Első Final Fantasy élmény

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
Jumbo Cactuar
.:Guardian Force:.
.:Guardian Force:.
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2004. okt.. 25. 5:51
Tartózkodási hely: FFCenter

Első Final Fantasy élmény

Hozzászólás Szerző: Jumbo Cactuar »

Mikor és hogyan ismerted meg? Azonnal tetszett vagy elsőre elriasztott? Mikor szerettél bele végzetesen?

Írj le mindent, ami az első Final Fantasy-élményeddel kapcsolatos! ;)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

A legeslegelső dolog, amit a FinalFantasy-val kapcsolatban valaha is láttam, az a FFVIII táncos jelenete volt, egy előzetes formájában valamelyik számítógépes újság CD-jén.
Amint megláttam Rinoát, azonnal elhatároztam, hogy nekem ezt a játékot meg kell szereznem :) Noha akkor még gőzöm sem volt, hogy a játék maga milyen.
Később kezembe került egy demó is, ami közvetlenül a bállal indít, majd utána találkozok Qusitisszel az edzőteremben (nem jut eszembe a neve !dodge ... Danger Room...? Vagy az más? !dodge 8) ), és kifeléjövet ér véget. Ez alapján még nem sok véleményt tudtam alkotni a játékról, mert nagyon-nagyon furcsa volt mindenhez képest, amit addig láttam. Továbbá végtelenül idegesített, hogy Squall miért bánik olyan hülyén Qusitisszel, aki közeledni akar hozzá :)
Aztán később megkaparintottam a teljes játékot is. Az első tíz percnyi játék után örökre fanná váltam :) Azóta sem veheti fel vele a verseny semmi nálam.

Később, amikor Yunáról láttam videókat, az X-ből, azok már valahogy nem fogtak meg annyira, mint az első Rinoás, hiába sokkal kidolgozottabbak és élethűbbek.

Hát ez az én sztorim :)

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Huh! Hát én úgy 98 kerültem vele kapcsolatba mikor meg lett a PS1-em. Egy itteni kölcsönzőböl az FF VII, és rögtön bele szerettem, de nem volt pénzem kihozni 1 napnál tovább, így kb 2 hét múlva mentem hogy kivegyem újra, de egy isteni sugallatra jobban körbenéztem és nem messze a VII-zől meg láttam a VIII-at, és azt vettem ki! Egyből készlettem tőle, és semmi pénzér nem hagytam volna ki!Aztán azótais nálam az No1 az Final Fantasy VIII!
Emtrexx írta:
...FFVIII táncos jelenete volt, egy előzetes formájában valamelyik...

Én is láttam csak én egy FF VIII ps-es demo cd-n, és ugyn úgy reagáltam mint Te! :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Én 1997-ben ismerkedtem meg az FFVII-el. Ez volt az első FF játék amit addig láttam, bár régebben (1995-96 körül) olvastam egy cikket, melyben leírták, hogy megjelent Japánban az FFV, és több ezer japán ember kígyózik az ottani boltok előtt, sokan már előző este, egy sátorral letelepedtek a bolt elé. Visszatérve az FFVII-re, láttam egy cikket, melyben a 'Világ legjobb játékának' titulálták, és felkeltette az érdeklődésem. Akkor már volt PC-m, és jópár RPG játékot (Fallout, Might&Magic VI, Diablo) végigvittem már. Aztán egy nap, a helyi videójáték kölcsönzőben megláttam az FFVII-et! Nyomban le is ültem ott játszani. 3 óra játék után (akkor fogyott el a pénzem) végem lett, és úgy éreztem, ez az én játékom. Mivel pénzem nem volt PS-re, így csak 98 őszén tudtam megszerezni a játékot PC-re. Csakhogy a gépigény, kicsit magasabb volt, mint az én gépem teljesítménye (még nem volt 3D kártyám), így kénytelen voltam 320×240-ben játszani. Ezután gondolom mondanom sem kell, hogy minden pénzem a gépre költöttem. Kb. egy évre rá sikerült egy olyan gépet összeszednem amin futott rendesen az FFVII, és akkor végig is vittem.

