Melyik a kedvenc Final Fantasy részed?

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb

Melyik a kedvenced?

I-V. részek közül valamelyik
1
1%
VI. rész
5
3%
VII. rész
46
31%
VIII. rész
41
28%
IX. rész
12
8%
X. rész
30
20%
Egyéb :)
14
9%
 
Szavazatok száma: 149

Avatar
Szacsi
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2218
Csatlakozott: 2006. feb.. 16. 16:40
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ahogy olvasgattam a téma elejét, látom, hogy mindenki írt listát.
Eddig csak három részhez volt szerencsém (de érzem, hogy a következő a VI lesz):

1. IX
2. VII
3. VIII

Most, hogy megint játszottam egy kicsit a IX-cel, rájöttem, hogy jobban tetszik, mint a VII. (aztán lehet, hogy csak a pillanatnyi elmezavarom miatt :P ).

És mivel még jó drabig úgyse tudok majd elaludni, kiélem magam itt a fórumon és indoklást írok hozzájuk:

A IX-nek nagyon megfogott a hangulata, hogy ennyire mese szerű. A grafika nagyon szép, a történet is tetszett, jó a harcrendszer, a kasztosodás, a helyszínek, a rózsaszín (!) sárkányok (azt hittem leesek a székről amikor megláttam), a hangeffektek (igen, az a jó kis prüntyögés >D ), a zenék. Vivi, Kuja, Garnet, Steiner, Freya.... No comment, imádom őket :P
Külön kiemelendő a köd szerepe és az, hogy nem minden lényt lehetett megidézni ill. csak később lehetett használni őket.

És a legfontosabb: imádtam az irreálisan nagy fejeket! Na jó, ez csak szimplán tetszett :3

A VII is nagyon tetszik, éppen csak egy kicsivel marad el a IX mögött. A történet csillagos ötös, a karakterek is jók, a grafika szokható. Már eleve Sephiroth miatt megérte végigjátszani :3 Nagyon tetszett a matériás rendszer, a weapon-ok, ellenben Midgar-t kimondottan utáltam. Iszonyú az a helyszín @.@ Nem is ragozom tovább, remek játék a VII, de a IX most egy picivel jobban tetszik.

A VIII nekem túl lineáris volt. Grafika terén le a kalappal, viszont az egész kicsit sziruposnak tűnt (bocs Zorgika meg a többi VIII fanatikus ^^"). A harcrendszer nem nagyon tetszett, a történet lehetett volna csavarosabb, rejtélyesebb. Irvine, Zell, Quistis, Laguna, Edea tetszett, de a többieket ki nem állhattam. A zenéjét meg sokan dícsérik, de bennem sokkal jobban megmaradtak első játszás után a VII dallamai és eddig a IX-é tetszik a legjobban. A kártyázás és a SeeD tesztek nagyon tetszettek.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Kiforrottságban szerintem mindenképp sorban következnek egymás után a részek zenéi. A IX-nek már tényleg majdnem minden zenéje fenomenális, míg a hétben előfordulnak >szerintem< bugyuta, vagy gyengén kidogozott dallamok. A nyolc világtérképzenéje a másik kettőhöz képest pedig trágya.
---
Midgarban mi nem tetszett? Gyakorlatilag az a város jelképezi az egész bolygó jövőjét, és fenyegetésnek szerintem egész jól sikerült. Gold Saucerre három kört ver, az biztos. De ha már itt tartunk, nekem Cosmo Canyon (a zenéje meg Red miatt) és Costa del Sol (úgy az egész) tetszik leginkább.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf írta:a hétben előfordulnak >szerintem< bugyuta, vagy gyengén kidogozott dallamok. A nyolc világtérképzenéje a másik kettőhöz képest pedig trágya.
Juj, a világtérképzenét illetően nagyon igazad van :D Az IX világtérképzenéje viszont nekem (is) nagyon tetszett. A VII-ből meg ez a kedvencem: klikk

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Én a nyolc világtérkép-zenéjére már nem is emlékszem... :huh:
Az a zene viszont nagyon tetszik, ami akkor szól, amikor a Ragnarokkal mászkálunk. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Amarevia 2007. márc.. 25. 19:08-kor.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

A repcsis zenék általában nagyon jól sikerültek. Élvezet felszállni :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

