Dirge of Cerberus - Final Fantasy VII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Szerinted milyen lesz ez a játék?

Biztos jó!
14
36%
Hát, én nem várok sok jót tőle.
10
26%
Már játszottam vele, jó játék!
11
28%
Már játszottam vele, nem túl jó :(
4
10%
 
Szavazatok száma: 39

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

Mina írta:Hétvégén kimentem az egyik piacra és mit láttam :?:
ps2-re lehet kapni FF7doc :D (DMC 8) k...a jó játék :twisted: )

Szerintem ez elég érdekes, mert én pl a neten sehol sem láttam.
Lehet hogy képzelődtél. :D

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Ezt nézzétek:
http://na.square-enix.com/dcff7/

Van fennt egy tök jó FF7-es játék, ami a játékról kérdez.

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

wow ez nagyon király :D :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Jah marha jó lett, mondjuk kár hogy a DoC csak ps2re fog kijönni, igazán kijöhetni gépre is. :(

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

tritto neked nincs ps2-őd?

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Nincs :(

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

SavUdvar írta:
Mina írta:Hétvégén kimentem az egyik piacra és mit láttam :?:
ps2-re lehet kapni FF7doc :D (DMC 8) k...a jó játék :twisted: )

Szerintem ez elég érdekes, mert én pl a neten sehol sem láttam.
Lehet hogy képzelődtél. :D


Egyik piacon láttam.
Elsőnek meglepet meg is kérdeztem tényleg az :?: Igen. Egyik ismerősőm megvette egész nap azzal játszik.
Mondta nekem:grafikája kicsit kopot,de amugy jó játék.

Ssj2Viko
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006. okt.. 4. 10:09

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Ez a Dirge of Cerberus tök jó játék, csúcsszuper a grafika, az akció és a hangulat.
Yuffie aki a kedvencem a VII-ből hozza a szokásos poénjait :D.

Igencsak fílinges volt Vincentel ebben a játékban visszamenni a Nibelheim-i Shinra villába :wink: .

Szal nyomom a játékot tovább mer nem lehet abbahagyni, jó a sztori , kiváncsi vagyok majd mi lesz a végkifejlet :).

FFVII Rulz.

Yunie
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006. dec.. 14. 16:01

Hozzászólás Szerző: Yunie »

tö jo a jatek nekem meg van es mar ki is jatszottam :D

Avatar
vadallat
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. okt.. 26. 9:46
Tartózkodási hely: bp

-

Hozzászólás Szerző: vadallat »

amikor először játszottam vele :shock: igy néztem, mikor másodszor játszottam vele :evil: akkor igy.tömören a játék :CANIS MERGA(de ez csak az én véleményem)

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Hmm, nekem elég vegyesek az érzelmeim a játékkal kapcsolatban. Voltak olyan részek, amikor csak Vincent képe a borítón mentette meg a játékot az ablakon való távozástól... Ami van a játékban az nem rossz. Sőt egész jó! csak... kevés... Úgy minimum 2xese kéne mindennek. Duplaannyi mozdulat. A golyókat pl alig lehetett elkerülni, csak rohangálni lehet jobbra-balra. nem túl stílusos. Lehetett volna többféle fegyveralkatrész, bár a fejlesztés jó dolog, de igazából nem lehetett egyéni fegyvereket létrehozni. Fegyvereknél maradva, a stukkerek közti váltás.. szánalmas... Elején látni jól, amikro csak a Cerberus van meg. Váltáskor csak spontán nő a fegyver hossza (nekem 3 kül barrel volt rajta). Vmi elővevő mozdulat lehetne, még ha magán a karakteren nincsenek is fegyvertartók... igaz felmerül a kérdés, h hova teszi azokat a hatalmas puskákat... A sztori is jó volt, de lehetett volna jobban kifejtett, pár oldalággal. Így nagyon egyenes s rövid volt. Lehett volna több FMV (remélem még mindig így hívják. Vagy renderelt vidó? áá, megzavarnak ezek az elnevezések... sose tudom éppen melyik a helyes). Legalább a videók negyedét/harmadát megcsinálhatták volna... Hiányoltam a többi ex-AVALANCE tagot. Pl.: Cloud egyértelműen harcolni kezd Rosso. De aztán mégis egyedül kell legyűrni a kiscsajt. Hova lett? bele tehettek volna egy kis együtt-harcolós mokát. Nem kellett volna sokat, én pl csak 3 lehetőséget láttam: 1 Shaluával a HQ-ban, Yuffie-val, mikor beveri a fejét a kocsiban (szánalmas volt, h elájult...) s egyszer Clouddal Rosso ellen. Hangulatosabb lett volna.
Szal végeredményben nem sajnálom a kiadott pénzt a játékért, mert Vincent mindent megér, de kezdem úgy érezni, ő az egyetlen érték a játékban. Nem annyira elcseszett, csak nem eléggé kidolgozott... Sajna ez a hátránya, ha beindul a "játékgyár". Ennél én többre tartottam a Squaresoft-ot.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem meg nagyon gagyi a sztorija, semmi fordulat nincs benne. (kivéve azt az egyet a végén, ahol még a vidit is egész pofásan megcsinálták: a Hojos) Meg azt sosem tudtam megérteni sem ebben, sem másban, hogy miért jó valakinek, ha elpusztul az egész bolygó?! :x Oké, még Hojoról feltételezném, hogy őrült, de aztán felébred Weiss, akinek ugyanez a célja... jujj...
És tényleg hiányoztak belőle a többiek, de még annál is sokkal jobban hiányoztak a ZENÉK.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

