Final Fantasy XII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire várod ezt a játékot?

Nagyon várom, sok jót hallottam róla!
32
60%
Várom, de nem tudom jó lesz-e.
12
23%
Már játszottam vele (demóval), jó!
6
11%
Játszottam vele, nem igazán jó...
1
2%
Nem érdekel ez a játék.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

FF9 úgy az egész ahogy van sokkal őszintébbnek tűnik nekem, összehasonlítva mondjuk a 7el sokkal gördülékenyebb és komplettebb, és a klasszikus japán mesefilmek kedvesen nyálas-vicces hangulatát idézi, melyben azért a mélyebb gondolatoknak is helye van néha. Japános maszlag alatt én Japánnak azt a fajta kommerszségét értem, (ami persze csak egy része annak, ami ebből az országból jön) amit ma már eléggé elharapódzott ezzel a túlzott animeimádattal. FF7ben is van egy tipikus animés akcióhős, tüskehajjal meg amnéziával, fehérhajú kúlos főgonosz, óriásmellű animecsaj, dárkos, zárkózott kari stb., meg az egész olyan "legyen benne ez is, legyen benne az is", az már nem lényeg hogy sok elem egyáltalán nem illik össze. '97-ben ez mondjuk még a nyugatnak újdonságként hathatott, (és igen, tini koromban nekem is bejött! de az ember gondolkodása változhat) de nagyon sokan azóta is igencsak túlértékelik, hogy a rengetet FF7 folytatásról/előzményről már ne is beszéljek. Igazából az AC nagyon jól bemutatja azt, hogy FF7 milyen lett volna, ha PS2/Ps3ra készül, ugyanúgy kommersz klisék csak nem amerikai, hanem japán módra. Ettől még szerethetik, kommersz dolgok is jól esnek az embernek, csak ezek után nem nagyon érzem jogosnak azt, amikor olyanokat állítanak emberek, hogy FF12 nem ér fel az elődeihez. Maximum nekik az FF12 féle kommerszség nem jön be, szemben az FF7 vagy akármelyik félével. Egyébként először én is csak néztem hogy böeee, aztán amikor jobban megvizsgáltam a dolgot tetszett.

FF10ben valóban van egy ilyen nyugat találkozása kelettel hatás, csak pont olyan dolgokat raktak össze és olyan módon, amit én személy szerint nem igazán bírok. (csak egy példaként mondjuk azt a tavas-csókos jelenetet hoznám fel, ami hát eléggé öhm, béna, bár ez enyhe kifejezés) Ilyen szempontból FF8 valamivel szerencsésebb, ami szerintem szintén internacionálisabb, ahogy mondtad.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Lev írta: FF7ben is van egy tipikus animés akcióhős, tüskehajjal meg amnéziával, fehérhajú kúlos főgonosz, óriásmellű animecsaj, dárkos, zárkózott kari stb., meg az egész olyan "legyen benne ez is, legyen benne az is", az már nem lényeg hogy sok elem egyáltalán nem illik össze. '97-ben ez mondjuk még a nyugatnak újdonságként hathatott, (és igen, tini koromban nekem is bejött! de az ember gondolkodása változhat) de nagyon sokan azóta is igencsak túlértékelik, hogy a rengetet FF7 folytatásról/előzményről már ne is beszéljek. Igazából az AC nagyon jól bemutatja azt, hogy FF7 milyen lett volna, ha PS2/Ps3ra készül, ugyanúgy kommersz klisék csak nem amerikai, hanem japán módra.
Bizony, bizony, bizony, ezekkel abszolút egyetértek! :jó: A 7 messze a legkommercionálisabb rész, és erre az AC csak rátett még legalább 7 nagy lapáttal. Hasonlítsuk csak össze a hatodik, vagy a kilencedik résszel, ha mást nem, a karaktereket, és ezzel találjuk szembe magunkat. Bár a 8-ban is voltak un. klisé karakterek, ott sem volt olyan erős, mint a 7. rész esetében. Kb. mint az 'Amnézia' (nem tudom ki ismeri :) ) Jó, jó, de nem nyújt semmi újat. A történet kiszámítható, a karakterek meg mintha egy "random hős és antihős" generátorból pottyantak volna ki. :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: kult44 »

