Final Fantasy XII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire várod ezt a játékot?

Nagyon várom, sok jót hallottam róla!
32
60%
Várom, de nem tudom jó lesz-e.
12
23%
Már játszottam vele (demóval), jó!
6
11%
Játszottam vele, nem igazán jó...
1
2%
Nem érdekel ez a játék.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Sztem tuti, hogy csak PS2-re lesz. És a demó meg nemtom honnan van, de kult azt állítja, újabban a Star Ocean 3-hoz is jár vmi demóCD a XII-ről. :?

Infó: én se tudok sokat, ne tőlem kérdezz, majd elmondják mások. :D

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

A Final Fantasy 12 az Ivalice nevű világban játszódik, ahol a mágia és az eget átszelő kisebb-nagyobb léghajók teljesen hétköznapi jelenségnek számítanak. Ebben a világban van egy hatalmas birodalom, az Archadia Birodalom, mely meg akarja szilárdítani hatalmát, ezért a környező területek elfoglalását tűzi ki céljául. Archadia előretörése során megtámadja Dalmasca kis krályságát, a király életét veszti és az egyetlen trónörökös, Ashe átveszi helyét és a hadsereg élén küzd népe békéjéért.

Ashe az Archadia elleni küzdelem során megismerkedik Rabanastre (Dalmasca fővásosa) egy utcagyerekével, Vaan-al, aki minden áron meg akar szökni a Birodalomból. Nagy álma, hogy légi kalóz lehessen és majd saját léghajóján menekülhessen el innen. A kis csapat rövidesen kialakul: Vaan, Ashe, Vaan barátja Penelo, a légikalóz Balthier és társa Fran.
/by HUNRPG jó régen :D /

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

itt egy jobb oldal: http://www.ffxii.net/
A XII demója nekem warezban van meg, de amúgy a Dragon Quest VIII-hoz adják demó cd-ként

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

olf: Én? :? :| ?! Meg se szólaltam ilyen téren. Vagy csak egy másik emberre gondoltál? Ha még is én lennék akkor mondd már meg, hogy mikor mondtam én ilyet.

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Én az FF9 óta nem érzem azt a pluszt az FFek történeteiben, hogy nem tudod előre látni mi fog történni. A hirtelen fordulatok mindig feldobják a játékot, és talán ez is hiányzik mostanság. Aki játszott mondjuk az FF Tactics-al az tudja milyen izgalmas tud lenni egy olyan amúgy unalmas csatározásokból álló rpg-str mint az FFTA vagy FFT, de az FFT-ben különösen sok fordulat van a cselekményben.
Aztán meg, én nem tudom, de vhogy az újabb FF-ekben ez a kényeskedés, meg minuszos IQ karakterek, amik olyan kiábrándítóak (egyedül Selphienél oldották meg szimpatikusan szerintem), szal ami úgy jellemző és, hogy képben legyetek gondolok itt az FFX-2 „csáriangyalai” jelenségre, az teljesen hazavágja azt az FF feelinget amit úgy elvárna az ember. Nem azt mondom, hogy mogorva karik legyenek, de ez a céltalan hülyeség, ami egy 7 éves kislány szintjének felel meg sehogy se illik a képbe.
És a grafika, meg a térkép bejárhatósága: remek a grafika, szép meg minden de szinte már csak erre összpontosítanak, mintha a grafika önmaga adná a játékélményt, pedig, nagyon nem csíptem pl.: hogy az FF10ben nem volt bejárható térkép csak folyamatos belső helyszín. Szerintem az egy külön élmény, ha a játékos bejárhatja a bolygó teljes felszínét.
Meg ez a sokmilliós sebzés is baromság sztem, a 3 vagy 4 jegyű bőven elég volt.
És a történetre visszakanyarodva. Persze, eredeti, jó fogjuk rá, de nem egy túlbonyolított történet. És minél egyszerűbb annál unalmasabb sokadik végigjátszásra. Márpedig nem akármiért játszottam végig az FF8at, 9et is vagy 4-5x, mint a játék sokszínűsége.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Jól összefogaltál pár okot, azonban a többmillió sebzéssel nemtom mi bajod, tulképpen engem örömmel tölt el, ha ilyen rohadt táposak a karijaim, de amúgy teljesen igazad van.
Meg hogy nem Uematsu komponálja a zenéjét, azzal eleve elásta nálam magát a progi. Sajnos a szememben nem lesz igazi FF.
Talán igazatok van, hogya régiek jobbak, illetve a VI VII VIII IX az ászsorozat, azon kívül meg nem nagy szám... :(

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Annyira nem lesz nagybaj sztem hogyha nem Nobou csinálja a zenéket, csak jók legyenek. Nekem igazából a világ nem jön be, a stílus, no meg a harcrendszer, de az nagyon.
Ja és a világtérkép, amikor megtudtam hogy nincs világtérkép a X-ben :censored: :censored:
Szóval sztem lesznek nagy hibáji a játéknak. De aki még nem jáccott egy FF-el sem, és PSX-en sem egyetlen rpg-vel. Csak ezekkel az újszerű PS2-es rpg-ékkel annak sztem nagyon befog jönni