olf írta:Szerintem meg nagyon gagyi a sztorija, semmi fordulat nincs benne. (kivéve azt az egyet a végén, ahol még a vidit is egész pofásan megcsinálták: a Hojos) Meg azt sosem tudtam megérteni sem ebben, sem másban, hogy miért jó valakinek, ha elpusztul az egész bolygó?! :x Oké, még Hojoról feltételezném, hogy őrült, de aztán felébred Weiss, akinek ugyanez a célja... jujj...
És tényleg hiányoztak belőle a többiek, de még annál is sokkal jobban hiányoztak a ZENÉK.
Igen, a zenék.. Térden kúsznék Uematsu elé, h térjen vissza az SE-hez... Még a régi zenék remixének is jobban örültem volna... Nagyon hiányzott a hangulata...
Amúgy a sztori tényleg fordulatmentes, de azt nem mondanám, h hülyeség. Kicsit eröltetett mondjuk... De a legutolsó videó, a credit előtt... ááá, egy világ halt meg bennem... ezt a világelpusztítosdi kicsit megunt dolog, de még érthető...Hojo hatalmat akart, nem érdekelte a föld sorsa. Ezért Weiss-t és Nerot átverte, h segítsenek neki. S amikor Weiss felébred, akkor már omega irányítja. Csak rövid ideig van amgánál, amíg Nero beléolvad. De onnantól mér szerintem Omega az úr, őt meg már végképp nem érdekli Gaia sorsa...
***

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Hojo hogy szerez hatalmat, ha elpusztul? :P
De kösz, ez az Omegás dolog lehet, nem esett le.

És még azt jegyezném meg, hogy a főellenségeket túl egyszerűen és könnyen le lehetett gyakni, ami illúzióromboló volt. Sőt, normál módban az egész játék túl könnyű!
Bemegyek egy csarnokba, kiírja, hogy győzzek le 100 ellenséget. Legyőzök, erre kiderül, hogy ez volt a titkos arána. :roll:
---
:zöld: <- Ezt a szmájlit az én édes drága hugicám küldi a fórumozóknak. (igen, ennyi esze van)

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Nem akarták elpusztítani. Legalábbis nem véglegesen.
Hojo egy olyan erőt akart ami vetekszik, vagy akár túl is szárnyalja Sephiroth-ét, Genesis-ét és Chaos-ét. Aztán ő lenne a mindenható hatalom és úgy egyébként az új Bolygó ura. Ugyanis Omega nem pusztít, mint a többi WEAPON. Ő kimenti a maradék életet és új helyre költözteti. Weiss nem tudom miért csinálta. Lehet hogy már nem is tudta megállítani. Meg egyébként is eléggé unhatta már a világot. Telenyomják Mako-val, aztán hagyják ott ülni évekig. Aztán egy elmebajos tudós megszállja, megölik az összes bajtársát és a testvérét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Azureus 2007. feb.. 24. 13:26-kor.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Az Omega nem költöztet, hanem "visszavisz a kozmoszba", vagyis ugyanúgy, ahogy a bolygó halottai a bolygóba szállnak vissza a "levesbe", ugyanúgy a halott bolygó lelke is viszamegy valami mégnagyobb "teljesbe".
És akkor még azt nem tudom megérteni, hogy miért jó Hojonak, vagy bárki másnak, aki gonosz és hatalomra tör az ilyesmikben, a HATALOM??? Mit tudna kezdeni Omega Weaponként a bolygóval? Kacagna mint egy idióta, hogy ZSENI VAGYOK, MEGMONDTAM, STB.???

Épp most mutattam meg haveromnak a végét, együtt röhögtük halálra magunkat, mekkora baromság. Óriási szégyent hoz az FFVII névre.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

olf írta:Az Omega nem költöztet, hanem "visszavisz a kozmoszba", vagyis ugyanúgy, ahogy a bolygó halottai a bolygóba szállnak vissza a "levesbe", ugyanúgy a halott bolygó lelke is viszamegy valami mégnagyobb "teljesbe".
És akkor még azt nem tudom megérteni, hogy miért jó Hojonak, vagy bárki másnak, aki gonosz és hatalomra tör az ilyesmikben, a HATALOM??? Mit tudna kezdeni Omega Weaponként a bolygóval? Kacagna mint egy idióta, hogy ZSENI VAGYOK, MEGMONDTAM, STB.???

Épp most mutattam meg haveromnak a végét, együtt röhögtük halálra magunkat, mekkora baromság. Óriási szégyent hoz az FFVII névre.
Hát... mint mondtam vala egy bajtársnőmnek: Mállik le a "Final Fantasy VII" felirat a boritóról... A gonosz hataloméhesek lelki világát néha nehéz megérteni. Seph még oké, kicsit kattant volt szegény... de hogy Hojo mit kezdett volna Omega erejével... Gondolom utazgatott volna fel-alá... Egy kis bolygó-nézés. Az AC-ben amúgy Seph-nek is hasonló céljai voltak. A Gaia-t járműnek használva utazgatni. Miért nem képesek az ilyenek otthon maradni inkább és a gépet nyomni?

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Serena McKeenzo írta:
olf írta:Az Omega nem költöztet, hanem "visszavisz a kozmoszba", vagyis ugyanúgy, ahogy a bolygó halottai a bolygóba szállnak vissza a "levesbe", ugyanúgy a halott bolygó lelke is viszamegy valami mégnagyobb "teljesbe".
És akkor még azt nem tudom megérteni, hogy miért jó Hojonak, vagy bárki másnak, aki gonosz és hatalomra tör az ilyesmikben, a HATALOM??? Mit tudna kezdeni Omega Weaponként a bolygóval? Kacagna mint egy idióta, hogy ZSENI VAGYOK, MEGMONDTAM, STB.???

Épp most mutattam meg haveromnak a végét, együtt röhögtük halálra magunkat, mekkora baromság. Óriási szégyent hoz az FFVII névre.
Hát... mint mondtam vala egy bajtársnőmnek: Mállik le a "Final Fantasy VII" felirat a boritóról... Amúgy kiváncsi vagyok, h értékelné a játékos-társadalom, ha nem egy FF-ről volna szó...
A gonosz hataloméhesek lelki világát néha nehéz megérteni. Seph még oké, kicsit kattant volt szegény...de hogy Hojo mit kezdett volna Omega erejével... Gondolom utazgatott volna fel-alá... Egy kis bolygó-nézés. Az AC-ben amúgy Seph-nek is hasonló céljai voltak. A Gaia-t járműnek használva utazgatni. Miért nem képesek az ilyenek otthon maradni inkább és a gépet nyomni?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Sephi tudod nem tehetett róla, kényszerítették a Jenova gének, hogy "legyen hazafi". :)
De Hojo tényleg inkább Honfoglalózott volna, vagy valami. *nem kedveli az őrült tudósokat*

Túl sok már a fehér üzi. :) Mi lesz itt majd dizájn-váltáskor??
*felírja a cetlire, amin az Emtrexxel megbeszélni valók vannak*