12-ben mint már korábban elmondtam, nem tetszik a története. Továbbá Penelo-t kissé jellegtelennek találom Vaan-ra ezt nem mondhatnám, ő csak szimplán unszimpatikus, egy gyerek. A párbeszédek bonyolultak, ennél fogva a sztori nehezen érthető, az alapjátéknak a Licence board-ja unalmas, az idézések felénél nem érzi azt az ember, hogy az most valami hú de nagy dolog, sőt, szinte számomra ezek az idézések (nem mondom, hogy az összes, mert nincs meg az összes és akit még használhatónak találtam az Exodus) használhatatlanok és értelmetlenek. Ráadásul a történetre való hatásuk is... Mondjuk melyik FF-ben volt az, hogy valaha is NORMÁLISAN, ÉSSZERŰEN használtak idézést? :D Mindig csak voltak, de általában látványelemnek. Nah mindegy, ez csak egy kis kitérő. És a speciális támadásokra(bocsi, rég játszottam vele, nem emlékszem, hogy hogy hívják ezeket) is rá lehetne húzni a japános klisét.

DE! Az FF12 zenéi csodálatosak, szerintem az eddig részek közül ez a rész adja a legtöbb jó számot. Egy valós világot teremt, ahol nem egy város ér fel egy földrésszel, hanem sokkalta több város van, amik között át lehet járni. Hatalmas rétek, tiszta tengerpartok, sötét barlangok. Érdekes szörnyek, és jó harcok. Balthier és Basch nagyon stílusos karakterek, a városok nagyon el lettek találva, kellően idegesítő vagy éppen vidám.

Az FF7-ben való kijelentéseid közül sokkal egyetértek(fúj Tifa, fúj! :D ), de én úgy vélem, hogy az első élmény az amit soha nem szabad elfelejteni, hogy milyen volt elsőre a játék. Ha az ember sokszor játsza, újragondolja, keresi a hibát, akkor akárhogy nézed, az mindenféleképpen ront csak rajta, és mindig csak rosszabb lesz a véleményed, főleg a kor haladtával, minél nagyobb távlatokból nézünk vissza a játékra. Ennél fogva az összes korábbi FF-et is le lehetne húzni.

FF9: az első két cd és a 3-as eleje a jó. Utána a közepe nagyon össze lett csapva és elrontott a hangulatot, de a vége felé megint megtalálta a hangját.

Nah, ezt most jól megaszontam :D Lehet velem nem egyet érteni, más véleményen lenni, engem érdekel, hogy mit szóltok hozzá.

OFF

mahdi: kihoztad az Amnéziában a titkos befejezést? Nem a Darren-est, hanem a másikat? Mert arra szerintem még Te sem számítottál :D

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Nemtom, velem úgy van hogy van pár játék amivel szintén jó rég játszottam először és még most is szeretem, van amit meg nem, de ez mondjuk nem csak játékokkal van így. Pl. Chrono Trigger, azt is valamikor azokban az időkben vittem végig, mint mondjuk FF7et, CT viszont még most is tetszik.
Igen Penelo nyomi, de engem ez valamiért szórakoztat :mrgreen: Vaanban én bírom hogy olyan kölyök. Néha jobb egy ilyen "gyökerebb" főhős mint a túl sokat depizős/lelkizősek. És ezért is utálom méginkább a dizájnját, mert szerintem eléggé nem illik hozzá.
FF12őt lehet utálni, engem nem az zavar, hanem mint már mondtam, az hogy sokan mondják azt hogy megszégyeníti a FF nevet stb., és kinevezik fekete báránynak, holott a sorozat nagy része egyáltalán nem olyan tökéletes, mint sokan szeretik hinni. Szeretem az FFet, ( különben nem lennék itt :mrgreen: ) de az elvakultságot nem.

Amnéziát ismerem, azzal hugom játszott sokat régen :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Kult:
Nem, nekem nem sikerült, de egy ismerősömnek igen (a világ legnagyobb Amnézia fanja - mellesleg utálja az FF-et :D ) Úgyhogy bár nekem nem sikerült ismerek. És oké, persze az egy igen jól kitalált extra, de ettől maga a játékmenet, a sztori nagyja és a karakterek jelleme nem változik. ;) Ezek mind jók is, csak túúúúlságosan egyszerűek és klisések... :(

- Jah, mellesleg nekem elsőre sem tetszett az FF7 annyira... mondjuk ez lehet hogy azért volt, mert a 8.-at előbb ismertem. :roll: (ha jól emlékszem...)

Lev: Én nem vagyok elvakult, de ettől még szerintem is fekete bárány a 12. (Persze vannak akik pont a fekete bárányokra buknak! ;) ) És ugyan nem hiszem hogy minden rész jobb, - vagyis "tökéletesebb" - de én kapásból ötöt tudnék mondani ami igen. :) Soroljam? :D (indokolva...)

