Első Final Fantasy élmény

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

van egy cseh webshop http://www.gamestation.cz ahol néha elég öreg játékok is eladásra kerülnek, pont most tették fel az FF 8-at (PSX) is, és én mindjárt le is foglaltattam egy példányt. kb holnap kéne megkapnom, már naon várom...

és általában milyen árban vannak a cuccok?? drágák? szállítás mennyi?

jah és szlovák webshop van? mert én nem tudok róla, pedig kerestem múltkor.

davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: davaris »

Chrono írta:
van egy cseh webshop http://www.gamestation.cz ahol néha elég öreg játékok is eladásra kerülnek, pont most tették fel az FF 8-at (PSX) is, és én mindjárt le is foglaltattam egy példányt. kb holnap kéne megkapnom, már naon várom...

és általában milyen árban vannak a cuccok?? drágák? szállítás mennyi?

jah és szlovák webshop van? mert én nem tudok róla, pedig kerestem múltkor.
hát azon a cseh oldalon amúgy eléggé normális áron vannak a játékok, DE ha szlovákiából rendelsz akkor figyelembe kell venni az árfolyamot is. pl. az FF 8 800 Kc (ez kb. 1100 - 1200 Sk) de még ehhez ment a szállítási kölcség stb és így a végén kerek 1700 SK fizettem :roll:

van néhány szlovák oldal is http://www.hrajte.sk de a legjobb a http://www.gameexpress.sk mert ott nagyon jó akciók vannak, pl. ha veszel játékokat 2500 Sk összértékben akkor választhatsz még egy játékot 1 Sk-t!!! mindig meg van adva hogy milyen játékok közül lehet választani, pl a múltkor ott volt a Resident Evil 4 1 SK-t, vagy a Devil May Cry 3... én folyton erről az oldalról rendelek. 8)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

na ez akkor yó oldal
és magyarba is szállítanak
a határ mellet lakom

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

ez szlovákul van
szlovákul nem értek

davaris
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2006. máj.. 7. 17:51
Tartózkodási hely: Felvidék, Nagymácséd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: davaris »

Axel írta:ez szlovákul van
szlovákul nem értek
XD

megnézem hogy szállítanak-e külföldre játékokat :wink:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

köszi :D

Dilardino
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006. aug.. 23. 13:45
Tartózkodási hely: Alexandria

Hozzászólás Szerző: Dilardino »

Én a haverom által ismertem meg
a final fantasy-t.
Nekem még csak a ff 9 van meg.
De nem baj mert így is jó.
Nagyon meg tetszett a játék és a Final Fantasy.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

FF9 :roll: ... nos, én is ezzel a résszel ismerkedtem meg először. Egész jó kis mese, de végül mégsem ez a rész lett a kedvencem, sőt, így másodjára kipróbálva már az elején letettem, mert nem tetszettek a karakterek. XD Biztos máshogy vagy ezzel, nem is akarlak elrettenteni, csak javaslom, próbálj ki minél több részt (és játszd is végig őket! :) )!

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Én az FF VIII-al ismerkedtem meg legelőször :D

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

olf írta:FF9 :roll: ... nos, én is ezzel a résszel ismerkedtem meg először. Egész jó kis mese, de végül mégsem ez a rész lett a kedvencem, sőt, így másodjára kipróbálva már az elején letettem, mert nem tetszettek a karakterek. XD Biztos máshogy vagy ezzel, nem is akarlak elrettenteni, csak javaslom, próbálj ki minél több részt (és játszd is végig őket! :) )!
Én hasonlóképp vagyok vele.
FF9 az első aztán ha végigtolom akkor FF8 utána FF7.
Mire ez bekövetkezik veszek ps-t és ott folytatom tovább a sorozatot.
Az FF9-től sokan azért búcsúztak el, mert olyan, mint egy gigantikus mese (japán)
Nagy fej, nagy szem....SUPER DEFORMED! :D

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

most így visszagondolva én is aff7et ismertem meg először,mivel egy ősrégi pc guru cd-n találtam meg a ff7 demoját,kipróbáltam,jó meg minden. akkor még azt hittem h a játék arról szól h egy arénában egymás után kell különféle szörnyeket leölni XD mert ugye a demo az olyan

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Sabin írta:most így visszagondolva én is aff7et ismertem meg először,mivel egy ősrégi pc guru cd-n találtam meg a ff7 demoját,kipróbáltam,jó meg minden. akkor még azt hittem h a játék arról szól h egy arénában egymás után kell különféle szörnyeket leölni XD mert ugye a demo az olyan
:shock: Először én is azt hittem!

