Első Final Fantasy élmény

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Nefrit!Az ötleted támogatom! :)
Vagy alapitsuk meg Balamb Gardent valahol! :p

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Nefrit nem csak te vagy ilyen peches.Sajna az én környezetemben sincsenek már ff rajonó.A mostani barátaim főként lövöldözős játékokat nyúzzák,így nem igen tudok velük társalogni az ff-ről.A barátnőim meg egyáltalán nem is szokta játszani se pc,se konzolon.Ha meg netán szoba hozom akkor meg néznek rám, mint borjú az új kapura.
:(
A házas dologban pedig benne vagyok. :D

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Még jó, hogy van ez a fórum! :p Mi lenne veleünk, ha ez nem lenne! %-6

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

JA Balamb Garden az király lenne !heart !heart !heart

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Légyszi maradjatok a témánál (vagyis: Első Final Fantasy-élmény), mert akik újonnan jönnek ide, nem fogják tudni hogy miről szól a téma! Köszi 8)

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

Ja ok első ff élményem igazából elég hosszú volt elöször amikor kb öt éve láttam a bemutatóját az ff8nak szóval amikor épp megjött teljesen bezsongtam. aztán rá 3és fél évre megláttam megint és elhatároztam hogy megszerzem.
Sikerült is és aznap elég korán hazaértem elkezdtem játszani és amikor dollet cityben az a kib*** nagy robot üldözött ugy remegtem olyan ideges feszült voltam mintha tényleg az életem múlott volna rajta amikor vége lett és Quistis kinyírtam még vagy fél óráig be voltam sokkolva csak keringtem balambban.(akkor jöttem rá hogyan lehet kártyázni. a többit az első végigjátszásfórumon irom le.
Ja FFx2 vel nemrég kezdtem el jáccani kölcsönprojektorral nem volt olyan izgi de azért jó volt az is

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

Hát az első... Lássuk csak... Kb 5 éve volt amikor eggyik osztálytársamtól kaptam kölcsön 5 cd-t :)
Hazaérve felinstaáltam a gammát... A bevezető film
már a székemhez láncolt és onnantók kezdve nem volt megállás... A 8.rész volt az első, talán ezért is kötődök hozzá enyire :) Eleinte nagyon nem tetszett mert nem tudtam mit és hogyan kell csinálni. Ráadásul akkoriban az angol tudásom is elég gyatra volt..
Kb 1 és fél hónap alatt vittem át ....
És utána valamiért üresnek éreztem magam.....
Így beszerzésre került a többi rész is :)
és azóta nincs megállás.... FF1-2-3-4-5-6-7-8-9-x-x2
Bár nagyon sajnálom hogy az újabb részeket már ps2-re csinálták.. :(
És most a 11.-rész is elszomorít mert otthon nincs netem
:(
Bár mindent elkövetek hogy legyen belőle valami..
ja és még valami:
FINAL FANTASY FOREWER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

azt az angol tudást még csiszolni képne :p :D
amúgy a ps2 miatt nekem is fáj a szívem, mert arra soha nem lesz pénzem :(

sexu
a szent
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2006. jan.. 31. 17:00
Tartózkodási hely: amerika
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sexu »

nekem meg rossz a ps2őm ugyhogy sajnáljatok nagyon és nem is biztos hogy meg lehet csinálni. de remélem és pont a X2nél krepált be.

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Ezt a Balamb Garden vagy egyéb ház alapítás stb dolog témát folytathatnánk mondjuk a Dumaláda rovatban, mert én kezdeményezném pl. hogy legyen egy Seeds nevű csoportosulás így fanok között azok számára, akiknek az FF8 még mindig a legjobban számít. Logo amugy is van, lsd Norad avatarját...

Rain
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2005. jan.. 11. 14:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Rain »

Ez jól hangzik :)

Enkiller
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005. jan.. 29. 7:04
Tartózkodási hely: Valahol a láthatatlanon túl
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Enkiller »

Hi!

