Első Final Fantasy élmény

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Szriccs írta:A játékosok tobbségének elég lenne, ha minden FF rész Cloud-ról és híres bandájáról szólna... Személy szerint nekem már a könyökömön jön ki az FFVII... :|

Meg még csupán annyit a VII-hez, hogy sokan csak azért istenítik ennyire, mert anno ez volt az első rész, ami PS-re jött ki, ezáltal sokaknak ez volt a legslő FF élménye. És mint tudjuk, az elsőket nem lehet objektívan kezelni...
Na szóval.Nekem a 9 volt az első és én a 8-at istenítem!Én nem akarok ilyeneket látnia a boltok polcain: FF7:Mako Chrochinles (avagy a kis kémikus szimulátor),Sephiroth's nightmare (Sephirottal kell menni és osztani a népet Devil May Cry módjára) ,The exöszájzbúk of Nanaki (Avagy miért tud Nanaki ugrani [kifestőkönyv]),Why we like Tifa (életszimulátor), stb....

Avatar
Caesar
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007. máj.. 9. 23:13

Hozzászólás Szerző: Caesar »

Ez igy rendben is van na de a Final nem csak a nyolcból áll,és attól függetlenül hogy szerelmi történet nem lesz lányos egy játék!!(Szerintem)

Avatar
DarkPrince12
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2007. ápr.. 2. 19:14
Tartózkodási hely: Hubuu

Hozzászólás Szerző: DarkPrince12 »

Ezzel nem azt akarom mondani hogy csak az FF8 a jó,de engem már nagyon idegesít hogy csak a 7-el foglalkoznak ennyit.Nézzétek meg:Van a 7+Dirge Of Cerberus+Crisis Core+Advent Children.Még két játék,és egy film belőle...Tudomásom szerint még csak az X-nek csináltak "második" részt.Hmm...a Final Fantasyk miért lányos játékok?

Szerk:Azt kihagytam hogy a CT,a CC,FF5,és legjobban a régiek közül az FF6 tetszett.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

A listából ne felejtsük ki a KH1-et és kettőt sem, mert abban is megfordul szinte a teljes FF7-es szereplő gárda...

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

kult44 írta:Pedig van benne valami. Legalábbis ha a 8-at vesszük alapul: eléggé szerelmi történet, inkább lányoknak való szerintem :P
Igen, a 8. rész rajongói között az én tapasztalataim szerint is meglepően sok a lány. Ez persze nem jelenti azt, hogy csak lányoknak való. :wink: De az tény, hogy a bishie szereplők meg a szépen kivitelezett animációk vonzzák a női játékosokat. XD

Avatar
Caesar
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007. máj.. 9. 23:13

Hozzászólás Szerző: Caesar »

DarkPrince12 írta:Ezzel nem azt akarom mondani hogy csak az FF8 a jó,de engem már nagyon idegesít hogy csak a 7-el foglalkoznak ennyit.Nézzétek meg:Van a 7+Dirge Of Cerberus+Crisis Core+Advent Children.Még két játék,és egy film belőle...Tudomásom szerint még csak az X-nek csináltak "második" részt.
Én Fanatikus FF7 rajongó vagyok ettöl függetlenül nekem is az a véleményem hogy tulspirázzák nem kéne több bört lenyuzni róla az AC még elment na de a FFCC és DOC már tulzás,és szerintem még a X nek sem kellett volna 2. részt csinálni

Avatar
Cortez
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2006. szept.. 22. 23:24
Tartózkodási hely: Budapest

Re:

Hozzászólás Szerző: Cortez »

Caesar írta:Én Fanatikus FF7 rajongó vagyok ettöl függetlenül nekem is az a véleményem hogy tulspirázzák nem kéne több bört lenyuzni róla az AC még elment na de a FFCC és DOC már tulzás,és szerintem még a X nek sem kellett volna 2. részt csinálni
Miért, a Crisis Core-ral játszottál már? :roll:

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

*bump*

bár ez nem mostanában történt, de örült a szívem visszaolvasva, hogy nem csak nekem van már rohadtul elegem az ff7 hájpolásból. yaaay

és hogy ne legyek off:
első ff élményem nagyjából annyiból állt, hogy haver valahonnan megszerezte az advent childrent. azt se tudtuk mi az, megnéztük, folyt a nyálunk, de egy büdös szót nem értettünk belőle. az, hogy final fantasy nekem egyáltalán nem csengett ismerősen, pedig mindig is nagy játékos voltam.
aztán valahogy szóba jött egy másik haverral beszélgetve az eset, ő pedig elkezdett lelkendezni, hogy az ff7 az mi is volt, elkezdte megmagyarázni nekem a filmet, de annyira szövevényes volt, hogy még mindig nem értettem ki kicsoda.
természetesen nagy lelkesen utána kerestem és belefutottam a legóemberkékbe, ami óriási csalódás volt egy ac minőség után. nem is tudtam elkezdeni sem. megnéztem az openinget és over =D

az érdeklődés viszont megmaradt és ugyanez a srác közölte, hogy neki a 8 volt a kedvence, próbáljam ki azt, ott már nincsenek legóemberek sem.
elindítottam és ahogy véget ért az opening a zenével és balamb gardenben találtam magam a suliban, úgy megfogott a hangulata az egésznek, hogy ott már végem volt és megindult a masszív függés. a 8 azóta is az egyik kedvencem.

