Hogy fejeznéd be a Final Fantasy részeket?

Final Fantasy élmények, kedvenc szereplők, feladványok, relikviák, és minden egyéb

Melyik rész vége tetszett a legjobban?

I
0
0 szavazat
II
0
0 szavazat
III
0
0 szavazat
IV
0
0 szavazat
V
0
0 szavazat
VI
2
4%
VII
11
23%
VIII
18
38%
IX
5
11%
X
11
23%
 
Szavazatok száma: 47

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Hmm... nekem erről a témáról egy másik jut eszembe... az FFVIII-t mondjuk egy filmel kéne befejezni :D

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Elsőre én úgy voltam az FF8 végével, hogy láttam még a játék elött egy megvágott végű endinget, amiről lemaradt hogy Squall mégis meguszta. És úgy játszottam végig, ezzel a tudattal.

Én, akkor 18 éves létemre kishíján bőgni kezdtem mikor megláttam a nem várt happy endet. Nekem nagyon nagy feloldás, fordulkat, lezárás volt. És elég felkavaró is. Nem mindegy hogyan kezdesz bele egy játékba: ha már ismered a végét szinte oda az élmény.

Amugy -bár ez nem a vége - nekem nagyon tetszett, hogy Quistisnek meg kellett külzdenie az érzéseivel, hogy Zellnek és Irvine-nak meg kellett komolyodnia, hogy Selpie mindig jókedvre derítette a csapatot, és sosem fáradt bele, meg hogy Rinoa, olyan volt amilyen: tinédzser, aki egy pasira vágyik az oldalán, a nő aki kissé megfáradt a folytonos vezetői szereptől, aki pörlekedik az apjával, akit könnyű megbántani, de ettől még makacs és szeretetre vágyik, aki szeretne beilleszkedni, segíteni, segíteni a saját szívén/lelkén és miután felfedezte Squall valóját az ő baján is segíteni. Squall: dehisz ő a főszereplő, ha nem azonosultál vele a játék alatt akkor nem is értenéd ha írnék róla.

Avatar
Emtrexx
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2004. okt.. 26. 6:05
Tartózkodási hely: Notre Dame tornya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Emtrexx »

Érdekes, bennem meg sem fordult az hogy Squall meghalt, soha az ending során. Úgy voltam vele, hogy azzal hogy Rinoa rátalált már meg van mentve. Úgyhogy a stáblista utáni rész nem igazán lepett meg. De egyébként is, Selphie kamerázásán annyira elszálltam, hogy már nem is lett volna hatása rám semminek ami utána jön XD
Ez a kamerázás se semmi egyébként. Készítenek egy olyan szintű haláljó videót, ami a többi játéknak a fő videót/intróit is porrá alázza, és egyszerűen besuvasztják a stáblista mellé minibe :shock: Ha valamin, hát ezen látszik hogy mennyire a részletekre tudnak menni a japcsik, és mennyire nem számít nekik ha valamit egyszerűbben is megúszhatnának. :shock:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Nekem is borzasztóan tetszett, hogy az egész játék alatt emberiek voltak a szereplők és jellemfejlődést lehetett figyelemmel kísérni náluk. Enélkül száraz és nyers lett volna az egész.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Ja, nemtom mér mindenki ilyen naiv, hogy Squall meghal, mert nincs rajta az utolsó videón...
Annyi ilyen gagyi happy endes filmet láttam már, annyira természetes volt.
Amúgy a fordulat az egy pont olyan dolog szerintem, amin az ember elgondolkozik, vagy nevet, vagy idegösszeroppanást kap és kórházba kerül.
Ne értsetek félre, tetszik az FF8 vége, nagyon is jó. Csak valamiért hiányérzetem volt. És nem azért, mert nem folytatódik tovább, hanem mert mindenki esküdözött, hogy milyen ultrabrutálfrankóbaró a nyolc vége, aztán nekem mégis hiányzott valami.
Nem azért szoktam végigjátszani a játékokat, hogy azt mondhassam: "ezt végigjátszottam". A történet alakulása, a végük érdekel.
A nyolcban ez valahogy rövid volt.