Én nemrég estem neki a Végső Fantáziáknak.
,,Long time ago'' innen-onnan szorványosan halottam valamiről, amit úgy neveztek Final Fantasy. De nem nagyon foglalkoztam vele.
Aztán jött 2001.
Elösszőr a tv-ben találkoztam FF-el. 2001-ben valahol egyszercsak feltünt Yuna, amint táncol, miközben egy vízoszlop keletkezik alatta, és felemeli.
Nah.. a zene, a csaj, a kidolgozás, a grafika .. egyszóval minden megfogott. (Azóta is Yuna a kedvenc karim, habár nem játszottam soha az FFX-el).
Ezután jött a Spirits Within. A Yunás szösszenet után megsejtettem, hogy a Final Fantasy magyarul Minőséget jelent, úgyhogy rohantam a moziba. Nem túlzok, ha azt mondom eszemf*szom megállt, és az álkapcsom a pad-
lóra hullott. A grafika, a hangulat, az összkép teljesen megfogott; habár a történetet nem nagyon értettem, mivel még csekély felfogású kispöcs voltam.
És úgy néz ki, az is maradtam még egy darabig, mert mindössze fél éve kezdtem el komolyabban foglalkozni vele.
Elösszőr is végignyaltam az egész netet Yuna és az FFX után, azután jöttek maguktól az infok a többi FF-ről. És itt ért marha nagy meglepi: az amit találtam, hihetetlen volt: annyira új, annyira más, annyira eredeti, annyira...
érdekes, 3 percenként egy-egy új katarzisélmény; mindent át kellett értékelnem, amit az RPG-kről tudtam. Azt mondtam: ez kell. Végül pedig rákaptam az FF6-ra
(azóta nyomom az FF5-tel párhuzamosan).
Úgy döntöttem, hogy bepótolom az értelmetlenül elcseszett éveket, és mindent kiakasztok, ami Square.
A SeeD csoportosulás ötlettel pedig egyetértek.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Üdv az FF-rajongók táborában, Enkiller :)
Ha a Spirits Within tetszett, akor biztos imádni fogod az Advent Childrent is :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

[quote=Emterxx] Ha a Spirits Within tetszett, akor biztos imádni fogod az Advent Childrent is [/quote]

Hát az biztos de ahhoz nem ártana végigtolni a FF7et mert a történetből nem sokat fog érteni.

Enkiller
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005. jan.. 29. 7:04
Tartózkodási hely: Valahol a láthatatlanon túl
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Enkiller »

Jaje! FF7 .. Gondoltam rá, csakhát nem tudom megszerezni ;-( . Haveroknak nincs, boltban nincs,
neten sem bírom megszerezni(eddig). Tud Valaki egy olyan oldalt, ahonnan meg lehet rendelni?
Ez ugyan nem a témához tartozik, de örök hála annak aki meg tud segíteni egy(két)(három) címmel. [left][/left]

Celeborn
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005. jan.. 31. 14:20
Tartózkodási hely: Sopron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Celeborn »

Engem a FinalFantasy 99-ben ért utól, amikor megjelent PC-re. Azóta is egyetlen oka van, hogy bánom, hogy nincs konzolom, és ez az ok a FinalFantasy. De visszatérve az elsőre: egyik haverom jött nekem annó, hogy próbáljam ki, biztos tetszeni fog, hát gondoltam, mit veszíthetek, leszedtem a demót. Kicsit furcsa volt az irányítás, de annyira megtetszett a játék hangulata, hogy ha 3-szor nem vittem végig a demót, akkor egyszer sem. Aztán amint lehetett megszereztem a teljes játékót, amit azóta szintén 3-szor, de lehet, hogy 4-szer is végig vittem. Nagyon sajnálom, hogy utána már csak a XI jelent meg PC-re, amit most tervezek megvenni. Közben én még a SquareSoft-nak is írtam mail-t, hogy nem tervezik-e esetleg még valamelyik verziót PC-re is átműteni, de lelombozott a válaszuk. Most a XI-ben bízom, hogy újra feleleveníti bennem az "FF élményt".