Avatar
Jani
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2004. dec.. 4. 15:46
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jani »

Én jopár éve(5-7) valameliyk konzolos ujságban olvastam leirást a FF7 hez,meg mindenféle cikket.Ott a cikk szerzöje olyan jól irta le a dolgokat hogy már olvasás alapján is megtetszett a játék sokrétüsége,és mondtam magamban ,hogy legalább 1 szer játszok vele. Elmentem egy kölcsönzöbe és 1 napig nyomultam vele,aztán a kölcsönzös sráctól másnap meg is vettem a játékot ,annyire tetszett.És tényleg ez a játék volt az eddigi legjobb amivel játszottam,pedig addig az rpg ért nem volt oda.Aztán 3 honap mulva megvettem a FF8 t is.
Ez a játék még azért is tetszett mert akárhányszor vittem végig ,mindig találtam valami ujjat.
A FF ért való rajongással a szomszéd srácot is "megfertöztem",késöbb egymásnak meséltük ki hogyan áll ,milyen uj dolgokat találtunk.Versenyeztünk is ki éri el a elöbb a maximális szintet minden szereplönél és Gf nél.
ennyi.
Bár már jó pár éve nem játszottam velük ,most egy emulátor segitségével megprobálok ps-es cd-vel Pc-n játszani!

ui: nekem a FF8 kezdő introja teszett.
<span class='smallblacktext'>[ Módosítva 2004 dec 16 cs, 00:18 ]</span>

bubo
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004. okt.. 28. 10:37
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bubo »

Első Ff élmény? Ott kezdődik, hogy szeretjük a szerepjátékokat. Anno legnagyobb kedvenc a Zelda volt Nintendora. Valaki mesélt az FFVII-ről, hogy milyen szuper. Végre volt gépem és kölcsönkaptam egy rövid időre, hogy nézek bele. Akkor épp az Oddworld-del vagy a Tomb 2-vel nyomtam és én általában nem szeretek egyszerre több játékot vinni, így csak belenéztem. Nem volt rossz, de annyira más volt az addig megszokottól, hogy picit idegenkedve félreraktam. Nem nagyon akarodzott, ezzel a fajta RPG-vel játszani. Aztán elfogytak a játékok, és valaki hozta nekem szintúgy kiprobálásra a Suikodent és beleszerettem abba a játékba (azóta is, bár az első két része grafikailag sehol sincs az FF-hez képest, ez a játék van a listámon az első helyen) és vele együtt ebbe a játékstilusba. Ezután kérdés se volt, hogy visszakérjem az FFVII-et és végignyomjam, ezáltal lépve be az FF-rajongók táborába. Azóta bármi hasonló jöhet. Kedvenc még: Wild Arms, Chrono Trigger, Star Ocean.
Ja és a haverok között kivivtam a megtisztelő RPG-gurru címet, mivel nem sok ellenség van, akivel ne bírnák + én beszélek közülük a legjobban Angolul és valamit németül. 8)

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

első FF élmény? nem emlékszem mikor volt, még nagyon nagyon régem a bátyám vigyorogva hazállított, aztán elzavart a géptől és ügyködött egy kicsit, aztán rámvisított, hogy ezt meg kéne néznem. Na akkor pillantottam meg az FFIIV-et és jól lehidaltam. nem szerettem bele rögtön, csak tetszett a filmek grafikája, szal egyik éjjel úgy döntöttem kipróbálom.játszottam egy pár órát és lehet bután fog hangazni, de az adrenalin szinten egy-két résznél egy kicsit megemelkedett(ez máig így van) na akkor rájöttem, hogy szerelmes vagyok utánna persze vérremenő küzdelmek folytak drága bátyuskámmal épp ki játszik

Garott
Titkos karakter
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Garott »

