Hogy fejeznéd be a Final Fantasy részeket?

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb

Melyik rész vége tetszett a legjobban?

I
0
0 szavazat
II
0
0 szavazat
III
0
0 szavazat
IV
0
0 szavazat
V
0
0 szavazat
VI
2
4%
VII
11
23%
VIII
18
38%
IX
5
11%
X
11
23%
 
Szavazatok száma: 47

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Angolul itt olvasható (itt is, nem tudom hol az eredeti):

http://forums.abs-cbn.com/lofiversion/i ... 34945.html

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ez marhajó! :D Ezért szeretem az időutazós történeteket: mert annyi mindent ki lehet hozni belőlük!
Már ezzel a (megerősítetlen) teóriával is nagyot nőtt a nyolc a szememben.

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Sabin írta:tisztára mint a vissza a jövőbe 2 XD annak se értettem meg egyből a történetét :D
Az tényleg nagyon komoly, főleg amikor össze-vissza mennek az időben egy idő után belezavarodsz.
:D
PS:Bocs az offért.

Szebi
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006. szept.. 27. 20:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szebi »

a vége felé én is össze zavarodtam a 8 ba :D kicsit már nem értetem a lényegét hova??? mi??? ki?? hogy??? és anyi egy szot nem értetem

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Szebi írta:a vége felé én is össze zavarodtam a 8 ba :D kicsit már nem értetem a lényegét hova??? mi??? ki?? hogy??? és anyi egy szot nem értetem
De most már érted, igaz? Vagy még mindig lila köd lep el mindent?

Mina

Hozzászólás Szerző: Mina »

ff7 vége nekem nem tetszett.Mikor megjelenik meteor utána holy....... 500 év után asszem red13 utodai oda mennek lerombolt shinrához és vége.
"És 500 év alatt milettek karikkal? :| :? minden ff rész végén mindegyik kariról volt egy film utána mit csináltak.ff7-ben miért nem lehetett ezt megcsinálni?Meteor után...pl:cid új gépet csinál magának vagy yuffie matériákat lop vagy ilyesmi aztán jöhetne ...év múlva reddes dolog és kész :D

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

hihi Yuffie materia csórásai nagyon tetszettek :D :D XD

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Szerintem FF7 vége úgy jó, ahogy van. Kicsit homályos, befejezetlen, de pont így jó. Amúgyis, ott az AC, meg a DC, azok elég jól ábrázolják, mi történik utána. És sokkal életszerűbb, mintha legyőzték volna a főgonoszt, és minden szuperjó lenne. Mert hát korán sincs vége, jócskán akadnak még megoldandó próblémák. A 7 vége viszont rávilágít, hogy most már jöhet bármilyen probléma, a szereplők meg fogják oldani!

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Sephiroth szerintem az 500 év alatt bármikor visszatérhet. Nem is beszélve G-ről.

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

:oops: Hali szerintem a 8 - nak volt a legjobb a vége. De egy valamit nem értek belöle Rionát ki akarták törölni Squall emlékeiböl?????????????? :shock:

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

:twisted: szerintem: a 8 nak ugyjó a vége ahogyvan a 9 is elmegy de a 7 az dura én máshogy fejezném be rosz ha valaki meghal a végén akkor nemlesz happy end és az uncsi ha igy fejezikbe szerintem hamár anyi mindent átéltünk velük akkor legyen boldog befejezése hogy bisztosan tudjuk hogy boldogok és semmi rosz nem történ hetvelük az ö tündérvilágukban :taps:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Gandalf írta:...akkor nemlesz happy end és az uncsi...
Szerintem a hepiend, az éljen-mindenki-él-a-gonosz-sem-halt-meg-csak-áttért- a-jó-oldalra-és-egy-öregek-othonában-osztja-a-kaját befejezés szörnyű. Sose értettem mi a jó abban. Valakinek mindenképp meg kell hallnia. Mellesleg ha nem hal meg Cloud valószínűleg Kit-érdekel-a-Bolygó-Cloud marad, Mentsük-meg-a-világot-a-gonosz-Sephiroth-tól-Cloud helyett.
Ja és te melyik befejezésről beszélsz? A DoC befejezéséről, ami időrendileg a legutolsó vagy csak a sima játékról (amire többé már ránézni se akarok) ?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Azureus 2006. dec.. 28. 10:54-kor.

Avatar
kult44
Sorceress
Hozzászólások: 2862
Csatlakozott: 2005. júl.. 12. 10:13
Tartózkodási hely: A Vampire könyveim társaságában
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kult44 »

Miért nem akarsz a simára ránézni? :shock:

Avatar
Azureus
Szánalmas entitás
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2005. ápr.. 25. 17:04

Hozzászólás Szerző: Azureus »

Mert többet kaptam belőle a fordítás alatt mint kellett volna.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Azureus írta:Mert többet kaptam belőle a fordítás alatt mint kellett volna.
Eszem a szíved. :D :D :D Majd csak rendbe jössz. :wink:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Gandalf írta::twisted: szerintem: a 8 nak ugyjó a vége ahogyvan a 9 is elmegy de a 7 az dura én máshogy fejezném be rosz ha valaki meghal a végén akkor nemlesz happy end és az uncsi ha igy fejezikbe szerintem hamár anyi mindent átéltünk velük akkor legyen boldog befejezése hogy bisztosan tudjuk hogy boldogok és semmi rosz nem történ hetvelük az ö tündérvilágukban :taps:
Most megpróbálom félretenni a személyes reakciómat, nehogy még moderálni kezdjenek a végén.
1. A happy end annyira, de annyira lerágott csont, hogy újat adni nehezen tud. Legfeljebb akkor, ha előtte iszonyúan másfelé tereli a gondolatokat a történet, ilyenkor még talán képes meglepni az embert.
2. Az előző pontra alapozva, a happy endnél nincs katarzis. Maradjunk a játékoknál. Egy RPG-t, főleg egy FF-et én általában azért játszok végig, mert érdekel a történet, és ahogy egyre jobban közeledik a vége, fokozatosan fókuszálódik a kíváncsiságom afelé, hogy miként is fognak a bonyoldalmakból a szereplők kikerülni. Ha pl. minden FF főellenfele legyőzése után kapnánk két mondatot, hogy jólvan Pistike/Juliska, ügyes vagy, legyaktad a gonoszt, és most hirtelen minden borzalmasan jó lett, na akkor hozzá se kezdenék ezekhez. De a happy end, bármilyen jól is van megcsinálva, az első, amire manapság az ember számít. Ezért nem képes újat adni, elgondolkodtatni, márpedig enélkül egy történetben mindig marad "valami üres". Ezt éreztem pl. FF8-nál is.
Oké, vannak olyanok, akiknek elég, hogy minden jó, azt' ne firtassuk tovább a dolgokat, de mégis miben emelkedik ki akkor valami az összes többi happy endes dologból? Mert mindenből végső soron a vége marad meg (az marad meg utoljára, aztán nincs tovább), így az keltheti a legnagyobb hatást.
(Egyébként csak gondolj bele, hogy a valóságban se minden végződik jól, akármin is mész keresztül... ezért bármi, ami nem mutat hasonló, reális jeleket, csupán ahogy mondtad, "tündérvilág" lehet, semmi több.)
3. Na nem folytatom.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Nagyon igazad van a happy endet illetően, sőt ez különösen jó gondolat:
De a happy end, bármilyen jól is van megcsinálva, az első, amire manapság az ember számít. Ezért nem képes újat adni, elgondolkodtatni
Viszont a VIII vége azért jó még ennek ellenére is, mert annak a happy end-je nagyon jól meg van csinálva. Nem is annyira történetileg, hanem inkább technikailag.
Ha csak egy szimpla nagy egymásratalálás lenne egy percben, aztán gyors stáblista, és power off, akkor igazad lenne. Csakhogy a játékos nem ezt kapja, hanem tizennemtomhány percnyi iszonytatóan jól megcsinált cg animációt, mely alatt és után minden idők egyik legjobb videójáték-zenéje szól. Emellett számomra az már el is törpült hogy a történet hogy zárul, mert maga a körítés az, ami tökéletessé teszi az összképet. Tehát még egy nagyon csöpögős happy endet is el lehet adni úgy hogy az robbanjon - így.

Ehhez képest a IX happy endje mert iszonyatosan nagy visszalépés volt, és az valóban nagyon üresre sikerült, ami nem hat az emberre.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Igen, ez igaz.
De ha már itt tartunk, azt senki sem szokta emlegetni, hogy az FF7 befejező részei milyen jók. Pedig technikailag azok is ott vannak (nekem az a kedvencem, ahogy az utolsó harcban "feljavul" a grafika: az baromi hatásos!), de ezek mellett még valami plusz, sejtelmes hangulatot is adnak az egésznek.

Avatar
Gandalf
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2006. ápr.. 10. 10:14
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Oké én csak a személyes véleményemet nyilvánitotamki lehet valakinek nemtetszik de nekem ez a vélményem de én ezt gondolom :bök:

Yunie
Vendég fórumozó
Vendég fórumozó
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006. dec.. 14. 16:01

Hozzászólás Szerző: Yunie »

Szerintem a FFX-nek szomorú vége volt

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Én semminek sem szeretem a befejezését... Persze kíváncs vagyok rá, de én akkor is szomorú vagyok, ha vége van valaminek, mégha az Happy End is... :roll:

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

Én múlt héten vittem végig a KH 2. részét. Sajnos nem sikerült 100%-ra de a vége nagyon tetszett.
A KH-ról jut eszembe! Úgy fejezném be a FF részeket, hogy megjön Axel és kinyír mindenkit :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Arxur írta:Én semminek sem szeretem a befejezését... Persze kíváncs vagyok rá, de én akkor is szomorú vagyok, ha vége van valaminek, mégha az Happy End is... :roll:
Ezzel szerintem nem csak te vagy így. Én is elszontyolodom, ha valami véget ér, még akkor is ha vidáman ér véget. Szipp-szipp.

Avatar
Serena McKeenzo
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2007. jan.. 18. 17:47
Tartózkodási hely: Lifestream

Hozzászólás Szerző: Serena McKeenzo »

Ált én is már tűkön ülök, h lássam a játék végét, de közben nem is akarom, h véget érjen a játék...

Ngf

Hozzászólás Szerző: Ngf »

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy egyedül vagyok azzal az érzéssel, hogy a XII vége jobb is lehetett volna? Úgy értem, hogy a történések sokkal nagyobb katarzist sejtetnek a végére ami szerintem ne jön. Kíváncsi vagyok, hogy csak nekem voltak-e túl nagyok az elvárásaim vagy más is így érezte.