Dirge of Cerberus - Final Fantasy VII

Általános beszélgetés megjelent, vagy megjelenés előtt álló Final Fantasy részekről

Szerinted milyen lesz ez a játék?

Biztos jó!
14
36%
Hát, én nem várok sok jót tőle.
10
26%
Már játszottam vele, jó játék!
11
28%
Már játszottam vele, nem túl jó :(
4
10%
 
Szavazatok száma: 39

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

na ez aztán a sok kérdés :D

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Red13 írta:Csekély angol tudásom miatt elég sok dolgot nemértek a játékból. Csak sejtek
Pár kérdés meg is fogalmazódott bennem:
Vincent bal keze miért olyan?? vagy az csak egy karom rajta???
Hogyan tudja kontrolálni az erejét?
Mi is pontosan a WRO? Amolyan Shinra corporation?
Kik azok a kék ruhás "emberek"?(Deep ground Soldier) Volt kisérleti alanyok? Miért akarják a WRO-t elpusztítani?
Shelke miért állt a "rosz oldalra"?
Protomateria?
Omega?
Red13 írta:Ja és Shalua kezével és szemével mi történt??
Miért rabolják el az embereket Kalmból?? És mit csinálnak velük??(amikor az a zöld kéz kinyúl)
Miért Midgarba vannak a DG katonák??
Szépen sorban.

Vincent teste emberi alakban sem teljesen ember. A bal keze és mindkét lába kicsit állati beütésű. Acéllal takarja.
A Protomateriával.
A WRO egy Reeve által szervezett szervezet (de jól hangzik) ami a Bolygó helyreállításán ügyködik. Már Meteor becsapódása után megalapult és az AC-ben szerepel néhány poszterük.
A DeepGround egy elit SOLDIER. Igen még az elitnek is van elitje. Őket még brutálisabb Mako kezelésnem vetették alá és Hojo és barátai is pusztították az emberi oldalukat.
Shelket 9 éves korában elrabolták és 3 évig Shinra poklában szenvedett. Napi Mako kezelés meg effélék.
A Protomateria egy különleges Materia ami... Nem is tudom. Lényeg hogy Grimoire találta és képes kordában tartani Chaost.

Omega az utolsó WEAPON. Viszont a Bolygó őt nem védelem szempontjából teremtette hanem ha a Bolygó bajban van Omega begyűjti a Lifestream-et és elmegy a világűrbe másik bolygó után kutatva.
Shalua a húga keresése közben vesztette el a kezét és a szemét a belsőszervei felével együtt.
Omega akkor ébred fel ha a bolygó bajban van. A sok "tiszta" ember megölésével a Bolygó veszélyben érzi magát és Omega felébred. Egyszerűen beledobják őket a Lifestreambe. A kéz az nem tom mi.
Egyszerűen mert DeepGround (a helység, A katonák főhadiszállása) Shinra épület alatt van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Azureus 2007. feb.. 24. 13:23-kor.

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Red13 írta:Bocsesz már megint a hozzászólásért, majd valamelyik moderátor korrigálja.
Lucrecia hogy halt meg?? Hojo hol lőtte meg Vincentet?? Vincent miért egy koporsóba "bújt"(gondolom ezek benne voltak a FF7 játékba is, de én már nem emlékszek rájuk)
Lucrecia nem halt meg. Nem tud meghalni mert tele van Jenova génnel. Meg akarta ölni magát mert bőnösnek érzi magát Grimoire halála miatt. Nem sikerült úgyhogy lehibernálta magát a kristályba. Vincent mellkasa lyukadt ki. Lucrecia altatta el hogy Chaos még véletlenül se tehessen semmit.

Az előzőt is fehérré kéne tenni. Valaki képes rá? Nagyon kéne egy Szerk. gomb
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Azureus 2007. feb.. 24. 13:24-kor.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Kösz szépen a válaszokat :)
Vincent Lucrecia szerelme volt, akkor miért nem "olvassza fel"?
Shaula elvesztette a belső szervei nagyrészét is. hogyan?? Vagy erről nem írnak semmi?

Miért van Vincentnek a nyakába egy Cerberus medál?