Úgy kezdődött, hogy én még nem gazán láttam számítógépet, de otthon már megvolt egy SNES. Erre valami véletlen folytán sikerült megszereznem a Breath of fire 2-őt, és bár nem tudtam, hogy mi az az RPG és az angolt se vágtam nagyon megtetszett. Rögtön el is keztem a keresést jó kis RPG-re, de nem igazán sok jelent meg SNES-re, ráadásul rokonomék épp kimentek Németországba úgyhogy konzolos újságokon felokosodva ondtam nekik, hogy visszafelé hozzanak mindenképp egy PS-t. Ezt meg is tették, de játékot már nekem kellet szerezni hozzá, úgyhogy egy jó ideig pénztgyüjtöttem, majd elmentem minden terv nélkül (jobbanmondva a terv az volt, hogy bármi csak rpg legyen) egy boltba. Szépen sorakoztak is a játékok és ekkor szúrtam ki az FF VII-et. Először nem igazán akartam megvenni, mert túl semmitmondó volt a doboza, de mivel 3 cd-s volt plusz bonus cd, ezért arra gondoltam, hogy ez talán megéri a pénzt.
Megérte.

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

[quote=Garott]...és ekkor szúrtam ki az FF VII-et. Először nem igazán akartam megvenni, mert túl semmitmondó volt a doboza, de mivel 3 cd-s volt plusz bonus cd, ezért arra gondoltam, hogy ez talán megéri a pénzt.
Megérte.[/quote] Ezt úgy hívják, hogy a Sors keze.

Avatar
Bahamut
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2004. dec.. 22. 18:09
Tartózkodási hely: Kmét

Hozzászólás Szerző: Bahamut »

Én valamikor 1999 körül ismerkedtem meg az FF8-cal egy PSX-es újságban olvastam róla egy értékelést és piszkosul megteteszet.A demo meg a hab a tortán volt,habár még így sem tudtam igazán elszánni rá magam,pedig amit a demon láttam az igen csak "elvarázsolt".Az útolsó dózis FF8-cat pedig az egyik haverom súlykolta belém akinek megvolt,és ő állandóan a játékról beszélt, hogy mennyire jó rpg.Persze én anno még főként verekedős,autós és focis játékokon nyomultam az öccsel meg úgy egyedül.Mondjuk verekedni még most is szeretek pl:Tekken 4,Dynasty Warriors2.Így aztán nem igen ismertem az rpg világot.De miután végig vittem egyszerüen nem tudtam betelni vele annyira tetszett és még mindig tetszik.Igy aztán 2-szer is végig vittem a végén padig a főellenséget egy csomószor kinyírtam csak azért,hogy megnézhessem a végét újra és újra. Azóta pedig az 576 újságokat bújom a jobb rpg-ék után.Éljenek az FF-ek!!!!!!!!!!!!!

Gilgalad
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005. jan.. 1. 23:26
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gilgalad »

Sziasztok!

Én először az Enigma Gravity of Love klipjében láttam a FF figuráit. Teljesen el voltam tőle ájulva. Rákerestem a neten, és összegyűjtöttem pár játékot. Én az első részé vittem végig először. Érdemes kipróbálni. Nagyon vicces.
Azóta pedig sodródom a fanatizmusommal egyik résztől a másikig.
Egyszerűen imádom...
Üdv!
ILDI

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szia Gilgalad!

Nagyon kíváncsi lettem arra a klipre ezért gyorsan rákerestem a neten.
Úgy tűnik amit Te láttál az egy rajongók által készített music video volt, mert az eredeti klipben bizony nincsenek FF-figurák :( (Itt megtekinthető az eredeti klip) Kár, pedig kiváncsi lettem volna egy efféle kuriózumra :)

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

Emtrexx : assszem nekem valahol megvan az a klip :) egész bájos :) még anno a melleslegről lehetett letölteni (in memoriam) csak a gond, hogy halvány lila segédfogalmam sincs, melyik cd-re pakoltam hirtelen :)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

...Mint már olyan sokakat... FF8 demo...