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

olf írta:Sephi tudod nem tehetett róla, kényszerítették a Jenova gének, hogy "legyen hazafi". :)
Nem Jenova volt a domináns. Sephiroth azért csinálta, mert jófiú és segíteni szeretne anyucinak.
Egyébként Omega WEAPON nem csak utazgat fel s alá. Keres egy új sárgolyót ahol leteszi a Lifestream-et és újrakezdődik az élet.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ez csak az én elméletem, hogy Sephy már nem volt a saját maga ura, hisz amit ott Nibelheimben levág, (és milyen hirtelen változás!!!) hogy "anyuci megvédelek a gonosz emberiségtől", (mondjuk japán-logika...) az nem hiszem, hogy a saját akarata lenne. És azt viszont nem vagyok hajlandó elhinni, hogy egyszerűen megőrült, és végig csak egy beteg ember ellen harcoltam. Ezért kínálkozik, hogy Sephy Jenova "kiválasztottja".
Ja és amellett továbbra is kitartok (ezt a játékban egyértelműen így magyarázzák):
Egyéni lélek ----halál----> Gaia egységes lelke (születéskor innen áramlik az életfolyam az új élőlényekbe) ----pusztulás----> Kozmosz lelke (innen áramlik ki az életfolyam a bolygókba, melyen új élet születik)
Vagyis Omega nem közvetlenül költözteti át a bolygón lévő életet, csak visszahelyezi egy nagyobb egészbe.
Hogy miért nem tud az életfolyam önmagától áramlani? Talán csak a kozmikus távolságok miatt. De épp fordítva is lehet, hogy egyáltalán nem tud magától közlekedni, és az egyének halálakor is van valami "közvetítő egység", amit a bolygó küldd ki, hogy gyűjtse össze a lelket. Csak azok talán nem 1 km magasak, és nem olyan feltűnőek. :P
Mégis inkább az első feltételezés tűnik elfogadhatóbbnak.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Az Életfolyamot Bugen elmagyarázza.
Ha meghal egy élőlény a lelke visszaszáll az Életfolyamba. Ott keringenek a lelkek amik aztán az újonnan született élőlényekbe szállnak. Aztán ha az is meghal a lélek újra visszaszáll az Életfolyamba és így tovább. Úgyhogy Omega szerintem (meg ha jól rémlik Lucrecia és Hojo is így magyarázta) begyűjti az egész Életfolyamot elindul a világúrbe és keres egy másik üres sárgolyót ahol lerakja a Folyamot és az élet újra beindul.

Sephiroth-ról pedig: Sephy-fanként mindig is az ő pártján fogok állni és soha senki nem fog meggyőzni az ellenkezőjéról. :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Azureus 2007. feb.. 24. 13:27-kor.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

azt hogy Omega mit csinál a Lifestream-mel nem említik egyértelműen, mindenki másként értelmezheti. Mondják, h a bolygók ha meghalnak bekerülnek a kozmoszba, s,h Omega ezt a kozmoszt utazza. Vagy vmi ilyesmi. Omega vágülis jófiú, csak kijátszották szegényt
Seph lelki világa meg érdekes eset. Elég erős a mama befolyása (cegény elnyomott gyermek), s semmiképp nem önmaga Nibelheim után. Szerintem Seph akkori válsága (tól sok sokkoló info, nem tudta feldolgozni) + Jenova hatása együttesen érte el, h "megőrült" Nem a szó szoros értelmében őrült, persze. Seppet nem lehet besorolni ilyen mindennapi fogalmakba. Ő ezek felett áll ;) Mondjuk én is inkább úgy mondanám "megváltozott a világról alkotott képe"

Avatar
jerom
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2006. aug.. 17. 19:13
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: jerom »

Aki játszott a Dirge of cerberus-all , az meg tudja mondani, hogy érdemes beszerezni a gamet ?
És mennyire kapcsolódik a FF7-hez és AC hez ?

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Annyi köze van hozzá hogy a folytatása. 3 évvel az eredeti játék után játszódik.
Szerintem érdemes de mivel FF7-fan vagyok nem az én véleményem a leghasznosabb.