Hogy fejeznéd be a Final Fantasy részeket?

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb

Melyik rész vége tetszett a legjobban?

I
0
0 szavazat
II
0
0 szavazat
III
0
0 szavazat
IV
0
0 szavazat
V
0
0 szavazat
VI
2
4%
VII
11
23%
VIII
18
38%
IX
5
11%
X
11
23%
 
Szavazatok száma: 47

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Ahogy elnézem, a legtöbb embernek a VIII vége fog a legjobban tetszeni, azért szerintem el lehet mondani, hogy általában azért jók lettek a befejezések, minden játéknál. :|

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Az X-2 azért maradt ki, mert asszem 10-re van állítva a lehetséges szavazási lehetőségek száma :) Meg mert annak már az elejét is szídja mindenki, miért tetszene valakinek pont a vége? XD

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Emtrexx írta:Az X-2 azért maradt ki, mert asszem 10-re van állítva a lehetséges szavazási lehetőségek száma :) Meg mert annak már az elejét is szídja mindenki, miért tetszene valakinek pont a vége? XD
Most miért? Én bírom amikor Brother ott ordibál h "Roger". :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Még nem szavazok, először végigviszem a 6ot meg a 10et.
A 7nek tetszik a befejezése, eredeti, meg az utolsó videó előtti harc nagyon meglepő. (a grafika - ilyen dolgokat csak művészfilmekben látni, mikor az egész film feket-fehér, és csak a végén lesz színes)
A 8nak meg egyszerűen semmitmondó szerintem. Nem rossz, de semmi váratlan nem történik, csak amire számít az ember.
A 9nek túl átlátszó, előre tudtam, hogy heppi end lesz.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Emtrexx írta:Az X-2 azért maradt ki, mert asszem 10-re van állítva a lehetséges szavazási lehetőségek száma :) Meg mert annak már az elejét is szídja mindenki, miért tetszene valakinek pont a vége? XD
Arról nem is beszélve, hogy több lehetséges befejezése van... :1eye:

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

FF8 vége ugy jó ahogy van :D

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

mi tetszhet már vkinek a 8 végén...szerintem abszolút semmi extra nincs benne, csak elfogultság miatt szavaz rá az ember. a 9 a kedvenc részem de annak is rossz a befejezése. 7 rulz 8)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Akik nincsenek teljesen megelégedve az endingekkel, mint az elöttem szólaló, azok leírhatnánk hogy mivel dobnák fel.
Halál? Totális kudarc? Felemás eredmény? Valami szolidabb happy end?

Nekem spec. tettszett eddig minden FF vége amit végig vittem, még a Mystic Quest-é is :P

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

8-ban valami lepődés kéne a végére, az időcsavarral kapcsolatosan. Valami váratlan, mert amúgy túl klisé heppi end vége van szerintem. Például olyasmi, hogy a végén nem a saját idejükbe kerülnek vissza, hanem valami hasonló dimenzióba, ami mégis más...
---
Nah, meg ilyenre gondolok, hogy Laguna odaáll Squall elé, és aszongya:
"Én vagyok az apád!" - okéoké, ez nem komoly. :D
---
De mindenképpen valami váratlan kellene.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

Halál? Totális kudarc?
gecc..neked kéne írni a FF endingeket 8)

amúgy egyetértek az előttem szólóval :)

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Szerintem a VIII végében pont az a szép, hogy annyira de annyira rózsaszín mint valami ősi mese. Amikor elvonulnak a felhők és minden virágba borul, kissé olyan mint A szépség és a szörnyeteg vége :D Nyilván alkat kell hozzá hogy az embernek tetszen, de egyszerűen nincs mit tenni: ez egy tökéletes happy end. Tankönyvekben lehet tanítani, annyira tökéletes.
Mellesleg amikor Laguna visszaemlékezik Raine eljegyzésére, a következő képen meg odalép a sírjához, én enyhén szólva majdnem besírtam. Hol van ehhez képest a VII vége..... :nyomoz:

Fordulat meg volt a játékban épp elég. El is szúrták volna vele rendesen, ha betesznek mégegyet a végére (szerintem).

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Emtrexx írta:Szerintem a VIII végében pont az a szép, hogy annyira de annyira rózsaszín mint valami ősi mese. Amikor elvonulnak a felhők és minden virágba borul, kissé olyan mint A szépség és a szörnyeteg vége :D Nyilván alkat kell hozzá hogy az embernek tetszen, de egyszerűen nincs mit tenni: ez egy tökéletes happy end. Tankönyvekben lehet tanítani, annyira tökéletes.
Mellesleg amikor Laguna visszaemlékezik Raine eljegyzésére, a következő képen meg odalép a sírjához, én enyhén szólva majdnem besírtam. Hol van ehhez képest a VII vége..... :nyomoz:

Fordulat meg volt a játékban épp elég. El is szúrták volna vele rendesen, ha betesznek mégegyet a végére (szerintem).
:ölel: :puszi: Szívemből szóltál!!!!

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ami azt illeti, tényleg volt 1-2 fordulat a 8ban, de szerintem elszúrták őket, semmi hatásuk nem volt.
Gondolok én ezekre:
Laguna Squall apja? - Naés? :|
Mindannyian együtt élték gyerekkoruk, és Edea volt az anyjuk? - Oszt? :|
Nem Edea a főellenség? - Affeneegyemeg, pedig már épp beleéltem magam, hogy ő a nagyongonosz. :?

Egyébként így visszagondolva, volt még ezeken kívül egy pár fordulat, amin viszont tényleg lepődtem, de hát ez kb. 1 percig tartott... Ja és utálom a happy endet. Túl valótlan. Nem tudom beleélni magam.
Raine meg annyira nem szerepelt a történetben, hogy komolyan semmi reakcióm nem volt rá.