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

olf írta: Annyi ilyen gagyi happy endes filmet láttam már, annyira természetes volt.
Amúgy a fordulat az egy pont olyan dolog szerintem, amin az ember elgondolkozik, vagy nevet, vagy idegösszeroppanást kap és kórházba kerül.
Hát igen...
Van úgy az ember, hogy ha leül megnézni egy filmet, animét, játékkal játszik...
Akkor két irányba lehet gondolkodni.
Az első amikor már szinte úgyis tudod, hogy a végén a lengeruhás harcosnő méltő büntetést
ad a tolvajoknak, és ez is lesz a vége.Akkor csak nyugodtan ülsz és gondolkozol mivel játszál ez után.
A másik lehetőség amikor hasonlóra gondolsz és nem az lesz a vége.
Mondjuk meghal a fickó akivel mentél, mert a kedves történetíró barátunk így rendelkezett.
Vagy én azon lepődtem meg, hogy a Karib 2-ben.... :arrow:
Jacket megeszi a Kraken és elsüllyed a Gyöngy is!Aztán a csapat többi része utána megy Barbarossa vezetésével a világ végére. :shock: Na persze ilyenkor tudod meg, hogy jön a folytatás a 3. rész amit jó esetben jövőre megnézhetetd a mozikban.A fanatikusok ilyenkor általában klinikai esetté válnak :röhög:.
Ez már egy kicsit más vége a történeteknek.(Szerintem ez jobb)

Avatar
Axel
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1634
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:12
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

aztaa én ideges lettem a moziba hogy lehetett így elcseszni a végét a Karib 2-nek oszt most várhatunk egy csomó időt a folytatásra :evil: :evil: :evil:

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Axel írta:aztaa én ideges lettem a moziba hogy lehetett így elcseszni a végét a Karib 2-nek oszt most várhatunk egy csomó időt a folytatásra :evil: :evil: :evil:
Én is moziba láttam, aztán kicsit nagyot néztem amikor megjelent Barbarossa! :shock:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Eledor írta:Én is moziba láttam, aztán kicsit nagyot néztem amikor megjelent Barbarossa! :shock:
Én ezt már előre tudtam, ugyanis a Vox magazinban szó volt róla, hogy "szerepelni" fog a filmben.

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Én meg mondjuk azon lepődök meg, hogy miért kell meglepődni, ha egy hős egetrengető halálos kalandokat él át, és egyszercsak "valamiért" meghal. A világ legtermészetesebb dolga, hogy nem lehet mindent túlélni, és azt utálom az ilyen filmekben, hogy arra mennek, hogy hú meghalt ez meg az, most akkor mekkora szájtátás. :hát:

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

olf írta:Én meg mondjuk azon lepődök meg, hogy miért kell meglepődni, ha egy hős egetrengető halálos kalandokat él át, és egyszercsak "valamiért" meghal. A világ legtermészetesebb dolga, hogy nem lehet mindent túlélni, és azt utálom az ilyen filmekben, hogy arra mennek, hogy hú meghalt ez meg az, most akkor mekkora szájtátás. :hát:
Azért mert hálivód eddig mindig "életben tartotta" a hősöket. Most meg kinyírja őket.

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

Új szellemi irányzat: no-happy-end. :D

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Spoiler

Szerintem ez koránt sem új, sőt, elég régi: a görög tragédiákra gondolok.
Azokban mindig mindenkit megöltek, megvakítottak, vagy öngyilkosok lettek, mégis mindig sikeresek voltak. Szerintem sokkal jobban elgondolkodtatja az embert, ha valami nem sikerül, mintha minden so happy és sunshine, mert az olyan műűűű... :D

Avatar
Arxur
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1497
Csatlakozott: 2005. máj.. 6. 19:32
Tartózkodási hely: Gara és Szeged között

Hozzászólás Szerző: Arxur »

A görög már több, mint 1000 éve túlszárnyalták a mai átlagos értelmiségi szintet... :király:

Avatar
killu
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2006. aug.. 11. 12:45

Hozzászólás Szerző: killu »

naja es a pedofilia természetesnek számitott(mester-tanitvany kapcsolat)...na kossz nem :ver:

Avatar
tritto
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 4926
Csatlakozott: 2006. jún.. 22. 9:49
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Hozzászólás Szerző: tritto »

Szerintem az, hogy a "jó" győz az természetes bár minden döntésnek megvan az ára és ezt szeretem viszontlátni a játékokban is pl: FF7 Aeris halála egy ilyen volt, meg az is, hogy a meteor elpusztul cserébe minden leáll. Ezt kicsit hiányoltam a nyolcasnaka a végéről, ott nem volt a győzelemért semmi "cserébe".

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

Nem csoda. hiszen a 8nak más volt a története mint a 7nek... A 8 fő alkotója az idő... ugyanis azzal hogy legyőzik Ultimaciát minden kezdődik "előlröl" (igazából ez egy jó pont az első pár replayhez XD) Amúgy meg nincs happy end... bele lehetne fojni hogy miért de inkább most nem teszem.. najó mégis, de csak egy kicsit...
Ultimacia a jövőben van... és ha vissza tud menni a múltba akkor lineáris az idő tehát a saját idősíkját változtatja meg, különben Squallék nem lennének ott ahol ^^... tehát nem győzzük le, csak előlről kezdjük az egészet... hmm nemtom mennyire lett egyértelmű remélem nem csak én értem mit akartam mondani... :)

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

DaeusEx írta:Nem csoda. hiszen a 8nak más volt a története mint a 7nek... A 8 fő alkotója az idő... ugyanis azzal hogy legyőzik Ultimaciát minden kezdődik "előlröl" (igazából ez egy jó pont az első pár replayhez XD) Amúgy meg nincs happy end... bele lehetne fojni hogy miért de inkább most nem teszem.. najó mégis, de csak egy kicsit...
Ultimacia a jövőben van... és ha vissza tud menni a múltba akkor lineáris az idő tehát a saját idősíkját változtatja meg, különben Squallék nem lennének ott ahol ^^... tehát nem győzzük le, csak előlről kezdjük az egészet... hmm nemtom mennyire lett egyértelmű remélem nem csak én értem mit akartam mondani... :)
Habár a történetet nem ismerem, de megértettem amit akarsz mondani. :yes:

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Kicsit zavaros.
Nekem azért nem fekszik, mert nem hiszek ilyesmiben, mint lineáris idő, hanem tudjátok az úgynevezett "párhuzamos dimenziók"-ban hiszek,
Spoiler:
miszerint azzal, hogy legyőzték Ultimeciát, átkerültek egy másik valószínűségbe, ahol a jövőben nincs Ultimecia, mivel legyőzték.
Viszont ezt talán egy kicsit cáfolja az a jelenet, amikor Ultimecia a múltban (bár ez sem biztos, hogy az eredeti múlt) átadja az erejét Edeának.

Avatar
DaeusEx
Gyakori fórumozó
Gyakori fórumozó
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006. ápr.. 24. 12:23
Tartózkodási hely: dgtlwrld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DaeusEx »

A lineáris idő bonyolultab... ezért szeretem :D
A párhuzamos meg azért "nem jó" mert akkor nincs happy end mert Squall nem az ő "Világába" tér vissza hanem egy másikba :) nah de ez már off ^^"

Avatar
olf
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2005. nov.. 4. 23:43
Tartózkodási hely: Nem tartózkodom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: olf »

Jó, :D de azért párhuzamos az a dimenzió, mert minden megegyezik benne az erdeti világgal, csak Ultimecia nincs a jövőben. :D
Szerintem, de ez már tényleg OFF.

Avatar
Zorgika
Tiszteletbeli tag
Tiszteletbeli tag
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2006. feb.. 11. 21:12
Tartózkodási hely: Jobbra a második csillag és előre reggelig...

Hozzászólás Szerző: Zorgika »

Micsoda fejtegetés ment itt végbe. :D
Na meg spoilerkedés. XD (Bár szerintem kevesen vannak, akik nem játszottak még vele.)

Avatar
Zizz
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2004. dec.. 3. 19:18
Tartózkodási hely: Érd/Baja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zizz »

Spoiler:
Vannak akik odáig is elmennek, hogy Ultimecha valójában Rinoa maga, aki egy msáik idősíkban nem találta meg Squallt, és mivel az öröklött hatalma meghosszabbította életét, a hosszú élete alatt egyre inkább meggyülölt mindent. De az az igazság hogy már nem vágom ezt sem. Nagyobb FF oldalkon itt-ott fel lehet lelni ezt a teóriát. Érdekes, de nem több, mert hivatalosan nincs megerősítve.

De tény hogy párhuzamos idősíkokról van szó. Squalléknak sikerült az egyikben, de azzal, hogy Ultimecha visszautazott az időben, míg Squallék előre, megkavarták az egész tér-idő folyamatot, és egy végtelen ismétlődést hoztak létre. Persze Squallék a saját idősíkukban már lezárták úgymond ezt a paradoxont, így az rájuk nincs már kihatással, csupán az ővéké volt egy rövid ideig más idősíkokra. De ez csak az én eszmefuttatásom.

Avatar
Eledor
Kitartó fórumozó
Kitartó fórumozó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2006. jún.. 3. 9:34
Tartózkodási hely: Village of Dali

Hozzászólás Szerző: Eledor »

Eszmefuttatás Zizz?
Egy kicsit magas nekem ez a tér-idő kontinoom.
Egyébként szerintem elgondolkodtató amit mondasz...

Avatar
Sabin
Megszállott FF-es
Megszállott FF-es
Hozzászólások: 1452
Csatlakozott: 2006. jan.. 18. 18:49
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Sabin »

tisztára mint a vissza a jövőbe 2 XD annak se értettem meg egyből a történetét :D