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

[quote=Celeborn]Közben én még a SquareSoft-nak is írtam mail-t, hogy nem tervezik-e esetleg még valamelyik verziót PC-re is átműteni, de lelombozott a válaszuk.[/quote]
Aztaaa :O Nem tudod beidézni ide hogy pontosan mit válaszoltak? Nagyon kíváncsi vagyok!

Tyutyesz
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005. jan.. 31. 16:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyutyesz »

Nekem az első FF-es élményem kb 5 évvel ezelött volt, amikor is karácsonyra a szüleim vettek nekem egy ps1-es játékot. Úgy választották ki, hogy mivel 4 cd-s volt gondolták sokáig el leszek vele (igazuk is volt :) ) Előszőr azt hittem hogy valami verekedős játék (még csak 11 voltam ;) ) Aztán rájöttem hogy ez többről is szól! És ekkor kattantam rá az FF-re. ezekután sorba jöttek a többiek. 9-10-10/2. és mivel azt mondták nekem hogy a 7 a legjobb ezért azt is be akartam szerezni! csak már sehol sem lehetett kapni! Ekkor tudtam meg hogy az egyik oszt.társamnak megvan! meg is vettem tőle azonnal! és MOST azzal játszok!

Celeborn
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005. jan.. 31. 14:20
Tartózkodási hely: Sopron
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Celeborn »

Square válasza:

Dear Customer:

Thank you for taking the time to e-mail us. Final Fantasy XI, SQUARE
ENIXs first massively multiplayer online RPG, is being planned for
development on the PC as well as the PS2. We dont have any information on
SQUARE ENIX of Japans future plans regarding the release of other future
titles for the PC at this time. The only thing we do know is that there
are no immediate plans for PC ports of Final Fantasy IX, Final Fantasy X,
or any of our previous or current titles. We dont have any information on
what this decision was based on. We apologize for any inconvenience.

Sincerely,
Ryan Riley
Customer Service Representative

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Hát ennek a válasznak nagyon CTRL + C, CTRL + V szaga van..... :|

....na mindegy szal nem lesz PC-re 9+10.... :|

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

[quote=Chrono]Hát ennek a válasznak nagyon CTRL + C, CTRL + V szaga van.....[/quote]
Szerintem kész csoda hogy egyáltalán válaszoltak! Pláne hogy ilyen hangnemben. "...Elnézést a kellemetlenségért..." :)
Az pedig nyilvánvaló hogy nem adnak egyértelmű igen-nem választ, hiszen bármikor beállhat bármilyen változás a Square politikájában.

Yoshinori
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005. feb.. 28. 12:22
Tartózkodási hely: Szolnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yoshinori »

Én még csak az ffx-et akasztottam ki, most pedig a X2-vel próbálkozok. Megláttam és megszerettem. Azt kell, hogy mondjam a X tökéletesre sikerült, nem találkoztam még olyan játékkal, ami ennyire megfogott volna, és ráadásul véletlenül került hozzám. Pedig már egy ideje PS-ezek. Nekem nagyon fontos a graffika, és ez a játék csillagos 5-ös ebből a szempontból is. Gyönyörű az a jelenet, amikor Tidus és Yuna egymásra találnak a Macalania Woods-ban, na és a zene is. A kedvenc szereplőm (habár nem a viselkedése miatt) Seymour volt, tetszett a kinézete, meg a hangja. Na, szóval ennyi!

