 5, 10 vagy akárhány év múlva előveszi és újra végigviszi a játékot.
Ugyanolyan lelkesedéssel tudok leülni egy ilyen "csúnya" megjelenésű, midi zenével aláfestett játék elé, mint egy mai csúcsremekhez.
Úgy jó, ahogy van. Nem kéne belepiszkálni.

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Igazatok van, de szerintem pont azért lenne jó a remake mert lehet h vannak akiket pont a grafikája riaszt vissza. Ezért szerintem támogatandó mert akit eddig ez tartott vissza az nem hivatkozhatna rá:D És mondjuk engem nem érdekelt a grafika de én is szivesen látnám így a VIIet;)