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Én se a legjobbnak tartom, (nekem másik két kedvencem a 9 meg a Tactics de nem akarom már az unalomig ismételni magam :mrgreen: ) de bennem egyáltalán nem keltettt akkora felháborodást, mint másokban. Azzal hogy itt most ennyit írtam ebbe a topicba, nem az a célom, hogy bárkit meggyőzzek arról, hogy szeresse, csak kifejtettem erről az egészről a véleményem.
Felsorolásra nem lesz szükség, a fórumot olvasgatva asszem már képet kaptam arról hogy neked melyik részek a kedvenceid :mrgreen:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Jah egyébként a nagy felháborodást anno én sem értettem, bár magam sem szívleltem nagyon a részt. Mellesleg, hogy lásd, nem a "sima" FF a mániám, a Tactics nálam is bent van az első 5-ben vagy 3-ban. (attól függ mikor, de volt már második is ;) :D)

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

Én nem nagyon szeretek sorrendbe állítani dolgokat amiket szeretek, mivel a legtöbbet mindig valami másért szeretem. Persze ha bizonyos szempontokat figyelembe veszek akkor lehetne, de igazából annyira nem érzek rá késztetést. Kivéve ha kényszerítenek :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

tipikus animés akcióhős, tüskehajjal meg amnéziával, fehérhajú kúlos főgonosz, óriásmellű animecsaj, dárkos, zárkózott kari stb., meg az egész olyan "legyen benne ez is, legyen benne az is"
Hmm. Gondoljunk csak bele, 1997-ban járunk. És a játékot már 2-3 évvel azelőtt elkezdték tervezni. Biztosak vagytok benne, hogy ezek az elemek valóban elcsépeltek, és nem azért lettek mára klisések, mert épp maga a VII tette őket népszerűvé? :nyomoz:
Vagyis bizonyos mértékben (persze torz a példa, de) lehet hogy hasonló a helyzet ahhoz, mintha A gyűrűk urát azzal vádolnánk hogy pfejjj, abban is orkok meg tündék vannak. Noha ő maga volt az a mű, ami bevezette őket.

De ez csak egy felvetés :1eye:

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Emtrexx írta: Hmm. Gondoljunk csak bele, 1997-ban járunk. És a játékot már 2-3 évvel azelőtt elkezdték tervezni. Biztosak vagytok benne, hogy ezek az elemek valóban elcsépeltek, és nem azért lettek mára klisések, mert épp maga a VII vezette be őket? :nyomoz:
Azért ez nem így van, én tudnék bőven példálózni, főleg mangák, animék körében, de még játékoknál is, hisz ez a fajta hőstípus már a 80-as években létezett! :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A létezés az egy dolog. De ki emlékszik rájuk? (Persze, biztos lehet példákat mondani, annyira nem mozgok a témában). Az meg tény, hogy a VII volt korának legnépszerűbb játéka a kategóriában. Nyilván nem azért, mert valóban csupa olyasmi volt benne amit máshol már láttunk :D (már csak a grafikai újitásai által is szükségszerűen hozzá kellett járulnia ahhoz, hogy ezek az elemek még népszerűbbek legyenek, és annyira elterjedtek, mint amennyire mára azok lettek)
(De ez már másik topik asszem)

Avatar
Lev
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2008. aug.. 19. 13:51
Tartózkodási hely: dömdöm

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Lev »

FF7nek valóban nagy szerepe lehetett abban, hogy ezeket a dolgokat népszerűsítse, hiszen akkor még ez az egész anime/manga "szubkultúra" tényleg eléggé szub volt, viszont akkor kérdés hogy ez tényleg olyan jó volt-e, vagy hogy AC miért lett olyan, amilyen, vagy akárcsak a többi mellékszála FF7nek, amiket az utóbbi években adtak ki, még mindig ugyanezt lovagolják meg, csak látványosabb köntösbe vannak bújtatva.
De egyébként Gyűrűk urát is vissza lehet odáig vezetni hogy voltak népi mondák meg mesék amiben ugyanúgy szerepeltek mindenféle varázslények. Én nem vagyok nagy Tolkien fan, de elismerem hogy tényleg valami újat hozott ezzel, csak hát ugye azóta már mennyi unalmas tizenkettő egy tucat fantasy regényt termelt a piac.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

folyt.köv - Könyvek topic --->

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Zorgika írta:
Lev írta:Én nem vagyok az ilyen általánosítás híve, Amerikából ugyanúgy jöhetnek jó meg rossz dolgok, mint Japánból.
Ezzel én is egyet értek. Ennyire általánosítani nem lehet és nem is szabad.
Bocsánatot kérek már amiért mondtam valamit.
Többet nem fordul elő.