Dragonkiller
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005. jan.. 12. 13:30
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dragonkiller »

Kezdjük ott, hogy én soha nem szerettem sem az RPG-ket, sem a konzolokat... Szigorúan PC párti vagyok!
Azonban sokáig nem volt pénzem PC-re és tavaly január végén vettem egy használt PS1-et. Játékok is voltak hozzá, köztük az FFVIII. Eleinte nem foglalkoztam vele (bár a filmet ismertem és láttam), egyszer aztán (mikor meguntam az összes többi játékot) kipróbáltam és a játék elején látható video (és az az alatti zene) egyből megfogott. Kipróbáltam a játékot és egyből éreztem, hogy egy ez egy különleges RPG. 2 lemezt vittem végig a PS-en, aztán bedöglött (május táján). Júliusban tudtam venni PC-t, és az FFVIII feledésbe merült. Aztán szereztem egy PS emulátor és az FFVIII volt az első amit kipróbáltam vele. Aztán valamelyik lapon láttam, hogy van hozzá magyarítás. Körbeérdeklődtem, hol lehet megszerezni, de szerintem erre már semmi esély (Magyarországon) viszont egyik munkatársamnak szerencsére megvolt, így tudtam megszerezni PC-re, ahol azóta is a kedvenc játékom.
(Hasonló problémám van a másik 2 PC-s FF játékkal, boltokban nem kapni, megszerezni sem tudom sehol...)
<span class='smallblacktext'>[ Módosítva 2005 ápr 08 p, 08:16 ]</span>

X-master
The Satan
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005. márc.. 13. 12:17
Tartózkodási hely: Ott!

Hozzászólás Szerző: X-master »

fuu, naon nem akar eszembe jutni ilyen élmény,de megpróbálom :)
lássuk, kb. 7-8 éves lehettem amikor megkaptam életem első PlayStation-jét + hozzá 2 vmi játékot (nem FF). Ezek által kiismertem, hogy mire is képes a PS. Egy idő után meguntam a játékaimat, újítani kellett. Akkoriban volt sok faxa játék, nagy részükkel játszottam is. 9 éves lehettem, amikor összefutottam az FF7el. Akkor még annyira nem tudott megfogni, de nagyon megtetszett maga a játék. Majd egy évre rá volt szerencsém kipróbálni az FF8at, ahol már úgy értettem is valamit. :)
Na akkor váltam függő FFes pléyerré. Azóta még FFX, FFX-2vel jáccottam, FF7et be kéne szerezzem valahogy :)

Jimmy Frankenmilk
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2005. ápr.. 6. 21:50
Tartózkodási hely: Egy Jim Beames üveg

Hozzászólás Szerző: Jimmy Frankenmilk »

Hümm... mikor is? Hat éve láttam először emulátort... Rá egy évvel találtam egy játékot, ami rettentően megfogott, egyszerűen olyan aranyos volt, naccerű zenével... Secret of Mana volt a címe. Kicsit utánanézve, majd két hónapnyi kemény kutatómunka után megvolt a Seiken Densetsu 3 is. Aztán - ezektől függetlenül - mondhatni véletlenül leszedtem a Chrono Trigger című csodát... és leesett a kapcsolat... Sqaresoft... Onnantól már direkt ezt kerestem, és így kb. három éve (mert kellett ám az idő a suli mellett ezeket kipörgetni, aztán nyomozni, játszani, nyomozni, stb) felmerült a Final Fantasy cím... Rögtön leszedtem mindet, ami NESre, meg SNESre megjelent, és az V-öt végig is játszottam, amikor ráakadtam a VIII demójára... Na akkor vesztem el véglegesen és megállíthatlanul... Mondjuk még a tanár is megállapította hogy jól néz ki, mert mikor próbáljam ki, ha nem számtech óra kellős közepén :rolleyes:
Azóta V 2X, VII 1X (de csak mert nemrég szereztem meg) VIII 2X, és most épp IX... kár hogy nincs PS2-m...
Ja, és hatalmas gratula mindazoknak, akiknek volt ezt türelme végigolvasni :laugh:
<span class='smallblacktext'>[ Módosítva 2005 ápr 12 k, 220 ]</span>