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Gondolom mert nem képes a szemébe nézni amiért képtelen volt megállítani. Egyébként meg Lucrecia meg akar halni és igaziból nem is biztonságos a Jenova gének miatt. Vincenten kívül mindenkinek jobb ha alszik. Ő meg már hozzá van szokva a szenvedéshez. Szomorú történet de ez van.
Nem igazán. Csak mikor Reeve meséli Shelke-nek hogy a nővére mennyire szereti és mit meg tett érte megemlíti hogy mindennap gépekre van kötve mert hiányzik pár belsőszerv.
És miért van a mobilján egy Cerberus vagy miért Cerberus a pisztolya? Mert a Quicksilverből nem lehet játékot csinálni. Dirge of Quicksilver?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Uh, elolvastam. :roll: Ezek alapján: ennek se semmi ám a története! :D Azt hittem, már nem lehet tovább fokozni az FF7 stílust, de mégis! :D

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Hogyan kell kinyírni Weiss-ot?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem pontosan úgy! :P
Eredetileg weiß - fehér.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

http://www.youtube.com/watch?v=jIZ1GxFekM0 - egy videóteszt az amcsi verzióról.
És ezennel be is jelölném a "biztos jó"-t. :)

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Red13 írta:Hogyan kell kinyírni Weiss-ot?
Na végigvittem a játékot :D Jó volt, bár igaz még most is van a fejembe elég kérdés, majd később le is írom őket.
Karakterek, videók mind nagyon állatok benne. Majd írok ezekről is :P De hogyan kell behozni az extra dolgokat :shock:

Olf: azé nem ilyen könnyű a játék mint ahogy a videóban, sztem aki játszik vele az a gyerek vérprofi :D

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Az titkos endingre gondolsz? Ahhoz meg kell szerezni 3 darab G-file-t. A 8, 10 és 11-es. A 8-ban ott amikor egy félig nyitott ajtó mögött van pár WRO katona és megpróbálják kinyitni neked az ajtót közben támadja őket a DG. Azokat kell kilőni aztán bemész megölni mindenkit fel a lépcsőn és ott van valahol. A 10-ben a kocsis hülyeség útán valamelyik háztetőn egy kémény mögött. Az uccsó meg abban a teremben ahol négy Mako pont van a négy sarokban. Megállsz a szoba közepén akkor az felemel onnan meg átugrasz a csövekre amin a DG-k voltak. Ott van valahol.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Nem, hanem a caracter listára meg a misson-okra. Bár lehet ha nagyon nehezek inkább cheat-elek, ert nemnagyon esik jó vele szarakodni.

Akkor jöhetnek a kérdések :)
Kicsoda valójában Nero, Weiss? Hojo hogy jelenik meg a végén Weiss képében? Mi kapcsolat van Chaos és Omega között? Mi szüksége volt Rosso-nak a protomateriára? Azul hogyan tudott átváltozni?(gondolom a kezelések miatt) Nero-nak mi van a karjával? Mi az a lilás fekete "köd" ami mindig feltűnik és az emberek elvesznek benne?

Durva anyukat, hogy red megint csak 5 mp-ig volt a videóban :evil:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Red13 írta:Durva anyukat, hogy red megint csak 5 mp-ig volt a videóban :evil:
És akkor is csak aludt :P Egyébként én is szívesen láttam volna mondjuk Midgar ostrománál.

A karakterek meg ilyenek kapszulák kilövésével lehet megyszerezni. a sima pályákon narancs kapszulák videókat adnak. Az Extra Mission-ban vannak kék piros meg lehet hogy más is azokat mind másképp kell széttörni. Ütni, Materiával meg effélék.

