Melyik a kedvenc Final Fantasy részed?

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb

Melyik a kedvenced?

I-V. részek közül valamelyik
1
1%
VI. rész
5
3%
VII. rész
46
31%
VIII. rész
41
28%
IX. rész
12
8%
X. rész
30
20%
Egyéb :)
14
9%
 
Szavazatok száma: 149

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

egyébként kösz hogy végigolvastad gergő:S:S:S:S:S:S
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Neo Bahamut 2007. máj.. 19. 16:32-kor.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

egy jótanács: használd a ,,javít" gombot és nem 3 hsz-t irni :| Amugy szivesen :)

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

hahahhahahahhah?:D:D:D::D

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Szerintem AZ akmalnak van igaza és szerintem A bahamutnak nem kéne
hahahhahahahhah?:D:D:D::D
ilyeneket írnia.

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Kössz a jotanácsot majd használni fogom :D :roll:

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Bahamut000 írta:Nah amit most felsrolok az hosszu lesz sztem:D

A Final fantasy =: mert cloudrol szol aki egy remek szerplő(mellesleg az egyik kedvencem9:D és a ellentétéről :sephirotrol szol .NAh+ még az is hogy a karakterek is remekül megvannak csinálva.a történet remek .a főellenség nem olyan nehéz ehhez képest(sephirothoz képest a ruby weapon és a emerald wapon) vasárnapi tréning.:D

A 2dik kedvencem a nyolcadik rész a : a hiheetlenül jo és kiválo grafikája miatt nem csoda hogy olyan sokat adtak el belőle az elsső napon.A türténete is nagyon jo de kedvenceeim a karaterek között: a squall(nagyon erős limitje miatt)Rinoa(nagyon fontos szerepe van a játékbamn aés a kutyája is aranyos:D) Zell: az mindig aktiv és erős mellesleeg.............aztán az hogya titkok amik benn vannak azok elég izgalmassá teszik a a jaatekot mint pl.: a pupu kártya, a bahamut és ami sztem a legneezebbba z eden GF amit (rohadt) nehezn tudtam megszrezni.szinte a ff8nak a vége a legjobb amikor a semmibe mászkálnak ott csak hátra kell dőlni és nézni-..................nagy on tecii ez a 2 jatek......és jo hogy itt volt ezz a foorum és hogy beirhattam amit gondolok a finalokrol amik teccenk:D:D:DD:D:
na jolvan bevallom hogy egy picit primitiv:D de csak probáltam a legjobban leirni ahogy tudom :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

John
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007. aug.. 6. 23:47
Tartózkodási hely: Magyarország / Békésmegye / Elek

Hozzászólás Szerző: John »

Visszatérve az elejéhez,nekem a kedvenceim:
1:VII
2:VIII
3:X
a IX az nem tetszett,mert túl mesés,az X-2 annak meg a sztorija nem jó,XII azmeg nincs meg.

Avatar
Caesar
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007. máj.. 9. 23:13

Hozzászólás Szerző: Caesar »

Nem is tudom nekem mindegyik bejött!!A legjobban a VII de utánna nem tudnám sorbarakni öket!!

Zidane Tribal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2007. szept.. 2. 13:42
Tartózkodási hely: Magyarország

Hozzászólás Szerző: Zidane Tribal »

Igen nem rossz a 8 mert a GF-ek nagyon jók és szépek.De én azért szeretem jobban a 9-et mert nekem a karakterek szimpatikusak.

Igen és a 8-ban nagyon jók a zenék. 8)

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

egyértleműen a 7es :D
a kedvenc karakter innen pedig Vincent és Yuffie

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Végre nem egy Tifa-fan!!!! :D

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

Tifa? :shock: ő oan kis izé...oan idegeseítő néha...

Ekart
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. júl.. 25. 15:53
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Ekart »

Tifa nem is idegesítő... aranyos lyány :P Nézd meg az X-2-ben Rikku-t na ott ő idegesítő. Nem kicsit, nagyon. Ezért a mai napig dühös vagyok nagyon szerettem a X. FF-et, és kiadták a folytatását, amit csak azért nem törtem szét mert eredeti és drága volt :shock: :evil: . Az eredeti Yunához képest fogadott ebbe a részbe egy nyafka plázacica Yuna, egy idegesítően picsogós, bárgyú Rikku és egy Pain aki elfelejtette vissza adni Lulu ruháját, de lenyúlta Auron mentalitását...
És ez a sok popzenei mocsokság is kiábrándító volt. Extra gáz :x : Yuna mindkét dala amikor azt hiszi magáról, hogy egy fekete énekesnő és nem jön rá, hogy fehér énekesnőnek sem jó.
Szóval ez X-2 kihoz a sodromból.

