Neked milyen Final Fantasy-d van?

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb
Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Gratz a szép bővülő gyűjteményhez :yes:

Ha esetleg van kedved valamelyik részhez amivel játszol ilyesmi bemutatót írni a főoldalra, szólj 8)

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

az eddigi ff gyujtemenyembe sikerult meg 2 jatekot beszerezni nev szerint ffx es ffxii :D
majd ps2-t is kene szerezni :D

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Symbol »

X FOREVOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
GenX
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008. júl.. 22. 2:10

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: GenX »

Eladóvá vált pár Final Fantasy-s cuccom:

Final Fantasy X (2DVD-s kiadás) / 3500 FT
Final Fantasy X-2 / 2500 FT
Final Fantasy XII / 3000 FT

Final Fantasy XII Bőrkötéses Limitált Példányszámú Strategy Guide / 4000 FT

Final Fantasy IX Új Strategy Guide / 3000 FT

Final Fantasy XII-es eredeti bontatlan Trading Arts Figurák / 3500 FT/DB

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

mostmar ff x-2 is megvan annak ellenere hogy olf fikazta megvettem :D

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

Nekem nincs egy se.
Csak a bátyámnak, de neki az összes XD

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Symbol »

De azért szoktál rajtuk játszani?

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

Persze.
Már kész a 3 DS, a 4 DS, most az 5-tel meg a 8-cal egyszerre játszom, és kész van még a 9 meg a 10. Meg ha az számít akkor a TA 1 (mindjárt a 2 is) meg a CC is :)

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Symbol »

Akkor már igazi veterán vagy,nem? :kripli:

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

Hát azért nem :)
azt nem is tervezem, h valaha végigviszem az első kettőt. meg a hetet, amíg nincs felújítva

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

hmm
de osszevissza jatszod vegig
en sorba mentem 1-2-3-4-5-6 aztan a cc utana a 7 most a dc-t tolom bar lehet elolrol kezdem egerel+billentyuzettel
a fene egye meg hogy csak a billentyuzetet ismeri fel a hulye ps2
muszaly lesz meg 1 egeret beszerezni...
ugy latszik a g5 laser tul okos a ps2-hoz :D

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

A tesóm játsza őket így sorba rend szerint, még a 11-et is megvette a "teljesség kedvéért", pedig azzal nem is fog játszani. Én többnyire mindig azzal játszom, amivel kedvem van.

Avatar
SatouHebi
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2007. szept.. 3. 11:40
Tartózkodási hely: Destiny Island-en

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: SatouHebi »

szerintem a 7et azért mert nincs felújítva nem végigjátszani nagy hiba :roll:
az egy élmény mikor a kis pixel vacak vincento elkezd balettozni forgatten city ben :örül: az minden pénzt megér..

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

Igen, egyszer poénból elkezdtem a 7-et, de a legelején pont belecsöppentem egy olyan helyzetbe, hogy mivel korábban nem beszéltem valakivel nem tuom megnyomni a kapcsolót, amivel kijutok valahonnan, és most már nem is lehetett vele beszélni... és annyira lassan lehetett menni, elment tőle a kedvem.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

Helance100 írta:A tesóm játsza őket így sorba rend szerint, még a 11-et is megvette a "teljesség kedvéért", pedig azzal nem is fog játszani. Én többnyire mindig azzal játszom, amivel kedvem van.
akkor nem csak en tolom sorba? :D
minden resz megvan neki eredetibe?
melyik reszbol melyik verzio?

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

Helance100 írta:Hát azért nem :)
azt nem is tervezem, h valaha végigviszem az első kettőt. meg a hetet, amíg nincs felújítva
nagy hiba...
amugy az elso 2 fel van ujjitva psp-re igaz maradt 2d-s grafika de itt ott 3d efektekel szerintem nagyon jok
a 7 meg pc/psx verzio van a pc-sel csak a baj van psx-eset ajanlom
bar azt csiripeltek a madarak hogy ps3-ra fel lesz ujitva de a gyarto tagad minden ilyen hiresztelest
amugy irtad hogy 5-el jatszol annal 1-2 jobban nez ki
a 2 elegge kakukk tojas kilog a sorozatbol de azert nem rossz az 1 meg az a resz aminek a gyarto a letet koszonheti na roviden enyit :D
remelem megjott a kedved :D