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

mufurcka írta:*bump*

bár ez nem mostanában történt, de örült a szívem visszaolvasva, hogy nem csak nekem van már rohadtul elegem az ff7 hájpolásból. yaaay

és hogy ne legyek off:
első ff élményem nagyjából annyiból állt, hogy haver valahonnan megszerezte az advent childrent. azt se tudtuk mi az, megnéztük, folyt a nyálunk, de egy büdös szót nem értettünk belőle. az, hogy final fantasy nekem egyáltalán nem csengett ismerősen, pedig mindig is nagy játékos voltam.
aztán valahogy szóba jött egy másik haverral beszélgetve az eset, ő pedig elkezdett lelkendezni, hogy az ff7 az mi is volt, elkezdte megmagyarázni nekem a filmet, de annyira szövevényes volt, hogy még mindig nem értettem ki kicsoda.
természetesen nagy lelkesen utána kerestem és belefutottam a legóemberkékbe, ami óriási csalódás volt egy ac minőség után. nem is tudtam elkezdeni sem. megnéztem az openinget és over =D

az érdeklődés viszont megmaradt és ugyanez a srác közölte, hogy neki a 8 volt a kedvence, próbáljam ki azt, ott már nincsenek legóemberek sem.
elindítottam és ahogy véget ért az opening a zenével és balamb gardenben találtam magam a suliban, úgy megfogott a hangulata az egésznek, hogy ott már végem volt és megindult a masszív függés. a 8 azóta is az egyik kedvencem.
Akkor végülis egy kérdés marad: Az FF7 ki lett játszva azóta vagy sem? :D :mrgreen: :1eye: :alien:

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

akmal888 írta:Akkor végülis egy kérdés marad: Az FF7 ki lett játszva azóta vagy sem? :D :mrgreen: :1eye: :alien:
basszus, borzasztó küzdelmek árán és nem is emlékszem semmire, csak keresztül szaladtam mindenen hónapos kihagyásokkal. konkrétan szinte semmi nincs meg belőle :D
attól tartok újra kell játszani valamikor... találtam egy oldalt, ahol le lehet szedni elméletileg mindenféle kiegészítést hozzá, hogy ne a legóemberekkel legyél, hanem a battle képernyősekkel. és a kezük sem annyira muszklis.
csak eddig az volt a baj, hogy az otthoni gépemen win7 van és nem nagyon szerette. no de sebaj, majd munkába behozom laptopom, jó kis xpre ezt zabálni fogja :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: tritto »

Jók azok a kiegészítők, csak némelyik üti a másikat, szal csak óvatosan. :D pl: a no cd crack nem megy a grafika javító patch-el (van olyan patch, ami Open Gl-t használna a grafikához, de ez pl ultimate verzióval nem megy)

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

mufurcka írta:... legóemberekkel.... ... kezük sem annyira muszklis...
Pedig ez a bája, meg , hogy a zsebébe teszi el a partitagokat ^-^

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

de kis alattomos... esetleg neked megvan mind és pontos utasításokkal tudsz szolgálni mivel mit és hogyan érdemes felrakni? =D (figyeled, hogy milyen óvatosan tapogatózom?)

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

neeem... komolyan, én foldolgozom a legbrutálisabb grafikát is. 8-nál sem zavar, de komolyan nem... de azok a legóemberek... nem tudom komolyan venni :D

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: tritto »

mufurcka írta:de kis alattomos... esetleg neked megvan mind és pontos utasításokkal tudsz szolgálni mivel mit és hogyan érdemes felrakni? =D (figyeled, hogy milyen óvatosan tapogatózom?)
Valahol megvan, de most meg nem mondom hol majd, otthon az XP-s gépemen megnézem.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

na ezaz, király. akkor ez ki is lett pipálva xP

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: tritto »

Elvileg mind a 7 és a 8 is megy win7-el is, de eddig még nem hallottam sem negatív, sem pozitív visszajelzést róla. Az biztos, hogy 32bites rendszer kell hozzá (vagy azt kell emulálni alá) mivel akkoriban még nem ismerték a 64bit-es architektúrát.

Avatar
mufurcka
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2009. okt.. 20. 10:49
Tartózkodási hely: Érd, a lehetőségek városa...

Re: Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: mufurcka »

hát ja, nekem meg helyből 64es van... na mindegy is, úgyis inkább laptopra kéne, azt szoktam nyúzni munkában, itthon meg nem játszanék vele.