Pedig a X szerintem egy kitűnő rész az FF-ből komplex és érdekes sztori, szép is, jó is... :D csak minek folytatni :?

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Top:
1: FF VII
2: FF VIII
3: FF IX
4: FF VI
5: FF I :)

Mindegy nekem a FFVII örök favorit :wink: :wink:

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Na, elkeveredtem ide is... :D Reménykedek benne, hogy beindul újra a fórum, és lesz kivel beszélgetni. Addig is válaszolnék a kérdésre, hogy melyik a kedvenc részem. :roll:
Nnnya...
1 - VII
2 - VI
3 - IV, V
4 - VIII
5 - IX
6 - X
100 - X-2
És mivel ráérek, meg is indokolnám.. :roll:
VII: Életem első meghatározó játéka, sírig tartó szerelem. :D Pont azon röhögtem a minap, hogy épp 7 éve játszottam vele először. (Nem, nem vagyok nyanya, de már beléptem a családos felnőttek táborába, szóval nem babaként kezdtem játszani :D ) Mindent szeretek benne: szuper harcrendszer (legalábbis viszonylag könnyen átlátható, és elsajátítható), érdekes, részletesen kidolgozott szereplők (Seph a kedvencem, nagyon érdekes karakter!), és persze rendkívül bonyolult, érdekes, magávalragadó történet.... Csak remélni merem, hogy kijön ps 3-ra a remake, és mégjobban belehülyülhetek! :mrgreen: A Crisis Core-t pedig álmatlanul forgolódva várom, 2 héten belül, hogy megtudtam, jön ez a game psp-re, már meg is vettem a kis drágát. Nehogy má' lemaradjak. :D :wink:
VI: Nagyon jó kis történet, kellemes harcrendszer, nosztalgikus hangulat a grafika miatt. Jó volt szabadon mászkálni, nem szeretem a lineláris sztorikat... Ha nem lenne a hetes, ez vinné a pálmát.
IV: Nagyjából az előzöeket tudnám róla mondani, annyi kiegészítéssel, hogy ennek kicsit kevésbé jött be a sztorija. Az ötről szintén. Semmi extra, de jó játék mindkettő.
VIII: Szép grafika (emlékszem, ahogy megjelent meg is rendeltem, akkor csodásnak számított), érdekes, bár néha ellaposodó történet. Harcrendszer számomra kifejezetten kellemetlen volt a 7. után, de azért meg lehet szokni idővel. Viszont szép volt na!! :nyuszi: :D Azért a kártyajáték tetszett nagyon.
IX: Kellemes sztori, kellemes harc, idétlen grafika,fura nevek, jó zenék. Hát ennyi. :D
X: Gyönyörű volt, jó harcrendszer, felüdülés, hogy az előzőekhez képest újra cserélhetőek csata közben is a karakterek. A szereplők ruhái viszont borzasztóan idegesítettek, főleg Tidus göncei, meg Wakka frizije... Viszont imádtam blitzballozni! Ezt még külön játékként is el tudnám képzelni! :!: A sztori is szép volt, bár valahogy nem volt meg az a varázsa amit a 7-esnél éreztem. Mondjuk a többi résznek sem volt... :afro:
X-2: Nem akarom megsérteni a rajongókat, de szerintem ritka az ilyen vérszegény, erőltetett játék, mint ez... Az FF végigkísérte a tinikoromat, ezzel mégsem tudtam megbarátkozni, nem fejeztem be. Ott porosodik a polcon, ha rajtam múlik, ott is marad. :twisted: :shock:
:1eye:
A többiekről nem tudok egyenlőre nyilatkozni, annyi biztos, hogy jövőre meglesz a Dirge of Cerberus, és a FF XII is. Remélem írtok majd ide, és lesz kivel megvitatni.

Ja, és én szavaztam a 7. részre ami döntött, csak hogy tudjátok! :nemangyal: Nem is hinnétek, milyen jól esett :!: :mrgreen:
:alien:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Eve20 írta: X-2: Nem akarom megsérteni a rajongókat, de szerintem ritka az ilyen vérszegény, erőltetett játék, mint ez... Az FF végigkísérte a tinikoromat, ezzel mégsem tudtam megbarátkozni, nem fejeztem be. Ott porosodik a polcon, ha rajtam múlik, ott is marad. :twisted: :shock:
No, én a XII-vel vagyok ugyanígy. :D

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Re: Melyik a kedvenc Final Fantasy részed?