Haveromnál voltam épp, mutatja milyen újdonságok vannak a pc-s újság mellékletében, hogy ne csak Diablo2zem egész álló nap.

Azt mondja, nézd Dani, itt van egy egész jó kis movie-s demo, nekem tetszett, érdemes megnézni.

Elindítja... hm mondom (Squall áll a hálóterem elött): full 3D-s garfika, bár picit csúnyácska mozgatás közben, de azért egész jópofa... mégsosem láttam ilyen jót.
Jön a táncterem jelenet Selphievel közben meg a zene, meg jön a pincércsaj... már kezdtem örülni hogy dejó game... kerekedett az arcomon a mosoly...
Aztán jön a csillaghullásos FMV... én meg csak álltam a monitor elött, leesett állal, kiguvadt szemmel, és csak annyit mondtogattam, hogy ilyen szépet még nem láttam. Aztán ahogy Rinoa rávarta magát Squallra és táncoltak... akkor már tudatm hogy nekem KELL EZ A JÁTÉK. A Quistises harcjelenetek meg a többi a mi még a demóban benne volt... az már csak további nyálcsorgatásra volt jó... megaztán elhangzott a végén a "Nincs még több belőle?"

Aztán nem tudtam honnan szerezzem be. Nem volt pénzem eredeti gaméra, és a környezetemben senki se tudta mi az az FF8. Szal nem rohantam a boltba hogy megvan-e neketek...

2 éven át gyűjtögettem az FF8as klippeket meg a videókat (amiknek ma már a 1/10e sincs meg) és hordtam haza a suliból (nem, volt odahaza netem) Aztán vmikor talán 2 évvel ezelött az egyik fórumon ( vajh melyik 8) ) megkértem vkit hogy írja meg nekem a gamét. (aztóta már a 3. copyt nyúzom:D)
Sajna nincs meg eredetiben &|

Hatalmas élmény volt játszani a teljes játékkal. Életem legjobb, sőt legszebb pc-s játéka. Nem a garfikája szép... óh nem... a története... főleg azt tetszett, hogy Rinoa az aki meghódítja magának Squallt és nem fodítva... na igen azért tetszik annyira mer én se venném rossz néven ezt a valós életben. :D

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

[quote=Zizz]Hatalmas élmény volt játszani a teljes játékkal. Életem legjobb, sőt legszebb pc-s játéka. Nem a garfikája szép... óh nem... a története... főleg azt tetszett, hogy Rinoa az aki meghódítja magának Squallt és nem fodítva...[/quote]
Ezt haláli szépen leírtad, Zizz! Pont ugyanezeket gondoltam én is és ugyanígy voltam ezzel a játékkal :)
A vége pedig (pl. Lagunás közjáték és Irvine házivideója), mint azt már több helyen is írtam (ez a legjobb szó: ) egyszerűen katartikus élmény volt!
Miután végigvittem az FFVIII-at, én örökre az FF rabjává lettem. Semmilyen másik játék, legyen bármilyen jó is, nem fogja tudni felvenni nálam a versenyt vele.
Ez a legjobb és kész! :D

<span class='smallblacktext'>[ Módosítva 2005 jan 07 p, 08:23 ]</span>

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Teljessen egyet értek veletek! Az FF VIII máig a világ legjobb játéka! !amazed
Szerintem is az első végig játszás volt a legnagyobb élmény!! :)

Avatar
Mystique
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004. dec.. 17. 14:35

Hozzászólás Szerző: Mystique »

A 8-nak 1 PSX újságban olvastam először a végigjátszását, aztán, miután már 30szor elolavastam, végignézegettem a képeket, stb., megvettem. Sajna az ujságban csak a játék 2. fele van meg, úgyhogy az elejét "nekem kellett" megcsinálni. A történet tényleg nagyon jó, csatlakozozm Zizz-hez. A legvégén egészen elérzékenyültem &|
Sajna a környezetemben mindenki futva menekül, ha csak annyit mondok Final Fantasy :(