A nyolcban még nem rossz, de a hetedik részben (ott sem rossz) nem illik igazán a világvége-hangulathoz, pedig kizárólag akkor lehet röpködni. :|

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

1. FF VIII - nem tudnám megszámolni, hányszor szökött könny a szemembe... :oops:
2. FF VI - különleges világ, különleges történet....
3. FF V - A story eléggé nugyutának tűnik, de mégis nagyon durva lesz, ez a rész a leg legendaszerűbb, az egész olyan mint egy mítosz, vagy egy szép hősköltemény.
3. FF IV - minden ami FF = karakterek, sztori, végkifejlet
4: FF I - Mindennek van kezdete, és ennél tökéletesebbet el sem tudnék képzelni!
5: FF Tactics - fantasztikus hangulat, és a rendszer egyáltalán
- az utolsó kettő szinte abszolút ugyanannyira kitűnő!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mahdi 2007. aug.. 22. 10:21-kor.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

olf írta:A nyolcban még nem rossz, de a hetedik részben (ott sem rossz) nem illik igazán a világvége-hangulathoz, pedig kizárólag akkor lehet röpködni. :|
Az igaz, néha ezért inkább sétálgattam a világtérképen, úgy sokkal hangulatosabb volt. de miután kellőképpen bedepiztem, öröm volt újra repkedni :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

mahdi írta: 1. FF VIII - nem tudnám megszámolni, hányszor szökött könny a szemembe... :oops:
Piros pontot kapsz! :mrgreen:

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Zorgika írta:
mahdi írta: 1. FF VIII - nem tudnám megszámolni, hányszor szökött könny a szemembe... :oops:
Piros pontot kapsz! :mrgreen:
Ja igen, ezt én is akartam írni, csak elfelejtettem :D

Avatar
mahdi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007. márc.. 25. 16:18
Tartózkodási hely: A Hetedik szarka eldugott sarka

Hozzászólás Szerző: mahdi »

:oops: :D ...
Köszi!

Amúgy most szereztem meg, és kezdtem el a Final Fantasy Tactics-ot PSX-re, és nagyon kellemeset csalódtam. Sokkal közelebb áll a többi FF-hez, mint az Advance, (másik kedvenc :P ) a story már az elején nagyon jó, előre láthatólag nagy hősködések, világmegmentés, királykisasszonyok, meg érzelem és dráma vár rám!
Csak ajánlani tudom azoknak, akik még nem találkoztak vele!
(jah, és ami nálam megint csak plusz pont, a grafika, ugyanis erősen az első hat részére hajaz! )

/afféle RPG makeres cucc :D /

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Nekem a toplistám:
1.Final Fantasy VIII
2.Final Fantasy IX
3.Final Fantasy VI
4.Final Fantasy VII
5.Final Fantasy V

A héthez még nem volt szerencsém,de talán jövő héten meglesz!!! :D 8)
A nyolcban egyedül az a rész nem tettszett amikor Lagunával meg a társa(i)val kellett menni a katonák elől(régen volt már nem emlékszem) :)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nem tudom, érdekel-e, de van a VII. résznek már magyarosítása.^^

Avatar
Sanyi
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2007. jan.. 29. 22:15
Tartózkodási hely: London

Hozzászólás Szerző: Sanyi »

Zorgika írta:Nem tudom, érdekel-e, de van a VII. résznek már magyarosítása.^^
Melyik hétnek?
Nekem:a X
VIII
IX

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Azt írtad, hogy lehet hogy meglesz neked jövőhéten a 7. rész. Ahhoz van magyarosítás. Meg a nyolchoz is. Persze PC-n.

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Leon »

Új sorrend.
1 Final Fantasy "tienkettő"
2. Fájnöl Fántázi tizenkettő
3. Fájnöl Fántázi Iksz-kettő
4. Final Fantasy "TÍz-kettő"

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Leon írta:Új sorrend.
1 Final Fantasy "tienkettő"
2. Fájnöl Fántázi tizenkettő
3. Fájnöl Fántázi Iksz-kettő
4. Final Fantasy "TÍz-kettő"
Hát ja, van benne valami XD

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Zorgika írta:Azt írtad, hogy lehet hogy meglesz neked jövőhéten a 7. rész. Ahhoz van magyarosítás. Meg a nyolchoz is. Persze PC-n.
Nyolc az megvan pc-re.Csak én PSX-re szereztem meg. :D Még csak a hetet,de az is bejön.Nem tudjátok miért van, az hogy ha sokat játszok, amikor van csata vagy videó, és megy a hang de kép elmegy(csatában ugyanúgy kidobja ha valamit nem lehet?)A nyolcat nem bírtam lemagyarítani (régen) mert a macerásabbatt szedettem le,mert akkor még nem volt netem.