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Hát arról még nem tudok nyilatkozni :)
Különben milyen? Felvázolnád nagyjából miről szól, meg hasonlók? Még lusta voltam utánanézni, jelenleg a Crisis Core tart lázban, más nem nagyon keltette fel az érdeklődésemet.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Re: Melyik a kedvenc Final Fantasy részed?

Hozzászólás Szerző: olf »

Hmm... erre a múltkor elfelejtettem reagálni.
Tehát:
VII: Ja, pont így. :wink: A Crsisi Core-t én csak ajánlani tudom, amennyit játszottam vele, nagyon FF7nek néz ki, ellentétben a DoC-cal, aminek nekem a története nagyon sántít az FF7 után, meg erőltetett, játékkén meg épp elmegy.
VI: Mi a probléma a grafikával? :D Szerintem a hetet is ilyen grafikával kellett volna inkább. :)
IV: Ennek a résznek a története azért tetszett nekem, mert tele volt a szereplők belső vívódásával, ez ennek a résznek a specialitása. Az ötre még nem tudok reagálni.
VIII: Valahogy én is így vagyok vele. Néhány részén úgy éreztem, jobb a hangulat, mint a hétben, de aztán mégis több rész volt olyan, ami lapos volt, és a vége is.
IX: A grafikára először én is ezt a szót találtam, de most már úgy gondolom, egyszerűen ez illik legjobban a játékhoz. Különben pedig minőségi. És nézegesd azokat a zseniális háttereket! Annyi munka van bennük, hogy csak na! A harcrendszernek meg, amilyen egyszerű, fergeteges hangulata van, amit egy nagyon durva zenével van megfejelve. :D Történetvezetésből pedig a kilencedik rész nálam az etalon. (ezt most nincs kedvem kifejteni :huh: )
X: A blitzballba én (és úgy tudom, nem csak én) elég hamar beleuntam. A történet meg nem nagyon fogott meg, vagyis inkább az nem fogott meg, ahogy el lett mesélve. És kevesebb komikus pillanat van a történetben, amiket így utólag valahogy hiányolok, tessék megnézni a kilencet, az ottani (igen eltúlzott) karakterek olyan vicces jeleneteket tudnak összehozni!
X-2: Nem is FF! :wink:
XII: Áh, inkább ne. 4 évig gürcöltek vele, de mégsem FF lett...

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Re: Melyik a kedvenc Final Fantasy részed?

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

olf írta:IX: A grafikára először én is ezt a szót találtam, de most már úgy gondolom, egyszerűen ez illik legjobban a játékhoz. Különben pedig minőségi. És nézegesd azokat a zseniális háttereket! Annyi munka van bennük, hogy csak na! A harcrendszernek meg, amilyen egyszerű, fergeteges hangulata van, amit egy nagyon durva zenével van megfejelve. :D Történetvezetésből pedig a kilencedik rész nálam az etalon. (ezt most nincs kedvem kifejteni :huh: )
Végre még egy ember, aki tisztán látja a dolgokat! :mrgreen:

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Félreértés ne essék, nem szándékoztam leszólni a 9-et, ha megnézitek, egy negatívumot írtam, a grafikát, mást csak dícsértem! A grafika szintén ízlés dolga, végigvittem 2* 3*, és nem zavart különösebben. Ehhez a világhoz ez illik. Ettől függetlenül jobban kedvelem a relasztikusabb megoldásokat. Szerintem jó kis játék, minden rpg fan gyűjteményében ott a helye! :) Nekem sem hiányozhat. Szóval tényleg nem akartam leszólni, sajnálom, hogy ez jött le a hozzászólásomból. Az, hogy nem dícsértem agyon, annyit jelent, hogy hozta a szokásos final minőséget! :D Bár nem a kedvencem, szeretem!

Avatar
Eve20
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007. dec.. 28. 23:06
Tartózkodási hely: Midgar? :D

Hozzászólás Szerző: Eve20 »

