Első Final Fantasy élmény

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Pal-chan írta:
olf írta: :hát: Jujj, X-2, üzleti fogásnak látom megfelelt... FF-nek nem igazán...
Pontosan. :D Amúgy miután végigjátszottam, rájöttem, hogy a történet nem igazán a főszereplőkről szólt és FFX után egyenesen feleslegesnek tartottam ezt a "folytatást". Ráadásul Yuna jelleme is kissé megváltozott az évek alatt. :? De a számokról és a CG-ről alkotott véleményem változatlan, nagyon igényes munka áll mögötte. A történetre is szoríthattak volna annyi figyelmet. :roll:
A Square-nek ez volt az egyik olyan terméke, amiből a világon sokat láthatunk: minden a grafikára és technikai dolgokra, és ocsmány történet(na jó, nem annyira rossz, nekem néhány apróbb dolog tetszett, de csak mert nem játszottam az X-szel)

Pal-chan
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2006. szept.. 4. 10:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Na jó, azért 1 dolog tényleg tetszett FFX-2-ben és azok a mini gamek voltak (sphere break :D). De szinte az egész játék csak ilyenekből állt, hogy osztogass lufit, keress feleséget egy srácnak meg hasonló lököttségek. XD Én inkább adtam volna el FFX Bonus disc néven, mint folytatásként.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

MIndenki ott köt bele az X-2-be ahol tud. Pedig egyáltalán nincs vele semmi baj sem, csupán annyi a különbség, hogy rengeteg újítás és olyan dolog van benne, ami eltér a megszokott FF-től...

Pedig ezért egyáltalán nem kellene szidni... Sőt... De az emberek általában mindig így fodadják az újításokat... Nem csoda, hogy sokaknak már a X sem tettszett... :roll:

A játékosok tobbségének elég lenne, ha minden FF rész Cloud-ról és híres bandájáról szólna... Személy szerint nekem már a könyökömön jön ki az FFVII... :|

Meg még csupán annyit a VII-hez, hogy sokan csak azért istenítik ennyire, mert anno ez volt az első rész, ami PS-re jött ki, ezáltal sokaknak ez volt a legslő FF élménye. És mint tudjuk, az elsőket nem lehet objektívan kezelni...

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

szriccs írta:Meg még csupán annyit a VII-hez, hogy sokan csak azért istenítik ennyire, mert anno ez volt az első rész, ami PS-re jött ki, ezáltal sokaknak ez volt a legslő FF élménye. És mint tudjuk, az elsőket nem lehet objektívan kezelni...
De azért a 7. rész sokakat rabul ejtett, még az ősrégi fanokat is.
Én nem szeretek egy játékról véleményt mondani addig, amég nem játszottam vele, de amit a neten láttam videó írások...
Csak annyit, hogy szerintem nem egy leányálom. :?

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ez hülyeség szriccs, amit írtál: nem azért istenítik, mert az volt az első, hanem mert egy isten játék! :D Először te is játszd végig, aztán beszéljél! :o Nekem pl. a 9 volt az első, most mégis azt mondom, gagyesz mondjuk a HÉThez képest.
Eledor, a képek alapján nem csoda, hogy fintorogsz tőle, mert grafikailag szerintem is elég ratyi. :wink:
A X-2 meg nem egy rossz játék (leszámítva a heppigörlös stílusát). Mondom, játéknak nem rossz, viszont nem FF.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

olf írta: A X-2 meg nem egy rossz játék (leszámítva a heppigörlös stílusát). Mondom, játéknak nem rossz, viszont nem FF.
Mi számít FF-nek...? Ami már egy kicsit lazább hangvételű, humorosabb és nem hordoz magában mély mondani valót, azár már nem is FF?

Itt mondjuk felhívnám a figyelmeteket az olyan részekre, mint például a FFCristalChronicles-re és stb.-re melynek pl. egyáltalán semmilyen története sincs, mégis jó FF játék...

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Na például én azt sem tekintem FFnek. Attól, hogy vannak benne csokobók, még nem lesz egy játék FF. Sőt, ha a neve az, attól se lesz. Valszeg üzleti fogás volt, hogy a Square népszerűsítse a Nintendót, mert ugye mindenki felkapja a fejét, ha elhangzik az FF szó. A legtöbb ilyen mellékszál nem ér fel a sorozat alapvető tagjaihoz.
Szerintem.

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

Erre a véleményem:ff8,9,x ,x-2 az a bajom velük:látványra nyomulnak azon kivül ellaposodot történet, kevés melléküldetés aljátékok.
8) FF= FOR EVER :D

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Mina írta:Erre a véleményem:ff8,9,x ,x-2 az a bajom velük:látványra nyomulnak azon kivül ellaposodot történet, kevés melléküldetés aljátékok.
8) FF= FOR EVER :D
Nem igaz.
PS.:Miért nem regizel? :?

Avatar
Leon
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2006. aug.. 19. 22:02
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Leon »

Az én első Fian Fantasy élménbyem a Spirith Withim volt, még a HBO-n látam magyarul, fel is vetük. Meg aztán megtaláltam DivX CD-n is, feliratosan. De most meg elhagytam, szóval engem (állítólag) a legroszabb FF fogot meg.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

nem baj, ha megismered a többi ff részt akkor még nagyobb fan leszel 8)

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Én életemben először kb. 10 tíz évvel ezelőtt találkoztam a Final Fanatsyval... A bátyám kapott egy FF7-et PC-re és akkor nekiugrottunk nulla angoltudással... Nem is jutottunk messzire legelőször :D Aztán jött az FF8 azzal is toltam egy keveset, majd végül az FF9-zárta a sort, melyet PS emuval nyomtam PC-n, de hibás volt így egy bizonyos résznél mindig megfagyott... Most meg a FFX-re várakozom... Hamarosan hozza a posta...

Avatar
SavUdvar
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 9:28
Tartózkodási hely: Mezőtúr

Hozzászólás Szerző: SavUdvar »

A X-ik rész jó én csakis ezért vettem PS2-t.

Owen_eX
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2006. szept.. 7. 21:30
Tartózkodási hely: Beaverfieldmarketplace
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Owen_eX »

Nekem is volt a nagy harc PS2 vs XBox..., de végül a FF véglegesen eldöntötte a meccset... :D

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

:D nekem a legobélményem az FF8 nak köszön hetö elöször a pasim játszotvele nála látam elöször és azzonal beleszeretem mármint a játékba a pasimal már szét mentünk de ez nemlényeg azota MÁR TÖBSZÖIS VÉGIGVITEM A KISTESOMAL együt éss megszereztem eredit amerikai kiadásban és megvan a rendes europai vátozata is és elég büszkevagyo magamra hogy egyedül vittemvégig igaz fél évigtartot de elöbb végeztem vele mint a pasím :örül: ezzel is bebizonyit hatom hogy a szökék (legtöbbje nem buta) :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gandalf 2006. dec.. 28. 15:06-kor.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Gandalf írta:... elöször a pasim játszotvele ...
(Egy újabb meglepetés. Egy újabb lány.) :D

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

bibibíí én előbb tudtam :D

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

szriccs: Tessék visszaülni a székedre!

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

:shock: hü ha demeglepötetek mért szerintetek csak fiúk játszhatnak Final Fantasy-val ?????? :wink:

Silverhair Kadaj
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007. márc.. 8. 22:25

Hozzászólás Szerző: Silverhair Kadaj »

...legelőször a Final fantasy VIII-ban szakadtam a nevetéstől...ez a tánc XD!!!
meg persze Omega weaponnal 18x harcolok újra...és nem tom legyőzni....PEDIG MÁR AZ 1IK HARCBAN 4x HASZNÁLTAM A LIONHEARTOT... :mérges:
................................................................................

Zidane Tribal
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2007. szept.. 2. 13:42
Tartózkodási hely: Magyarország

Hozzászólás Szerző: Zidane Tribal »

Én legelőször a Final Fantasy IX-cel ismerkedtem meg.Mert bátyám ezzel játszott egyből megtetszett.(8éves voltam.)Most 14 vagyok És már 2 éve játszok a Finallal. Az óta szenvedélyesem űzöm. :D

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

nekem a legelső igazából az Advent children film volt...annyira megfogott a storyja, mondanivalójam mélységei hogy gondoltam nekem ennek utána kell nézni...megszereztem a 7es játékot azt végignyomtam..utána 7től visszafeél játszottam minddel...és ezenkivűl még a 10es-el...a többi-hez sajnos nem volt szerencsém (nincs PS.e még)
:(

Avatar
Caesar
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007. máj.. 9. 23:13

Hozzászólás Szerző: Caesar »

Há,mikor elösőre megláttam a játékot(FFVII)a bátyám nyomta és az elsö szavam az volt:Mi ez a sz...?Aztán nem volt semmilyen játék és elkezdtem vele nyomni!El bohockodtam vele majd mire észbekaptam nem birtam letenni!Aztán jött az FFVI ez volt az egyik legjobb.Most meg azt veszem észre hogy fanatikus függő lett belölem!!!Hát röviden ennyi!!

Avatar
Caesar
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007. máj.. 9. 23:13

Hozzászólás Szerző: Caesar »

Gandalf írta::shock: hü ha demeglepötetek mért szerintetek csak fiúk játszhatnak Final Fantasy-val ?????? :wink:
Én épp az ellenkezöjével szembesültem mikor az egyik kolleganömmel beszélgettem mikor kiderült hogy mindketten Final rajongók vagyunk!Elég furcsán nézett rám mivel szerinte ez lányos játék!Tenném hozzá hogy nem értek vele egyet!!!!

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Pedig van benne valami. Legalábbis ha a 8-at vesszük alapul: eléggé szerelmi történet, inkább lányoknak való szerintem :P