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

lol :D megtévesztik itt a játékosokat :P

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Sabin írta:lol :D megtévesztik itt a játékosokat :P
De milyen jó demo... XD
Szerintem az ipsék 60% nem tudta a játékot bemérni a demo alapján.
Főleg azért hittem azt, mert ez még a rajongó korszak előtt volt nekem,
amikor még egy FF-fel sem játszottam.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

nekem is! nem is tudtam mi az a FF. de ennek ellenére először teljes FF-el a 8-cal játszottam, a hetet most tolom :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Én a VIII demójával játszottam először. Állítólag kétféle van: egyik a bállal kezdődik és utána lemegyünk Quistisszel az edzőterembe, a másikban pedig az ezt megelőző dollet-i küldetést nyomhatjuk végig.
Na, én a bálossal játszottam, és aaaaannyira de annyira ellenszenves volt Squall, ahogy lekezelte Quistist, aki ki akarta önteni neki a lelkék, hogy azt mondtam magamban: ez a játék vagy nagyon rossz, vagy nagyon jó (csak még nem látszik). Totál nem értettem semmit az edzőteremben: mikor jelennek meg a szörnyek, mi a drawolás, mire jók a varázslatok, honnan jönnek a GF-ek?? :shock: Csak úgy hirtelen jelentek meg a semmiből?? (nem vettem ugyanis észre hogy van egy betöltődési idő XD ) Szóval az egész egy totális zagyvaságnak tűnt :D
Aztán rátettem a kezem a teljes játékra.
A többit már nem is részletezem 8)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Mi az, hogy kétféle van??? :shock: Én csak egy fajtáról tudok (az amelyik a bállal kezdődik).

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

én is a bálos demoval játszottam. igaz, kb 2 hete tudtam meg h van demoja a 8nak :D

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Sabin írta:én is a bálos demoval játszottam. igaz, kb 2 hete tudtam meg h van demoja a 8nak :D
Nekem egyik ismerősöm adott olyan cd-t kölcsön amin demo rpg-k vannak és rajta volt a 8 demoja. Ami a báltól kezdődött és ott ért véget, hogy mennék ki az edzőteremből.

Pal-chan
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2006. szept.. 4. 10:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Én is csak a Seed bál utáni T-Rexaur-os FFVIII demo-ról tudok. Már megszereztem az egész játékot, csak nem futott a régi gépemen és azért próbáltam ki a demo verziót. Az alapján nem nyerte el annyira a tetszésem, főleg a harcrendszert találtam furának. Szerencsére, ezen a gépen már rendesen megy a game. :)
Amúgy az első FF élményem nem a VIII, hanem az V volt, kb. 3 éve. Egyik ismerősöm akkoriban nagyon oltott ezzel a témával, én meg letöltöttem snes emulátorra és elkezdtem vele játszani. Őszíntén szólva már nem emlékszem sokra a történetből, nem is vittem végig. :hát: Egy ideig hanyagoltam a Final Fantasy-t, majd legközelebb a Tactics Advance-t próbáltam ki gba-ra. Ez inkább SRPG, de a harcrendszer nagyon megtetszett. Később ezt is félretettem, mert egy idő után könnyen bele lehetett unni a menetébe és ha az ember csak a fő küldetéseket vállalta el, akkor simán néhány óra alatt végigjátszható lett az egész. :uncsi: Az első igazi fellángolás a FFX-2 volt (ebben segített a páratlan CG és a dalok), amit már rendesen végig is játszottam. Ezek után már nem kellett rábeszélni a többi rész kipróbálására. :)

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4928
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Én elöször az FF8nak az intróját láttam, volt az a csatorna, hogy game one na ott láttam egyik este. Aztán emlékszem minden áron meg akartam szerezni, majd miután mondta egyik haverom, hogy neki megvan elkértem tőle, kiderült, hogy neki a 7 volt meg. De egyáltalán nem volt baj mert nagyon tetszett, annyire, hogy amikor megszereztem a 8at akkor nem is nagyon érdekelt az, amíg be nem fejeztem a 7et.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Az FF9-től sokan azért búcsúztak el, mert olyan, mint egy gigantikus mese (japán)
Nagy fej, nagy szem....SUPER DEFORMED! :D
Hát igen, más szóval: NYOMORÉKOK!!! :wink:
---
első igazi fellángolás a FFX-2 volt (ebben segített a páratlan CG és a dalok)
:hát: Jujj, X-2, üzleti fogásnak látom megfelelt... FF-nek nem igazán...

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

tritto: de végül végig vitted a nyolcat is, igaz?

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Emtrexx írta:Én a VIII demójával játszottam először. Állítólag kétféle van: egyik a bállal kezdődik és utána lemegyünk Quistisszel az edzőterembe, a másikban pedig az ezt megelőző dollet-i küldetést nyomhatjuk végig.
A dollet-i küldetéses demó szerintem csak PSX-re jött ki még anno. Azt hiszem, van róla egy videóm. Selphie helyett Rinoa van, és nem egyenruhában vannak, szóval a CG jelenetek is különböznek egy kicsit. :)

Pal-chan
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2006. szept.. 4. 10:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

olf írta: :hát: Jujj, X-2, üzleti fogásnak látom megfelelt... FF-nek nem igazán...
Pontosan. :D Amúgy miután végigjátszottam, rájöttem, hogy a történet nem igazán a főszereplőkről szólt és FFX után egyenesen feleslegesnek tartottam ezt a "folytatást". Ráadásul Yuna jelleme is kissé megváltozott az évek alatt. :? De a számokról és a CG-ről alkotott véleményem változatlan, nagyon igényes munka áll mögötte. A történetre is szoríthattak volna annyi figyelmet. :roll: