Final Fantasy XII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Mennyire várod ezt a játékot?

Nagyon várom, sok jót hallottam róla!
32
60%
Várom, de nem tudom jó lesz-e.
12
23%
Már játszottam vele (demóval), jó!
6
11%
Játszottam vele, nem igazán jó...
1
2%
Nem érdekel ez a játék.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53

Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Final Fantasy XII

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Megújult a hivatalos honlap - került fel két új trailer, és két új karakter ismertetője.

A hivatalos weblapon az áll, hogy 2006.03.16-tól megvásárolható a játék. Hallott valaki más megjelenési időpontot?

Várjátok ezt a részt? Szerintetek jobb lesz vagy rosszabb mint az előzőek?
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Jumbo Cactuar 2006. aug.. 11. 8:48-kor.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ami a 12-t illeti, én most jelenleg nem vagyok akkora lázban, mint mondjuk az FFX előtt. Most a Dirge of Cerberust jobban várom, hisz most jelent meg egy halom FF7-es cucc, és mellesleg ez a legjobb rész, amin szerintem az FFXII sem fog változtatni...
De lehet, hogy ez csak azért van, mert a történetéből még nem tudok semmit tulajdonképpen, csak azt, hogy háború van meg minden, de ez általános a többi FF-nél is. De a világa például nagyon tetszik, meg a fajok :) , ez a képek alapján jól ki lesz dolgozva. Ja és a csatarendszer az amin számomra még megbukhat a játék, de arról eddig még senki sem panaszkodott.
Ha ez a rész is hozza az FF-es hangulatot, és nem változtatnak túl sokat rajta, akkor ugyanolyan jó lehet, mint az előzőek, sőt, még jobb is. De hát nemsokára kiderül...

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Sztem egy rpg-nek jó lesz, de hogy egy Final Fantasynak, nemhinném :/ Jáccotam a demójával és hááát nem egy nagy szám, de majd akkor meglássuk ha megjelenik. Télleg nálunk szeptember környékén jelenik meg vagy mikor?? :|

Amúgy sztem ami nem megy azt nem kell erőltetni....

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

red13 írta:Amúgy sztem ami nem megy azt nem kell erőltetni....
Ezt meg hogy érted??! :O
Ne legyen több FF???

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

olf írta:
red13 írta:Amúgy sztem ami nem megy azt nem kell erőltetni....
Ezt meg hogy érted??! :O
Ne legyen több FF???
Ja, úgyértem :whistle: teljesen fölösleges sztem már...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Sztem meg lehúzhatod magad a budin! :p
Még van esély, hogy megüberelik az FFVII-et! Bár nem sok...
Amúgy ha teljesen végigviszik a tervet, akkor 21 rész lesz.
De közben is csinálnak játékokat, szóval csak nem lehet semmi hátrányod az FF-ből.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

szerintem meg Rednak igaza van, ezek az FFek már rég nem érik el a régiek szintjét...már csak a nevük Final Fantasy

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Hát én nem vagyok ennyire pesszimista, a XII-t pl jobban várom mint az VII-vonatkozású cuccokat. A főszereplőt leszámítva ( :mean: ) nekem az összes szereplő nagyon szimpinek tűnik, a világ is fantasztikusan jó, a látvány meg egyenesen lenyűgöző szerintem (a trailerek alapján legalábbis). Sőt, még a zenék is nagyon jók amik az előzetesekben felcsendülnek. Egyedül a harcok tűnnek kicsit csicsásnak.

Azért lehet még ebből a részből nagyon jó játék, az X-et például nem lesz nehéz túlszárnyalni :whistle:

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Hát, szerintem a X egy nagy koppanás, így négy nagyszerű játék után. Bár, én a hetet meg a nyolcat rájöttem, mért nem szeretem annyira, mint a kilencet: a főhős miatt. :)
Bár, itt csak annyit tok, hogy van az az Ashe, aki hercegnő (???).

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nyugottan csinálják csak tovább, de ha pl nem lennének a régebbi részek akkor egy nagy nulla lenne a Final Fantasy.
Egy biztos sztem a Crono Cross-tól vagy Legend of Dragoontól sem fognak csinálni jobbat.
Bár ez ma már minden játékra igaz. Nincs olyan szó hogy minőség ;)

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Engem nem nagyon izgat ez a rész, valahogy nem kedvemre való, nem tud annyira izgatni. Mondjuk a szereplők közül is Vaan tetszik egyedül (hogy miért az máig rejtély számomra)

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

én még a 12.t várom mert egyértelműen lehet látni hogy a 9ből sokat merítettek ami grafikát illeti, aztán a többi meg majd elválik.
Nálam a top3 eddig:

VII
IX
IV

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Nálam:
IX
VII
VI :D
Ezeket nem tudja überolni majd a 12, szvsz.
Viszont hajrá :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

red13 írta:Nyugottan csinálják csak tovább, de ha pl nem lennének a régebbi részek akkor egy nagy nulla lenne a Final Fantasy.
Kezdem érteni hová akartok kilyukadni: ha én nem szerettem volna meg anno a VII-et és a VIII-at, tuti hidegen hagyna most ez az új rész, csak egy játék lenne a sok közül. Ilyen tekintetben egyetértek.
És azt se tudom, hogy ezek után mi újjal lehetne még előrukkolni FF-cím alatt (VIII-folytatás-szagot érzek :shifty: )
A lényeg hogy elég sok múlik most ezen a XII-n, történetesen hogy tudnak-e még új ötlettel előállni. Nyilván ezért is halogatták a megjelentetést: igyekeztek minél jobban szépítgetni, hogy senki se mondhassa hogy a sorozat halott.

Viszont az kicsit elhamarkodott megállapítás, hogy ez a rész rossz lesz, mert a demója se volt jó. Gondoljatok csak pl bele milyen volt a VII vagy a VIII demója :)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Azé jó lenne majd ha a jappó szinkront belehetne lőni majd a játékban |:DD
top3
VII
VI
IX vagy a VIII, nemtom

Avatar
Zid
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. júl.. 9. 15:54
Tartózkodási hely: Suckron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zid »

Szerintem az FF-ből hiányzik valami, ami miatt a régiek jók, a mostaniak meg kevésbé: Sakoguchi
FFVIII-2 meg tuti nem lesz, sajna XXX :D , mert akkor csinálnának ugyanannyi lóvéból egy FFVII remake-t, ami tuti sikeres lenne.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

A lényeg hogy elég sok múlik most ezen a XII-n, történetesen hogy tudnak-e még új ötlettel előállni. Nyilván ezért is halogatták a megjelentetést: igyekeztek minél jobban szépítgetni, hogy senki se mondhassa hogy a sorozat halott.
Jaja, ez igaz. Ha viszont egy X-2 színvonalú lesz nahát akkor...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Számomra az a lényeg, hogy jó sok fordulat legyen benne, ne legyen egysíkú, mindig legyen benne valami új. Nomeg a jó rendszer, ugye, erről valaki beszámolhatna, aki játszott a demóval, pl red! :yes: Meg sok titok, mint az előzőekben, szép zene, látványos dolgok, legyen filmszerű. Ez kell a jó FF-hez. Szerintem. :D

Ja és a toplistám kábé megegyezik a redével, kivéve, hogy énnekem a X is tetszik.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

A harcrendszere???Jáccotál már a Vagrant Storyval??Na kb olyan. Ha nem akkor képzeld hogy mész jönnek ellened a szörnyek és le kell őket csapni. Szóval semmilyen képelsötétedés, hanem ott real-timebe folyik a harc(ha így hívják) Megy fel egykis jelző , mint mondjuk a 7-ben és ha betöltődött akkor kiadhatod a parancsokat. Persze válogathasz is hogy kivel támadj, de amúgy automata az egész. Még a KOTOR-ra is hasonlítható a harcrendszer, sőt, tök ugyanaz

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Azt a fajta harcrendszert pl szerettem. Egyik barátom még örült is neki mert ki nem állhatja a Random battle-t. :D Egyébként demo-bol nem tudom mennyire lehet tudni de ha minden szörnyet megölsz akkor ott nem lesz több? Vagy teremnek folyton? %-6

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Auron14 írta:Azt a fajta harcrendszert pl szerettem. Egyik barátom még örült is neki mert ki nem állhatja a Random battle-t. :D Egyébként demo-bol nem tudom mennyire lehet tudni de ha minden szörnyet megölsz akkor ott nem lesz több? Vagy teremnek folyton? %-6
Jönnek folyton mint a hülye |:DD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem muszály termelődniük, mert különben hogyan tápolnánk? A Star Ocean 3-ban is úgy van, hogy ha kimész egy területről, akkor visszatérve oda újra ottvannak a szörnyek. Ez a termelődés az ilyen történetbeli részeknél kihagyható, mondjuk csak a tápolós fieldeken van ilyen.
Ez egy elfogadható megoldás.

Ami a zenéket illeti, nekem nem tetszettek. Amiket meg lehet hallgatni, azokban semmi dallam, csak nagyszámú hangeffekt ismételgetése, és ez nagyon nem tetszik. Remélem azért lesz olyan zene, amiben dallam is lesz, de valami szép, mert enélkül a csilli-villi grafika mit sem ér, a zene adja meg a játék igazi hangulatát.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Na ja, de már nem is Nobou csinálta a zenéket benne. De aszem még az openinget igen |:DD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

NEM UEMATSU?!!! :O :O :O
Úristen, ez egyre rosszabb... &|
Mi lesz így a Square-Enixxel?! Mi lesz így az Final Fantasy-vel??!! :no: :censored: x)
Lehet, hogy igazad van, red... &| &|

windly
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2005. máj.. 7. 16:44
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: windly »

hmmm azért valaki nyomathatna infót is a játékról:))

A hivatalos honlappal nincs kisegítve az ember, mert nem beszélni japán nyelv...(meg olvasni se:))

Amúgy ez a harcrendszer hasonlít a Grandia 2 höz?
Mert az nagyon bejött.


szvsz a VIII a legjobb FF

A demó meg honnan van? Vagy ez is csak PS2 őn lesz? (valami újságmellékletben volt?)