Avatar
vossler
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007. ápr.. 7. 13:19

Hozzászólás Szerző: vossler »

Nekem a kedvenceim ezek:7
8
10
12 :)

Avatar
Gagazet
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. dec.. 19. 11:36
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Hozzászólás Szerző: Gagazet »

nekem pedig:

XII :éljenz: :taps:

X

X-2

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

Nah amit most felsrolok az hosszu lesz sztem:D

A Final fantasy =: mert cloudrol szol aki egy remek szerplő(mellesleg az egyik kedvencem9:D és a ellentétéről :sephirotrol szol .NAh+ még az is hogy a karakterek is remekül megvannak csinálva.a történet remek .a főellenség nem olyan nehéz ehhez képest(sephirothoz képest a ruby weapon és a emerald wapon) vasárnapi tréning.:D

A 2dik kedvencem a nyolcadik rész a : a hiheetlenül jo és kiválo grafikája miatt nem csoda hogy olyan sokat adtak el belőle az elsső napon.A türténete is nagyon jo de kedvenceeim a karaterek között: a squall(nagyon erős limitje miatt)Rinoa(nagyon fontos szerepe van a játékbamn aés a kutyája is aranyos:D) Zell: az mindig aktiv és erős mellesleeg.............aztán az hogya titkok amik benn vannak azok elég izgalmassá teszik a a jaatekot mint pl.: a pupu kártya, a bahamut és ami sztem a legneezebbba z eden GF amit (rohadt) nehezn tudtam megszrezni.szinte a ff8nak a vége a legjobb amikor a semmibe mászkálnak ott csak hátra kell dőlni és nézni-..................nagy on tecii ez a 2 jatek......és jo hogy itt volt ezz a foorum és hogy beirhattam amit gondolok a finalokrol amik teccenk:D:D:DD:D:

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Bahamut000 írta:Nah amit most felsrolok az hosszu lesz sztem:D

A Final fantasy =: mert cloudrol szol aki egy remek szerplő(mellesleg az egyik kedvencem9:D és a ellentétéről :sephirotrol szol .NAh+ még az is hogy a karakterek is remekül megvannak csinálva.a történet remek .a főellenség nem olyan nehéz ehhez képest(sephirothoz képest a ruby weapon és a emerald wapon) vasárnapi tréning.:D

A 2dik kedvencem a nyolcadik rész a : a hiheetlenül jo és kiválo grafikája miatt nem csoda hogy olyan sokat adtak el belőle az elsső napon.A türténete is nagyon jo de kedvenceeim a karaterek között: a squall(nagyon erős limitje miatt)Rinoa(nagyon fontos szerepe van a játékbamn aés a kutyája is aranyos:D) Zell: az mindig aktiv és erős mellesleeg.............aztán az hogya titkok amik benn vannak azok elég izgalmassá teszik a a jaatekot mint pl.: a pupu kártya, a bahamut és ami sztem a legneezebbba z eden GF amit (rohadt) nehezn tudtam megszrezni.szinte a ff8nak a vége a legjobb amikor a semmibe mászkálnak ott csak hátra kell dőlni és nézni-..................nagy on tecii ez a 2 jatek......és jo hogy itt volt ezz a foorum és hogy beirhattam amit gondolok a finalokrol amik teccenk:D:D:DD:D:
Erre nem tom mit irjak. Használhatnál kicsit több szóközt és pontot.,,Szmájli"-k elött és ütán szóköz.Maga az elemzés... kicsit primitív, bár ez csak az én véleményem. :roll: (amugy nekem is a ff8 vége a kedvencem :) )

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Legalább te ne oltsd, hisz a haverod! :)

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

ja gergő és nem vagyok primitiv hanem a dani az:D:D:D:D

Avatar
Neo Bahamut
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 967
Csatlakozott: 2007. máj.. 13. 22:18
Tartózkodási hely: Gensokyo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Neo Bahamut »

egyébként az olfnak van igaza:D

Lezárt