Crisis Core- nagyon várom már az angol nyelvű verziót, japánul nem szándékozom végigvinni. Különben is, FF-et csak és kizárólag eredetiben játszok! :D Egész más egy eredeti gyűjteményt nézegetni, mint egy másoltat.
Blizball: Hát nem tom, én is csak rosszat olvasok róla mindenhol, hogy milyen nehéz meg ilyenek, de én nagyon szerettem! Bele kell jönni, és akkor nagyon élvezhető tud lenni! Csak egy kis türelem szükségeltetik hozzá, mint a legtöbb dologhoz az életben. :wink: A sztori engem sem fogott meg különösebben, többet is kihozhattak volna belőle.
A 7-es, és 9-es háttereivel kapcsolatban: Én is nagyon kedvelem az ilyen szép kis háttereket, egész más hangulatot kölcsönöz a játéknak, mint a 3d! Látszik, hogy beleadták szívüket-lelküket a készítők. :) A 9-es zenéit is nagyon kedvelem, a 7-esét nem annyira, az még elég kezdetleges. De hát mit is várnánk egy 10 éves játéktól? Az Advent Children OST-jét viszont imádom, (Forever walking alone nagyon bejön, meg a One winged angel újabb verziója) úgy ahogy a Crisis Core-ét (úgy ahogy van, tetszik) is. Ti melyik zenéit kedvelitek a legjobban? :?: Az AC zenéiről csak szidást hallok általában, de nekem nagyon bejön ez a metálos zene! :D A Crisis-é szintén ezért tetszik elsősorban, de jó, hogy ott már lágyabb dallamok is helyet kaptak!

Most pedig megyek, és elkezdem a 9-est! Kedvet kaptam! :D

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Eve20 írta:A 7-es, és 9-es háttereivel kapcsolatban: Én is nagyon kedvelem az ilyen szép kis háttereket, egész más hangulatot kölcsönöz a játéknak, mint a 3d!
Igen, igen, igen! Én is ezeket szeretem és ez nem csak FF-ekre értendő, ott van pl. a Resident Evil 1-2-3, Abe játékok(első kettő), amiknél szintén a háttér tette igazán hangulatossá az egészet. (Szacsi különben sem szereti a totálisan 3ds környezetet :1eye: )
Eve20 írta:Szóval tényleg nem akartam leszólni, sajnálom, hogy ez jött le a hozzászólásomból.
Szerintem senki sem úgy értelmezte, hogy leszóltad ^^
Csak szeretünk okoskodni meg idióta szmájlikkal telenyomni a hozzászólásainkat XD

:ölel: :banán:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Pontosan így van, ez a jó a fórumokban, lehet hülyülni.
A Forever walking alone az melyik szám? :o Nekem nincs is meg az OST-mben. Vagy lehet, csak japán címmel. :huh:
A Crisis Core zenéiben meg az a jó, hogy amik nem átdolgozások, valahogy azok is teljesen beleillenek az FF7 világába.
AC-ből nekem bejön... hmm... majd' az összes, a Divinity II, Sara ni Tatakau Monotachi (Those Who Fight Further), Beyond The Wasteland talán mégjobban, de marha jó a harczene zongorán, az OWA feldolgozás, a J-E-N-O-V-A feldolgozás, a Chase of Highway, meg úgy az összes. :)

Avatar
ms.Tifa
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007. dec.. 2. 14:14
Tartózkodási hely: Újrónafő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ms.Tifa »

Nem tudnék igazából választani, mert minden részben van valami, amiért lehet szeretni, és ami miatt hangulatos, és ez mindegyikben más és más. Meg mindnek megvan a maga sajátos kis világa, jellemzői.
Attól is függ, kinek melyik tetszik, hogy ki milyen beállítottságú ember lelkileg, és milyen érdeklődése van. Pl én művészféle lennék, ezért igazából a játékokban nem szeretem a harcokat, engem inkább érdekel maga a történet.
Ezért talán a X-t választanám, meg másik indokom: ezt játszottam legelőször és meghatározó élmény maradt, na és persze nagyon szép a története. Jó, igen a többinek is, de na. :)
Másrészt viszont nem vagyunk egyformák, és mindenki máshogy kötődik a FF-hoz, mást és mást jelent egy-egy embernek.
No, ez lett volna a lelki megközelítése a dolgoknak. :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Mennyire érdekes, hogy az esetek túlnyomó részében az a Final Fantasy rész a kedvence, amivel elsőként játszott. Gyakran hallom, hogy nagy élmény volt számukra és meghatározó. Legtöbbjüknek az válik A final fantasy fogalommá. És mivel, ahogy te is mondtad ms.Tifa, mindegyik rész más-más világ, ezért még egyszer nem fog olyan hatást tenni rá a játék, mint az első. Legalábbis elég kicsi rá az esély. Persze objektíven vizsgálva nagyszerű játékokról beszélünk és ez Final Fantasy mind, de mindegyik kicsit más és más. :yes:
Summa summarum: Final Fantasy VIII rulez! :lol: (Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni.)

Lezárt