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

Hát nem igazán...
Úgy értem hogy a psp-sekkel nincs kedvem játszani, mert...
hát nem is a grafika miatt mostmár, hanem mert az 1-ben a legelején mindig elakadok valahol (igen, ez szerintem is nevetséges), és soha nincs kedvem ott a világtérképen mászkálni meg keresgélni úgy hogy állandóan megtámadnak.
A 2-t pedig láttam néha és hallottam amikor a tesóm játszotta, és hát mit mondjak, nem hiszem, hogy a kedvencem lenne....
Általánosan a 2d-s grafikával az a bajom, hogy nem tudom komolyan venni a fontos jeleneteket.
tehát pl a 4-ben ott még olyan is volt, hogy tényleg élethűen hogy néznek ki a szereplők, meg ott volt hangjuk meg minden, és ha a 3-ban nincs is igazán fontos jelenet, azért az is jobban lekötött mint bármelyik az 1,2,5,6 közül.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

2D-s megjelenítés és dráma

Hozzászólás Szerző: olf »

a 2d-s grafikával az a bajom, hogy nem tudom komolyan venni a fontos jeleneteket
Csak gyakorlat kérdése. Eggyel kevesebb dimenzióban eggyel több dimenzióját kell használnod a képzeletednek. A "komolyan venni"-ben benne van az, hogy száz százalékig pontosnak veszed, amit látsz. Az alacsonyabb megjelenítésnél viszont mit látsz? Kis töpszli színes ikonokat, szövegablakot, amik csak részben ábrázolják, részben csak jelzik, hogy mi is történik a jelenetben. Mint egy színes forgatókönyv. A hiányzó részeket a fantáziáddal kell kitöltened.
Hozzá lehet szokni, hidd el.

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

igen, én ezt értem. De pl. az FF5-ben ott vannak azok a szörnyű portrék... azok mellett nehéz elképzelni bármit, ami szép. Pedig arra szükség van.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

Helance100 írta:Hát nem igazán...
Úgy értem hogy a psp-sekkel nincs kedvem játszani, mert...
hát nem is a grafika miatt mostmár, hanem mert az 1-ben a legelején mindig elakadok valahol (igen, ez szerintem is nevetséges), és soha nincs kedvem ott a világtérképen mászkálni meg keresgélni úgy hogy állandóan megtámadnak.
A 2-t pedig láttam néha és hallottam amikor a tesóm játszotta, és hát mit mondjak, nem hiszem, hogy a kedvencem lenne....
Általánosan a 2d-s grafikával az a bajom, hogy nem tudom komolyan venni a fontos jeleneteket.
tehát pl a 4-ben ott még olyan is volt, hogy tényleg élethűen hogy néznek ki a szereplők, meg ott volt hangjuk meg minden, és ha a 3-ban nincs is igazán fontos jelenet, azért az is jobban lekötött mint bármelyik az 1,2,5,6 közül.
de sok bajod van hallod en sokal szebb grafikaju 3d-s jatekokkal jatszok es megse kotok bele a 2d-s ff-ekbe foleg nem a grafikajuk miatt es ami azt iletti en inkabb a pixeles 3d jatekokba kotok bele nem a 2d-sekbe a nagyon pixeles 3d jatekokhoz szerintem tobb kepzeloero kell :D
most olfnak kell igazat adnom hogy nincs eleg kepzeloerod
meg 1-2-3-bol nem lattad a nes-es verziok grafikajat azokhoz kepest a psp-s 1-2-nek gyonyoru grafikaja van :D
amugy ha szepen megkered a square-enix-eseket biztos csinalnak a kedvedert 3d-s remake-et (el ne hidd :D ) de ha megis csinalnanak ilyet a batyad biztos megvenne :D
szerintem en meg a ds-es 3-4-et nem vettem anyira komolyan a 3-at a gyerekes grafika miatt a 4et meg a nagyfeju karakterek miatt megis jatszok veluk mert ez nem vette el a kedvem fo az elszantsag...

Avatar
akmal888
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2006. júl.. 15. 19:14
Tartózkodási hely: Valahol Székesfehérváron

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: akmal888 »

Nem értem miért szólod le így szegény Helance-t... Most neki nem jön be, ízlések és pofonok. Valakinek meg a 9 nem jön be. Úgyhogy nem igazán hiszem, hogy ilyeneket kéne a fejéhez vágni h nincs képzelőereje , nem hiszem hogy ettől függne. (ha élvezi biztos van, de ha nem attol még nem biztos h nincs)
Egyébként meg 4 (négy!) lábú ló :P

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

akmal888 írta:Nem értem miért szólod le így szegény Helance-t... Most neki nem jön be, ízlések és pofonok. Valakinek meg a 9 nem jön be. Úgyhogy nem igazán hiszem, hogy ilyeneket kéne a fejéhez vágni h nincs képzelőereje , nem hiszem hogy ettől függne. (ha élvezi biztos van, de ha nem attol még nem biztos h nincs)
Egyébként meg 4 (négy!) lábú ló :P
nekem a tactics-ok meg a crystal chronicles-ok nem jonek be de nem a 2d-s grafika miatt egyebkent a 3bol vegig jatszottam a nes-est aztan a ds-est es en inkabb a ds-est nem birtam komolyan veni a gyerek kinezetu karakterek miatt

egyebkent meg mi akar lenni ez a 4 labu lo?