Akkor a válaszok
Nero és Weiss ugyanolyan szuperkatona mint a többi Tsviet.
Hojo a halálakor még gyorsan felküldte az tudatát a Net-re. Ennek csak az volt a bökkenője, hogy Meteornak hála az egész Net szétesett. 3 évbe telt mire öszerakták. Gondolom a WRO. Mikor összerakták Hojo rájött hogy Lucrecia Chaos-Omega elmélete nagyonis jó gondolta Omega ereje egész kellemes lehet. De Omega befogadásához egy nagyon erős de mindenekelött "tiszta" test kell. Wiess pont megfelelt a célnak. Megszállta Wiess-t és irányította a DG-t.
Omega menti meg a világot ha az a pusztulás szélén áll Chaos pedig az egyetlen teremtméyn aki el tudja pusztítani. Bizony még a nagy Sephiroth-nak se sikerült volna.
A Protomateria Hojo-nak kellett hogy felébressze Omegát.
Igen a kezelés miatt. A DG-t tömény Mako-val kezelték... naponta. Sokkal erősebbek és sokkal instabilabbak mint egy 1st class SOLDIER.
Nem tudom. Semmi. Csak le van kötve mert van neki két szép robot karja :P
Az eredeti köd ami megölte Grimoire-t az Chaos volt. A Nero-n lévő mindent elnyelő köd viszont nem tudom mi lehet. Kétlem hogy egyszerűen a Mako miatt ilyen lett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Azureus 2007. feb.. 24. 13:25-kor.

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

köszi a válaszokat :D

Bár két dolog nem tetszik :P hogy erősebbek a DG-sek mint a first class soldier és hogy Chaos erősebb lenne mint Sephiroth :P

Kellene már ide egy Red13-mas játék :D de komolyan. Amúgy abba a pár mp-be is rohadtjól megcsinálták. Egyébként nem bánnám ha minden egyes karakterről csinálnának játékot, mert ebbe az egy játékba is mennyi mindent hozzátesz a eredeti játékhoz

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Red: Majd csinálok mékerrel RedXIII-as játékot! :wink:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Red13 írta:Bár két dolog nem tetszik :P hogy erősebbek a DG-sek mint a first class soldier és hogy Chaos erősebb lenne mint Sephiroth :P
Azt nem mondtam. Azt mondtam hogy Chaos végzete az hogy legyőzze Omegát. Nem is igazán lehet másképp. Viszont Sephiroth-nak nem hoűiyzem hogy van esélye Omega ellen. Bár még sose láttuk komolyan harcolni. Ugyanakkor elméletileg már harcolt Chaos-al és csak alig tudták legyőzni. Tehát Chaos-nál erősebb de Omegához semmi köze.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ki tudja, mikor jön ki a DoC?
Szeptemberben/októberben reménykedni nagyon szerencsétlen? :? Már kezdem megérezni, milyen az, hogy az itteni megjelenésekre mindig 1 évet kell várni, és nem jó érzés (pl. FF12, DoC)... :|

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

olf írta:Ki tudja, mikor jön ki a DoC?
Szeptemberben/októberben reménykedni nagyon szerencsétlen? :? Már kezdem megérezni, milyen az, hogy az itteni megjelenésekre mindig 1 évet kell várni, és nem jó érzés (pl. FF12, DoC)... :|
Még semmi hír róla, szóval nem most esedékes :(

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Na ezeket hogyan lehet behozni?
Event Viewer
Character Viewer
Sound Gallery
Art Gallery
Extra Missions

Kód nincs a játékhoz?

A Secret ending sztem egy kicsit furcsa :P

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

A már említett Kapszulákkal. Az Event-höz az sima játék pályáin lehet megtalálni majd kilőni vagy ütni, bár szerintem sosincs olyan helyen hogy ütni lehessen. Az Extra Mission sorra jön miközben csinálod. A többi pedig szintén kapszulák de olyanok amiket csak egyféleképp lehet széttörni. Pl. magic vagy meele

Egyébként mi a baj a Secret Ending-el?

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Csak annyi hogy Gackt mit keresett a játékban :D Meghogy 1szárnya volt akárcsak Sephiroth-nak.

Avatar
tidus9
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006. márc.. 18. 14:15
Tartózkodási hely: Hardstyle land
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tidus9 »

EZ a Játék FPS nem??

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

nem, TPS.

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Hétvégén kimentem az egyik piacra és mit láttam :?:
ps2-re lehet kapni FF7doc :D (DMC 8) k...a jó játék :twisted: )

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

MI?! :shock: Lehet kapni???!!