Chrono
Lámairtó
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2004. dec.. 29. 2:45
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Chrono »

jah...a picipuci-nyilinyali-tinkivinki-csiribiri emberkéknek jah...de egy olyan embernek aki arra vágyik hogy egy komoly történet egy méltó véget kapjon és ne pihék meg rózsák röpködjönek annak nem.

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

Spoiler

Laguna Squall apja
Mindannyian együtt élték gyerekkoruk, és Edea volt az anyjuk
Nem Edea a főellenség? - Affeneegyemeg, pedig már épp beleéltem magam, hogy ő a nagyongonosz.

:shock: :shock: az elsőt nem is tudtam :shock:

Avatar
Red13
The Great Warrior
Hozzászólások: 1699
Csatlakozott: 2005. jan.. 23. 17:27
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

8. résznek van sztem a legjobb befejezése. Happy End, Rinao Squall összejön, Zell zabálhat meg össze is jön azzal a hogyishívják csajjal. Squall még egy mosolyt is elejtett :D
lehet hogy jobb az ha egy játéknak nem is annyira jó a vége, de ez egy olyan történet volt aminek a vége nem végződhetett úgy.

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Én a legszívesebben be se felyezném :!: 8)

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Chrono írta:jah...a picipuci-nyilinyali-tinkivinki-csiribiri emberkéknek jah...de egy olyan embernek aki arra vágyik hogy egy komoly történet egy méltó véget kapjon és ne pihék meg rózsák röpködjönek annak nem.
Most nem azé', de a FF 9 vége talán nem ilyen "tinkivinki-csiribiri" happy end? Nem. Még ilyenebb happy end :D. Igaz, talán pihék meg rózsák nem röpködnek... XD
Én naaagyon szeretem a nyolcnak is, meg a kilencnek is a végét!!! (De a tíznek is. :D Kár, hogy elrontották egy folytatással... :( )

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Na szóval: Én általában jobban szeretem a szomorú/tragikus/depressziós befejezéseket, de a 8 vége az valahogy szép és jó úgy, ahogy van. :wink: És szerintem igenis vannak benne váratlan fordulatok. Én pl. először valamiért azt hittem, hogy Squall meg fog halni. :roll: (jó, biztos én vagyok a hülye, de akkor is XD) Meg amikor MOSOLYOG... (Ómájgád, Squall tud mosolyogni... :lol:) + amikor Zell majdnem megfullad, aztán a kamerához vágja a hot-dogot... :lol:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Amarevia írta:Meg amikor MOSOLYOG... (Ómájgád, Squall tud mosolyogni... :lol:) + amikor Zell majdnem megfullad, aztán a kamerához vágja a hot-dogot... :lol:
Uramatyám, MICSODA FORDULAT! DE TÉNYLEG!! ILYET!!! :roll:
Maradjunk annyiban, hogy máshogy értelmezzük a "fordulat" szót.

Avatar
Amarevia
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2006. márc.. 28. 7:04
Tartózkodási hely: Central City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amarevia »

Én váratlan fordulaton azt értettem, hogy azt hittem, Squall meghalt. Aztán a legeslegutolsó jelenetben kiderült, hogy él és virul. Mellesleg egy Squall esetében az is elég "váratlan fordulat"-nak számít, hogy mosolyog. XD

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Amarevia írta: Squall esetében az is elég "váratlan fordulat"-nak számít, hogy mosolyog. XD
Hogy ez mennyire igaz. :mrgreen: :mosoly:

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én is azt hittem, hogy meghalt... Néztem is a végén, hogy a többiek minek örülnek ennyire... XD "Halotti tor?"

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

olf írta:
Amarevia írta:Meg amikor MOSOLYOG... (Ómájgád, Squall tud mosolyogni... :lol:) + amikor Zell majdnem megfullad, aztán a kamerához vágja a hot-dogot... :lol:
Uramatyám, MICSODA FORDULAT! DE TÉNYLEG!! ILYET!!! :roll:
Maradjunk annyiban, hogy máshogy értelmezzük a "fordulat" szót.
Nekem pl nem fordulat kell egy játékba, hanem valami olyan motívum, ami bármilyen tekintetben megfog. Fordulatot bárki tud kitalálni, olyan szituációkat teremteni viszont, amiken nevetsz, amik elszomorítanak és amik napokig járnak a fejedben sokkal nehezebb. Ha választanom kell a múltjával való szembesülés miatt megzavarodott Sephiroth vagy a hotdogtól fulldokló Zell között, én az utóbbi mellé teszem a voksom.
(és amiket Amarevia mondott mind egytől-egyig ezek az értékes dolgok a játékban)

A játék végére sem fordulat kell, hanem bármi olyan jelenet, ami valami még eddig nem látott extrát ad a szereplőkről, és ami megmutatja hogy érdemes volt végigvinned a játékot. A VIII ezt tökéletesen megteszi. A VII nem igazán (esetleg a RedXIII-as epilógus lehet ilyen extra)

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Emtrexx írta:A játék végére sem fordulat kell, hanem bármi olyan jelenet, ami valami még eddig nem látott extrát ad a szereplőkről, és ami megmutatja hogy érdemes volt végigvinned a játékot. A VIII ezt tökéletesen megteszi. A VII nem igazán (esetleg a RedXIII-as epilógus lehet ilyen extra)
Pontosan. Nekem a VIII. rész végén volt az, hogy kellemes bizsergető érzéssel dőltem hátra a székem és mondtam magamban, hogy "igen, megcsináltam." És egyszerre örültem és voltam miatta szomorú. Akkor jó egy játék, ha ilyen érzést kelt benned, szerintem.

Amarevia: én is kb ÓMÁJGÁD-dal reagáltam arra, hogy Squall tud mosolyogni. :D