Avatar
Helance100
Kezdő fórumozó
Kezdő fórumozó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009. okt.. 12. 17:03

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Helance100 »

Ami a 4ds-t illeti, engem nem zavar a gyerekes kinézetük (mellesleg a 9-es szereplőknek sincs sokkal kisebb fejük) A 4ds-t azért szeretem annyira, mert simán kénylemes vele játszani, és tetszettek benne a szereplők meg a sztori. Amúgy van képzelőerőm, bár ezt elég lehetetlen bebizonyítani.

Avatar
nihlatak
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2008. ápr.. 19. 19:07
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: nihlatak »

Helance100 írta:Ami a 4ds-t illeti, engem nem zavar a gyerekes kinézetük (mellesleg a 9-es szereplőknek sincs sokkal kisebb fejük) A 4ds-t azért szeretem annyira, mert simán kénylemes vele játszani, és tetszettek benne a szereplők meg a sztori. Amúgy van képzelőerőm, bár ezt elég lehetetlen bebizonyítani.
az elso 6 reszbol a 4 es a 6 a legnepszerubb
nigy nem lep neg hogy te is ezek kozul valasztottal
ja meg fentebb irtad hogy a psp-s 1-el folyton elakadsz o+select-el beadja a terkepet ha nem alitottad a at az iranyitast...
szerintem tok egyszeru jatek adja magat tobbnyire legalabbis
a 2nel ugyanez a helyzet csak anak mas a fejlodesi rendszere ezert sokan nem szeretik de szerintem teljesen szokhato ja es a 2be az a vicc hogy a legelejen nem adja be a terkepet csak ha mar voltal abba a kis faluba hirtelen nem tudom hogy hivjak de a kezdo varostol kizarolagosan arra fele mehetsz...
3-at meg ismered ott arra lenek kivancsi hogy az online bonuszokat megszerezted? ez az email-ezos ize nekem se wifi router se accespoint se nintendo wifi usb szoval nem tudtam netre kapcsolodni vele
4-bol meg csak a psx-eset jatszottam vegig meg a snes-eset ami tevesen ff2 neven jott ki...
majd 1x ha meglesz a ds-es azt is vegig akarom jatszani a nagyfeju karakterek ellenere arra is kivancsi vagyok
5bol a gba-sat jatszottam vegig az volt a kedvencem az elso 6 resz kozul pedig nem a legnepszerubb resz
6bol a gba-sat jatszottam vegig
7bol a pc-set de elkepeszto mennyi teknikai problemam volt vele ha veszek csak psx-eset veszek abbol is csak angolt

1-2 van meg psp-re
3 ds-re
ff7cc psp-re
ff7ac dvd-n ezt ha jol emlekszem axeltol vettem :D
ff7dc ps2-re (ezzel kinylodok)
ff10 es ff10-2 ps2-re
ff12 ps2-re
na meg fftsw dvd-n ez teljesen mas mint a final fantasy-k ami nem csoda mert ugy tudom amerikai (ezt abbol gondolom hogy nincs japan hang) es a square-nek koze nincs hozza de ettol fuggetlenul tetszett
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ha valakinek van valami elado ami nekem nincs meg az szoljon
bar ugy tervezem 4ds-re lesz meg
5-6-7-8-9 psx-re (5-6 esetleg gba-ra)
11-et nem tudom meg...
13 ps3-ra
dissidia psp-re
a crystal chronicles meg meg a tactics reszek nem erdekelnek tulzottan

Avatar
Symbol
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2009. ápr.. 21. 6:31
Tartózkodási hely: Celldömölk,Vas megye,Magyarország

Re: Neked milyen Final Fantasy-d van?

Hozzászólás Szerző: Symbol »

http://www.youtube.com/watch?v=Z1Ehv_KB6BA
ezt meg kell néznetek.MINDENKÉPP! : D

(sajna nem tudtam eldönteni hova tegyem)