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

Ezen azért megsértődni sem kell... :roll: (persze nem az én dolgom, csak mondom, mert erre való a Fórum! ;) )

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát, ezek pusztán csak véleménynyilvánítások voltak. Arxur, ha látni akarsz olyan hozzászólásokat, amiken tényleg meg lehet sértődni, majd mutatok párat a kepregeny.net-en, hogy ott milyen beszélgetésekben szoktam részt venni XD Vagy meg lehet nézni a youtube-on itt-ott a videók alatti hozzászólásokat.
(De ínyencek az index.hu hirhedt politikai fórumát is böngészgethetik XD )
Ezen a fórumon még soha sehol semmi nem hangzott el, amin bárkinek is oka lenne megsértődni. Mi még kismiskák vagyunk a beszólásokban :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: mahdi »

OFF:
Bizony, Kepregeny.net, HZS, C4... ezek ám a kemény helyek! :mrgreen: :twisted: 8)

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Noh, továbbra sincs PS2-m, viszont mivel engem elsősorban a történet és a szereplők érdekelnek, megnéztem az összes bejátszást meg múvit meg egy-két nagyobb harcot is a Final Fantasy XII-ből. :D Nekem tetszett a sztori (bár határozottan nem ez a legfordulatosabb történetű FF játék) meg némelyik karakter is nagyon jól el lett találva, a szinkronhangok kifejezetten jók. Játszani nem fogok vele, de szerintem annyira azért nem lehet rossz játék. 8D

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Amarevia írta:Noh, továbbra sincs PS2-m, viszont mivel engem elsősorban a történet és a szereplők érdekelnek, megnéztem az összes bejátszást meg múvit meg egy-két nagyobb harcot is a Final Fantasy XII-ből. :D Nekem tetszett a sztori (bár határozottan nem ez a legfordulatosabb történetű FF játék) meg némelyik karakter is nagyon jól el lett találva, a szinkronhangok kifejezetten jók. Játszani nem fogok vele, de szerintem annyira azért nem lehet rossz játék. 8D
Osztom a véleményed, az utolsó mondatodról pedig biztosíthatlak. :wink: Nem lett a kedvencem, de órákra oda tud láncolni a gép elé. :mrgreen:

CloudofDarkness
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. ápr.. 19. 23:42

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: CloudofDarkness »

Tudok egy nagyon jó helyet+módszert szintezésre, ha valakit érdekel, megosztom szívesen.
( 30 perc alatt 10-12 lvl up, közben lehet tv-zni, netezni, sütit sütni, vagy amti akartok =P )

Avatar
amy black
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2008. máj.. 14. 17:28
Tartózkodási hely: Black Mage Village

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: amy black »

CloudofDarkness írta:Tudok egy nagyon jó helyet+módszert szintezésre, ha valakit érdekel, megosztom szívesen.
( 30 perc alatt 10-12 lvl up, közben lehet tv-zni, netezni, sütit sütni, vagy amti akartok =P )
Hol ? :mrgreen:

CloudofDarkness
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009. ápr.. 19. 23:42

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: CloudofDarkness »

Henne Mines, miután meg van 10 espered és megkapod a kulcsot az új barlang-részekhez.
Ott van egy 4es útelágazás ahol a kapukat egy kapcsolóval tudsz nyitogatni.
Ha ezt aktiválod, akkor betámad 20-30 lvl60+ denevér. 3000exp/db
Ezek a gambitek kellenek:
- ally any: arise
- foe:undead: sleepga
- foe status=sleep: curaja
2 perc alatt fekszik is mind. Utána két képernyőt arrébb kell menni, és akkor lehet megint előlről kezdeni amíg meg nem unod.
Érdemes hastaga-t, protega-t, faithet használni és 45+ lvl-en elkezdeni, mert ezek simán ütnek 2k-t.

Avatar
Bangaa
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2009. jan.. 15. 17:43
Tartózkodási hely: Save Crystal

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Bangaa »

Ez szuper, majdan kipróbálom... :mrgreen:

Avatar
tidus9
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006. márc.. 18. 14:15
Tartózkodási hely: Hardstyle land
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: tidus9 »

Fú alapjáraton 200 órás a játék? 50 óránál tartok....:D Nem lesz egyszerű :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Re: Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Azért az túlzás. Maximum annyi, ha NAGYON ki akarod tápolni magad és meg akarsz szerezni MINDEN mindent