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Nekem a legnagyobb csalódás a világtérkép hiánya volt. Hol vannak már azok az idők amikor még érteleme volt a chocobo-kat fejlesztni, dögrovásig és a térkép egyik végéből a máskiba rohangászni, hogy meglegyenek a legerősebb dolgok. Most meg már csak a versenyek miatt kell fejeleszteni. De remélem csak átmeneti ez a világtérképes dolog, mint a 8-ban az Mp-k hiánya és az XII-ben lesz térkép.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Nekem különösebben avval sem volt bajom, hogy nincs világtérkép, mert úgy realisztikusabb. Bár most, hogy mondjátok, tényleg jó dolog a world map. És sztem az FFXII-ben sem lesz térkép, legalábbis a képek alapján...
Zeneileg meg igazad van, red, csak az a bökkenő, hogy egyrészt Uematsu az egyik legjobb, meg a stílusa is az FF-hez van igazodva, másrészt mondom, hogy belehallgattam, és naon rossz és idétlen volt. Szóval max reménykedhetek, hogy nem szúrják el. A Square-Enixnek is hallania kellene a különbséget...

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Inkább csak az Enix-nek mert szernitem ebben az ő kezük van.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nemlesz világtérkép a 12-ben. Aszem helyszínekre lesz felosztva és mehetc akármerre, mint egy mmorpg-ben.

Nekem a fanfare zene bejött benne |:DD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jé, én már az X végefelé járok, de fel se tűnt hogy nincs világtérkép :) Azt hittem hogy ez csak átmeneti, és a játék második felében ki lehet menni majd a "térképre". Nemrég azonban felvilágosítottak, hogy már jócskán a játék második felében vagyok !alien
Egyébként szerintem ehhez a hiperrealizált grafikához nem is illik már hogy egy házméretű fickó szaladgáljon kinn a világtérképen. Bár repülő azért még lehetne....

Ami Uematsu-t illeti: imádom, de nem hiszem hogy attól hogy nem ő csinálja tovább, attól rossz lesz. (legalábbis remélem :D )

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Én is játszottam a demoval. Sztem egész jó. A zene meg alapvetően nem rossz. Nem olyan jó mint az előzőek de nem rossz. A Summonok meg istentelen jók. Azért fel lehet benne fedezni egy kis utalást régi játékra, mint pl. Ashe könyörgése hogy rabolják el nagyon emlékeztet Garnet-re. :P

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Várom, de sztem a régebbieket valhogy nem fogják tudni felül múlni. Ez csak egy megérzés, de szerintem ez lesz. Bár a grafikája jól néz ki, de remélem nem csak erre mentek.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Csatlakozom kulthoz, én is várom, meg minden, de nem igazán hiszem, hogy olyat tudnának belerakni, ami felülmúlná bármelyik jobb részt is.
A világa az el lett kapva, de ez máris egy rossz jel nála, mivel el lett kapva, csak valahogy mégsem az igazi, olyan érzésem van, mintha összegyúrták volna több részből, és nem ad semmi újat.
De hát majd meglátjuk!... :wink:

:átváltoztat: - ilyen nem lesz a játékban, de nagyon teccik ez a szmájli :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

ha lenne PS2m tuti hogy egy hatalmas élmény lenne...nemtom mért de nagyon bízok ebben a részben :)

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

szerintem mindent vinni fog és felülmúlja az összes eddigi részt, ha nem akkor majd csalódok egyet :(

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Huh hát én asszem már mondtam párszor, de nagyon várom ezt a részt :P Az X kicsit csalódás volt, talán mert már túl sokat láttam belőle itt-ott mielőtt elkezdtem volna játszani vele, meg annak a résznek a szereplői is meglehetősen hidegen hagytak, viszont úgy látom az XII formájában itt most valami olyasmi készül ami nagyon fog tetszeni :P
Csak az a baj hogy, gondolom, ez is 16ezerről fog indulni, amikor megjelenik itthon :grrr: Arról már nem is beszélve hogy arra mennyit kell még várni...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ami a X-et illeti, nem nagyon értem, hogy miért nem tetszik sokaknak.
Az igaz, hogy én a megjelenés előtt szinte semmit sem tudtam a játékról :roll: ...
Igen, vannak hibái, de szerintem ugyanazt a jó hangulatot képes megteremteni, mint a korábbiak (vagy legalábbis hasonlóan jót).
Egy kicsit eltértem a témától. :?
A XII-t meg 16-ért simán megveszem, annyit biztos megér.
Ez lesz az első FF, amit megjelenése után egyből megvásárlok.
Meg a DoC ugye, csak az nem teljes értékű FF.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Nagyon nagy a felhajtás az XII körül... :nyomoz:

Én épp ezért nem várom annyira. Szerintem csak csalódni fogok benne. De azért megveszem... :álszent:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

ez is csak ps2-n lesz és neten játszható? :?

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Jaj isten ments, ez egy sima egyedül játszható rész :P De csak ps2-n :yes:

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

szal nem olyan mint a XI.akkor jó,akkor én is kíváncsi vagyok rá :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

A FFXI csak egy félrelépés volt a Square-tól...sztem nem is kellett volna a XI...csak vmi olyasmi h FF Online....mert így nagyon kiábrándító hogy van 10 rész aztán egy online aztán megint rendes rész jön....

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Chrono írta:A FFXI csak egy félrelépés volt a Square-tól...sztem nem is kellett volna a XI...csak vmi olyasmi h FF Online....mert így nagyon kiábrándító hogy van 10 rész aztán egy online aztán megint rendes rész jön....
már megijedtem h a ff ezentul online game lesz... :shock: