Final Fantasy XII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire várod ezt a játékot?

Nagyon várom, sok jót hallottam róla!
32
60%
Várom, de nem tudom jó lesz-e.
12
23%
Már játszottam vele (demóval), jó!
6
11%
Játszottam vele, nem igazán jó...
1
2%
Nem érdekel ez a játék.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

Nem csak pozitívan lehet ösztönözni valakit, ez pont erre volt példa. Ösztönzést kértél, hát kaptál.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

:ördög:

:lol:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerény véleményem a játékról úgy általában, avagy egy kép többet mondd ezer szónál, hát még egy kép ezer szóval...
A képen szerepel Vaan, tehát 16 éven aluliaknak nagykorú felügyeletével sem ajánlott megtekinteni - úgy főleg nem! A kép ezenkívül stíluson aluli (Kopirájt Cé. Szent Varecza), tehát senki másnak sem ajánlott. :P
Hogy miért tettem mégis publikussá, azt nemt'om. Kicsit megszállott voltam tegnap este... megjegyzem, öcsém végig támogatott az ötlet megvalósításában.

Avatar
Gergő
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2006. dec.. 25. 12:20
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Gergő »

A kép maga a terror!!!hogy lehet ilyet csinálni?? XD ,azért nem ennyire sz@r ez a játék!!!

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Ez durva :shock: . Na jó, egy XD-s lol azért kifejezöbb... :D És közösen csináltátok, vagyaz öcséd csak ott volt ? XD XD XD

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf:

:mi:

:doki:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Azta :!: :shock: Padlóra küldött ez a kép. Egyébként nagyon szép lett. XD :lol: :hehe:

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Szeretném kezdeményezni az illetékeseknél, hogy nyíljon 1 új topic "Hihetetlenül utálom a FFXII-t" címmel csak, hogy olf jól érezze magát. Személy szerint én már unom, hogy szinte mindenhol azt olvasom a forumon ahol a XIIről szó esik,hogy ő mennyire utálja. Lehet szidni engem emiatt, de már télleg nem bírtam tovább.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Noh, itt akkor kijelentém, hogy én meg utálom azt olvasni, hogy mások mennyire utálják a X-2-t.

De én tökéletesen és teljes mértékben egyetértek olffal a XII-vel kapcsolatban. És egyáltalán nem értem, hogy ti vagy más FF rajongók miért vagytok ennyire elragadtatva tőle, mikor ez a játék történetileg színvonalon alulibb, mint a X-2.

Legalább a X-2ben Yuna szerephez jutott, mint főszereplő, míg kedves Vaan barátunk olykor kinyög valamit... Komolyan... Nevetséges a XII és az az körüli nyálverés...

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Részemről csak ennyi: hadd döntse már el mindenki hogy melyik az a rész ami tetszik neki.
Én minden témát figyelek, és nem rémlik hogy bárki bárholis zavaróan istenítette volna, pláne olyan témákban nem, amik nem is a XII-ről szólnak. Ellenben a szidalmazása többhelyen is megtörtént már, ha jól emlékszek.

Ha a nyálverés alatt azt érted, hogy az a téma pörög, akkor az pusztán annak tudható be hogy az a játék az aktuális és azzal játszanak most a legtöbben. Nem hiszem hogy ez istenítésnek számítana.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem nem csak a fórumra gondolt, hanem a hivatalos értékelésekre is, mert mindenhol maximum vagy majdnem maximum pontszámot kapott a játék. Ki is van rakva egy plecsni a dobozra, hogy a "nemtudommilyen" újság szerint 2007 legjobb játéka. Az 576 szintén ezzel a címmel tüntette ki.
---
Én már jobban nem tudom kifejezni a véleményemet, úgyhogy nem hinném, hogy láttok tőlem több fikázást. Ezentúl átállok a pozitívumokra. Magyarán többnyire csendben maradok.
...
Tudtátok, milyen jól néznek ki a fegyverek a 12-ben? (Natessék! :P)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Föltévedtem az oldalra, hogy mi is itt a nagy helyzet.
Már kib@szottul útálom, hogy minden egyes tetves magyar fórumon a 12. résznek megy a gyalázása. Félre nem kell érteni, mindenkinek saját véleménye van és ez jó is, de hogy már mindenütt ez megy az kész vicc. Ez rossz, az rossz, nem lehet diszkréten megoldani? FFX-2-nek is ez ment, de ott csak annyi, hogy ez gyagyi és kész, de ez nem is igazi final fantasy rész. Személy szerint én nem is játszottam vele, úgyhogy meg sem szólalok, de majd egyszer kipróbálom.

Ez egy Final Fantasy fórum és most ovasgatom a kommenteket szinte az összesről a szarság megy, hogy ez nem jó az nem jó, ezt minek csinálni, én jobban megcsinálnám, hogy lehet ilyen szart. B@sszátok meg akkor meg kell változtatni a fórum nevét valami másra. Mert az a igazság, vajmi kevés dolog szól a játékról, ha meg valaki arról szeretne tárgyalni egyből leugassátok?

Na hogy miért is rossz a FF12? Én nemtudom, mert számomra ez volt az a játék PS2-re ami valami színt hozott a sok szürke játékok mellé, ami feldobott és még ha rossz kedvem is volt bekapcsoltam és egyből elfeledtem mindent, csak a játékra koncentráltam.

Történet? Star Wars-ra hasonlít? Ugyanmár, ennyi erővel a Scarface-re is ráfoghatjuk. Mi a rossz a történetben? Nincs benne Sephiroth? Vagy nincs benne Kuja? Esetleg Edea, Seifer? Férre ne értsétek, imádom ezeket a részeket, de ez egy teljesen más világ. Ez szól egy kiscsávóról aki a nyomornegyedben él és kiakar törtni belőle, hajós akar lenni, ez az álma. Közben a királyságok konfliktusba ütköznek, egy királylány szervezkedik, egy kalóz csapat szimplán lopni akar és ezeknek az embereknek a sorsuk összefonódik, kalandokat élnek át míg el nem érik a céljukat. Több mellékszereplő, egy ikertesó, a bírák, sárkányok hátráltatják utukat. Na és ebben mi a rossz? Nem a te stílusotok? Ez kurv@ra senkit sem érdekel.

A harcrendszer és az egész rendszer nagyon a helyén van. Iszonyatosan könnyen kezelhető, egyszerű. Tökéletes, én az összes további FF-be nagyon eltudnám képzelni ezt a harcrendszert.

Zene. Nem Nobuo Uematsu csinálta. Kötelező nekik csinálnia? Más nemis tud? Nekem személy szerint nagyon tetszettek a zenék és szinte az összes itt van a fejembe és ugyanúgy dúdolom mint monduk a 7 vagy a 8 zenéjét. Bevan szkennelve egy kép, hogy Rabanestra zenéje rossz. Nekem mondjuk a kedvencem, de mind1.

Hangulat, grafika mind nagyon jól megvan csinálva. Amikor legyőzünk egy ellenséget és a fanfare zene meg a style ahogy megcsinálták nagyon jó. Grafika meg PS2-re a legjobb, még PS3-mon is simán eltudnám képzelni.

Titkok, szavatosság. Csak egy kis összesítés, hogy mik is vannak benne. Aszem, olyan 200 óra mindent megcsinálni benne és fulra fejleszteni, bár ha valaki nagyon nagy király a játékban, mint mondjuk Olf annak sztem 10óra alatt is meglesz.
-45 Mob hunt: ami elég sokáig tart és idegtépő mire megtaláljuk mind a 45-öt és lesz közte pár izzasztó harc. Mondjuk Yiazmat. 60millió aszem az élete. Nemszámoltam meg a csíkokat amikor ütöttem.
-80 rare monster: ők már könnyebek viszont némeliyk elég nehezen jön elő.
-13 esper: ebből 5 történet szerint, 8 pedig titkos. És némelyikek felszedéséhez újabb küldetéseket kell megcsinálni, mint pl Chaos, Zodiac
-Horgászás: rohadt nehéz, legalábbis nekem.
-Egyéb aljátékok/küldetések mint a "vissza Barheim passagéba", Borospalack keresés, Julia a női kém, Cockatrice keresése, Balfonheim verseny, 7 nővér, Viera szerelem,
-Speciális fegyverek felszedése mint az Excalibur, Ultimate Blade, Tournesol, Ribbon stb. Nekem a Tournesol felszedése 20órámba került.
-Omega legyőzése akinek 12millió az élete.

Kizárólag az én véleményeimet olvashattátok.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Red :!: Vissza tértél :?: Nekem nincs véleményem a Final Fantasy XII-höz, szóval nem állok senki pártján. :D :D :D

Avatar
Kaszás
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 865
Csatlakozott: 2007. máj.. 15. 11:36
Tartózkodási hely: Travian 6-os szerever:)

Hozzászólás Szerző: Kaszás »

Jól beszéltél Red, üdv újra itt!

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Elnézést kérek, hogy buta vagyok a XII-höz , de lenne egy kérdésem: Hogyan is hívják azt a világot amelyben játszódik a történet? Mert azt tudom, hogy a Tactics is ugyan ebben a világban játszódott, és az nagyon tetszett nekem, szóval ez nálam egy plusz pont a XII-nél. Nem nagyon szeretnék ítélkezni a játék felett, de nekem tetszik. Lehet, hogy van igazság abban is amiket Ti mondtok. Nekem tetszik. Ez a lényeg. :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

:nevet: Red, hát neked tökre igazad van! Kivétel talán a harcrendszer, azon még van mit fejleszteni. Te is mondtad, hogy a végén a Quickeningek használhatatlanok, és csakva az Attackot használtad Curajával karöltve. Ivalice világa <--(Axel!) tényleg jól el van találva.
Valakinek nem jön be a sok helyszín monotonitása, meg a rendszer, és nem véli felfedezni azokat a védjegyeket, amiktől úgy érzi, FF-fel játszik.
Mindenesetre alátámasztom, hogy tényleg olyan játék, amit bármikor berakhatsz, és elszórakozhatsz vele úgy, hogy aztán mégis úgy érzed, haladtál valamit, nem csak "üres szórakozás" volt a vele töltött idő.
Mindenesetre továbbra is fennáll a tanácsom: ha valaki FF-et szeretne vásárolni, az várjon a XIII-ig, azzal talán több szerencséje lesz...
...Vagy kockáztasson...
(Veled ellentétben, Red, én 14 rugót adtam a játékért... tudom, én vagyok a hülye.)

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Noh, hajnali 5 órakor én annyit tennék hozzá, hogy:

1. nem mindenki fikázza a játékot, hanem KRITIZÁLJUK. Azt elvileg még talán lehet. És én itt hozzátenném, hogy játszottam a játékkal és nem hasraütésből szidom, ahogy sokan az X-2-vel teszik...

2. Akinek tetszik/tetszett az úgysem fogja befolyásolni.

3. Olf és én (legalábbis szerintem biztos) csak azt a tényt akarjuk megdönteni, hogy a XII az "év legjobb" játéka. Nem tudom ki dönti ezt el, vagy ki írja ezt rá a dobozra, mindenesetre garantáltan állíthatom, hogy nem az év játéka...

Egyetlen-egy dolog miatt emelkedik ki a többi játék közül, ami nem más, mint a méretei. Minden terület eszméletlen nagy, hatalmas szörny enciklopésiánk van, megszámolhatatlan huntok titkos cuccok, esperek, fegyverek stb...

De ennyi!!! Egy FF rész viszont nem csak erről szól. Hol van ebben a szövevényes történet? Hol vannak a váratlan fordulatok? Hol vannak az átvezető animációk!?

Ezzel az erővel, ha méretekkel és grafikai megjelenéssel akarunk lenyűgözni embereket, akkor akár a Bűn és bűnhődés regényt is adoptálhatnák FF részbe, mert az is NAGY...

Ez egész játék engem leginkább egy online játékra emlékeztet csak az a gond vele, hogy multiban nem lehet vinni...

Bárkinek szive joga szeretni ezt a részt, de én akkor is kritizálom, amíg csak a fórumon vagyok. Max nem kell elolvasni a hozzászólásomat...

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Nem az a baj kritizáljátok, az teljesen okés! Én sem szeretem mondjuk az X-2-t meg a VII sem jön be annyira, mint az FF-esek nagy részének. Szerintem azt nem kellene, hogy minden egyes alkalommal, amikor szóba kerül a XII egyből lealázni. Egyik FF sem tökéletes, mindegyikről el lehet mondani vmi rosszat. Ezek mellett azonban minden résznek megvannak a nagy pozitívumai. Ezért tart ott a sorozat ahol! Szerintem pont azért jó annyira a XII, mert el mert szakadni olyan dolgoktól amik miatt kezdett már leülni kicsit az FF. Teljesen más harcrendszer, történeti megköztelítés és hangulat. Tényleg nem azt mondom, hogy tetszen mindenkinek ez a rész, csak már tényleg uncsi mindehol ezt olvasni.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én igazán csak arra vagyok kíváncsi hogy másokat mi fog meg ebben a játékban.

Vegyünk például téged. Te miért szereted ennyire? :nyomoz:

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Nekem pont az tetszik benne, hogy annyira más mint ami eddig megszoktam a finaloktól. A történet teljesen más stílusú, inkább a háttérben megy a kavarás. Pont ez illik egy ilyen környezethez, ahol királyságok, birodalmak csapnak össze. Nekem nagyon bejön a harcrendszer is. Az is tetszett, ahogy a X-ben megoldották a "ne ATB legyen" problémát, de azzal, hogy real time harc lett teljesen felrázták a dolgot. Plussssz végre nem random harc van.
A szinkron az zseniális lett. A Xben nagyon idegesített Tidus hangja az elejétől fogva és csak Auron (Matt Mckenzie RULZ) hangja volt tökéletes. Ebben a részben viszont mindenki tökéletes angol szinkront kapott.
Fejlődés az a sphere gridhez képest tényleg nem nagy cucc előrelépést tekintve, de annyira nem is rosszabb, hogy lehúzzuk.
Rengeteg a side-quest és teljesen szabadon bejárható az egész világ, a játék legelejétől kezdve.
A grafika meg egyszerűen gyönyörű!!! Hihetetlen mit ki nem hoztak a PS2ből. Átvezető videókról meg csak és kizárólag pozitívan lehet beszélni, de ez már elvárás is a VII óta.
Ami viszont a legjobb az a hangulat. Az egész játékot egy olyan atmoszféra veszi körül szerintem, ami tökéletesen összefogja a XII-t. Egyedül a zene az ami nem igazán jött be. Érezni, hogy nem Uematsu-san munkája, de nem vészes a helyzet.
Szóval szerintem van mit szeretni ebben a részben is. Furcsa egyébként, mert a kedvenc részem a VIII és attól teljesen eltér :)

Avatar
vossler
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007. ápr.. 7. 13:19

Hozzászólás Szerző: vossler »

Arxur írta:Én igazán csak arra vagyok kíváncsi hogy másokat mi fog meg ebben a játékban.

Vegyünk például téged. Te miért szereted ennyire? :nyomoz:
Mert teljesen máshogy csinálták meg mint az előző finale-ket :yes:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Az X-2-őt is teljesen másképp csinálták meg... :fütyül:

ngf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2007. ápr.. 21. 19:25
Tartózkodási hely: Karácsond

Hozzászólás Szerző: ngf »

Csak nem mind1, hogy a Charlie angyalai adja az ihletet vagy mondjuk egy olyan környezet vagy hangulat ami méltó is az FF-ekhez.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Milyen az új FF-stílus? Mint a Csillagok háborúja: grandiózus, lendületes, és egészen újszerű. Talán mondanunk sem kell, milyen jót tett a vérfrissítés ennek a sorozatnak: mindenkinek bátran ajánlható, még akkor is, ha az előző pár epizód már nem tetszett annyira. A Final Fantasy kívül-belül újjászületett a tizenkettedik részben: mestermű ez; igazi mágusok munkája.
Idézet a Mondo magazin XII-vel foglalkozó írásából

:cool:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

A Mondoban írnak a XII-ről? :O

Akkor kihagyom... XD De egyébként nem. Végre találtam egy helyet Szegeden, ahol kapható, csak még nem volt pénzem rá.

Off vége... 8)