Final Fantasy VII PS3-ra

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Szerinted lesz Final Fantasy VII felújított változat (remake)?

Igen
20
40%
Nem
11
22%
Talán
19
38%
 
Szavazatok száma: 50

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Final Fantasy VII PS3-ra

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nekem is boxom van, de sajnos csak reménykedhetünk a Versusban, mert hivatalosan ps3 exclusive. Meg a bírod az online-t, akkor valamikor késöbbre be lett igérve egy FF14, de eddig abból is csak a PC-s meg PS-es versiont mondogatják. De lesz.

Kár, h utálom álltalában az mmo-kat :P

A 10-2 meg egy tök jó játék, egyedül a zenéi nem stimmelnek, de fanserviznek, meg játéknak tökéletes :) Abba is volt 60-70 órám.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Ált. nem az elvakult 80-as évekből maradt fanokra gondoltam

Hozzászólás Szerző: olf »

X-2-t most vettem le a polcról, csak úgy poénból. Jó, meguntam gyorsan, de ebben a játékban még vannak pozitívumok, nem is kevés. Mennyivel jobb lett volna, ha a harc- és fejlődésrendszerét a 13 is használja...

A X-2 a választóvonal, onnantól nagyon elk*rvult a dolog.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Ált. nem az elvakult 80-as évekből maradt fanokra gondoltam

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

olf írta: Ált. nem az elvakult 80-as évekből maradt fanokra gondoltam
Ez most mi? XD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Riccsárd írta:Lásd FFX-2 esete, amit nagyon sokan elkezdtek de nem vittek végig, mert ez mi a WTF.
Erre válasz, gondoltam. Aki FF-főhősnőkből szopta az anyatejet, az jogosan csóválja a fejét, hogy mi is lett a sorozatból ilyen tízkettők meg főleg tizenhármak láttán. De van nekünk ez az úgynevezett újgenerációs játékostársadalmunk ugye... akik jobban szeretik, ha a játék magát játssza helyettük, és nekik legfeljebb az ujjuk hegyét kell az ikszhez érinteni néha-néha, és ez az interaktivitás (~FFXIII harcrendszer), viszont vizuális képfeldolgozásuk eléri a tizengigamillió pixelt nanoszekundumonként, mer az kell.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy VII PS3-ra

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Az RPG-k többsége mindig csak egy gomb nyomogatásából állt. Ne mondd, hogy akár a régebbi részeknél olyan sok mindent kellet használni a basic attackon a hílen és 1-2 spellen/overdrivon. :D
Az mondjuk valóban nem jó a XIII-ban, hogy a gép kiválatszja neked 90%-ban a legjobb támadás kombinációt, de sajna a harc olyan gyors, hogy mire összerakok egy 5 ATB barból álló command sort már meghaltam. SYN-es karaktert életveszély irányítani. XD

Jah, és én is imádtam a X-2-őt. Lehet nem volt az az atomkomoly játék, de nagyon jól szórakoztam mikor játszottam és asszem ez a lényege egy játéknak. :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Böff

Hozzászólás Szerző: olf »

Arxur írta:Az RPG-k többsége mindig csak egy gomb nyomogatásából állt. Ne mondd, hogy akár a régebbi részeknél olyan sok mindent kellet használni a basic attackon a hílen és 1-2 spellen/overdrivon. :D
Ez jogos. Az FF eleve nem arról a hű de nagy interaktivitásáról híres, de azért mindig meg volt legalább a döntések illúziója. A harcról nyilatkozz te a csak-Yuna és hasonló végigjátszásaiddal.
Az mondjuk valóban nem jó a XIII-ban, hogy a gép kiválatszja neked 90%-ban a legjobb támadás kombinációt, de sajna a harc olyan gyors, hogy mire összerakok egy 5 ATB barból álló command sort már meghaltam. SYN-es karaktert életveszély irányítani. XD
Igen. Rosszul van összerakva és kiegyensúlyozva. A házasság, tudjátok: két ember szövetsége olyan problémák leküzdésére, amik a házasság nélkül nem is léteznének. Itt is valami ilyesmi van. A készítők vakarhatták a fejüket, hogy mi legyen: csináltak egy rendszert, ami emberileg játszhatatlan, ezért kénytelenek voltak egy másik rendszerrel kiegészíteni, ami játtsza azt az ember helyett. Csináltak volna egy normális rendszert, ugye.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy VII PS3-ra

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Úgy lett volna a jó, ha kicsit továbbdolgozzák a XII-es gambit rendszert. Mert annak az ötlete nem volt rossz, csak kevés lehetőség volt benne.

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re:

Hozzászólás Szerző: Cortez »

olf írta:De van nekünk ez az úgynevezett újgenerációs játékostársadalmunk ugye... akik jobban szeretik, ha a játék magát játssza helyettük.
Ja, a Heavy Rain is mekkora sz.r, sőt, egyáltalán nem is komoly darab :)

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A nehéz esőhöz még nem volt szerencsém, de egyelőre inkább interaktív filmnek, mint játéknak tűnik...

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final Fantasy VII PS3-ra

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Ilyen erővel az FFXIII is az.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Az FFXIII a film jelzőt sem nagyon érdemli meg, még koherens cselekménye sincs igazán. :|

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Final Fantasy VII PS3-ra

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Ezt most úgy mondod, mintha a XII-nek lett volna :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ezt nem mondtam. A XII-nek viszont volt cikornyás, nyakatekert politikai nyelvezete néhol, amit ki kellett bogarászni. Intrikák. Hitelesnek látszó intrikák.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re:

Hozzászólás Szerző: Arxur »

olf írta:Intrikák.
LoL. Én csak a hülye betűtípusra emlékszem belőle.
Ja meg arra, hogy nem mindig az volt a felirat, mint a szöveg. =D