White SeeD
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005. jan.. 7. 2:07
Tartózkodási hely: Balamb Garden
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: White SeeD »

Nekem az első FF-es élményem Az FF8 megjelenése után volt. Valamelyik újságCD-n találtam rá. Először a címe és stílusa alapján nem sokat néztem ki belőle.(Főleg hogy akkoriban csak a stratégia és a szimulátorok érdekeltek) De amikor feltettem, elindtottam, és megláttam a táncjelenetet leesett az állam. A garfika és a stílus lenyűgözött. Aztán a harc is nagyon bejött, + a portással is elkártázgattam amíg az összes kártyát meg nem szereztem tőle(Már ami megszerezhető)
Mióta megszereztem, nem tudom abba hagyni. Annyival magával ragad a világa, hangulata. Igaz már kivülről tudom a történetet és becsukott szemmel leszedekbárkit és bármit. Már rengetegszer végigvottem, de valahányszor belekezdek szívemet elönti a tűz és olyan a hatás mintha csak tegnap vettem volna elsőre a kezembe.
Azóta megszereztem eredetiben a 7-el egyetemben és a polcom dísze lett, míg a biztonsági másolataim kegyetlenül kopnak a meghajtómban, és fognak is amíg élek :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

[quote=Mystique]
Sajna a környezetemben mindenki futva menekül, ha csak annyit mondok Final Fantasy :( [/quote]

Sajnos ez nálam is így van :( :( :(

Avatar
MoonDragon
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1056
Csatlakozott: 2004. nov.. 29. 22:55
Tartózkodási hely: Sopron

Hozzászólás Szerző: MoonDragon »

Nálam egy ember van akinek tetszik! :) Csak Ő neki "túl bonyolult" ahogy Ő fogalmazta! :D
Egy pedig érdeklődik a FF VIII iránt!Pedig Ő meg full fps fan! %-6 Lehet hogy túl sokat beszéltem neki a játékról! 8)
<span class='smallblacktext'>[ Módosítva 2005 jan 11 k, 06:49 ]</span>

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

Nekem is van ismerősöm akinek tetszik, bár ő is az ilyen lövöldözős alkotásokat szereti viszont van olyan is aki meg utálja :( egyesek nemtudják mi a jó
a bátyám mindig azzal jön hogy már megint ezzel játszom, fuj stb.. ( de stikában az eyes on me-t hallgatta.. :P )

Avatar
kite
Androgün
Hozzászólások: 987
Csatlakozott: 2004. dec.. 2. 22:07
Tartózkodási hely: Zimbabwe

Hozzászólás Szerző: kite »

hehehe :D nekem a legjobb barátom ff mániás :D ha jól emlékszem ő adta kölcsön a 7-et a bátyámnak is :) meg úgy rengeteg ff mániás van a környezetemben :) aszt hizsem ez itt Kaposváron már ragályos %-6

Avatar
Selphie
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2004. dec.. 30. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Selphie »

akkor énis odaköltözök.. itt azt se tudják mi az a final fantasy csak azok akiket állandoan ezzel piszkálok :)

Nefrit
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2004. okt.. 24. 21:45
Tartózkodási hely: Ahol épp vagyok ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nefrit »

Csak én vagyok ilyen peches, hogy nincs egy FF rajongó sem a közelemben &| Mi több, nekem voltak már nagy csatáim FF unszimpatizálókkal. Béke poraikra....
Szerintem dobjunk össze pénzt, és vegyünk egy olyasmi kis házat, mint ami az Átok-ban volt, és költözzünk oda mind, szerintem elférnénk.

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Amugy régen megfordult a fejemben, hogy jó lenne BP-en egy FF-es klubhelység, PS2kkel, meg midenféle konzollal, PC-vel amire FF megjelent, és persze akkor már internet is, hogy lehessen FFXIezni... de persze ez mind túl szép hogy megvalósítható legyen. Hiszen még az anime-találkozósoknak sincs saját klubhelységük, pedig ők aztán igazán nincsenek kevesen.